Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20

Зміст

Перевірка й виправлення контенту — основа проектів Вікімедіа…[ред. код]

Перевірка й виправлення контенту — основа проектів Вікімедіа. Чи є у Вас ідеї, як покращити оцінку й організацію наявного вмісту у Ваших проектах? Кампанія Inspire пропонує фінансування нових проектів у березні. Допоможіть розглянути ідеї і пропонуйте свої!

що ж це за жах такий?¡¡¡¡ Невже ніхто не здатен літературно передати нормальною українською мовою???--Albedo (обговорення) 20:27, 15 березня 2016 (UTC)

Конструктивна критика не каже що погано, а каже що і як зробити краще. --Буник (обговорення) 22:00, 15 березня 2016 (UTC)
Переклад можна поредагувати тут --Ата (обг.) 09:54, 16 березня 2016 (UTC)
Чи то пак тут, якщо раптом на редагування за першим лінком треба додаткові права. --Ата (обг.) 11:23, 17 березня 2016 (UTC)

Кількість включень шаблону[ред. код]

Куди зникло посилання, яке дозволяло подивитися кількість включень шаблону? Наприклад, тут: [1]. --MMH (обговорення) 03:34, 16 березня 2016 (UTC)
Уже з'явилось... --MMH (обговорення) 03:50, 16 березня 2016 (UTC)

То @Максим Підліснюк: повилучав багато зайвого, я зразу відновив, але забув відписати тут — NickK (обг.) 11:13, 16 березня 2016 (UTC)

Автозаповнення в полі пошуку[ред. код]

Щось сталося з автозаповненням в полі пошуку - воно чомусь з'являється не прямо під цим полем, а аж внизу сторінки, в лівому нижньому кутку (іноді треба прокручувати, щоб побачити). Для анонімних користувачів те ж саме, тому навряд чи це лише в мене так. В інших Вікіпедіях автозаповнення працює нормально, лише в нас так, тож проблема локальна, але не знаю, де саме вона виникає, і яка її причина.--Piramidion 22:29, 16 березня 2016 (UTC)

Бачу те саме і в Монобуку з моїми налаштуваннями, і анонімом у Векторі. Паралельно у Монобуку зникло підсвічування тла сторінок в основному просторі блакитним. Причина, схоже, в експериментах @Максим Підліснюк: з шаблонами захисту сторінок, бо більше МедіаВікі сьогодні ніхто не редагував, тож, Максиме, будь ласка, виправляй — NickK (обг.) 22:35, 16 березня 2016 (UTC)
Дякую за те, що повідомили, усі глюки наразі виправлені, скрипт працює правильно. --Максим Підліснюк (обговорення) 22:54, 16 березня 2016 (UTC)

{{без джерел}}[ред. код]

Щось із ним не так: див. категоризацію стабу Оксько-Донська рівнина. Я не розумію, де помилка. Хтось підкаже? --Fessor (обговорення) 17:12, 17 березня 2016 (UTC)

Вказане число ("6 грудня 2015"). Якщо замінити на "Грудень 2015", то все стане нормально. Шаблон не приймає число місяця. --MMH (обговорення) 17:18, 17 березня 2016 (UTC)
Власне, це проблема не лише цього шаблону, а всіх шаблонів, які використовують шаблон {{Ambox}}, — проблема тягнеться звідти. Я подивився щойно його код — він мав би нормально сприймати число місяця. Там використовується шаблон {{First word}}, — тобто він мав би проігнорувати число на початку. Більше того, я знайшов там якусь автоматику для автоматичної вставки дати, якщо вона не прописана (хоча, можливо, це не для вставки, а для чогось іншого — я не розбирався), але вона, очевидно теж не працює. --MMH (обговорення) 17:37, 17 березня 2016 (UTC)
Дякую! --Fessor (обговорення) 17:43, 17 березня 2016 (UTC)

Lang, Langi, Lang1, Lang2, Lang3, Lang4[ред. код]

Традиційний для нашого розділу застарілий і вкорінений хаос. Маємо:

 • {{Lang}}. Серед іншого, додає курсив. Пов'язаний інтервіками з переважно однойменними шаблонами, які, однак, його не додають (це, правда, може бути виправданим). Документації нема.
 • {{Langi}}. Додає курсив, але по-іншому. Аналогічний, але не ідентичний, своїм тезкам в інших розділах (з якими й пов'язаний). Документації нема.
 • {{Lang1}}. Додає курсив; від попереднього відрізняється лише наявністю атрибута xml:lang. Ідентичний шаблонам Langi інших розділів. Інтервік та документації нема.
 • {{Lang2}}. Не додає курсиву. Інтервіками пов'язаний приблизно з тим же, з чим Lang. Документація не відповідає дійсності.
 • {{Lang3}}. Робить іншу справу, ніж попередні. Майже в усіх розділах, де є, називається Lang2, тоді як під назвою Lang3 лежить (у трьох розділах) його аналог для більшої кількості аргументів. Що, на відміну від найменувань в укрвікі, логічно. Інтервікі-прив'язка хибна; насправді належить до цієї жмені. Документація коректна.
 • {{Lang4}}. Аналог попереднього для ще більшої кількості аргументів. Єдиний, з яким усе в порядку.

