Веренко Ярослав Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Веренко Ярослав Григорович
Народився 7 вересня 1940(1940-09-07) (83 роки)
Чернівці
Місце проживання Київ
Країна Україна Україна
Національність Українець
Діяльність науковець
Alma mater Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Заклад Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України
Науковий ступінь Кандидат технічних наук
Науковий керівник Морозов Анатолій Олексійович і Скурихін Володимир Ілліч
Нагороди
Державна премія України в галузі науки і техніки — 1979Премія Ради Міністрів СРСР

Ярослав Григорович Веренко (нар. 7 вересня 1940, Чернівці) — український вчений-кібернетик, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Премії Ради Міністрів СРСР в галузі науки і техніки.

Біографія[ред. | ред. код]

Веренко Ярослав Григорович народився в місті Чернівці 7 вересня 1940 року. В рідному місті закінчив середню школу і фізико-математичний факультет університету (за спеціальністю обчислювальна математика), пізніше — аспірантуру в Інституті кібернетики Академії наук УРСР. Захистив дисертацію на вчений ступінь кандидата технічних наук. Теми досліджень: ергатичні системи, проблеми розробки операційних систем та прикладного програмного забезпечення організаційних систем управління виробництвом. Дисертаційна та подальша наукова робота виконувались під керівництвом академіка НАН України Скурихіна Володимира Ілліча та члена-кореспондента НАН України, професора Морозова Анатолія Олексійовича.

Головний корпус Інституту кібернетики НАН України

Працював в Інституті кібернетики та Інституті проблем математичних машин та систем Кібернетичного центру Академії наук України на інженерних посадах, старшим науковим співробітником, головним конструктором проектів, начальником відділу. Як безпосередній виконавець і як керівник робіт брав участь у створенні наукового і програмно-технічного забезпечення обчислювально-керуючих комплексів на великих підприємствах України та Радянського Союзу, пов'язаних з космосом, авіа- і суднобудуванням та ін.

Автор 53-х друкованих наукових робіт.

Нагороди[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]