Портал:Телебачення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Обговорення порталу   Проєкт   Обговорення проєкту   Учасники   Зацікавлені
Портал «Телебачення»


Ласкаво просимо до україномовного порталу «Телебачення»

Телеба́чення (від грец. τῆλε — далеко) — загальний термін, що охоплює всі аспекти технології та практичної діяльності, пов'язаних з безпровідною передачею рухомих зображень зі звуковим супроводом у реальному часі, на далекі відстані.

Телебачення в Україні
Будівля Київського телецентру

У 1951 році в Харкові група радіоаматорів під керівництвом В. Вовчанка розпочала перші телевізійні пересилання за електронною системою з високою чіткістю зображення. Так почалось становлення українського телебачення.

Наприкінці 1951 року в Києві почав діяти телецентр на Хрещатику. Перша професійна телетрансляція з Київського телевізійного центру (КТЦ) відбулась 5 листопада 1951 року. 7 листопада 1951 року відбулася на живо телетрансляція параду й демонстрація з Хрещатику.

Перша загальнореспубліканська телепрограма України — «УТ» вийшла в етер 20 січня 1965 року. З 1967 року телецентри УРСР приймали тільки кольорові передачі. З 1969 року Київський, з 1976 року й Львівський телецентри почали пересилати кольорові програми.

У Миколаєві, в 1988 році, була заснована перша недержавна телекомпанія України — «ТОНІС». Вперше на теренах СРСР, 13 жовтня 1990 року в Харкові, вийшла в етер приватна телекомпанія «ТОНІС-Центр». У 1991 році створено недержавну телекомпанію з іноземними інвестиціями «ICTV». У лютому 1992 року створено «УТ-2», другу програму Українського телебачення, а у вересні 1992 року — «УТ-3». 20 жовтня 1996 року замість «УТ-3» розпочав мовлення телеканал «Інтерканал», який згодом став називатися «Інтер». 2 липня 1997 року розпочав мовлення телеканал «СТБ». 26 лютого 1998 року розпочав мовлення «Новий канал». 27 грудня 2001 року розпочав мовлення перший загальноукраїнський музичний телеканал «М1». 1 лютого 2003 року розпочав мовлення перший інформаційний телеканал України — «5 канал». 1 листопада 2004 року вийшов у етер телеканал «НТН». 30 травня 2005 рік — перший загальноукраїнський спортивний телеканал «Мегаспорт» розпочав мовлення.

З 2008 року в Українї поступово було впроваджено стандарт цифрового телебачення DVB-T.

Архів


Вибране зображення
Родина біля телевізора. 1958 рік
Телестудія каналу «Аль-Джазіра»
У телестудії
Телевізори у крамниці
Репортер CN8
Апаратна телекомпанії «RTL-Nederland».

Архів


Нові статті
Вибрана стаття

Цілком таємно (англ. The X-Files) — третій сезон 24-х серійного американського науково-фантастичного телесеріалу «Цілком таємно». Показ серіал розпочався 22 вересня 1995 року та тривав до 17 травня 1996 року. Транслювався на телеканалі Fox. Серіал продовжив оповідати історію спеціальних агентів Федерального бюро розслідувань (ФБР) — Фокса Малдера (Девід Духовни) та Дейни Скаллі (Джилліан Андерсон). Головні герої розслідують випадки паранормальних і загадкових явищ, знані як справи з грифом «X».

Сезон закінчив низку сценарних ліній, які розпочалися ще в другому сезоні, та ввів декілька нових сюжетних елементів. Основна оповідь зосереджується навколо змови, яка спрямована на приховання придбаного Малдером відео з розтином прибульця, пошуками Скаллі вбивці своєї сестри й таємниці, що оточує Містера X (Стівен Вільямс). До сюжету 3 сезону вперше потрапили такі персонажі, як Перший старійшина ( Дон С. Вільямс) та чорний інопланетний вірус. Окрім того, у цьому сезоні представлений широкий спектр «монстрів тижня»: епізодів, що містять самостійні історії та не впливають на загальну міфологію серіалу.

Сезон перевершив рейтинги попередніх двох. Прем'єрний епізод «Благословенний шлях» дебютував з рейтингом Нільсена в 19,94 мільйонів глядачів, що удвічі перевершило прем'єру попереднього сезону. Упродовж показів рейтинги послідовно перевищували 15 мільйонів глядачів, що зробило його одним із найпопулярніших серіалів на телебаченні США сезону 1995—1996 років. Сезон отримав здебільшого позитивні відгуки від телевізійних критиків, виграв п'ять нагород «Еммі». Багато епізодів, написаних сценаристом Дарином Морганом[en], зокрема «Останній відпочинок Клайда Бракмана» та «„Із відкритого космосу“ Джо Чанґа», отримали визнання критиків як одні з найкращих у серіалі. Морган залишив серіал після завершення 3 сезону через нездатність йти в ногу з динамічним характером шоу. Він повернувся лише в десятому та одинадцятому сезонах.

Архів


Визначні постаті

Портал:Телебачення/Визначні постаті

Архів


Цього року...

Портал:Телебачення/Цього року.../Архів

Архів


Корисні шаблони

Корисні шаблони:


Категорії


Чим Ви можете допомогти
Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Телебачення
  1. Червоні посилання на необхідні статті про телебачення
  2. Незавершені статті про телебачення

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Як робити, з чого почати першу свою публікацію:

Редагувати 
Братні порталиТелебачення у Вікіновинах  Телебачення у Вікіцитатнику  Телебачення у Вікіпідручнику  Телебачення у Вікіджерелах  Телебачення у Вікісловнику  Телебачення в Віківерситеті  Телебачення у Вікісховищі Телебачення у Вікімандрах
Новини Цитати Посібники Тексти Визначення Навчання Зображення Путівники
Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти

Оновити кеш