Виправити інтервікі та документацію нескладно (особливо для авторів цих шаблонів…). Питання в тому, чи вважає спільнота доцільним ліквідувати безлад до кінця — надати шаблонам логічні та стандартні імена — при тому, що це, найімовірніше, потребуватиме ботообробки статей? Для початку: я правильно розумію, що з шаблонів, які зараз лежать під назвами {{Lang}}, {{Langi}} та {{Lang1}}, достатньо якогось одного? Stas (обговорення) 23:25, 18 березня 2016 (UTC)

Журнал перейменувань[ред. код]

Чому перейменування статей не відображаються в журналі перейменувань?
Дивіться, наприклад, статті: Прапор України, Німан (місто) (немає останнього перейменування: [2]), а також останні перейменування сторінок зі «статус» на «права» (наприклад Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного). --MMH (обговорення) 02:27, 19 березня 2016 (UTC)

Бо вони записуються не за новою назвою сторінки, а старою --Максим Підліснюк (обговорення) 11:09, 19 березня 2016 (UTC)
Не можна якось зробити, щоб відображались усі перейменування без виключення? --MMH (обговорення) 15:04, 19 березня 2016 (UTC)
Ні, для цього потрібно дивитися історію статті, де є всі перейменування без винятку. У базі даних, з якої генерується журнал перейменувань, зберігається користувач, стара, нова назва та опис. Для відображення всіх перейменувань певної статті слід розробляти нову функцію, але адміністратори Вікіпедії не можуть цього зробити, з цим треба звертатися до розробників, наприклад, через ФабрикаторNickK (обг.) 22:54, 19 березня 2016 (UTC)

Про використання шаблону Персона[ред. код]

Вітаю! Не знаю, чи туди пишу, але все ж. У нас є шаблон-картка {{Персона}}, як я розумію, застарілий або неправильний, оскільки з нього йде перенаправлення на {{Особа}}. Останнім часом дехто з авторів його активно використовує (напр., тут, або тут). Але, чи доцільно це? Я розумію, що автору це спрощує роботу над статтею, але додає проблеми іншим: не можна внести в картку ні виправлень, ні доповнень, ні уточнень. До того ж, він працює з помилками, якщо відсутні окремі дані на Вікіданих, або дає таке «масло-масляне» у графі «Діяльність», як, напр., «телеактор, актор кіно і актор». То чи можна його якось заблокувати (і чи варто, а на мій погляд — так) від можливості подальшого використання, бо видалити повністю, мабуть поки що не варто, бо існує 125 сторінок з його включенням.--Leon Nef обг 11:22, 20 березня 2016 (UTC)

{{Персона}} — це просто перенаправлення, воно функціонує ідентично до {{Особа}}, жодних відмінностей немає. Якщо є проблеми з полями з Вікіданих, треба дивитися, як вони налаштовані в {{Особа}}, на жаль, у нас дані з Вікіданих переносяться дуже несистематично — NickK (обг.) 16:14, 20 березня 2016 (UTC)
Так, це я чудово розумію. Але я про те, що це перенаправлення так і вставляють у шаблон: {{Персона}} (подивіться, буль ласка у якійсь зі статей за посиланням), а не кодом картки. Тобто, щоб внести зміни у картці статті, треба видаляти оце перенаправлення, вставляти код картки (у наведених прикладах, {{Актор}}, або {{Кінематографіст}}) і заповнювати все вручну. Я розумію й те, що технічно заблокувати перенаправлення, щоб не тулили його в статтю, мабуть неможливо (бо зникнуть уже вставлені картки), хіба що попередити автора, щоб він використовував більш відповідні шаблони у своїх статтях. --Leon Nef обг 16:46, 20 березня 2016 (UTC)
Нічого поганого у цьому немає. Якщо ж Ви вважаєте, що потрібно використовувати інший шаблон, зверніться на СО того, хто, на вашу думку, робить неправильно. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 10:40, 21 березня 2016 (UTC)
Я не кажу що це погано, або неправильно. Просто таке використання того шаблону-перенаправлення не дає можливості подальшого редагування тих відомостей які в нього вносяться автоматично. А щодо звернення до конкретного автора, то думаю це марна справа, адже йому вже багато чого радили, а реакції ніякої --Leon Nef обг 11:45, 21 березня 2016 (UTC)
Ніщо не заважає змінити і розширити шаблон. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 13:07, 21 березня 2016 (UTC)
Здається, проблема не в перенаправленні. Спробуйте замінити {{Персона}} на {{Особа}}: результат буде той самий. Проблема в самому {{Особа}}, а конкретніше в тому, що він погано переносить інформацію з Вікіданих — NickK (обг.) 13:18, 21 березня 2016 (UTC)
Ото ж я й не розумію, чому, якщо шаблон погано переносить інформацію з Вікіданих, треба вставляти у статтю не живий код шаблону, заповнюючи його вручну, а лише посилання на шаблон з одного слова його назви з дужками. Але, це запитання не стільки до шаблонів, як до користувачів, які, або не вміють користуватися шаблонами, або не хочуть.--Leon Nef обг 14:56, 21 березня 2016 (UTC)
А, нарешті зрозумів, про що ви. Те, що ви бачите, є варіантом «для ледачих», тобто автоматично підставляє те, що є на Вікіданих. Якщо ви бачите помилку і хочете її виправити, ви можете або виправити елемент Вікіданих (замінивши значення на більш відповідне або прописати україномовну мітку, якщо ви бачите Q-набір цифр), або прописати правильне значення локально, підставивши відповідне поле {{Особа}} (наприклад, | дата_народження = 29.02.2016). Якщо у вас є конкретніший приклад, будь ласка, уточніть, що саме ви хочете виправити — NickK (обг.) 18:13, 21 березня 2016 (UTC)
Так отож :) Та ні, конкретніших прикладів у мене немає, бо я чудово орієнтуюся у Вікіданих і можу все що треба виправити. Але як на мене, мені було б простіше просто замінити посилання на шаблон на сам шаблон і заповнити його вручну, бо так якісніше виходить. Але для декого з «ледачих» це стало нормою, а мені не хочеться за ними все це виправляти без кінця, бо там у статтях і без шаблону непочатий край роботи. На всі ж прохання та поради автор майже не реагує. Тож я й хотів дізнатися, як убезпечитися від зловживання тим шаблоном-перенаправленням. Одна справа вставити шаблон, в який можна, якщо треба внести зміни, якщо там відображується Q-набір цифр замість відсутнього прописаного на Вікіданих значення, а інше, коли вставлено лише посилання на шаблон.--Leon Nef обг 19:30, 21 березня 2016 (UTC)
Ну то, звісно, ви можете замінити цей шаблон на повноцінний і вручну заповнити параметри — NickK (обг.) 22:14, 21 березня 2016 (UTC)
Звісно, можу. Але таких статей в одного й того ж автора весь час більшає. А кожен раз переробляти після нього не дуже приємне заняття :). Звичайно, можна йому порадити користуватися повноцінним шаблоном, а не простим посиланням, але чи допоможе це, не знаю.--Leon Nef обг 06:54, 22 березня 2016 (UTC)
@LeonNef: Ось рішення - створити підшаблон {{Особа/subst}}, для використання у вигляді {{subst: Особа/subst}}, який містить виклик шаблону {{Особа}} з усіма порожніми аргументами. Таким чином, щоб додати пустий шаблон з усіма порожніми аргументами до заповнення користувачеві достатнь. на сторінці цільвої статті замінити код {{Особа}} на {{subst: Особа/subst}}. Після збереження змін вигляд статті не зміниться, але код статті отримує такий самий виклик порожнього шаблону, але цей виклик містить в коді сторінки усі порожні параметри (аргументи) шаблону. Звичайно, недолік - перезбереження сторінкі на сервері. Можливо це тема для розробників Медіавікі...--Avatar6 (обговорення) 04:13, 3 травня 2016 (UTC)
Ви можете внести всі необхідні Вам відомості в шаблон «Персона», використовуючи параметри шаблону «Особа», наприклад так: {{Персона | ім'я = | оригінал імені = | жінка = | місце_проживання = | інші_імена = | псевдонім = | прізвисько = }}, або, ще краще, замінивши його на «Особа»: {{Особа | ім'я = | оригінал імені = | жінка = | місце_проживання = | інші_імена = | псевдонім = | прізвисько = }}. --MMH (обговорення) 20:32, 21 березня 2016 (UTC)
Шаблон «Персона» це не шаблон, а перенаправлення на шаблон «Особа». Він нічого сам не робить, а лише перенаправляє всі прописані у ньому параметри шаблонові «Особа». --MMH (обговорення) 20:36, 21 березня 2016 (UTC)
Я ж про що й кажу. І саме так, як перенаправлення вставляють у статтю. І щоб вносити зміни/доповнення/правки треба все одно ставити шаблони (хоч {{Персона}}, хоч {{Особа}}, хоч якийсь інший) з усіма параметрами для заповнення. Взагалі то, я ні в одній іншомовній Вікіпедії не бачив, щоб біографічну шаблон-картку вставляли лише посиланням без параметрів для заповнення--Leon Nef обг 06:54, 22 березня 2016 (UTC)
В російській вставляють. Користувач не зобов'язаний вставляти незаповнені параметри, бо вони можуть Вам колись знадобитися. Вам треба - Ви і вписуйте. --MMH (обговорення) 13:12, 22 березня 2016 (UTC)
Це дві великі різниці: вставляти або ні незаповнені параметри та вставляти замість шаблону посилання на нього (підкреслюю - посилання на шаблон, а не сам шаблон), де намає ніяких параметрів (якщо дивитися на це в редакторі статті), якщо це звичайно не навігаційний, або інформаційний шаблон.--Leon Nef обг 13:59, 22 березня 2016 (UTC)

