Асоціація католицької допомоги на Близькому Сході

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Catholic Near East Welfare Association
Асоціація католицької допомоги на Близькому Сході
Типнеприбуткова організація
Засновано1943
Правовий статусорганізація 501(c)(3)[1]
Країна США
Штаб-квартираНью-Йорк[1]
РозташуванняНью-Йорк, США
президентПітер Ваккарі
Дохід24 611 080 $ (2020)[2]
Вебсайт: cnewa.org

Асоціація католицької допомоги на Близькому Сході (англ. Catholic Near East Welfare Association), CNEWA) — це папська агенція, заснована у 1926 році, яка займається пасторською та гуманітарною підтримкою Північно-Східної Африки, Близького Сходу, Східної Європи та Індії[3]. CNEWA працює переважно в регіонах з масовою бідністю, війнами та переміщеними особами, займаючись забезпеченням людської гідності та основні потреб вразливого населення. Як католицька організація, CNEWA використовує мережу Східних католицьких церков та черниць для надання гуманітарної підтримки, незалежно від віросповідання чи релігійної приналежності[4].

Регіональні офіси CNEWA наймають місцевих працівників, які співпрацюють з місцевими церквами та християнськими установами для виявлення потреб та впровадження рішень, працюючи "знизу вгору". CNEWA має присутність у регіонах, які нещодавно пережили нестабільність, таких як Сирія, Ірак та Палестина[5]. CNEWA надає 86,9% своїх зібраних коштів на програмну підтримку.

У червні 2011 року монсеньйор Джон Е. Козар був призначений президентом CNEWA та Папської місії для Палестини архієпископом Тимоті М. Доланом, президентом Конференції католицьких єпископів США та архієпископом архідієцезії Нью-Йорка. Призначення було підтверджено Папою Бенедиктом XVI у вересні 2011 року. Козар вийшов на пенсію у червні 2020 року, його змінив монсеньйор Петер Ваккарі[6].

Штаб-квартира CNEWA знаходиться в Нью-Йорку. Влітку 2023 року Асоціація знову відкрила свій офіс у Римі (в будівлі, в якій міститься Дикастерія Східних Церков)[7].

Історія

[ред. | ред. код]

Ранні роки

[ред. | ред. код]

Після руйнувань Першої світової війни папа Бенедикт XV та пізніше папа Пій XI визначили важливість надання духовної та матеріальної допомоги по всій Європі. Ця ініціатива була спеціально спрямована на Росію та Східну Європу, де між 1921 та 1923 роками відбулася низка голодів[джерело?].

У 1924 році ірландський капелан, який служив британським військам під час Першої світової війни, монсеньйор Річард Баррі-Дойл прибув до Нью-Йорка за запрошенням отця Пола Уотсона, францисканця з Товариство Спокути. Священика долучили до збору коштів для гуманітарної діяльності греко-католицького єпископа Георгія Калавасі, апостольського екзарха в Константинополі[8].

У 1926 році Папа Пій XI об'єднав католицькі організації, які працювали в регіоні, під назвою "Асоціація католицької допомоги на Близькому Сході", централізуючи та зміцнюючи католицьку допомогу. Замість того, щоб бути спрямованою лише на Росію, організація швидко розширилася та охопила всю територію, яка тоді називалася "Близький Схід"[9].

Папська місія для Палестини

[ред. | ред. код]

Папа Пій XII у 1949 році, після Арабо-ізраїльської війни 1948 року, створив Папську місію для Палестини, щоб зосередити зусилля на допомозі в Палестині під управлінням CNEWA[10] . Тимчасові екстрені заходи продовжувалися, оскільки регіон ще більше дестабілізувався, а CNEWA розширила свою діяльність до Лівану та Іраку у відповідь на їхні внутрішні кризи[11].

Сучасність

[ред. | ред. код]

У червні 2011 року монсеньйор Джон Е. Козар був призначений архієпископом Тимоті М. Доланом, президентом Конференції католицьких єпископів США та архієпископом архідієцезії Нью-Йорка, президентом CNEWA та Папської місії для Палестини. Призначення було підтверджено Папою Бенедиктом XVI у вересні 2011 року.

