Бівис і Батхед

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бівіс і Батхед

Бі́віс і Ба́тхед (англ. Beavis and Butt-head) — американський мультсеріал, створений Майком Джаджем. Короткий мультфільм Джаджа «Бейсбол жабою», в головних ролях якого були Бівіс і Батхед, був показаний на Liquid television і представлений як короткометражна комедія положень стала прабатьком Cartoon Network's Adult Swim (мультфільми для дорослих). Кабельний телевізійний канал MTV підписав Джаджа на створення нових серій, і шоу виходило в ефір з 8 березня 1993 по 28 листопада 1997 року. Коли в Сполучених Штатах пішли повтори серіалу, воно отримало оцінку «не можна дивитися особам молодше 14 років». В наш час[Коли?] повтори йдуть по MTV2 і Spike TV. Центральні персонажі серіалу - підлітки Бівіс і Баттхед, які живуть у вигаданому містечку Хайленд, штат Техас. Вони відвідують середню школу, де вчителі часто опиняються в розгубленості від їх витівок. Зрідка вони підробляють в «Світі бургерів», де проводять неповний робочий день, а також часом отримують іншу роботу, коли люди помилково приймають їх дивну поведінку як чуйну і напористу. Гумор полягає в повній відсутності у них традиційних цінностей, таких як трудова етика. Обидва вони вкрай огидні і грублять майже кожному персонажу серіалу, і навіть один одному. Вони самі, проте, мабуть, не усвідомлюють цього, і діють інстинктивно. Бівіс і Батхед вибираються зі своїх небезпечних пригод без серйозних наслідків, в той час, як у людей, що перебувають поряд з ними, це виходить далеко не завжди. Основною частиною кожного епізоду є гостросоціальні коментарі Бівіса і Батхеда при перегляді музичних кліпів, які показуються на MTV, що відбувається прямо під час кожної серії.

У 1996 році серіал отримав спін-офф у вигляді повнометражного анімаційного фільму «Бівіс і Батхед роблять Америку».

Англійською мовою майже всіх персонажів чоловічої статі озвучує творець мультсеріалу Майк Джадж. Влітку 2010 року з'явилася інформація про те, що Майк Джадж відроджує серіал і закінчує роботу над 30 новими серіями. Дата їх виходу на екрани поки не оголошена.[1]

Персонажі[ред.ред. код]

У цих двох персонажів тільки три інтереси - важка музика, секс і насильство. Все їхнє життя - телевізор, чипси, а також абсолютно марні спроби зробити так, щоб «їм дали» і стало багато грошей. Оскільки їх батьків жодного разу не показали в серіалі, це має на увазі, що вони вирощені телебаченням. Також в деяких ранніх епізодах Бівіс і Батхед розважаються, нюхаючи клей і фарбу. Бівіс зазвичай носить синю футболку з написом «Metallica» (в деяких ранішніх епізодах напис на футболці «Slayer»), а Батхед, як правило одягнений у сіру футболку з написом AC/DC (пізніше ці футболки були змінені на «Skull» і «Death Rock». У повнометражному мультфільмі вони зустрілися з двома чоловіками: товстим і худеньким. Худенький сказав, що їм дали дві повії з Хайленду (рідному місті Бівіса і Батхеда). Товстий стверджує, що «обидві дали тільки йому одному», що підтверджує заяву Батхеда з епізоду «Науковий експеримент», де він говорить, що у них з Бівіс, можливо, один біологічний батько. «Сімейний кущ» в першій книзі Бівіса і Батхеда під назвою «Ця Книга Отстой» говорить нам про те, що у них один біологічний батько, якого вони ніколи не зустрічали.

Бівіс
Має прогнатізм (зсув щелеп), погляд спрямований в одну точку. Особа завжди зображено у профіль. Бівіс хрюкає, коли сміється, має верескливий голос, а також часто колупає в носі. З них двох він найзбудливіший і постійно втрачає зв'язок з реальністю. При цьому він здається оптимістичнішим, хоча навіть ще дурнішим, ніж Батхед. У серіалі йому часто доводиться відчувати фізичний біль, яку йому завдають Батхед та інші персонажі.

У деяких серіях велика кількість шоколадок і газованої води викликає пробудження його другого я, або альтер его - Великий кукурудзо (Great Cornholio). Під час таких помутнінь Бівіс натягує футболку на голову і починає говорити з псевдо-іспанським акцентом. В основному, він нищить навколишніх нескінченною фразою «Мені потрібен папір для моєї кукурудзини» і іншим безглуздим маренням. Тим не менш, це настільки сподобалося фанатам серіалу, що вони навіть зробили пісню в стилі техно на цю тему.

За словами творця Майк Джадж, Бівіс був названий на честь Боббі Бівіса, хлопця, який жив по сусідству з Джаджем в коледжі. Також він повідомив, що з характером цього Бівіса мультперсонаж не має нічого спільного.

Батхед
Носить зубні брекети, весь час мружиться, має горбатий ніс. Його верхня десна випирає з-під верхньої губи. Говорить Батхед гугняво, підлітково-низьким голосом і злегка шепелявить. Майже кожну фразу він починає з затяжної «Е-е-е-е ...», а закінчує сміхом «Ех-хе-хе-хе". Спокійному і більше нахабному Баттхеду абсолютно не притаманна кмітливість, але тим не менш, він часто міркує і роздає поради на найрізноманітніші теми. І хоча це майже завжди абсолютна безглуздість, Батхед робить це з виглядом «бувалого». При вельми нечастому спілкуванні з дівчатами Батхед занадто вагається, і хвилюючись, перегинає палицю. Коли наближається «краля», Баттхеда вистачає тільки на фразу «Ей, крошка! Прийди до Баттхеда!» У дуеті він явно домінує над Бівісом, що проявляється в регулярному образі приятеля і відважування йому ляпасів.

