Inkscape

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Inkscape
логотип Inkscape
Inkscape-0.91.png
Inkscape 0.91
Автор(и) Ted Gould[d], Bryce Harrington[d], Nathan Hurst[d] і MenTaLguY[d]
Розробник(и) The Inkscape Team
Стабільний випуск 0.92 (4 січня 2017; 116 днів тому )
Версії 0.92.1[1]
Репозиторій launchpad.net/inkscape
Написано на C++ і C
Операційна система Linux, FreeBSD, Mac OS X, Windows
Платформа C++, GTK+
Доступні мови Багатомовна (40)
Українська так[1]
Тип редактор векторної графіки
Ліцензія GPL
Веб-сайт www.inkscape.org

CMNS: Inkscape на Вікісховищі

Inkscapeвільний редактор векторної графіки з можливостями, подібними до можливостей Illustrator, Freehand, CorelDraw, або Xara Xtreme. Програма ліцензована за умовами GNU General Public License. Програму створено на основі набору бібліотек для побудови графічного інтерфейсу GTK+ та додатка для створення програм мовою C++ до цієї бібліотеки (gtkmm).

Рідним форматом запису програми Inkscape є SVG, підтримує читання і запис зображення у форматах SVG, OpenDocument Drawing, DXF, PNG, WMF, EMF, sk1, PDF, EPS, PostScript. Програма може використовувати згладжування, регулювання прозорості, створення градієнтів заповнення, має вбудований набір готових шаблонів (напр. стрілок), може працювати з векторними шрифтами. Перевагою програми є широкий набір ефектів, які можна застосовувати для створення різноманітного роду зображень художнього та дизайнерського призначення.

У Вікіпедії використовуються тисячі зображень, що створені в Inkscape. Список цих зображень можна переглянути у категорії Створено у Inkscape ВікіСховища.

Історія[ред.ред. код]

Проект Inkscape було започатковано у 2003 році як відгалуження Sodipodi колишніми розробниками останнього. Над створенням Inkscape почали працювати Ted Gould, Bryce Harrington, Nathan Hurst, та MenTaLguY. Вони поставили собі за мету створити редактор, що реалізує повноцінну підтримку стандарту SVG, в той час як для проекту Sodipodi головним завданням було створення редактора векторної графіки, можливо без підтримки SVG.

Inkscape написано мовою програмування C++ (Sodipodi було написано мовою C).

Доволі скоро Inkscape перевершив Sodipodi за можливостями[2], тому розробку Sodipodi з 2004 року було припинено. Поступово проектом було увібрано напрацювання інших проектів зі створення вільних редакторів векторної графіки. Станом на 2013 рік, Inkscape є найпотужнішим вільним редактором векторної графіки з найширшими можливостями.

Розвиток програми відбувається завдяки спільноті розробників, що побудована на демократичних засадах (колегіальність рішень тощо). Спільнота приділяє увагу співпраці з іншими проектами, зокрема Open Clip Art Library.
Bulia Byak, архітектор змін інтерфейсу користувача, що надали Inkscape сучасного вигляду, є одним з багатьох розробників, що взяли участь в розвитку програми.

Після того як Xara оголосила про те, що код програми Xara Xtreme для Linux (Xara Xtreme for Linux) відкрито для подальшого розвитку на умовах GPL, відбувається співпраця спільнот розробників Inkscape та Xara Xtreme for Linux.

Хоча підтримку стандарту SVG у програмі з часу її заснування було значно поліпшено, вона все ще не є повною. Частину із запланованих розробниками можливостей, зокрема роботу з анімацією, вже реалізовано у проекті Synfig.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]