Джеймс Джозеф Сильвестр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
James Joseph Sylvester
James Joseph Sylvester.jpg
Народився 3 вересня 1814(1814-09-03)
Лондон, Англія
Помер 15 березня 1897(1897-03-15) (82 роки)
Оксфорд, Оксфордшир, Англія
Місце проживання Велика Британія
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Alma mater Кембриджський університет (коледж св. Джона)
Заклад Університет Джонса Гопкінса
Лондонський університетський коледж
Вірджинський університет
Королівська військова академія, Вуліч
Відомий завдяки: увів в обіг терміни граф, дискримінант
стала Чебишева-Сильвестра
послідовність Сильвестра
Нагороди медаль Коплі

Джеймс Джозеф Сильвестр (англ. James Joseph Sylvester) (*3 вересня 1814, Лондон — †15 березня, 1897, Оксфорд) — англійський математик.

Відомий своїми роботами з теорії матриць, теорії чисел, комбінаторики. Засновник Американського математичного журналу.

Біографія[ред.ред. код]

Почав вивчати математику в Сент-Джон-коледжі Кембриджського університету в 1831 році. Його навчання переривалось через тривалі хвороби, але попри це він зайняв друге місце на випускному іспиті з математики в 1837 році. Він не отримав ступінь бакалавра, бо для цього потрібно було підтвердити свою згоду з догматами анлгіканського віросповідання.

В 1841 році він отримав ступінь бакалавра і магістра в Трініті-колледжі в Дубліні. В цьому ж році він переїхав в США щоб стати професором в університеті Вірджинії, але невдовзі повернувся в Англію.

В 1877 році Сильвестр знову переїхав в Америку щоби стати першим професором математики в новому університеті Джона Гопкінса в Балтиморі. Його платня становила 5000 доларів, і він забажав, щоб її виплачували золотом.

В 1878 році він заснував «Американський математичний журнал» (American Journal of Mathematics) — другий на той час в США.

В 1883 році повернувся в Англію, щоб очолити кафедру геометрії в Оксфордському університеті. Керував нею до самої смерті, хоча в 1892 році університет назначив йому заступника.

Іменем Сильвестра названа бронзова медаль «Медаль Сильвестра», що вручається з 1901 року Королівським товариством за видатні заслуги в математиці.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]