Виноградов Іван Андрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Іван Андрійович Виноградов
Народився 1928(1928)
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Проживання Київ
Відомий перший машиніст, що відкрив рух поїздів Київського метрополітену
Alma mater Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту
Посада машиніст, інженер Київського метрополітену
Нагороди

Почесний громадянин Києва
«Почесний залізничник»
«Почесний працівник метрополітену»
«Заслужений працівник транспорту України»

Іван Андрійович Виноградов (нар. 1928(1928)) — ветеран праці Київського метрополітену, який працював у ньому з моменту відкриття підприємства протягом 47 років — з 1960-го до 2007-го року, перший машиніст, що відкрив рух поїздів Київської підземки, Почесний громадянин міста Києва (2012).

Іван Виноградов протягом 10 років працював машиністом електропоїздів моторвагонного депо «Київ-Пасажирський». Звідти в 1960 році він був направлений на курси машиністів метрополітену у Московську технічну школу. Після її закінчення, він отримав посвідчення машиніста Київського метрополітену першого класу № 1 від 22 серпня 1960 року. Саме його призначили машиністом поїзної бригади, яка вела перший поїзд з пасажирами в день відкриття Київського метрополітену 6 листопада 1960 року.

Також Іван Виноградов проводив обкатку першого поїзда, коли у 1965 році відкрився міст Метро.

Працюючи машиністом-інструктором, Іван Андрійович паралельно навчався в Дніпропетровському інституті інженерів залізничного транспорту, який закінчив в 1967 році.

З 1976 року працював на посаді головного інженера електродепо «Дарниця», з 1982 по 1986 рік обіймав посаду начальника служби рухомого складу. Після виходу на пенсію працював майстром виробничого навчання.

Нагороди і звання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]