Деулінське перемир'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Помаранчевим кольором виділені території, що перейшли до Речі Посполитої, згідно з Деулінським перемир'ям

Деулі́нське переми́р'я - перемир'я, укладене 1(11) грудня 1618 між Московським царством і Річчю Посполитою терміном на 14,5 років в селі Деуліні поблизу Троїцько-Сергіївського монастиря (тепер місто Сергіїв Посад Московської області) після спроби польського королевича Владислава в 1617—18 захопити Москву.

Участь у цій воєнній кампанії взяли й українські козацькі полки під проводом Петра Сагайдачного, які в критичний момент врятували польські війська від розгрому під Москвою. На переговорах у Деуліні у склад московської делегації входили бояри Ф. Шереметєв, Д. Мезецький та ін., польське посольство очолювали А. Надворський, Лев Сапєга, Я. Гонявський.

За умовами Деулінського перемир'я до Речі Посполитої відходили Смоленська і Новгород-Сіверська землі. Деулінське перемир'я не розв'язало політичних суперечностей між обома державами. Ще до закінчення терміну перемир'я між Московщина розпочала так звану Смоленську війну, в якій брали участь козацькі полки на чолі з гетьманом Т. Орендаренком і яка завершилась укладенням Поляновського миру 1634.

Література[ред.ред. код]


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.