Азгарди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Азгарди (англ. Asgard) - одна з найрозвиненіших інопланетних цивілізацій у Всесвіті «Зоряна брама». Азгарди прихильно ставляться до землян і іноді діляться з командою зоряних брам своїми досконалими технологіями. Фізіологічно представники даної раси є типовими «сірими чоловічками», добре знайомими з наукової фантастики. У серіалі вважається, що німецько-скандинавська міфологія заснована на персоналіях Азгардів (Тор, Фрейр, Локі, Хеймдал).

Історія[ред.ред. код]

Рання історія[ред.ред. код]

Азгарди з'явилися як раса на планеті Отала, в галактиці Айда. Їх історія та культура охоплює близько 100 000 років. Приблизно в 28 000 році до н.е. Азгарди почали досліджувати світи поза своєї галактики. Незабаром вчені Азгардів винайшли програму клонування і переміщення свідомості людей в клоновані тіла, що дозволило їм жити вічно. Але так як генетичний матеріал застарівав, постійні клонування призвели до генетичного виродження, що спричинило за собою серйозні проблеми зі здоров'ям.

Приблизно 30 000 років тому дослідницьке судно Азгардів покинуло Оталу. Екіпаж був поміщений в, свого роду, стазис. Але в певний момент навігаційна система вийшла з ладу і судно дрейфувало по галактиках, поки не потрапило в Чумацький Шлях (достовірно невідомо чи був Чумацький Шлях пунктом призначення). Нещодавно судно було знайдено вченим Азгардом Хеймдаллем. Він почав досліджувати члена екіпажу судна в стазисі, що зберігся, для отримання нового генетичного матеріалу та шляхів виправлення генетичної деградації. Цей Азгард був також клоном, але в момент його відправлення в подорож, програма клонування ще не була незворотна, і шкода була дуже незначною. Але генетична деградація ставала все відчутнішою і тоді Азгарди почали робити все відчайдушніші спроби знайти лікування: експерименти на людях. Цю групу вчених засуджували інші Азгарди, через що вони пішли в галактику Пегас, де могли продовжити свої дослідження.

Після повернення з Пегасу Древніх, Азгарди, Ферлінгі і Нокс уклали з ними союз і організували Союз Чотирьох Великих Рас. Приблизно в той же період Азгарди зіткнулися з Гоа'улдами, яких відразу не злюбили через їх особистості. Також Азгарди взяли під захист деякі планети, заселені людьми, і погрожували Гоа'улдам розправою за вторгнення на ці планети.

Незважаючи на несхвалення з боку Азгардів, Гоа'улди стали великою загрозою Чумацького Шляху. Гоа'улди стали використовувати людей як носіїв, що дуже злило і змусило Азгардів стати на захист людських цивілізацій. Азгарди бачили в людях величезний потенціал, як і в їх прабатьків - Альтеранах. Набагато перевершуючи Гоа'улдів в технічному плані, Азгарди змогли змусити противника боятися себе і триматися подалі від захищених планет.

Не бажаючи повністю віддати галактику Гоа'улдам, Азгарди почали переселяти людей на інші планети або просто охороняти їх, представляючись богами-покровителями тим цивілізаціям, які не могли зрозуміти технічної природи їх вчинків, а приймали за божественну магію (так зародилася скандинавська міфологія). Дотепер тільки одна захищена планета, крім Землі, зрозуміла технічну природу дій Азгардів. Щоб забезпечувати безпеку цих планет, Азгарди і Гоа'улди уклали «Угоду про Захищені Планети», яка забороняла Гоа'улдам нападати на планети, захищені силами Азгардів, натомість Гоа'улдам надавалися деякі пільги (які саме - невідомо). Угода могла бути розширена шляхом додавання нових планет, але тільки після переговорів між представниками Азгардів і Гоа'улдів (так була додана Земля). Правила цієї Угоди дотримувалися всі Гоа'улди, так як ніхто не хотів мати справу з розвиненішим ворогом.

Протягом тривалого часу Азгарди захищали ці планети за допомогою своїх новітніх технологій і військових кораблів, але незабаром все змінилося. Відкриття реплікаторів в їх галактиці змусили Азгардів кинути всі свої сили на боротьбу з цим ворогом, залишивши захищені планети захищеними тільки на словах.

Сучасна історія[ред.ред. код]

У певний момент своєї історії Азгарди наткнулися на реплікаторів на одній з планет у своїй галактиці. Творців цієї технології не було і Азгарди подумали, що ті загинули. Взявши на вивчення ці цікаві, з точки зору науки, об'єкти на свою планету Оталу, Азгарди випадково активували блоки реплікаторів. Вони відразу ж почали асимілювати технології Азгардів, що дозволило їм пошириться по всій галактиці Айда. Репликатори стали чумою, що знищувала все на своєму шляху. Так почалася війна між Азгардами і Реплікаторами. У кінцевому рахунку, реплікатори почали захоплювати судна Азгардів і швидко вивчивши їх, використовувати проти самих же Азгардів.