А взагалі, переходьте на {{Особа7}} --Ата (обг.) 15:19, 22 березня 2016 (UTC)

Дякую :) Але я піднімав питання не про те, який шаблон використовувати, а як.--Leon Nef обг 18:43, 22 березня 2016 (UTC)
Та знаю, це щось репліка поперед мене вибігла. --Ата (обг.) 17:34, 26 березня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-12[ред. код]

16:04, 21 березня 2016 (UTC)

Hi, sorry for writing in English, I'm trying to update all community pages on all wikis. You're very welcome to translate this to your language. A minor correction: The MediaWiki deployment dates are March 22–24, not 21–23. My apologies. /Johan (WMF) (обговорення) 08:33, 22 березня 2016 (UTC)

Вікіпедія:Інтервікі#Посилання в тексті - чи не слід оновити?[ред. код]

навікіпедив оцей шаблон [[:en:Ukraine|англомовна стаття про Україну]], щоб додати інтервікі на рос статтю, украналогу якої не існує, а воно мені видає "Фільтр редагувань Ви додали у текст статті пряме міжмовне посилання, використовуючи текст [[:код розділу:Назва статті]], що, як правило, є недопустимим. Можливо, Ви хотіли додати посилання на статтю у іншому мовному розділі, якої ще немає в україномовній Вікіпедії. Для цього Ви можете використати код {{не перекладено|Назва статті українською|Вигляд у статті|код мови|Назва статті в іншому розділі}}.

Або, можливо, Ви..."

- я так розумію шаблон у вказаному підрозділі треба оновити, щоб не вискакувала помилка.. чи я не так розумію?.. з повагою, --Pozytyv (обговорення) 19:54, 22 березня 2016 (UTC)

Максим Підліснюк оновив --Ата (обг.) 17:33, 26 березня 2016 (UTC)

Опитування ФВМ про список спостереження[ред. код]

Під час опитування побажань спільноти кросвікі-список спостереження потрапив у десятку найбажаніших речей, тож зараз Community Tech team Фонду Вікімедіа над ним працює. Проводять опитування того, як люди користуються списком спостереження і я не виключаю, що не лише створять супутній міжвікі список, а й змінять той, що є, для всіх, тож радила б дати відповіді всім.

Опитування англійською мовою, одна сторінка запитань: https://wikimedia.qualtrics.com/SE/?SID=SV_1BRVhdayaTyuGJ7

(З розсилки [7]) --Ата (обг.) 17:42, 26 березня 2016 (UTC)

свою відповідь YesТак Написала, правда, я не дуже показник :) у мене великий список спостереження Face-smile.svg --アンタナナ 19:03, 26 березня 2016 (UTC)

Координати у шаблоні[ред. код]

Як можна пофіксити координати, які відображаються у шаблоні статті Петриківський розпис? Там цих координатів ніде немає в коді сторінки, це якось ззовні пришито, колись давно хтось якось зробив. Я пробував ставити там різними способами правильні, але відображаються після цього лише ті що там зараз. Взагалі цей шаблон дуже кривий. В ідеалі там немає бути ніяких координатів, бо це нематеріальна (!) спадщина, але якщо якісь вже ставити, то села Петриківка, 48°43′36″ пн. ш. 34°37′53″ сх. д. / 48.72667° пн. ш. 34.63139° сх. д. / 48.72667; 34.63139--Igor Balashov (обговорення) 17:47, 26 березня 2016 (UTC)

Видалив на вікіданих[8]. --Буник (обговорення) 18:54, 26 березня 2016 (UTC)
Дякую! --Igor Balashov (обговорення) 18:59, 26 березня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-13[ред. код]

19:43, 28 березня 2016 (UTC)

бекслеш в назві[ред. код]

Чи можна використати в назві статті бекслеш, що є частиною назви явища?

