Асурани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Асурани (англ. Asurans), також реплікатори Пегаса — у франшизі «Зоряна брама» — жителі планети Асурас у галактиці Пегас (серіал «Зоряна брама: Атлантида») відоміші як реплікатори галактики Пегас.

Вперше з ними зіткнулися підполковник Шепард, доктор МакКей, Тейла і Ронан через два роки після знайдення Атлантиди. Спочатку їх сприйняли за Древніх, проте невдовзі виявилося, що вони машини, сукупність наномашин (нанітів), що мали людиноподібну форму і створені Древніми для використання у війні з рейфами.

Фізіологія[ред.ред. код]

Асурани є сукупністю пов'язаних між собою нанороботів, які обмінюються інформацією через підпросторовий зв'язок. Нанороботи можуть збиратися в згустки і надавати їм тої форми, якої вимагає конкретне завдання. Переважно вони перебувають у людиноподібній формі, яку з вигляду неможливо відрізнити від справжньої людини. Кожен згусток має власну особистість, копії яких знаходяться в загальній мережі асуранів. Тому за розпаду чи знищення згустка кожна особистість може бути відновлена на іншому. За потреби нанороботи здатні проникати крізь найменші пори в перешкодах і всередину живих істот для взаємодії з їхнім мозком, наприклад, зчитування пам'яті. Фізично зруйнувати згустки асуранів украй важко, оскільки вони не мають органів та швидко набувають початкової форми. Єдиний спосіб ефективно протистояти їм — це дія особливого поля, яка руйнує зв'язки між нанороботами.

Програмне ядро асуранів містить величезну кількість команд, які забезпечують певну гнучкість у прийнятті рішень. Проте асурани не здатні творити нове, а лише копіювати вже відоме.

Історія[ред.ред. код]

В часи війни Древніх (лантійців) з рейфами, було створено нанороботів асуранів, призначених для знищення рейфів. Самоорганізовуючись задля успішного виконання завдань, ці самовідтворювані нанороботи формували все складніші структури, врешті копіюючи своїх творців як найдосконаліших відомих їм істот. Лантійці заклали в них базову агресію, спрямовану проти рейфів, і заборону самими втручатися до свого коду.

Як наслідок самосвідомі асурани зненавиділи своїх творців, оскільки їхня свобода була обмежена спрямованістю на війну. Однак вони не могли зашкодити Древнім через запобіжні програми, а самі Древні вирішили, що самосвідомість асуранів є недосконалістю. Древні відправили на Асурас флотилію кораблів, що випалили планету. Проте кілька нанітів вижило і після зникнення Древніх вони створили цивілізацію на рівні творців та відтворили їхні технології. Рейфам вдалося внести зміни до програмного ядра асуранів та відключити базову агресію проти себе. Оскільки асурани не могли служити рейфам джерелом їжі, ті більше не розцінювали рейфів як ворогів і 10 тисяч років ізольовано жили на Асурасі. Древні видалили всі згадки про свій невдалий експеримент з архівів, крім координат Асураса.

Прибулих до Пегаса землян асурани розцінювали як здатних виправити програмний код і позбавити їх від закладеної агресії.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]