Сфери

[ред. | ред. код]

Близький Схід

[ред. | ред. код]

CNEWA має офіси в Бейруті (Ліван), Аммані (Йорданія) та Єрусалимі, які координують роботу в Лівані, Йорданії, Ізраїлі-Палестині, Єгипті, Іраку та Сирії[12]. CNEWA співпрацює з місцевими церквами та черницями, щоб забезпечити найефективнішу підтримку на місцях. У 2014 - 2018 роках Асоціація виділила майже $46 млн на регіон[13].

Північна Африка

[ред. | ред. код]
A group of small children stand together in a village in Ethiopia.

CNEWA працює в Єгипті та Африканському Розі. Організація активно надає допомогу під час посух та поганих урожаїв, а також під час зсувів. Також запроваджувала освітні ініціативи у сфері освіти в Ефіопії та за її межами[14]. Офіс CNEWA в Бейруті керує ініціативами в Єгипті, тоді як офіс в Аддіс-Абебі керує ініціативами по всьому Африканському Розі[джерело?].

Індія

[ред. | ред. код]

CNEWA є провідною неприбутковою організацією в Індії з офісом у Ернакуламі, що допомагає зі задоволенням базових потреб (їжа, одяг, освіта та медичне обслуговування) тих, хто цього потребує [15] У той же час CNEWA працює над підготовкою семінаристів та новіціатів для лідерства в духовній спільноті[джерело?].

Східна Європа

[ред. | ред. код]

CNEWA підтримує програми по всій Україні, Грузії, Вірменії та Румунії, опікуючись маргіналізованими верствами населеннями. Фокус агентства в цьому регіоні, як правило, спрямований на покинуте літнє населення та підготовку семінаристів[16].

Допомога Україна

[ред. | ред. код]

У 2022 році CNEWA надала €0.9 мільйона для Карітас України, української католицької неприбуткової гуманітарної організації[17]. Станом на лютий 2024 року CNEWA виділила $5,8 мільйона на екстрені фонди протягом минулого року для підтримки церковних зусиль у наданні допомоги в Україні та сусідніх країнах, які приймають осіб, переміщених через конфлікт[18]. У серпні 2022 року повідомлялося, що CNEWA перерахувала 5,5 млн дол. США на підтримку благодійних ініціатив УГКЦ[19] .

Джерела

[ред. | ред. код]
  1. а б https://www.charitynavigator.org/ein/131623929
  2. https://cnewa.org/financials/
  3. Catholic Near East Welfare Association (CNEWA) | Devex. www.devex.com. Процитовано 28 квітня 2022.
  4. Catholic Near East Welfare Association – Idealist. www.idealist.org (англ.). Процитовано 6 березня 2018.
  5. Duncan, Don (Summer 2015). Grace. ONE.
  6. Chicoine, Christie L. Msgr. John Kozar Reflects on CNEWA Presidency as Retirement Nears. Catholic New York.
  7. CNEWA Reinvigorates Its Presence in Rome. CNEWA. Catholic Near East Welfare Association. Процитовано 7 жовтня 2024.
  8. by. 90 Years, 90 Heroes:Bishop George Calavassy. Архів оригіналу за 14 березня 2018. Процитовано 13 березня 2018.
  9. CNEWA. Процитовано 13 березня 2018.
  10. CNEWA. Archdiocese of New York (англ.). 5 April 2016. Процитовано 13 березня 2018.
  11. Pontifical Mission for Palestine. Процитовано 13 березня 2018.
  12. Bunson, Matthew (29 серпня 2017). Middle East Christians: A Status Report. National Catholic Register.
  13. Middle East. www.cnewa.org.
  14. Summer 2016 Ethiopia Drought Summer.
  15. Duncan, Don (June 2017). The Secret of Their Success. ONE.
  16. Sargsyan, Flora (Summer 2015). A Letter from Armenia. ONE Magazine: 32—33.
  17. Year 2022 Report. Caritas Ukraine (англ.). Процитовано 7 вересня 2024.
  18. As War Enters Third Year, Ukrainians Helped by Church Number in the Millions. Detroit Catholic. Процитовано 8 вересня 2024.
  19. Папська фундація CNEWA: 5,5 мільйонів доларів на підтримку українців. Римо-католицька церква в Україні. 23 серпня 2022. Процитовано 7 жовтня 2024.

Додаткові посилання

[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]