Наприклад, мені потрібно зробити редирект: біт/с → біт на секунду.

Як власне пояснити вікірушієві, що біт/с це не назва сторінки та її підсторінки, а назва лише "основної" сторінки? --Yakiv Glück 17:19, 31 березня 2016 (UTC)

В основному просторі назв підсторінок немає --Ата (обг.) 07:30, 1 квітня 2016 (UTC)
Бекслеш це «\», а «/» це (форвард)слеш. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:37, 13 квітня 2016 (UTC)

{{death date and age}}[ред. код]

Чи є у нас такий шаблон як в мільйоні інших вікіпедій? en:Template:death date and age --Igor Yalovecky (обговорення) 08:15, 3 квітня 2016 (UTC)

Нащо? --Ата (обг.) 15:25, 3 квітня 2016 (UTC)
Мені буде легше перекладати з англомовних статей просто копіюванням. Мабуть, не тільки з англомовних. --Igor Yalovecky (обговорення) 15:49, 3 квітня 2016 (UTC)
Оу, єа, енд летс олсо едд інгліш вордс ту юкрейніан, зен ю'д нід джас ту транслітерейт стаф — зе транслейшн віл бікам мач ізіер. Or why, it's even easier if we also adopt the alphabet. Ну ти, сподіваюсь, зрозумів до чого я хилю. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:15, 3 квітня 2016 (UTC)
Цей шаблон складний. в Нього потрібно вводити багато параметрів. Якщо вам потрібно це тільки для карток осіб, то у нас все набагато простіше. просто вводите дати у форматі дд.мм.рррр і вік живих чи мертвих порахується автоматично. Коли людина помирає, просто пишеш дату смерті. --Олюсь (обговорення) 08:43, 4 квітня 2016 (UTC)
Про цей варіант не всі знають. І коли перекладаєш, то в цей шаблон взагалі нічого вводити не треба, він вже готовий:) Боюсь якщо видалити шаблон, то багато хто писатиме дати так, що вік не буде автоматично пораховано. --Igor Yalovecky (обговорення) 09:51, 4 квітня 2016 (UTC)
Можливо, хай залишиться. Я колись вже чистив від нього. Якщо знову набереться, можу знову почистити.--Олюсь (обговорення) 14:15, 4 квітня 2016 (UTC)
Що означає не знають? Про цей формат написано в документації до шаблону. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:14, 4 квітня 2016 (UTC)
Простіше вставляти взагалі пустий шаблон {{Особа}} (або шаблони на його основі, поки нема таких), або вставити {{subst:Особа/subst}}, і вставити дати у Вікідані (якщо їх там нема) . Гляньте також {{Життєпис}}.--Avatar6 (обговорення) 06:36, 3 травня 2016 (UTC)

Панове! У цьому шаблоні покійники й досі на посаді[ред. код]

Хтось може розібратися та виправити? Бо ж політик 19 ст. і досі «на посаді»:

Даніелє Манін
Даніелє Манін
Нині на посаді
На посаді з {{{початок_терміну}}}

Народився 13 травня 1804(1804-05-13)
Помер 22 вересня 1857(1857-09-22) (53 роки)

--Ejensyd (обговорення) 18:59, 3 квітня 2016 (UTC)

Звичайно. Ви ж не вказали ні назву посади, ні початок перебування, ні кінець. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:15, 3 квітня 2016 (UTC)

Видалення шаблону на вікідата (перенесення до іншого)[ред. код]

Створив новий Шаблон:Мови Середзем'я, після цього додав інтер-вікі посилання у вікідата-шаблоні Q13648302. Також вияснив, що аналогічні шаблони мають білоруська be:Шаблон:Мовы Міжзем'я та російська версія ru:Шаблон:Языки Средиземья які чомусь виявилися об'єднані у свою групу Q15623090 (яка повністю функціонально аналогічна Q13648302). Якщо білоруське посилання переніс до старого Q13648302, то видалити російське посилання із шаблону звичайним способом неможливо.
Питання: Яким чином видалити вікідата-шаблон Q15623090 чи стерти із нього усі посилання? — Це написав, але не підписав користувач Vlad Coolish (обговореннявнесок).

@Vlad Coolish: Зайдіть на Вікіданих у Налаштування (d:Special:Preferences) → Додатки → Merge: Цей скрипт додає інструмент для об'єднання елементів. У вас в правій частині верхньої панелі під стрілочкою з'явиться посилання Об'єднати з. У цьому випадку я вже об'єднав, далі користуйтеся цим способом об'єднання — NickK (обг.) 14:51, 4 квітня 2016 (UTC)
@NickK: Дякую. Злиття вдалося і на дублі Q15623090 зявився редірект на головну Q13648302. Але чомусь у вікідаті не радять писати реквест на видалення при злитті. --Vlad Coolish (обговорення) 17:00, 4 квітня 2016 (UTC)
@Vlad Coolish: Так, не варто робити запит на видалення, має залишитися перенаправлення — NickK (обг.) 17:06, 4 квітня 2016 (UTC)

Масова публікація Віківісника на сторінках обговорення підписників[ред. код]

Регулярно публікую Вікіпедія:Віківісник. Ось квітневий випуск: Вікіпедія:Віківісник/2016-04.

