Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20

Два шаблони про олімпійські ігри[ред. код]

Допоможіть доповнити два шаблони про олімпійські ігри. В шаблоні {{КраїнаОІ}} зараз є такий запис {{КраїнаОІ|AUS|зимових|2010}}, який показує Австралія Австралія, а кількість учасників треба окремо далі писати в дужках. А треба зробити, щоб ще можна було вводити отак {{КраїнаОІ|AUS|зимових|2010|4}} і показувало Австралія Австралія (4), як це зроблено в англійській Вікіпедії. В другому шаблоні {{СпортсменОІ прапор}} зараз є такий запис {{СпортсменОІ прапор|[[Маттео Тальяріоль]]|ITA|2008|літніх}}, який показує Прапор, що використовувався країною на Іграх Маттео Тальяріоль
Італія. А треба ще щоб додатково можна було міняти рік і вид олімпійських ігор місцями {{СпортсменОІ прапор|[[Маттео Тальяріоль]]|ITA|літніх|2008}}, а в результаті показувало те саме.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:54, 26 травня 2016 (UTC)

Вже не треба. Знайшов шаблони, які мені потрібні.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 21:49, 9 липня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-28[ред. код]

15:14, 11 липня 2016 (UTC)

Де беруть шаблони нагород?[ред. код]

Вельмишановні добродії! Де брати готові щаблони значків нагород для картки персони? Досі я копіював їх з готових сторінок персоналій, але кожен раз шукати потрібний варіант - нудно й довго. Мабуть, десь зібрана колекція усіх цих шаблонів?В. Николов (обговорення) 19:31, 11 липня 2016 (UTC)

Див. Вікіпедія:Корисні шаблони/Нагороди і підсторінки за країнами --Ата (обг.) 15:24, 12 липня 2016 (UTC)
Щиро дякую!В. Николов (обговорення) 18:56, 12 липня 2016 (UTC)

Оновлення порталу Wikipedia.org[ред. код]

Привіт!

Команда порталів Фонду Вікімедіа нещодавно завершила A/B-тестування на порталі Wikipedia.org. Ці тести робилися, щоб побачити, чи новий дизайн легший для навігації. У цьому дизайні додалося випадне меню, що містить усі мови за кількістю статей.

Результати тестів показали, що відвідувачі вірогідніше натиснуть на лінк; з новим дизайном кількість «бездіяльних» відвідувачів менша. Ми також тестували сторінку разом з багатьма користувачами Вікіпедії, отримавши коментарі, що новий дизайн сторінки приємний на вигляд і не такий громіздкий.

Маючи цю інформацію, ми б хотіли посприяти впровадженню цього на порталі Wikipedia.org. Ми хочемо запитати у спільноти про відгуки та пропозиції.

Дякуємо! Найкращі побажання від команди порталів! CKoerner (WMF) (обговорення) 21:14, 12 липня 2016 (UTC)

