Бледрик ап Костянтин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search


Бледрик ап Костянтин
Bledric ap Custennin
король
Початок правління: 598
Кінець правління: 613
Попередник: Геррен ап Костянтин
Наступник: Клемен ап Бледрик
Дата народження: 554(0554)
Країна: Думнонії
Дата смерті: 613(0613)
Місце смерті: Бангор-іс-Койд (Bangor-is-Coed)
Діти: Клемен, Блетін? або?/і? Дівел?
Батько: Костянтин ап Кадор

Бледрик ап Костянтин (корн. Bledric ap Constantine, відомий також як Blederic, Bredrice, Peledric, Bletius, Bledrys, Bledrig, Bletricius або Bledericus, 554613) — король Думнонії (598—613).

Біографія[ред.ред. код]

Бледрик був одним з трьох синів короля Думнонії Костянтина Шотландського (мученика), який відмовився від влади і пішов у ченці в 560 році. Його брати Геррен рац Денау та Домуель (Domuel або Dywel). У нього також була сестра, що вийшла заміж за Пеібіо Клафрога, короля Ергінга в Південному Уельсі. Бледрик, можливо, мав двох синів: Клемена, як зазначено в Книзі Баглан, який, як вважають, став його наступником, і Блетіна.

Коли брат Бледрика Геррен ап Костянтин в 598 році був у поході, Бледрик залишався в Думнонії. В цьому поході Геррен загинув і Бледрик сам став королем Думнонії. В різних джерелах Бледрик називається по-різному - в одних він герцог, в інших - король, але в деяких з них він описується як герцог Корнуола[1].

Після смерті Трістана ап Трістана Бледрику ап Костянтину вдалося приєднати його королівство Корнубія.

У 613 році Бледрик брав участь в битві при Честері, де коаліція бритів зазнала нищівної поразки від англосаксонських правителів Нортумбрії і Мерсії. Через кілька тижнів він у союзі з Кіндруіном Пенгвернським, який теж брав участь у тій битві, воював як командувач союзних Британських армій з англосаксами Нортумбрії і Кента в битві при Бангор-іс-Койді (Bangor-is-Coed), де Бледрик ап Костянтин загинув[2]. Новим королем Думнонії став його син Клемен ап Бледрик.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Carew, Richard. The Survey of Cornwall And An Epistle Concerning the Excellencies of the English Tongue. London. 1769 p77
  2. Evans, Sebastian. Histories of the Kings of Britain, by Geoffry of Monmouth. 1904 p301

Посилання[ред.ред. код]