Прошу допомогти створити можливість для редакторів української Вікіпедії отримувати, за бажанням, черговий випуск на свою сторінку обговорення. Як я розумію, для цього слід задіяти інструмент Масове повідомлення. @Base:. --Perohanych (обговорення). 16:22, 4 квітня 2016 (UTC)

@Perohanych: вам необхідно створити сторінку для зголошень і раз в місяць писати на ВП:ЗА --Максим Підліснюк (обговорення) 18:14, 11 квітня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-14[ред. код]

22:13, 4 квітня 2016 (UTC)

Шаблон:Книга[ред. код]

Неправильно обробляє «посилання» (повинен бути увесь «заголовок»). Приклад: Математик. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 07:34, 6 квітня 2016 (UTC)

Що саме неправильно? У мене все вірно відображається. --MMH (обговорення) 09:33, 6 квітня 2016 (UTC)
У тій статті внесли правки, отже, там не можуть бути внутрішні посилання, я так розумію? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 09:39, 6 квітня 2016 (UTC)
Скопіюйте сюди, будь ласка, бібліографічне посилання, яке, по-Вашому, неправильно працює. --MMH (обговорення) 09:54, 6 квітня 2016 (UTC)
Зайве відкинув {{книга |автор = [[Боголюбов Олексій Миколайович|Боголюбов Алексей Николаевич]] |заголовок = [[Математик]]и. [[Механік|Механики]]. Биографический справочник |посилання = http://www.math.ru/lib/book/djvu/istoria/BMM.djvu}} {{ref-ru}}
Звичайно не можуть, - Ви ж даєте зовнішнє посилання на заголовок і одночасно 2 внутрішні. Як Ви собі уявляєте це повинно відображатися? Якщо забрати зовнішнє посилання, то внутрішні можна вставляти, але це некоректна і непотрібна вікіфікація. --MMH (обговорення) 10:12, 6 квітня 2016 (UTC)
Мабуть що так. А так хотілося, аби працювало і те і те. Можливо, треба робити посилання не на заголовку, а бесь збоку? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 10:17, 6 квітня 2016 (UTC)
Повірте, це все одно видалять, бо це надмірна вікіфікація. Почитайте це: [16] і це: [17]. --MMH (обговорення) 10:22, 6 квітня 2016 (UTC)

Шаблон:Орган судової влади[ред. код]

Доброго дня! Як видно, шаблон сам по собі "приховує" поле Адреса. Ліворуч є текст (вул. Жилянська, будинок 14), а праворуч - немає. І так на кожному шаблоні на будь-якій сторінці. Допоможете виправити?--Dgho (обговорення) 18:00, 6 квітня 2016 (UTC)

@Dgho: Допоміг? --Олег (обговорення) 21:47, 9 квітня 2016 (UTC)
Так, дякую!!--Dgho (обговорення) 21:53, 9 квітня 2016 (UTC) Надто просто, міг і сам здогадатися...

Дата створення Вікіпедій[ред. код]

Вітаю шановне товариство. Зіткнувся з проблемою. Потрібні дати створення мовних розділів Вікіпедії. stats.wikimedia.org/EN/TablesWikipediaGrowthSummary.htm - очевидно подає час якихось найперших записів в базах даних (в той час, коли редагувати (а можливо й, навіть, переглядати повноцінно) не було змоги). stats.wikimedia.org/EN/TablesWikipediaUK.htm - прямо тут теж нічого не вказано.

Ось, наприклад, спробував дізнатись дату створення (хоча і тут проблема - що вважати датою створення: час створення субдомена, час інсталяції CMS, час активізації спільноти? Питання...) курдської Вікіпедії.. stats.wikimedia.org/EN/TablesWikipediaGrowthSummary.htm подає червень 2002 року, а у статтях на іншомовних Вікіпедіях зазначено січень 2004 року, а у французькій Вікіпедії, навіть, конкретне число зазначене - 7 січня 2004 року. Але джерела інформації там не вказані.

Тож 2 питання: 1)якою датою вважати час створення певної Вікіпедії, 2)звідки брати інформацію про дату створення? Що думаєте з цього усього? -- Green Zero обг 15:27, 9 квітня 2016 (UTC)

Часом створення Вікіпедії прийнято вважати час створення першої статті. --Ата (обг.) 19:04, 9 квітня 2016 (UTC)
Тоді коли створена кримськотатарська? Домен був створений 12.01.2008, але до того Вікіпедія півтора роки існувала в Інкубаторі.--Анатолій (обг.) 19:26, 9 квітня 2016 (UTC)
Тоді я зі свого боку спитаю: чого навіть укркур'єр святкує ДН укрвікі 4 квітня, коли створено домен, а ми 30 січня? --Ата (обг.) 20:36, 9 квітня 2016 (UTC)
А ти впевнена, що домен саме 4 квітня? Тут ідеться про українську мову інтерфейсу.--Анатолій (обг.) 20:41, 9 квітня 2016 (UTC)
Власне ось спростування твоїх слів: 27 березня 2004 на домені uk.wikipedia.org вже була україномовна версія Вікпедії (але з англомовним інтерфейсом).--Анатолій (обг.) 20:50, 9 квітня 2016 (UTC)
Тоді я переформулюю: чому ми святкуємо не 27 березня чи ще щось? --Ата (обг.) 16:36, 11 квітня 2016 (UTC)
Вони створені таки 7 січня 2004, ось диф єNickK (обг.) 21:01, 9 квітня 2016 (UTC)

Вирішив ставити у нових статтях просто рік створення, його набагато простіше віднайти. -- Green Zero обг 14:58, 11 квітня 2016 (UTC)

Прискорення роботи[ред. код]

Часто користуюся текстом <ref name="">{{cite web | url = | title = | author = | publisher = | date = }}</ref>

Як зробити так, щоб не набирати його вручну, а щоб він був у мене під вікном редагування, як, наприклад, зараз є [[Файл:|міні|ліворуч|200пкс|]] --Perohanych (обговорення) 14:55, 11 квітня 2016 (UTC)

Поставте додаток refToolbar (Спеціальна:Налаштування → Додатки → Редагування) — NickK (обг.) 14:57, 11 квітня 2016 (UTC)

Можна додати або забрати всякі шаблони внизу вікна редагування, якщо перевизначити собі window.etSubsets, як наприклад в Користувач:Bunyk/edittols.js. Але поки що AS його знає як туди найраще такий шаблон дописати. Може ввечері розберусь і напишу детальніше як, якщо ніхто інший не пояснить. --Буник (обговорення) 15:54, 11 квітня 2016 (UTC)