Переконаний, що це абсолютно шкідливе нововведення, яке ускладнює доступ до Вікіпедій рідкісними мовами і лише посилює відрив поширених мов і мов великих одномовних, порівняно просунутих, країн від решти.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:33, 16 липня 2016 (UTC)
@Oleksandr Tahayev: Може, ви все ж залишите цей коментар ще там? Тут розробники, найімовірніше, не прочитають... (повідомлення переклали українською теж наші волонтери, а не самі розробники) — NickK (обг.) 14:05, 16 липня 2016 (UTC)
Куди писати? Але я думаю, що Міхаїл Попов усе сам прекрасно знає. як і розробники гуглу і ютубу, що в Україні 90 відсотків браузерів з російською мовою пошуку, і що це не значить, що стільки людей розмовляє російською.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:11, 16 липня 2016 (UTC)
Гарненько! Тепер і українська Вікіпедія з'явилася у верхньому колі! Куки чи геолокація..? Цікаво. -- Green Zero обг 16:21, 13 липня 2016 (UTC)
Мабуть, у вас україномовний браузер (або ж браузер з іншою мовою інтерфейсу, де ви вручну поставили українську як пріоритетну мову в налаштуваннях), бо критерієм є саме це. А от якщо в вас раптом російськомовний браузер, ви на цьому місці побачите російську Вікіпедію, а українська буде не в рядку під кулею, а в випадному меню з назвою 200+ languages — NickK (обг.) 16:28, 13 липня 2016 (UTC)
Трохи детальніше проаналізувавши, побічний ефект виявився суттєвим: за даними самих же розробників, якщо людина шукає НЕ свою мову інтерфейсу (тобто, наприклад, людина з російськомовним браузером шукає українську), то ймовірність переходу на таку Вікіпедію впаде в 4 рази, бо список Вікіпедій заховали у випадне меню. Повна дискусія тут. Розробник (Mikhail Popov з Фонду Вікімедіа) каже, що інтерфейс браузера в людей зазвичай правильною мовою (тобто в Україні в усіх українською), але ж мені здається, що це не так. @Oleksandr Tahayev:, ви торік проводили дослідження в якомусь селі, я правильно процитував, що в більшості людей там був російськомовний інтерфейс, рідко англомовний, і майже ніколи україномовний? — NickK (обг.) 12:19, 16 липня 2016 (UTC)
Я з Вами абсолютно згоден в цій дискусії і думаю, що таке нововведення погіршить стан відвідуваності української Вікіпедії, як і інших мов, які порівняно погано пристосовані до цифрових технологій. Я ще читав це по появи останнього допису і думав написати приблизно в тому ж дусі, але краще не зміг би сформулювати. Не лише мої власні спостереження, але й різні дослідження, доводять, що мова браузера в Україні рідко коли українська. Взагалі це навіть можна не з досліджень зрозуміти, а з загального стану українськомовного інтернету, особливо youtube. Це виходить в результаті своєрідного мовного фашизму виробників комп'ютерів, які встановлюють для СНД російськомовне програмне забезпечення, і керівників великих інтернет-порталів, які вважають основною мовою в Україні російську. Сюди ще додається спадок від радянських часів, коли мова ЗМІ була майже винятково російською і відтоді ситуація не покращилась. Ще додається те, що на російськомовному сайті можна щось заробити (хоч і небагато в порівнянні з англійським), а на українськомовному ні. Ці всі фактори додаються і підсилюють один одного. Виходить таке замкнуте коло. Це Ви згадали добрий приклад про село на Волині, де всі розмовляють українською, а інтерфейс і мова пошуку у всіх російськомовні. Але я ще два приклади можу навести. Одного знайомого свого перекладача, який в житті україномовний і є перекладачем! на українську мову. Коли я йому розповів про свої статті і навів назву однієї з них, то він не зміг її знайти за назвою через гугл, бо в нього все налаштовано винятково російською. Навіть один досить відомий дописувач української Вікіпедії мені казав, що в нього пошуковик налаштований на російську, оскільки, за його словами, українські сайти є поганими автоперекладами. Тобто тут уже йде мова навіть про свідомий вибір російської. На моє переконання таке нововведення тільки підсилить оцю ситуацію, коли українська мова заганяється десь всередину (виграють лише або найбільш поширені мови, або мови одномовних великих країн). Щоб переконатися в тому, що я кажу про катастрофічний стан української мови на повному серйозі, можете подивитися на розмір мого внеску. Я би не писав стільки, якби не бачив загрозу.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 12:48, 16 липня 2016 (UTC)

Йонас Басанавічюс на Вікіданих[ред. код]

Хтось може виправити тут університет, щоб воно не було одним рядком? Дякую. --Fessor (обговорення) 07:30, 13 липня 2016 (UTC)

На Вікіданих все нормально - там довгі назви переносяться (на наступний рядок). Треба дивитися як властивість із Вікіданих відображується в шаблоні - у шаблоні переносу нема. --Olvin (обговорення) 09:49, 13 липня 2016 (UTC)
  • Зробив із шаблоном так, як порадили на Вікіданих, ніби тепер працює. --TheStrayCat (обговорення) 14:46, 13 липня 2016 (UTC)
  • Тепер наче нормально.
    Тільки от у статті багато ілюстрацій і виглядає вона не найкращим чином. Можливо, більшу частину зображень варто зібрати в галерею (наприкінці статті чи в розділі Вшанування пам'яті). --Olvin (обговорення) 16:24, 13 липня 2016 (UTC)
    Ну, це вже інша справа... Можна й додати текст. --Fessor (обговорення) 16:40, 13 липня 2016 (UTC)
Як пояснив мені Sergento, «проблема в наявності порожнього параметра „ширина“ в шаблоні „особа“. якщо той рядок прибрати, то картка набуває нормальної ширини. там немає перевірки чи значення порожнє, чи ні, просто чи є. воно там є. порожнє. і через це порожнє значення виходить абракадабра, яка ігнорується. (тому таблиця (шаблон) отримує ту ширину, яку просить — за найдовшим вмістом). він написаний просто через таблицю, там треба усі такі перевірки вручну робити». Перепишіть його на шаблон:картка, і буде щастя, нє? --Ата (обг.) 07:27, 14 липня 2016 (UTC)

