Афонсо V

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
AfonsoV-P.jpg
Король Афонсо V (1438–1481)

Афонсо V (1432–1481) — 12-й король Португалії, представник Авіської династії. Після смерті свого батька Дуарте I став королем.

Довгий час регентом при малолітньому королі був його дядько інфант Педру Коїмбрський (1392–1449), який фактично й керував країною. Після свого повноліття у Афонсо почалося протистояння з Педру, з двом причин: за корону та визначення внутрішньої політики. Афонсо підтримував аристократів, вважав, що королівська влада повинна спиратися на них, Педру вважав опорою трону — міста, представників промисловості, торгівлі. У 1449 неподалік від міста Алфарробейра відбулася битва, внаслідок якої Педро Коїмбрський програв й загинув.

Діяльність Афонсо V тісно пов'язана з початком Великих географічних відкриттів, першими походами вдовж Африканського континенту Бартоломеу Діаша. У 1456 році португальці займають острови Зеленого мису.

У цей час починається процес торгівля африканськими рабами. У 1441 році до Португалії прибула перша їхня партія. Після цього ввозилося приблизно по 10 тисяч рабів на рік.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Ізабел, донька Педру Коїмбрського.

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Oliveira Marques Historia de Portugal. — Lisboa, 1976.- Vol. 1