Азгарди не могли допомогти Землі або іншій «захищеній планеті», тому що всі сили і ресурси були кинуті на боротьбу з Реплікаторами. Енергетична зброя Азгардів була неефективною проти Реплікаторів. Зброя ж Тау'рі ґрунтувалася на найпростіших хімічних реакціях та стрільбі невеликими шматочками свинцю в ціль. Саме цей вид зброї, завдяки кінетичній силі, розбивав Реплікаторів на шматочки.

За допомогою ЗБ-1 Азгарди заманили Реплікаторів в поле розширення часу, що дало б Азгардам час на розробку дієвої зброї проти Реплікаторів. Але навіть це не зуміло зупинити їх: вони переробили пристрій і змогли прискорити час на планеті, де вони були замкнені. Скориставшись часом, вони «еволюціонували» у людиноподібну форму. Пізніше вони втекли і напали на нову планету Азгардів - Оріллу. Один із командувачів флоту Азгардів напав на корабель Реплікаторів як тільки той вийшов з гіперпростіра і знищив його, але ті, що вижили, впали на поверхню планети, де знову почали розмножуватися. Полковник О'Нілл, зі знанням Древніх, зміг створити зброю проти реплікаторів - прилад, що розщеплює і розбиває реплікаторів на складові частини, відключаючи їх. Тор спроектував велику версію, щоб охопити цілу планету, і вигнав реплікаторів з Орілли.

Хоча Гоа'улди і Реплікатори були переможені, на їх місці з'явився новий ворог, ще жорстокіший, а рівень його технологій дорівнював, а подекуди навіть перевершував рівень Азгардів. Цим ворогом були Орай - давні вороги Древніх і їх побратими. Азгарди продовжили допомагати Землі в їх боротьбі проти Орай і «Походження», поставляючи нові технології, а також доповнення до крейсерів класу «Дедал». На «Дедал» був прикріплений технік Азгардів - Герміод. Коли почався хрестовий похід Орай, Азгарди прислали свій лінкор класу «О'Нілл» для вогневої підтримки під час битви при P3Y-229.

Загибель[ред.ред. код]

Остання спроба Азгардів звернути генетичне виродження їх раси через клонування протягом багатьох тисячоліть назад зазнала невдачі, всю їхню цивілізацію вразила серйозна хвороба. Не бачачи нікого виходу з ситуації, що склалася, Азгарди вирішили вчинити масове самогубство і знищити всю свою цивілізацію, щоб їх технологічні досягнення не потрапили в погані руки.

Тор запросив генерала Лендрі, Саманту Картер, Деніела Джексона, Тіл'ка і Валу Мал Доран на Оріллу. Там на «Одіссеї» техніки Азгардів встановили суперкомп'ютер з історією Азгардів та їх знаннями, які вони накопичили за все 100 000 років свого існування. Також Тор надав землянам їх останню військову розробку - плазмово-променеву зброю. Це було їхня наймогутніша зброя.

Коли всі системи були встановлені, Тор попрощався з ЗБ-1 і збирався відправитися на Оріллу. У цей же момент до планети вийшли три крейсера Орай і почали атаку на планету і «Одіссей». Тоді земляни випробували нову плазмово-променеву зброю Азгардів по кораблях Орай. Вона виявилася дуже ефективною, пробиваючи щити крейсерів Орай. Але проти трьох крейсерів Одіссей не міг вистояти і стрибнув у гіперпростір. У наступну мить Орілла вибухнула, знищивши крейсери Орай і расу Азгардів.

Ванір[ред.ред. код]

Історія Ванір почалася більш ніж 10 000 років тому, коли вони покинули галактику Айда і відправилися в Пегас на пошуки вирішення проблеми генетичного виродження. Коли вони прибули, вже вирувала війна між Лантийцями і Рейфами. Те, що Лантийцям було не до них, дозволило Ванір почати свої експерименти на людях Пегаса без втручань з боку Вищої Ради Азгардів або Ради Атлантиди. Вони вважали, що війна між Лантийцями і Рейфами дасть їм багато часу для рішення генетичної проблеми, викликаної повторним клонуванням їх раси.

Однак війна взяла несподіваний поворот, коли Лантийці були змушені відступити на Лантею, на Атлантиду, а в кінцевому підсумку залишити галактику Пегас. Ванір вважали, що саме Лантийці виграють війну завдяки своєму рівню технологічного розвитку, але замість цього Рейфи стали домінуючим видом у галактиці. На відміну від Лантийців, які б просто не схвалювали аморальні експерименти Ванір, але дозволили б їм працювати, Рейфи не допускали підйом розвинених цивілізацій, щоб ті не стали їм загрозою. З цією метою, вони почали нападати на Ванір. Атаки призвели до того, що Азгарди втратили всі міжгалактичні кораблі і застрягли в Пегасі.