Шаблон «Перекладена стаття» і тарашкевиця[ред. код]

Помітив, що шаблон «Перекладена стаття» некоректно працює, якщо туди вписати be-tarask у будь-якому форматі. Хай це і не найпоширеніша мова для вікі-перекладачів, але може хтось підкаже, як змусити його діяти адекватно? Приклад: Обговорення:Статкевич Миколай Вікторович. --Volodymyr D-k (обговорення) 16:32, 14 липня 2016 (UTC)

Проблема була не в тарашкевиці, а в пробілі, виправив — NickK (обг.) 16:55, 14 липня 2016 (UTC)
І таке буває. Дякую! --Volodymyr D-k (обговорення) 16:56, 14 липня 2016 (UTC)
NickK: А чого взагалі пробіл мав би грати там роль? --Ата (обг.) 08:30, 19 липня 2016 (UTC)
Бо це ж код мови, він є частиною посилання. А пробіли в посиланнях не дуже працюють... — NickK (обг.) 09:48, 19 липня 2016 (UTC)

Приховання бічної в режимі редагування[ред. код]

Можливо комусь стане в пригоді. Я додав у свій common.css стилі, які приховують бічну панель у режимі редагування для економії місця на екрані. (У нас теж є додаток з подібною функцією, але він чомусь у мене не працює, і крім того лінкується безпосередньо з обліковки якогось користувача у plwiiki, що мені не дуже подобається). --Юрій Булка (обговорення) 11:37, 15 липня 2016 (UTC)

Як об'єднати у вікідата дві групи статей різними мовами?[ред. код]

От це: [11] [12] --Igor Balashov (обговорення) 15:32, 18 липня 2016 (UTC)

Їх не можна об’єднувати у вікідата, бо це дві різні статті: одна — неоднозначність загальна, інша — неоднозначність прізвища. --Микола Василечко (обговорення) 15:54, 18 липня 2016 (UTC)
Ну тоді перенести все до однієї, бо там дві окремі статті тільки в англійській, а у всіх інших загальні.--Igor Balashov (обговорення) 16:40, 18 липня 2016 (UTC)
У тій, що не треба — видаляєте (там є значок «олівця» і edit, а потім натискаєте піктограмку «кошик»), в ту, що треба — додаєте (так само «олівець» і edit та зберігаєте). Вік — живи, вік — учись Face-smile.svg. --Микола Василечко (обговорення) 17:00, 18 липня 2016 (UTC)
Дякую.--Igor Balashov (обговорення) 17:08, 18 липня 2016 (UTC)
Взагалі-то елементи можна об'єднувати. Якщо мови в обох групах різні (тобто немає напр. англ і там, і там), то можна скористатися вкладкою Merge (Об'єднати з…). Якщо її нема, це найперший додаток у налаштуваннях. --Ата (обг.) 08:30, 19 липня 2016 (UTC)

Скан автографа - вільне зображення?[ред. код]

Шановне товариство! Маю книгу з дарчим написом - мені від автора (його вже немає серед живих). Чи можна вважати вільним зображенням відсканований файл автографа (підпису), щоб завантажити його у сховище? В. Николов (обговорення) 18:02, 18 липня 2016 (UTC)

З того, що мені відомо про підписи. На Сховищі є шаблон {{PD-signature}} і є сторінка пояснень, у яких випадках його можна застосовувати: Commons:When to use the PD-signature tag. Окремо про Україну там не згадано, зате радять керуватися здоровим глуздом. Є категорія Signatures of people from Ukraine. За приклад, напевне, можна взяти, як зроблено тут: File:Sergei Loznitsa Signature.svg. -- Ата (обг.) 08:58, 19 липня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-29[ред. код]

