Благодійна Україна – 2014

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Основна стаття: Національний конкурс «Благодійна Україна»

«Благодійна Україна — 2014», також III національний конкурс «Благодійна Україна»

Асоціація благодійників України оголосила старт Третього Національного конкурсу «Благодійна Україна» 22 липня 2014 року.[1] Цього року запроваджено спеціальні відзнаки для благодійників, які найбільш ефективно працюють у визначених сферах: культура, освіта, медицина, соціальний захист. Проведення конкурсу підтримали Міністерство соціальної політики, Міністерство культури України, Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я.

Конкурс проводився у 9 основних та 3 спеціальних номінаціях. За кілька днів до кінця терміну подачі заявок була введена додаткова спеціальна номінація — «Благодійник: допомога з-за кордону» для відзначення зарубіжних доброчинців.

Збір конкурсних заявок тривав до 21 лютого 2015 року. Загалом на конкурс надійшло 312 заявок від благодійників з усіх куточків України.[2] Найбільша кількість заявок — 71 — подана у номінацію «Благодійна акція (проект, програма) року». За географічним параметром лідирує місто Київ (54 заявки) — адже саме у столиці сконцентровані центральні офіси багатьох організацій і бізнес-структур. Найбільшу кількість заявок дали такі області: Житомирська (31), Одеська (29), Львівська та Сумська (по 25), Дніпропетровська (23). За напрямами доброчинної роботи заявки розподілилися наступним чином: медицина — 61, освіта — 73, культура — 49, соціальна робота — 249 заявок. На спеціальну відзнаку «Благодійник: допомога з-за кордону» було номіновано 9 доброчинців з Нідерландів, Німеччини, США, Ізраїлю, Франції, Великої Британії, Італії, Чехії.

11 березня відбулася спільна прес-конференція Оргкомітету, Конкурсної комісії, Наглядової ради та Медіа-ради, на якій були оголошені імена лауреатів конкурсу — по три благодійники в усіх конкурсних номінаціях.[3] 11 номінацій оцінювала Конкурсна комісія, переможців у спеціальній номінації «Благодійність в медіа» визначала Медіа-рада. За рішенням Оргкомітету, у почесній номінації «Народний благодійник» не може бути іншого переможця, аніж народ України, тому традиційна процедура висування та обрання — шляхом активності користувачів у соціальних мережах — за результатами 2014 року не проводилося.

Церемонія нагородження переможців пройшла 12 березня 2015 в Києві у приміщенні Національного культурно-мистецького і музейного комплексу «Мистецький Арсенал».[4] Переможці отримали найвищу доброчинну нагороду України — «Янгола Добра», а лауреати — пам'ятні дипломи.

Переможці[ред. | ред. код]

Церемонія нагородження[ред. | ред. код]

Вже стало традиційним проводити церемонію нагородження переможців конкурсу в НКММК «Мистецький Арсенал». Її провели Заслужена артистка України, журналіст і співачка, член Наглядової ради Національного конкурсу «Благодійна Україна» Анжеліка Рудницька і голова оргкомітету конкурсу, Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук.

Оголосити найкращих доброчинців і вручити їм нагороди організатори запросили відомих українців. Участь у церемонії взяли дружина Президента України Марина Порошенко, заступник Голови КМДА Ганна Старостенко, Голова Наглядової ради МБФ «Україна 3000» Катерина Ющенко, фронтмен гурту KOZAK SYSTEM Іван Леньо, члени Наглядової ради і Правління Асоціації благодійників України, представники міністерств і відомств, посольств, представництв іноземних місій в Україні, доброчинці — номінанти конкурсу, а також громадяни, небайдужі до розвитку благодійності в Україні. Для учасників церемонії співали запрошена гостя — львівська співачка Оксана Муха, творчий колектив «Ва-банк», дуетом виступили оперна співачка Олена Гребенюк та солістка ансамблю «Українські Барви» Оксана Стебельська.

Регіональні конкурси[ред. | ред. код]

Регіональна компонента III Національного конкурсу «Благодійна Україна», порівняно з попереднім роком, зросла у двічі. До вже традиційних регіональних конкурсів «Благодійна Львівщина»,[5] «Благодійна Одещина»[6] та «Благодійна Херсонщина»[7] додалися «Благодійна Україна — Запорізький край»,[8] «Благодійна Житомирщина»[9] і «Благодійна Буковина».[10]

Організатори[ред. | ред. код]

Засновник конкурсу — Асоціація благодійників України, співзасновник — МБФ «Україна 3000».

Керівні органи[ред. | ред. код]

Організаційний комітет[ред. | ред. код]

Наглядова рада[ред. | ред. код]

Конкурсна комісія[ред. | ред. код]

В оцінюванні також взяли участь 8 незалежних експертів.

Медіа-рада[ред. | ред. код]

Партнери[ред. | ред. код]

Інформаційні партнери[ред. | ред. код]

  • ІАЦ «Громадський простір»
  • ІА «Соцпортал»
  • ГО «Вікімедіа Україна»
  • ГО «Європейський вибір»
  • МА «Територія А»
  • Портал «Нова Україна»

Примітки[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]