Губаренко Ірина Віталіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ірина Віталіївна Губаренко
Зображення
Основна інформація
Дата народження 30 червня 1959(1959-06-30)
Місце народження Харків
Дата смерті 10 жовтня 2004(2004-10-10) (45 років)
Громадянство Україна
Професія Композитор
Інструменти Фортепіано
gubarenko.net.ua

Іри́на Віта́ліївна Губаре́нко (30 червня 1959, Харків — 10 жовтня 2004) — український композитор, театральний діяч, поетеса.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася 30 червня 1959 року в Харкові, у відомій театрально-музичній родині Черкашиних-Губаренко. Великий вплив на її виховання спричинили дід — режисер, актор-«березілевець» та театральний педагог Роман Черкашин та бабуся, актриса Юлія Фоміна. Вибір музичної професії був обумовлений прикладом батьків, композитора Віталія Губаренка та музикознавця Марини Черкашиної-Губаренко.

Після закінчення в 1979 році Харківської спеціалізованої музичної школи вступила до Харківського інституту мистецтв імені І. Котляревського на композиторське відділення, в клас професора В. М. Золотухіна.

Могила Ірини Губаренко

Закінчивши інститут в 1984 році, прийшла працювати в Харківський театр юного глядача завідуючою музичною частиною, де створювала музику до вистав протягом двадцяти років. За роки роботи в театрі нею було озвучено понад 20 постановок театру. Захоплювалася режисурою, з акторами свого театру підготувала кілька самостійних робіт, які були показані в Харкові і в Києві. Крім театральної музики І. Губаренко написала кілька десятків романсів і пісень на власні тексти. Її перу належать симфонічна поема «Ахтамар», ряд камерних музичних творів — фортепіанні прелюдії, вокальні цикли, соната для гобоя, рок-опера «Соляріс».

З юнацького віку писала вірші і прозу. Останні роки життя активно займалася театральною критикою, друкувалася в газеті «Дзеркало тижня», а також працювала над кандидатською дисертацією на тему «Режисерські концепції ХХ століття у світлі аналітичної психології».

Померла 10 жовтня 2004 року. Похована в Києві на Байковому кладовищі поруч з батьком.

Література[ред. | ред. код]

Губаренко М. Гуьаренко Ірина // Українська музична енциклопедiя. — Т. 1. — Київ: ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України, 2006. — С. 548—549. ISBN 966-02-4100

Джерела[ред. | ред. код]