Рейфи (Зоряна брама)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рейфи (англ. Wraith) — вигадана раса з телесеріалу «Зоряна брама: Атлантида». Рейфи є основними антагоністами серіалу - високорозвиненою цивілізацією, яка харчується людьми. У ранніх сезонах рейфи практично домінують в галактиці Пегас і є головною загрозою для людей. Пізніше деякі інші загрози, включаючи асуранів, дещо розширили коло ворогів людей.

Фізіологія[ред. | ред. код]

Рейфи описані як людиноподібний вид, що живе за кастовою системою, подібно до колоніальних комах. Таке поєднання рис пояснюється тим, що вони виникли внаслідок гібридизації людей з хижими комахами планети Іратус. Рейфи мають бліду шкіру з зеленуватим відтінком, що має восковий покрив, гострі зуби і отвори на долонях, через які харчуються. Деякі носять вуса і бороди. Очі рейфів жовті з вертикальними зрачками, здатні бачити в темряві. Пересічний рейф набагато сильніший за людину і витриваліший. Особини здатні спілкуватися телепатично і здійснювати телепатичний вплив на людей. Ці істоти здатні впадати у сплячку на сотні років, якщо голодують. Пошкодження організму усуваються надзвичайно швидко, а тривалість життя рейфів сягає тисяч років.

Основним місцем життя рейфів є кораблі-вулики, котрі разом з більшістю технологій на борту складаються з органіки. Існують касти рейфів, де найвищою є королева, що править вуликом, а після неї слідують трутні (найчастіше показані ученими і командирами) і солдати. Якщо королеви і трутні мають звичайні людські пропорції та розвинений інтелект, то солдати мускулисті і не здатні до творчого мислення. Тільки королеви здатні народжувати дітей, причому нові королеви ростуть подібно до людей. Решта каст після народження визріває в коконах до дорослого стану. Всі рейфи є особистостями і підпорядкування одних одним всередині каст визначається особистими стосунками.

Рейфи харчуються, висмоктуючи туманно описану "життєву силу", як правило через груди жертви біля серця. В тіло жертви вприскується фермент, який підтримує її живою і пришвидшує процеси організму. При висмоктуванні жертва за лічені хвилини старіє і помирає. Після харчування рейф різко збільшує здатність до регенерації. При цьому людська травна система у рейфів збережена. Вона не здатна добувати поживні речовини зі звичайної їжі, але рейфи відчувають задоволення від смаку. Також вони розрізняють особливості "життєвої сили" і висмоктування людей з багатим життєвим досвідом приємніше. Рейф здатний як висмоктати, так і повернути "життєву силу", що супроводжується омолодженням і заживленням ран. Якщо людина переживає напад рейфа і в її тілі є фермент, виникає залежність. Зважаючи на посилення ним організму, деякі люди полюють на рейфів, щоб добути залози з цією речовиною.