Творець Майк Джадж заявив, що ідея імені «Батхед» народилася в дитинстві, коли він був знайомий з двома людьми, одного з яких звали «Залізний Зад (Butt)» (за те, що він регулярно бив інших людей, демонструючи свою силу), а іншого «Батт-Хед».

Том Андерсон
Старий короткозорий сусід Бівіса і Баттхеда. За невеликий грошову винагороду часто просить їх допомогти йому в побуті (зробити прибирання або сходити в магазин), що призводить до знищення його двору, будинку, втрати грошей і особистого майна. Через поганий зір і невелике старече недоумство, Андерсон ніколи не впізнає цих двох і не пам'ятає їхні імена. Він служив у десантних військах під час Другої світової війни і війни у В'єтнамі. Його образ згодом справив великий вплив на зовнішність і голос персонажа Хенка Хілла з мультсеріалу «Цар Гори», так як і Андерсон та Хілл були змальована з однієї людини, відомого Джаджу в молодості.
Девід ван Дрісса
Вчитель у Хайлендской середній школі, і, ймовірно, єдина людина, якого Бівіс і Батхед дійсно цікавлять. Ван Дрісса - добрий, інтелігентний хіпі з м'яким характером і володіє нескінченним терпінням. Його постійні спроби навчити цю парочку бодай чому-небудь закінчуються крахом, так як ті завжди всі сприймають по-своєму. Хіпар Ван Дрісса любить грати на своїй акустичній гітарі, що якось з вини Бівіса і Баттхеда мало не закінчилося для нього серйозними каліцтвами. Ван Дрісса викладає уроки з біології, малювання, економіки, медицини, історії і, крім усього іншого, з літератури.
Тренер Бредлі Баззкат
Ще один з учителів цієї парочки, повна протилежність Ван Дріссену. Жорсткий, цинічний і запальний. Баззкат - ветеран морської піхоти, учасник В'єтнамської війни та Війни в Затоці, типовий військовий. Дуже нагадує за характером сержанта Хартмана з фільму «Цільнометалева оболонка» Кубрика. Володіючи маніакальною пристрастю до порядку він ненавидить Бівіса і Баттхеда більше, ніж будь-який інший персонаж. Іноді він підмінює інших вчителів, але найчастіше веде уроки фізкультури. Баззкат постійно кричить на Бівіса і Баттхеда і навіть б'є їх, хоча одного разу і захистив від розлюченого менеджера з продажу, який відвідав школу з метою прищепити юному поколінню американські гендлярські навички. Колишній десантник вважає, що бити своїх учнів може тільки він.
Директор МакВікер
Директор Хайлендской школи і один з найзатятішиих ненависників Бівіса і Баттхеда. Своєю поведінкою вони довели його до нервового тика і заїкання. Багато епізоди починаються з того, що МакВікер розпікає Бівіса і Баттхеда у своєму кабінеті. За очі вони називають його «Містер МакЧленір» (англ. Mr. McDicker). В останній серії мультфільму під назвою «Бівіс і Батхед померли», після звістки про «смерть» Бівіс і Батхед у нього вперше припиняються заїкання і нервове тремтіння. Але коли на своїх похоронах вони з'являються живі, у МакВікера трапляється інфаркт і він, імовірно, вмирає.
Дар'я Моргендорфер
Дар'я - саркастична, імовірно любляча арт-рок і не користується популярністю у хлопчиків зубрила-очкарик у важких військових черевиках, однокласниця Бівіса і Баттхеда. Будучи розумною і проникливою, вона одна з небагатьох, хто бачить цих двох тими, ким вони дійсно є. Хоча Дар'я частенько кусає їх з приводу відсутності інтелекту, іноді вона пропонує допомогу і слушні поради. Парочка дражнить Дар'ю «діареєю», але одного разу вони назвали її «кльовою» за те, що вона поставила гостре питання президентові Клінтону під час шкільного зборів. В остаточному підсумку вона стала зіркою в спін-офф за її мотивами, який називається «Дарина».
Тодд Януччі
Тодду двадцять з чимось років, він місцева доросла шпана. Бівіс і Батхед намагаються його наслідувати і мріють потрапити в його «банду». Тодд ставиться до них зверхньо, використовує їх, коли йому що-небудь потрібно, наприклад гроші на бензин. При цьому він зневажливо називає Бівіса і Баттхеда «дівчатами». З епізоду «Нищівна сила» можна дізнатися, що Тодд колись кинув школу.
Стюарт Стівенсон
Пухкий низькорослий «ботан» і мамин синочок, однокласник Бівіса і Баттхеда. Він намагається бути схожим на них і вірить в те, що вони його найкращі друзі. Зазвичай носить чорну футболку з написом «Winger» (ймовірно, тому Бівіс і Батхед вважають полупопсовий Winger «групою для слабаків»). Насправді Бівіса і Баттхеда Стюарт мало хвилює; вони ставляться до нього так само, як до них ставиться Тодд. Через те, що Стюарт намагається тусуватися з цією парочкою, йому постійно дістаються всі шишки.

Примітки[ред.ред. код]