Вони живуть

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вони живуть
англ. They Live'
1988They Live poster.jpg
Жанр фантастика
Режисер Джон Карпентер
Продюсер Ларрі Франко
Сценарист Джон Карпентер
У головних
ролях
Родді Пайпер
Мег Фостер
Оператор Гарі Кіббі
Композитор Джон Карпентер
Алан Говарт
Кінокомпанія Alive Films
Тривалість  98 хв.
Мова  англійська
Країна  США
Рік  1988
Дата виходу  4 листопада 1988
IMDb ID 0096256

«Вони живуть» або «Чужі серед нас» (англ. They Live, рос. Чужие среди нас) — фантастичний фільм-антиутопія режисера Джона Карпентера за оповіданням Рея Нельсона «О восьмій ранку» (англ. Eight O'Clock in the Morning).

Сюжет[ред.ред. код]

Джордж Нада, безробітний з Колорадо, мандрує в пошуках роботи. У Лос-Анджелесі, куди він прибув відшукати щастя, він влаштувався чорноробом на будівництво. Дах над головою йому допомагає знайти темношкірий робітник Френк, з яким він здружився.

Одного разу Нада стає свідком розгрому церкви, де він у комірчині випадково знаходить коробку з сонцезахисними окулярами. Після того як поліція, яка здійснила розгром, поїхала, Нада повертається і вдягає окуляри. І без того недобрий світ у його очах перекинувся. Навколишня реальність стає страшною: виявляється, уряд та засоби масової інформації бомбардують людей прихованими повідомленнями, які впливають на рівні підсвідомості. Замість звичної вуличної реклами, зовнішня реклама рясніє гаслами-навіюваннями: «Споживай!», «Розмножуйся!», «Спи!». Схожі накази для навіювання рясніють на обкладинках книг і журналів.

Але варто було Нада звернути погляд на людей, як з'ясовується, що жителі Лос-Анджелеса поділяються на два типи. Перший — нормальні люди, як і він сам. Другий тип — чужі з обличчями-черепами. І ці істоти прагнуть підкорити нашу планету. А що ще страшніше, Нада побачив істинне обличчя багатьох політиків і важливих членів суспільства. Вони і не люди зовсім, а потворні та злі інопланетяни з планети у сузір'ї Андромеда. Їхня місія на Землі — проводити масову кампанію з підкорення землян своєю волею і утримувати людей у невіданні. Причому виявляється, що частина землян знає про плани прибульців і всіляко допомагає їм у надії отримати від цього вигоду, коли світ зміниться.

Вважаючи, що цього не можна допустити, Нада і Френк проникають на ключовий об'єкт прибульців — телецентр, який транслює повідомлення для маніпуляції звичайними людьми. Приносячи себе в жертву, Нада підриває передавач — величезну тарілку на даху телецентру. Диверсія вдалася: тепер навіть без окулярів усім людям стали видимі прибульці з їхніми жахливими обличчями.

У ролях[ред.ред. код]

в титрах не вказані

Посилання[ред.ред. код]