Вікіпедія:Проект:Графічна майстерня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Crystal Clear app gimp.png


Графічна майстерня

Crystal Clear app gimp.png
Про проект
Скорочення:
ВП:ГРАФ

Проект Графічна майстерня покликаний допомогти наповнити статті якісними ілюстраціями і зображеннями. Ми створюємо нові й обробляємо вільні зображення, схематичні анімації, діаграми, графіки і малюнки для наочної ілюстрації предмета статті.

Що ми можемо? Проект займається редагуванням зображень, що включає в себе ретушування фотографій (наприклад, видалення з фотографії дати зйомки, сторонніх предметів на передньому плані, обтравки предметів), векторизацією зображень (конвертація растрової графіки в SVG), виготовленням піктограм або іконок, виготовленням графіків або діаграм (наприклад, графіків населення), створенням карт, українізацією існуючих карт на ВікіСховищі, створення 2D (плоскі схеми без плавної зміни ракурсу) та багато іншого. Залиште свою заявку, а вікіграфісти допоможуть здійснити ваш план.

Хочете допомогти? Приєднуйтесь до команди вікіграфістів, проекту не вистачає фахівців! Навіть якщо Ви не вмієте працювати в програмах, ви все одно можете допомогти — запропонуйте нам поліпшити зображення або розкажіть про проект іншим вікіпедистам.

Увага! Перед тим, як залишити заявку, обов'язково ознайомтеся з керівництвом щодо поліпшення зображень (рос.), щоб уникнути подачі некоректних заявок.

Crystal Clear app gimp.png
Приклади виконуваних робіт
Icona de la Cafetera de la Viquipèdia.png
Інструменти

Для створення та редагування зображень пропонуємо використовувати наступні вільні програми:

Назва та функція Операційні системи Де скачати
Inkscape logo 2.svg Inkscape— програма для створення векторної графіки. Підтримує формат Scalable Vector Graphics за замовчуванням. Windows; Mac OS X; Linux Всі
Wilber-huge-alpha.png GIMP— використовується для створення та редагування растрової графіки, (PNG, JPEG). Для створення анімованої графіки (GIF) потрібна установка GIMP Animation Package (GAP). Windows; Mac OS X; Linux; Solaris; Berkeley Software Distribution Windows, Linux/BSD/Solaris Mac OS X
Exquisite-gimp2 0.png Gimpshop— GIMP зі зміненим інтерфейсом, більш схожим на Adobe Photoshop. Ті ж можливості що у звичайного GIMP. Windows; Mac OS X; Linux; Solaris Всі
Hugin logo small.png Hugin— програма для створення панорам. Windows; Mac OS X; Linux; Berkeley Software Distribution; Інші Unix-подібні системи Всі
Blender— програма для створення тривимірних сцен. Windows; Mac OS X; Linux; Solaris; Berkeley Software Distribution; IRIX Всі
GunnMap Icon.png GunnMap— створення діаграм. Всі
Приклади створених за допомогою програм файлів:

 
Nuvola apps filetypes.svg
Залишити заявку

Залишити заявку на редагування зображення
Учасники проекту переглянуть вашу заявку, і, якщо вона може бути виконана силами учасника, він візьметься за роботу. Не забудьте поставити шаблон YesТак Зроблено, коли ваші побажання будуть виконані.


Скорочення:
ВП:ПВП

Replacement filing cabinet.svg Архів заявок

Cravate-normal.png
Учасники проекту

Для того, щоби взяти участь у проекті, просто поставте тут свій вікіпідпис (ввести підряд чотири хвилясті знаки ~ і клікнути «зберегти сторінку»). І на сторінках обговорень ставте свій автоматичний підпис за допомогою чотирьох знаків (~~~~), також - і в вікні редагування. Якщо виникли запитання про проект, пошукайте відповідь на сторінці Вікіпедія:Довідка.

 1. DenysZ Обг Банальні операції із зображенням (корекція кольору, світла...), «українізація» історичних карт.
 2. Baseобговореннявнесок Примітивні (здебільшого здійснені у блокноті, хоча інкскейп поставив, але не люблю я всякі візуальні редактори) Операції з SVG (посунути щось, змінити колір, BS-іконку нову на основі старих зробити…) Та примітивні операції з растровою графікою гідні МСПейнта (хоча здійснені вони будуть у Джімпі, або для невеликих піктограм з мобільного у PaintCAD'і)
 3. Zlir'a можу малювати нескладні векторні зображення, перекладати і виправляти вже готові, виконувати простенькі операції із растровими файлами.
 4. Sphereonобг: коректування векторних і растрових зображень, схеми, переклад.
 5. Vova-gocобговорення: Буду створювати карти поширення.
 6. Albedo Готовий, для початку, переписувати таблиці із зображень під табличний код. Мінімально — знаю векторну графіку, ще менше растрову. Добре — інженерну векторну. Готовий переконвертовувати dwg|dxf → svg
 7. Texnik, Схеми, діаграми, переклад
 8. намалюю чорта лисого, АЛЕ у Корелі :( В інкскейпі наразі зле себе почуваю --Helgi (обговорення) 21:26, 25 травня 2014 (UTC)
 9. Дещо вмію в GIMP (ретушування, незначні виправлення та вдосконалення зображень), колись непогано давався CorelDraw, пробую перейти на Inkscape. Залюбки робитиму переклади й технічну роботу типу перемальовування растрових зображень у векторні. --the.sentinel.ua (обговорення) 21:47, 12 листопада 2014 (UTC)
 10. Стоялов Максим
 11. Rayan Riener (обговорення) 12:53, 13 листопада 2014 (UTC)
 12. Намалюю все що завгодно, особливо цікаві наукові діаграми =) Helixitta (обг.) 21:43, 21 березня 2015 (UTC)