Обговорення користувача:Base

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будь ласка, додавайте нові теми знизу. Додати…

Декілька речей, які варто знати тим, хто сюди зайшов:

  • Іноді я довго не відповідаю.
  • Я пам'ятаю свої обіцянки, однак добре ставлюсь до нагадувань у якості стимулу нарешті їх виконати.
  • Для приватного спілкування є позавікійні речі, перераховані на сторінці користувача. Не забудьте сказати, хто Ви.
  • Я не кусаюсь.
  • If you are a random guy from whatever wiki, unless what you are about to write is about ukwiki, please contact me on Meta.

Архіви

Ласкаво просимо!

   RedPillar.svg Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Base!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

--Dimant 18:18, 15 травня 2011 (UTC)

Щодо Файл:Буркут1.jpg[ред. код]

Шановний пане Ваse! Фотографія Буркут1 зроблена в фотоательє Ігорем Буркутом і ним же висловлено бажання, щоб саме ця фотографія була використана в статті про нього (Буркут Ігор Григорович). Просьба пояснити: 1) чи є Ігор Буркут правовласником своєї фотографії; 2) який законний спосіб розмістити цю фотографію в Вікіпедії ? ЯГВ (обговорення) 10:54, 3 січня 2019 (UTC)

ЯГВ, доброго вечора. 1) Це залежить від того чи був між паном Букутом та фотографом договір, принаймні усний про передачу авторських прав. Якщо такого не було, то правовласником є фотограф, якщо ж був, то пан Буркут. 2) Правовласник повинен надіслати дозвіл як це описано в ВП:Дозволи. Можна надіслати написаний там текст одразу в листі, можна його надрукувати, підписати і відсканувати — як зручніше. Дозвіл через якийсь час приймуть, і після цього файл можна буде завантажити на Вікісховище. --塩基Base 16:17, 5 січня 2019 (UTC)

Про надання дозволу на фотографії[ред. код]

Шановний пане Base, в мене до Вас запитання. Ви позначили 17 моїх файлів як такі, в яких відсутній дозвіл автора на публікацію. Серед них принаймні три (Файл:Vasiutynskyi V O.jpg, Файл:Slyusarevskyi M M.jpg, Файл:Gornostai P P.jpg) є фактично моїми роботами. Ті, хто зазначені авторами, лише виконували роль асистентів (тримали в руках фотоапарат). Я просто фізично не міг зробити це сам. В одному випадку я не міг знімати сам себе (це означало б робити селфі), в інших - я вів майстар-клас і не міг одночасно фотографувати. Тому попросив це зробити своїх колег. Надалі цими знімками повністю розпоряжався я, робив редвгування у Фотошопі, готував до публікації у Вікі. Я міг з самого початку записати, що це мої роботи, я написав інші прізвища, бо не знав, що це викоиче проблеми (досвіду замало). Чи можу я просто виправити в описі цих файлів, зазначивши автором (або володарем авторських прав) себе? З повагою --Pavelgorn (обговорення) 20:50, 4 січня 2019 (UTC)

Доброго вечора, Pavelgorn. Загалом ситуація така, що якщо тільки ви не встановили фотоапарат на штатив і інші люди лише дійсно натисли на кнопку (зіграли роль автоспуску), то авторами все ж є вони. Фотографування це підбір ракурсу, світла, вибір моменту чи якісь дрібні зауваження, на кшталт, «поверніть трішки голову» чи «посміхніться» — вони є творчою складовою і вони роблять цих людей авторами фото. Оскільки ви займались обробкою фото, то за умови що обробка досить нетривіальна, ви є співавтором фото. Однак, в цьому випадку все ж потрібен дозвіл від цих асистентів. Ви написали інші прізвища і написали що дозвіл буде написано за запитом, однак це не проблема як така, і ви правильно зробили що вказали все як є. Вашим колегам просто потрібно надіслати листа такого як написано на ВП:Дозволи. Ну і те саме стосується інших файлів — потрібні аналогічні дозволи від авторів цих фотографій чи картин. Це гарантуватиме, що це їх свідоме рішення і що вони розуміють всі наслідки цього (зокрема згоду на комерційне використання їх робіт). --塩基Base 16:35, 5 січня 2019 (UTC)
Шановний пане Base, яким чином можна отримати підтвердження дозволу, відправленого автором до Вікімедіа? Щодо 5-ти файлів дозвіл ще не встигли відправити, хоча автори дали згоду. Зараз новорічні та різдвяні свята, багато людей у від'їзді, дехто - за межами України. Ви обрали найбільш незручний момент часу з вимогою підтвердження дозволу, я просто фізично не встигаю опрацювати 17 файлів за один тиждень. З повагою, --Pavelgorn (обговорення) 21:19, 7 січня 2019 (UTC)
 Вітаю, Pavelgorn. Можна попросити Ahonc'а чи Tohaomg'а глянути чи прийшли дозволи. Не хвилюйтесь, по перше, це двохетапний процес — я позначив файли, як такі, що не мають дозволу, через тиждень файли не самі зникнуть, а до них має добратись хтось з адміністраторів і вилучити чи не вилучити їх залежно від наявності дозволу. По друге, навіть якщо файли буде вилучено — як тільки дозвіл буде прийнято їх буде відновлено, при вилученні нічого не зникає безслідно. Дякую вам, що зв'язались з авторами, це рутина, але правила та закони такі, що необхідна. --塩基Base 21:28, 7 січня 2019 (UTC)
Дякую, Base. Що робити, якщо у автора немає електронної пошти? --Pavelgorn (обговорення) 15:48, 8 січня 2019 (UTC)