Веренко Ярослав Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Веренко Ярослав Григорович
Verenko J.jpg
Народився 7 вересня 1940(1940-09-07) (82 роки)
Чернівці
Місце проживання Київ
Країна Україна Україна
Національність Українець
Діяльність науковець
Alma mater Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Заклад Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України і Інститут проблем математичних машин і систем НАН України
Ступінь Кандидат технічних наук
Науковий керівник Морозов Анатолій Олексійович і Скурихін Володимир Ілліч
Нагороди
Державна премія України в галузі науки і техніки — 1979Премія Ради Міністрів СРСР

Ярослав Григорович Веренко (нар. 7 вересня 1940, Чернівці) — український вчений-кібернетик, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Премії Ради Міністрів СРСР в галузі науки і техніки.

Біографія[ред. | ред. код]

Веренко Ярослав Григорович народився в місті Чернівці 7 вересня 1940 року. В рідному місті закінчив середню школу і фізико-математичний факультет університету (за спеціальністю обчислювальна математика), пізніше — аспірантуру в Інституті кібернетики Академії наук УРСР. Захистив дисертацію на вчений ступінь кандидата технічних наук. Теми досліджень: ергатичні системи, проблеми розробки операційних систем та прикладного програмного забезпечення організаційних систем управління виробництвом. Дисертаційна та подальша наукова робота виконувались під керівництвом академіка НАН України Скурихіна Володимира Ілліча та члена-кореспондента НАН України, професора Морозова Анатолія Олексійовича.

Головний корпус Інституту кібернетики НАН України

Працював в Інституті кібернетики та Інституті проблем математичних машин та систем Кібернетичного центру Академії наук України на інженерних посадах, старшим науковим співробітником, головним конструктором проектів, начальником відділу. Як безпосередній виконавець і як керівник робіт брав участь у створенні наукового і програмно-технічного забезпечення обчислювально-керуючих комплексів на великих підприємствах України та Радянського Союзу, пов'язаних з космосом, авіа- і суднобудуванням та ін.

Автор 53-х друкованих наукових робіт.

Нагороди[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]