Щоб вижити, фракція Азгардів відступила на планету, чия атмосфера була токсична, що приховувало їх від Рейфів. Отруйна атмосфера нової планети спочатку була терпимою і Ванір могли дихати за допомогою простих дихальних апаратів. Але з роками атмосфера ставало все більш отруйною і тоді Азгардам вже були потрібні екзоскелети для захисту. Так тривало майже 10 000 років, до 2008 року, поки планета не стала непридатною для життя навіть в екзоскелетах. У відчаї Ванір вперше покинули планету і виявили аванпост Древніх, на якому був пристрій Атер, здатне знищити Рейфів.

Фізіологія[ред.ред. код]

Зріст Азгардів становить близько метра. Їх шкіра сіра, кінцівки довгі, але худі, голова велика, а очі чорні і розташовані злегка асиметрично. Зовні вони дуже схожі на Розуеллскіх Греїв (Азгарди ними і є), які описані в численних розповідях про НЛО. Протягом майже 10 000 років Азгарди нездатні до розмноження шляхом мейозу (сексуальне відтворення). У пошуках безсмертя вони можуть розмножуватися тільки шляхом мітозу (клонування з переміщення свідомості в клоноване тіло). Як результат мітозу на генетичному рівні з'явилися деякі помилки, а потім почалася генетична деградація, що веде до вимирання. Через це Азгарди робили рішучі кроки, щоб забезпечити виживання їх виду (один Азгард на ім'я Локі викрадав людей із Землі, щоб вивчати людський організм, тому що організм Азгардів до клонування був схожий на людський. За це Локі був покараний Верховною Радою Азгардів.

Клонування[ред.ред. код]

Близько 30 000 років тому Азгарди були високими, однією з різновидів гуманоїда, і могли відтворюватися сексуальним шляхом. У певний момент своєї історії вони почали програму клонування, яка зробила їх, по суті, безсмертними, так як Азгарди розробили технологію переміщення свідомості оригіналу в клоноване тіло. Але через цю програму, Азгарди, в кінцевому рахунку, втратили здатність розмножуватися сексуальним шляхом. Надмірне використання процесу почало пошкоджувати геном Азгардів.

Це змусило їх шукати способи повернути процес генетичного виродження, тому що він повільно вів їх до вимирання. Спочатку вони хотіли знайти помилки в своїй програмі клонування, вивчаючи тіло одного зі своїх предків, знайденого в старому дрейфуючому кораблі. Незважаючи на всі їхні зусилля, заключна спроба вирішити їх фізіологічне виродження призвела до швидко прогресуючої хвороби, що вбивала їх. Крім того, в результаті того, що вони були клонами, Азгарди втратили здатність розвиватися та еволюціонувати, а саме це призводило, в кінцевому рахунку, до Вознесіння, як це сталося з Орай і Древніми.

Азгарди зробили все, що могли, але в кінцевому підсумку вони вирішили вчинити масове самогубство. Азгарди в Галактиці Пегас досягли більшого на шляху рішення генетичної проблеми, так як вони дозволяли собі експериментувати на людях, у той час як їх брати з галактики Айда вважали це неприйнятним. Але навіть так вони не вирішили проблему, а лише виграли небагато часу.

Культура[ред.ред. код]

Мова[ред.ред. код]

Мову Азгардів досить рідко чути в серіалах. Вона звучить швидко, і ніхто з людей її не розуміє. Насправді, їхня мова - англійська, прокручена задом-наперед. Наприклад, розсерджений Герміод каже: «Мене починають сердити постійні вимоги цих людей». На екрані це виглядає так, ніби він лається.

У теорії мова Азгардів вплинула на розвиток германських мов. Хоча для більшості людей вона звучить як цілком «інопланетна», мова звучить як всі германські мови упереміш. Письмена Азгардов представлені рунами.

Моральність[ред.ред. код]

На відміну від Гоа'улдів, Азгарди прикидаються богами тільки за потребою. Так як більшість цивілізацій, яким вони надають захист, знаходяться в порівнянні з Азгардами на значно нижчому рівні розвитку, вони змушені видавати себе за скандинавських богів. Вони не в змозі захистити від Гоа'улдів всі населені планети Чумацького Шляху, тому вони уклали з Системними Владиками договір про Захищені планети. Планети, включені в цей договір, стають нейтральними - ні Азгарди, ні Гоа'улди не мають права радикально втручатися в їх розвиток. Звідси випливає, що Гоа'улди не можуть їх захопити, але, з іншого боку, у разі природної катастрофи, Азгарди не можуть їм допомогти. Земля була додана в цей список після зустрічі трьох Владик (Хроноса, Юя, Ніррті) і азгарда Тора на військовій базі, де розташований проект «Зоряна Брама».

Верховна Рада Азгардів[ред.ред. код]

Верховна Рада Азгардів - орган-керівник Азгардів. Рада складається з семи Азгардів, до числа яких входять Фрейр, Тор і Пенегал. Кожен з них носить на шиї відмітні намиста, які складаються з каменю Азгардів і золотих оправ. Це намисто вони носять під час зустрічей. У Верховній Раді приймаються рішення щодо цілої раси. Рада збиралася в Гладстейме - це великий зал на планеті Отала.

Військові тактики[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

gateworld.net(англ.)