Отак працює. Ось документація. Вступ до персональних скриптів. Ось Стандартні налаштування панелі редагування. А ще Користувач:VictorAnyakin має проект https://bitbucket.org/ukwiki/cite-web , який допомагає цей шаблон заповнювати. --Буник (обговорення) 19:46, 11 квітня 2016 (UTC)

@Perohanych: завдяки ідеї @Bunyk: був створений cite-web — він не досконалий, але я ним користуюсь і він дуже допомагає прискорити заповнення цього шаблону.--vityok (обговорення) 08:38, 12 квітня 2016 (UTC)
@VictorAnyakin: А як ним користуватися? --Olvin (обговорення) 09:58, 12 квітня 2016 (UTC)
@Olvin: Додати в панель закладок, натискати на сторінці на яку хочеться послатись. --Буник (обговорення) 10:20, 12 квітня 2016 (UTC)
@Olvin: так. там не складно: треба просто зробити як вказано в інструкції у себе закладку на панелі закладок, а коли переглядаєте сторінку, на яку хочете створити шаблон-посилання, ти тиснете на цю закладку і з ймовірністю 90% вирине вікно, в якому буде частково заповнений шаблон. Інколи виникають проблеми з кодуванням, інколи не зовсім вірно заповнюються параметри, але все одно виходить зручніше, аніж з нуля вручну це робити. Якщо будуть питання - питайте, або ж відкривайте скарги в тамтешньому Bug Tracker.--vityok (обговорення) 10:33, 12 квітня 2016 (UTC)
У закладки додав. А що треба натискати на сторінці, на яку я хочу створити посилання? --Olvin (обговорення) 11:26, 12 квітня 2016 (UTC)
Так закладку ж. :) --Буник (обговорення) 12:14, 12 квітня 2016 (UTC)
Тоді не працює. Імовірно, діють обмеження на запуск коду з зовнішніх сайтів. --Olvin (обговорення) 13:47, 12 квітня 2016 (UTC)
Буває на деяких сайтах, наприклад facebook, трапляється помилка "Content Security Policy: Налаштування сторінки заблокували завантаження ресурсу." @Olvin: А ви який сайт пробували ?
І Вікіпедію пробував, і деякі інші. Не працює ніде. Можливо, це пов'язано з моїми загальним налаштуваннями безпеки оглядача (не дозволено запуск коду з зовнішніх сайтів). Поки що взяв Addon для Chrome Create Link (0.2.9) і налаштував його (якось так):
Wikipedia {{cite web|url=%url%| title=%title% |author=%text_br% |work= |date= |accessdate=%input%}}
--Olvin (обговорення) 06:46, 13 квітня 2016 (UTC)
@Olvin:Якраз те що треба! А що таке work=  ? --Perohanych (обговорення) 17:14, 13 квітня 2016 (UTC)
@Perohanych: work= Назва сайту. Заповнюю зазвичай вручну. Втім, деякі сайти включають його до назви сторінки, тоді переношу в окреме поле шаблона. --Olvin (обговорення) 08:57, 14 квітня 2016 (UTC)
Проте букмарклет cite-web має перевагу: він може працювати в будь-якому браузері, а не лише в Хромі. В перспективі (якщо з'ялвяться ініціативні люди), цей букмарклет також можна перетворити на модуль для різних браузерів.--vityok (обговорення) 12:39, 14 квітня 2016 (UTC)
Так в тому й біда що в Chrome не працює. :) Сам думаю ще подивитись до оцієї інструкції: en:Wikipedia:Citing sources with Zotero Правда Zotero теж лише для Firefox. А є якась статистика по браузерах редакторів, чи може варто провести опитування? --Буник (обговорення) 13:10, 14 квітня 2016 (UTC)
Create Link в Хромі працює, налаштував так: <ref name = "">{{cite web | url = %url% | title = %title% | author=%text_br% | publisher = | date = | accessdate = %input% }}</ref> --Perohanych (обговорення) 13:33, 14 квітня 2016 (UTC)
 • Для FireFox є Make Link (саме він і був першим, а Create Link - це аналог для Chrome, розроблений пізніше). Втім, схоже, що Zotero зручніший. --Olvin (обговорення) 17:24, 14 квітня 2016 (UTC)

@Bunyk: Zotero існує у варіанті окремому від браузера, типу того. Він може потім начебто інтегруватись у різні браузери. До речі, а на скільки важко перетворити той буркмарклет на розширення для Хрому чи Вогнелису?--vityok (обговорення) 14:13, 14 квітня 2016 (UTC)

Із розряду мрій: було би круто, якби ще при цьому автоматично створювалася архівна копія сторінки, і автоматично формувалося посилання і на неї і на оригінал. --Perohanych (обговорення) 07:19, 13 квітня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-15[ред. код]

20:44, 11 квітня 2016 (UTC)

Сповзає один значок у шаблонах[ред. код]

Отак от сповзає на додатковий рядок тільки значок "Заслужений майстер народної творчості України". Де пофіксити, щоб було нормально в один ряок як з іншими?--Igor Balashov (обговорення) 21:06, 11 квітня 2016 (UTC)

{{{Ім'я}}}
Звання

Народний художник УкраїниЗаслужений майстер народної творчості України

{{{Ім'я}}}
Звання

Народний художник УкраїниЗаслужений діяч мистецтв України

Наче виправив.--Piramidion 22:31, 11 квітня 2016 (UTC)
Дякую!--Igor Balashov (обговорення) 23:18, 11 квітня 2016 (UTC)

Незаповнені параметри в картках додають пустий рядок угорі статті[ред. код]

Я думаю, ви вже це бачили: яскравий приклад — Гізела Баварська. Що воно за дурниця, і як це виправити? --Ата (обг.) 08:31, 12 квітня 2016 (UTC)

Не знаю, в чому там причина, але я переробив шаблон через {{картка}}, тепер вже наче все нормально. Якщо хтось десь помітить якісь помилки, чи матиме зауваження до шаблону - повідомляйте. Загалом оформлення я не змінював, тільки шрифт тепер став стандартним.--Piramidion 10:54, 12 квітня 2016 (UTC)