20:18, 18 липня 2016 (UTC)

Про сповіщення (ті, що на панелі користувача двома кнопочками), просто, щоб знали. Саме розширення називається Notifications — Сповіщення. Сповіщення є двох видів: alerts (звістки) — трохи більш важливі, позначені дзвіночком (згадування, листи, повідомлення на СО тощо), і notices (сповіщення) — трохи менш важливі (подяки, зміни сторінок тощо). --Ата (обг.) 08:25, 19 липня 2016 (UTC)

Кесем Султан і вікідані[ред. код]

З цим тра щось робити. Яким чином Кесем Султан священик і фотограф? --Дядько Ігор (обговорення) 10:56, 19 липня 2016 (UTC)

Фотографа прибрав і написав автору цього редагування (ймовірно, це якийсь автоматичний скрипт дурницю зробив). Зі священиком важче: там помилковий переклад терміну «духовенство», бо там суміш різних інтервікі (стаття Священик, наприклад, має індонезійську інтервікі id:Imam або марійську mrj:Иерей): мабуть, мовою автора редагування це твердження мало сенс — NickK (обг.) 11:42, 19 липня 2016 (UTC)
А що робити, окрім виправляти, якщо вам це ближче і більше відомо? не волати ж кожного разу "бааабууушкааа"? )--Avatar6 (обговорення) 20:49, 19 липня 2016 (UTC)

Шаблон:Панорама[ред. код]

Замінив сьогодні код шаблону на аналог з енВП. Переваги: більша гнучкість, більше параметрів/налаштувань. Для його роботи було створено Модуль:Unstrip. Також аналогічно енВП було створено два шаблони Шаблон:Str sub old та Шаблон:Str sub new замість одного Шаблон:Str sub (перенаправлення проставлено також аналогічно енВП).

Через це можуть виникнути проблеми з роботою власне Шаблон:Панорама та Шаблон:Str sub. Якщо помітите — повідомте, будь ласка. --Yakiv Glück 13:41, 20 липня 2016 (UTC)

Не працює код таблиці[ред. код]

{{{!}} style="background:transparent" {{!}}{{Орден Леніна}}{{!!}}}

приклад:

чому?--Avatar6(обговорення) 15:57, 21 липня 2016 (UTC)

Все працює. Треба тільки забирати код закоментовування <!-- -->. Не працюють тільки окремі шаблони, бо вони копійовані з рувікі, в нас може таких взагалі нема або називаються по-іншому. Див. Саворський Петро Костянтинович — там виправив. --Микола Василечко (обговорення) 16:57, 21 липня 2016 (UTC)
вибачте, я не до такого ступеню тупий. все працює? а чому тут в таблиці не виводиться шаблон {{Орден Леніна}}(Орден Леніна)?
Де «тут у таблиці»? --Микола Василечко (обговорення) 19:58, 21 липня 2016 (UTC)
в якій статті? --Володимир Ганджук 14:32, 24 липня 2016 (UTC)

Посилання на іншомовні розділи Вікіпедії[ред. код]

Існує така проблема (інші мови також). Навіть не підозрював про неї. У мене завжди лише червоні посилання й мова оригінала в дужках за потреби. Можливо, є ще хтось такий наївний, як і я, можливо, він опікується популяризацією саме нашого проекту і йому не впадала в очі така популяризація іншого за рахунок нашого. Ця множина посилань розпадається на підмножини, які потрібно обробити різними шляхами.

  • Якщо вже існує стаття, то замінити посилання. Можливо, ботовласники зможуть допомогти з обробкою якимось скриптом.
  • Якщо стаття не існує, то потрібно замінити шаблоном {{Не перекладено|треба=|є=}}. Тут важче і вірно зробити це можна лише власноруч. Можливо, потрібна тематична технічна толока.
  • Іншомовні посилання, як додаток до посилань рідною (додаткова вікіфікація оригінальних назв). За наявності української статті, перетворити додаткове посилання шаблоном {{lang-|}}. Наприклад, Париж (Paris) → Париж (фр. Paris). Якщо не створено ще такої статті, то все аналогічно, тільки посилання замінюємо шаблоном → Паpиж[fr] (фр. Paris). Скоріш за все, це теж можливо автоматизувати.

