Джеймс Джозеф Сильвестр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
James Joseph Sylvester
James Joseph Sylvester.jpg
Народився 3 вересня 1814(1814-09-03)
Лондон, Англія
Помер 15 березня 1897(1897-03-15) (82 роки)
Оксфорд, Оксфордшир, Англія
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Alma mater Кембриджський університет (коледж св. Джона)
Галузь наукових інтересів Математика
Заклад Університет Джонса Гопкінса
Лондонський університетський коледж
Вірджинський університет
Королівська військова академія, Вуліч
Науковий керівник Огастес Де Морган, Джон Хаймерс
Відомі учні Вільям Дьорфі,Джордж Б. Халстед,Вашингтон Ірвінг Стрінгхєм
Відомий завдяки: увів в обіг терміни граф, дискримінант
стала Чебишева-Сильвестра
послідовність Сильвестра
Нагороди медаль Коплі,медаль Де Моргана,Королівска медаль

Джеймс Джозеф Сильвестр (англ. James Joseph Sylvester) (*3 вересня 1814, Лондон — †15 березня, 1897, Оксфорд) — англійський математик, перший видатний єврейський математик Англії та Америки. Відігравав провідну роль в американській математики другої половини XIX століття в якості професора в Університеті Джонса Хопкінса.

Відомий своїми роботами з теорії матриць, теорії чисел, комбінаторики. Засновник Американського математичного журналу.

Біографія[ред.ред. код]

Джеймс Джозеф Сильвестр народився в Лондоні в заможній багатодітній єврейській родині Абрахама і Міріам Джозеф. Абрахам Джозеф був годинникарем, срібних справ майстром, торговцем. До народження Джеймса в сім'ї Абрахама і Мірьям було дев'ять дітей, так що він виявився десятим, у нього було чотири сестри і п'ять братів - у віці від вісімнадцяти до двох років.

Почав вивчати математику в Сент-Джон-коледжі Кембриджського університету в 1831 році. Його навчання переривалось через тривалі хвороби, але попри це він зайняв друге місце на випускному іспиті з математики в 1837 році. Він не отримав ступінь бакалавра, бо для цього потрібно було підтвердити свою згоду з догматами анлгіканського віросповідання.

В 1841 році він отримав ступінь бакалавра і магістра в Трініті-колледжі в Дубліні. В цьому ж році він переїхав в США щоб стати професором в університеті Вірджинії, але невдовзі повернувся в Англію.

20 листопада 1843 Сильвестр вирушив у плавання з США назад в Англію.

Сильвестр випробував невдачі у своїй спробі бути математиком в США і повернувся до Лондона. За минулі два роки у нього не з'явилося жодної нової математичної статті, не було в нього тепер і шансів отримати місце професора.

У грудні 1844 року поступив на роботу в страхову компанію.

У середині вересня 1855 лорд Пенмар, секретар нового ліберального уряду Англії з військових питань, призначив Сильвестра професором математики Військової академії в Вулвічі, південно-східному районі Лондона.

Згідно з положенням про роботу у Військовій академії, як з'ясувалося, Сильвестр повинен був піти у відставку в 55 років, в 1870 році. При цьому академія відмовлялася виплачувати йому повну пенсію і поступилася лише після тривалих публічних дебатів, виступів Сильвестра в столичній газеті «Таймс».

23 січня 1874, в Королівському Інституті Сильвестр виступив з доповіддю, яка називалась «Новітні відкриття у перетворенні механічного руху».

У 1875 році в американському місті Балтіморі був створений новий університет - імені Джонса Хопкінса.Спустя 30 років Сильвестр знову приїхав до Америки - і офіційно вступив на посаду професора математики університету.

В 1877 році Сильвестр знову переїхав в Америку щоби стати першим професором математики в новому університеті Джона Гопкінса в Балтиморі. Його платня становила 5000 доларів, і він забажав, щоб її виплачували золотом.

В 1878 році він заснував «Американський математичний журнал» (American Journal of Mathematics) — другий на той час в США.

В 1883 році повернувся в Англію, щоб очолити кафедру геометрії в Оксфордському університеті. Керував нею до самої смерті, хоча в 1892 році університет назначив йому заступника.

26 лютого 1897 Сильвестра розбив параліч, і вранці 15 березня він тихо помер. Чотири дні потому його поховали біля Західної Лондонської Синагоги.

Іменем Сильвестра названа бронзова медаль «Медаль Сильвестра», що вручаєтьсятні з 1901 року Королівським товариством за видатні заслуги в математиці.

Досягнення[ред.ред. код]

Медаль Сильвестра[ред.ред. код]

Іменем Сільвестра була названа бронзова медаль, яка вручається з 1901 року Лондонським королівським товариством за видатні заслуги у математиці.

Послідовність Сильвестра[ред.ред. код]

Послідовність , яка побудована за правилом  an+1 = an2 — an + 1, где a0 = 2.

Див. також.[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]