Вірсаладзе Елісо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Елісо Вірсаладзе (1942, Тбілісі) — грузинська і російська піаністка. Закінчила Московську консерваторію, де її педагогами були Генріх Нейгауз і Яків Зак. З 1967 Вірсаладзе викладає у Московській консерваторії (з 1977 — доцент, з 1993 — професор) і є професором Вищої школи музики в Мюнхені.

Серед її учнів - лауреати найбільших міжнародних конкурсів Б. Березовський, Є. Воскресенська, В. Броневецкий, Я. Кацнельсон, А. Володін, Д. Капрін, М. Коломійцева, О. Осмінін, Л. Акопова, М. Нахапетов, Т. Черничка, О. Мачератіні, Е. Міркасімова та інші.

Творча діяльність[ред.ред. код]

Концертний репертуар піаністки включає широкий спектр творів західноєвропейської та радянської класики. Вона виступала з оркестрами Росії, а також Лондонським філармонічним оркестром у Європі, США, Японії, працював з такими диригентами, як Рудольф Баршай, Кирило Кондрашин, Євгеній Свєтланов, Юрій Темірканов, Курт Зандерлінг та іншими. Виступала в камерних ансамблях із С. Ріхтером, Н. Гутман, О. Каганом й іншими видатними музикантами.

Одержала срібну медаль Всесвітнього фестивалю у Відні (1959), бронзову медаль ІІ Міжнародного конкурсу імені Чайковського у Москві (1962), золоту медаль на Міжнародному конкурсі імені Р.Шумана в Цвіккау (1966).

Піаністка нагороджена премією імені Р. Шумана (1976), Державною премією Грузії (1983). В 1971 їй присуджене звання народної артистки Грузинської РСР, 1989 - Народної артистки СРСР. В 2000 вона визнана гідною Державної премії Росії.

Посилання[ред.ред. код]