Аслан Енверович Омер Киримли

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аслан Енверович Омер Киримли
Aslan OMER KIRIMLI
Народився 10 серпня 1976(1976-08-10) (43 роки)
Булунгур, Самаркандська область. Узбецька РСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність Gerae-tamga.png Кримський татарин
Діяльність громадський та державний діяч, політик, меценат.
Батько Енвер Умеров
Мати Мер'єм Умерова
Родичі брат Рустем Умеров
У шлюбі з одружений
Нагороди Почесна грамота Кабінету Міністрів України

Аслан Енверович Омер Киримли (крим. Aslan Ömer Kırımlı) — кримськотатарський та український політик, меценат, громадський та державний діяч. Делегат Курултаю кримських татар. Член Президії Меджлісу кримськотатарського народу. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу. Директор Департаменту з питань Автономної республіки Крим та міста Севастополя Секретаріату Кабінета Міністрів України. Голова Державної Служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Урядовий уповноважений з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 10 серпня 1976 м. Булунгур, Самаркандська область, Узбецька РСР, у сім'ї кримських татар з м. Алушта (прадід — Сейїд Ібрагім, був головою м. Алушта, дідусі Сейїд Ахмед та Сейїд Умар ветерани другої світової війни (WW2) мали бойові нагороди, брали участь у бойових діях проти фашизму та нацизму в складі радянських військ та в військах антигітлерівської коаліції, але незважаючи на це вся їхня сім'я була насильно виселенна разом з усім кримськотатарським народом з їхньої історичної батьківщини під час Сталінської депортації з Криму 18.05.1944 року, тільки на початку 90 років родина остаточно зможе повернутися на історичну батьківщину до Криму.

У ранньому віці 8 років почав тренуватися в секції спортивної боротьби вiльного стилю та додатково з 13 рокiв тренувався в секції карате до та тхэквондо, здобував нагороди на змаганнях. У 1993 році переїхал в г. Сiмферополь з 18 років почав тренуватися як любительський боксер, пiзнише у 1999 році переїхав до м. Київ та займатися бойовим самбо та змішаними єдиноборствами.

У ранньому віці почав трудову діяльність допомагаючи своєму батькові і потім вже з осені 1995 роки очоливав до 2013 року сімейний бізнес.

Наприкінці 2012 року змінив написання прізвища з Умеров на Омер Киримли, як прояв поваги до історичного коріння і бажання національної самоідентифікації[1].

Освіта[ред. | ред. код]

Родина[ред. | ред. код]

Одружений, виховує трех дітей.

Батько — Енвер Умеров, матір — Мер'єм Умерова, молодший брат — Рустем Умеров.

Професійна і громадська діяльність[ред. | ред. код]

Політична діяльність[ред. | ред. код]

Політичні погляди[ред. | ред. код]

 • переконаний у необхідності становлення національної економіки кримських татар[9].
 • відновлення національних і політичних прав кримськотатарського народу і реалізація його права на вільне національно-державне самовизначення на своїй національній території.

Благодійність[ред. | ред. код]

Сім'я Умерових за власні кошти відреставрувала одну з головних мечетей Кримського ханства в Бахчисараї — Орта Джамі. Після майже столітньої перерви, мечеть відкрилась 16 серпня 2013[10].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Глава ОО "Землячество крымских татар в городе Киев" Аслан Умеров изменил написание фамилии. Пресс-служба ОО "Землячество крымских татар в городе Киев". Процитовано 18 квітня 2014. (рос.)
 2. Language Experts in New York City | Rennert International NYC. www.rennert.com. Процитовано 2019-02-10. 
 3. а б Руководство. Сайт компанії ASTEM. Процитовано 18 квітня 2014. (рос.)
 4. а б Персоналії — Аслан Омер Киримли. Кримський Незалежний центр політичних дослідників і журналістів. Процитовано 18 квітня 2014. 
 5. Technological revolution. Wikipedia (en). 2018-12-28. Процитовано 2019-02-10. 
 6. Про призначення Омєр Киримли А. Е. Головою Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
 7. а б Про призначення Омєр Киримли А. Е. Урядовим уповноваженим з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
 8. Про звільнення Омєр Киримли А. Е. з посади Урядового уповноваженого з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
 9. Заступник глави Меджлісу Аслан Омер Киримли переконаний у необхідності становлення національної економіки кримських татар. Офіційний сайт Меджлісу. Процитовано 18 квітня 2014. 
 10. В Бахчисарае после реконструкции открыли Орта Джами. Духовное управление мусульман Крыма — официальный сайт. Процитовано 18 квітня 2014. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]