Як спільнота дивиться на те, щоб додати до фільтра редагувань попередження про додавання таких посилань, щоб редактори інший раз замислились в доцільності існування таких посилань роками, замість посилань на статті рідною мовою, які створять вже після них?--Dim Grits 08:14, 25 липня 2016 (UTC)

Ага, я теж це колись помітив: Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)/Архів 30#Русифікація української вікіпедії (зрада!). Потрохи прибираю. І ще дуже активно в цьому допомагав @Oleksandr Tahayev: Обговорення користувача:Oleksandr Tahayev#Інтервікіфікація. Ну і @Максим Підліснюк: підказав що такий фільтр вже є. І він попереджає всіх, крім адмінів. --Буник (обговорення) 09:42, 25 липня 2016 (UTC)
Я потрошки їх роблю, але активніше займусь після Олімпійських ігор. В мене показувало 1825 статей з такими посиланнями, але там не всі. Я от думаю, що робити з такими статтями, де не на окремі слова всередині йдуть посилання, а їх дають як джерело статті. Можна забирати таке посилання і ставити в описі статті, що це переклад. Я поки виправляв тільки ті, де були внутрішні посилання на іншомовну версію всередині самої статті. Але справа в тому, що не завжди це є перекладом і часто крім такого джерела більше немає інших. Якщо це не переклад, а дійсно ніби реклама чужої Вікіпедії, то можна просто забирати таке посилання і ставити шаблон про джерела. А стосовно фільтра, то я зрозумів, що він працює лише при перекладі вмісту і він тільки попереджає, а при повторній спробі публікує. Я думаю, що треба просто виправити вже наявні такі речі, а потім з інтервалом кілька місяців знову запускати бота. Я цим займуся активно після Олімпіади. Скрипт дійсно на порядок пришвидшує роботу з такими статтями. Я при редагуванні натискаю кнопку скрипта wikifixer.js і спочатку дивлюсь попередній перегляд. І вже ці посилання видно як червоні. Це набагато простіше ніж шукати серед синіх посилань просто перечитуючи статтю. Потім вже туди йду в ті місця статті і перекладаю крайню ліву частину шаблону "нп" на українську мову. --Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:07, 25 липня 2016 (UTC)

Дякую! Зрозуміло тоді чому я не бачив попередження за тестового створення посилання. Добре, що над цим працюють.--Dim Grits 13:33, 27 липня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-30[ред. код]

19:54, 25 липня 2016 (UTC)

Вставка галереї[ред. код]

Пропоную замінити код, що його вставляє кнопка «галерея» на панелі редагування з

<gallery>
Example.jpg|Опис1
Example.jpg|Опис2
</gallery>

на такий, що містить незаповнені параметри

<gallery caption="" mode= widths= heights= perrow= class="" style="">
Example.jpg|Опис1
Example.jpg|Опис2
</gallery>

Це не тільки зменшить час оформлення таких галереї, але й допоможе новачкам (і не тільки) швидше ознайомитись з можливостями налаштування виду таких галерей. Дехто й з досвідчених користувачів такі галереї оформлює через зайвий додатковий код оформлення. Довідку зараз перекладаю й оформлюю.--Dim Grits 13:28, 27 липня 2016 (UTC)

Symbol support vote.svg За от тільки класс/стиль можна й не додавати. --Fessor (обговорення) 13:31, 27 липня 2016 (UTC)
Там зібрані усі параметри що їх можна використати. Що саме додавати, або не додавати — вирішувати власне редактору в кожній конкретній ситуації.--Dim Grits 13:39, 27 липня 2016 (UTC)
Symbol neutral vote.svg Утримуюсь особисто я рідко користуюся простим тегом "gallery" для оформлення галерей. Як на мене, набагато зручнішим є шаблон {{gallery}}, створений з використанням цього тегу. Крім того, він має дещо краще оформлення, особливо в плані показу підпису під зображенням (параметр "lines").--Piramidion 13:37, 27 липня 2016 (UTC)