Ееее. У чому там перероблення, коли пробіл лишився. Чи тілько у мене? Опера 12+лінукс мінт 17. Гляну зараз інші броузери...--Nickispeaki (обговорення) 08:49, 19 квітня 2016 (UTC)

Е, ні! Файєрфокс теж із величезним пробілом! Хром теж. ;-( Комп мало не здох, коли я три цих монстри одночасно запускав! ;-0 Та й ще у опері 15 вкладок, у фф 10, одна із флешем. ;-0 Ех! Пінгану........ @Piramidion:--Nickispeaki (обговорення) 08:53, 19 квітня 2016 (UTC)

Очистіть кеш і гляньте ще раз. Це Stas-Adolf навіщось повернув стару версію.--Piramidion 08:55, 19 квітня 2016 (UTC)

Шаблон Особа і чернетки[ред. код]

Шаблон {{Особа}} тепер заповнює себе сам даними з Вікіданих, і це мегакруто. Але якщо стаття є чернеткою в особистому просторі користувача, як користуватися цим шаблоном? Чи привʼязувати чернетку до Вікіданих? --Юрій Булка (обговорення) 09:45, 12 квітня 2016 (UTC)

Особистий простір заборонено прив'язувати до Вікіданих. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:58, 13 квітня 2016 (UTC)
Тільки так - прив'язати і потім швиденько перенести. --Максим Підліснюк (обговорення) 09:53, 12 квітня 2016 (UTC)
Гм, тобто у просторі користувача немає можливости мати заповнену через Вікідані картку в чернетці статті? Може, варто додати параметр елемента Вікіданих до шаблону Особа, щоб можна було тимчасово вручну вказати елемент Вікіданих без прив'язування статті? --Юрій Булка (обговорення) 15:56, 12 квітня 2016 (UTC)
А навіщо? Людина в особистому просторі має писати статтю, а не дивитись на неї (і то не дуже таку практику розумію). --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:55, 12 квітня 2016 (UTC)
Якщо я про це тут питаю, значить, напевно, воно для чогось мені потрібно. Але я не бачу жодного сенсу витрачати зараз час, щоб розтлумачувати тобі це. Якщо маєш бажання, можеш розтлумачити, що такого шкідливого було б у тому, щоб мати такий опціональний параметр у шаблоні. --Юрій Булка (обговорення) 23:45, 12 квітня 2016 (UTC)
Ну перш ніж щось робити, імхо, потрібно дізнатись чи є в цьому сенс. Наприклад, можна додати в шаблон опціональний параметр блимаючого тексту, але це не буде мати сенсу. У випадку параметра Вікіданих шкідливим може бути те, що люди не розумітимуть, що його не потрібно за нормальних умов заповнювати і робитимуть це постійно (можливо й замість власне прив'язки до ВД). --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 23:53, 12 квітня 2016 (UTC)
Оце вже конструктив. Це може вирішуватися просто:
 1. В документації шаблону чітко зазначити, що параметр повинен використовуватися тільки в тому випадку, якщо стаття є в особистому просторі користувача і не прив'язана до Вікіданих;
 2. Якщо стаття в основному просторі, шаблон виводить попередження червоним кольором, що потрібно замінити параметр на прив'язку до Вікіданих. --Юрій Булка (обговорення) 09:08, 13 квітня 2016 (UTC)
Є можливість реалізувати селектор, який відключатиме пропонований параметр в основному просторі. --MMH (обговорення) 17:06, 20 квітня 2016 (UTC)

Список спостереження: не відображається редагування сторінок у Вікіданих[ред. код]

Налаштування увімкнено. Це у всіх так? --Avatar6 (обговорення) 14:18, 15 квітня 2016 (UTC)

Коли відкриваєте список спостереження, біля слова "Вікідані" стоїть галочка? Якщо так, то її треба прибрати (це одноразова дія), а якщо хочете, щоб було постійно - треба поставити галочку біля відповідного пункту в налаштуваннях. Якщо все це у Вас налаштовано, тоді не знаю в чому проблема - в мене Вікідані відображаються нормально.--Piramidion 15:08, 15 квітня 2016 (UTC)
Питання знято. У різних проектах різні власні налаштування - заплутатись не важко. ) --Avatar6 (обговорення) 15:24, 15 квітня 2016 (UTC)
Коли відкриваю список спостереження, біля слова "Вікідані" нема чекбоксу, щоб ставити галочку; бо само слово присутнє тільки в шаблоні "легенда". літери "мбн" біля редагувань відображаються, літера "д" - аж ніяк. --Avatar6 (обговорення) 18:45, 15 квітня 2016 (UTC)
Це слово є зліва від блоку з легендою — там, де чекбокси для приховування редагувань ботів, анонімних та зареєстрованих користувачів тощо. Скористайтеся браузерним пошуком - мали б знайти. Але якщо хочете налаштувати постійне відображення редагувань з Вікіданих, перейдіть у Налаштування → Список спостереження → «Показувати редагування Вікіданих у Вашому списку спостереження» (там треба поставити галочку).--Piramidion 19:51, 15 квітня 2016 (UTC)
У налаштуваннях галку поставив. В списку спостереження тількі такі чекбокси: Налаштування списку спостереження: Приховати: незначні редагування ботів анонімних користувачів зареєстрованих користувачів мої редагування категоризацію сторінок перевірені редагування Простір назв:  Крім вибраного Пов'язаний простір ... В рувікі все нормально.--Avatar6 (обговорення) 20:32, 15 квітня 2016 (UTC)
Дивно виглядає сторінка Налаштування → Список спостереження: останні три чекбокси - Додавати створені мною сторінки і завантажені файли до мого списку спостереження - Добавлять закачанные мною файлы в список наблюдения - Показувати редагування Вікіданих у Вашому списку спостереження.--Avatar6 (обговорення) 20:56, 15 квітня 2016 (UTC)
Переклад я вже оновив на translatewiki. Щодо Вікіданих - то у Вас або якийсь додаток створює проблеми, або ще якісь особисті налаштування в css або js,бо в мене все наче працює добре.--Piramidion 21:38, 15 квітня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-16[ред. код]

