Базельська конвенція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Базельська конвенція
Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням
Типбагатостороння угода
Підписано22 березня 1989
МісцеБазель, Швейцарія Швейцарія
Чинність5 травня 1992
Сторони186
Мовианглійська, іспанська, французька, арабська, китайська, російська
Сайтhttps://basel.int

Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням від 22 березня 1989 року є міжнародним договором, який був розроблений для зменшення руху небезпечних відходів між країнами, і зокрема, для запобігання неконтрольованої утилізації небезпечних відходів у країнах, що розвиваються. Конвенція має на меті мінімізувати кількість і токсичність зібраних відходів, щоб забезпечити екологічно безпечне управління ними якомога ближче до джерела виробництва та надати допомогу країнам, що розвиваються з екологічно безпечного управління небезпечними та іншими відходами, які вони створюють.

Конвенція була підписана 22 березня 1989 року і набрала чинності 5 травня 1992 року. Станом на лютий 2018 року, 185 держав та Європейський Союз ратифікували конвенцію. Гаїті та США підписали Конвенцію, але не ратифікували її.[1][2]

Україна ратифікувала конвенцію 1 липня 1999 року.[3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Basel Convention on the Control of Transboundary Movements of Hazardous Wastes and their Disposal (англ.)
  2. Parties to the Basel Convention on the Control of Transboundary Movements of Hazardous Wastes and their Disposal [Архівовано 28 травня 2018 у Wayback Machine.] (англ.)
  3. Сьогодні — День прийняття Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням (Базель, Швейцарія). Архів оригіналу за 21 грудня 2018. Процитовано 17 травня 2018.

Посилання

[ред. | ред. код]