20:40, 18 квітня 2016 (UTC)

Глюк із мовою на Вікісховищі[ред. код]

Привіт усім! Щойно побачив такий глюк недоперекладу:

https://commons.wikimedia.org/wiki/Template:On_Wikidata

Шаблон перекладений кількома мовами. Є російська, української немає, тому нам показується російська. Але коли я спробував перекласти, то отримав якийсь код. ;-( ЩО з ним робити? Як перекласти? Натискав знизу синю кнопку "Перекладіть цей шаблон зараз!" У кого є якісь варіанти? --Nickispeaki (обговорення) 08:45, 19 квітня 2016 (UTC)

Може Ви зробили були якусь помилку при перекладі? Бо я щойно переклав, наче без жодних проблем.--Piramidion 08:50, 19 квітня 2016 (UTC)
Ну, ок, гляньте, будь ласка, ось сюди - https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Anna_Romanova там так само російська - На Викиданных есть запись Q18601057 с данными, связанными с этим элементом. ;-( @Piramidion:--Nickispeaki (обговорення) 19:50, 22 квітня 2016 (UTC)

Дивно! А на самому шаблоні (https://commons.wikimedia.org/wiki/Template:On_Wikidata) вже: На Вікіданих є запис Q9175810 з даними, пов'язаними з цим елементом. ;-0 Може це ще десь глюки є? --Nickispeaki (обговорення) 19:52, 22 квітня 2016 (UTC)

Напевно, це кеш треба було очистити. --Ата (обг.) 08:41, 25 квітня 2016 (UTC)

Шаблон:Multiple image[ред. код]

Зламалося відображення картинок через {{Multiple image}}: 1, 2, 3, 4, 5. За вертикального розташування зображень чи наявності параметра footer помилка зникає. Ні сам Multiple image, ні використовувані ним шаблони останнім часом ніхто наче не чіпав, тож баг може сидіти десь глибоко. Stas (обговорення) 09:59, 23 квітня 2016 (UTC)

Виправлено доданням подвійного <div style=clear:both></div> після центрованої групи зображень. (Те ж у росвікі. Очевидно, проблема не нова.) — ɪ (обговорення) 13:00, 23 квітня 2016 (UTC)
Дякую! Проблема все ж таки нова, в кінці січня її точно не було. Підозрюю, що з відображенням картинок сталося щось глибинне, бо дивні речі відбуваються і в інших місцях. Stas (обговорення) 14:52, 23 квітня 2016 (UTC)

Потрібна допомога.[ред. код]

Шановне товариство звертаюся до вас за допомогою. Можливо я щось роблю не так , прошу підказати або виправити . Приблизно місяць тому або й раніше я намагався додати мною зроблену світлину , проте не вдалося . Зараз знову спробував додати фото до статті " Круць Іван Семенович" , але з'явився напис , що такий знімок у вікісховищі уже є . Як той файл додати до статті або якось іншим чином активувати його ? Дякую всім . Orest Mnykh

Уже ж вийшло? --Ата (обг.) 08:41, 25 квітня 2016 (UTC)

Нові перейменовані станції[ред. код]

http://document.ua/shodo-vnesennja-zmin-do-tk-n-4-doc257152.html Прошу поперейменовувати відповідні статті залізничних станцій

Tech News: 2016-17[ред. код]

21:02, 25 квітня 2016 (UTC)

Щось не так із карткою нагород[ред. код]

З'їжджає весь текст після фото, див. Почесний громадянин міста Бровари--Trydence (обговорення) 23:39, 26 квітня 2016 (UTC)

@Sergento: -- Green Zero обг 08:09, 27 квітня 2016 (UTC)
Зараз подивлюся, що не так. --Sergento 08:51, 27 квітня 2016 (UTC)
Ніби виправив. --Sergento 09:22, 27 квітня 2016 (UTC)

Обтікання текстом {{Звук}}[ред. код]

Власне воно відсутнє, якщо подивитись наприклад в Танго#Старе афролаплатське танго. Я пробував розібратись, здається це тому що в нас в CSS селекторі body.mediawiki table.mbox-small-left немає задання float: left, чи взагалі якоїсь згадки про лівий край. Інша версія - в {{Side box}} використовують неправильний клас. Але це малоймовірно. Бо якщо поставити по правому краю, то використовується клас mbox-small а в ньому є і float: right; і clear: right;. Можна відредагувати MediaWiki:Common.css? --Буник (обговорення) 21:44, 28 квітня 2016 (UTC)

Я спробував поміняти, але це змушує шаблони побудовані з {{Ambox|small=left}} теж обтікатись текстом. Треба напевне два класи для mbox, чи що... --Буник (обговорення) 20:58, 30 квітня 2016 (UTC)

Виправив в шаблоні side box, ред.№ 18017878. Всім дякую за допомогу. --Буник (обговорення) 18:37, 1 травня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-18[ред. код]

20:09, 2 травня 2016 (UTC)

Вимкнення попередження при редагуванні[ред. код]

Власне, як краще, якщо можливо, у власних налаштуваннях відключити виведення наступного боксу:

Будь ласка, зверніть увагу, що будь-які додавання й зміни у Вікіпедїї розглядаються як здійснені на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike. Якщо Ви не бажаєте, щоб написане Вами безжалісно редагувалось і розповсюджувалося за бажанням будь-кого, — не пишіть тут.
Ви також гарантуєте, що написане Вами належить Вам чи взято з джерела, яке є суспільною власністю чи подібним вільним джерелом.
НЕ ПУБЛІКУЙТЕ ТУТ БЕЗ ДОЗВОЛУ ТВОРИ, ЩО Є ОБ'ЄКТОМ АВТОРСЬКОГО ПРАВА, Й ЛІЦЕНЗІЯ ЯКИХ НЕ ДОЗВОЛЯЄ ПОДІБНОЇ ПУБЛІКАЦІЇ!

--Avatar6 (обговорення) 07:08, 3 травня 2016 (UTC)