Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу і т.п.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16


ТЕРМІНОВО!!![ред.ред. код]

Добрий вечір, шановні колеги, друзі!

Треба ТЕРМІНОВО зробити банер до Вікіфлешмобу вгорі сторінки. Можливо, зробити ротацію банерів? У нас разом із цим буде ЦІЛИХ три банери - вважаю, то ЗАНАДТО! Можливо, зробити, щоб ОДИН показувався за раз, але кожного разу інший. ЩО скажете? І треба ТЕРМІНОВО це зробити! У нас залишилися ЛІЧЕНІ хвилини - всього 16 хвилин ДО СТАРТУ!— Це написав, але не підписав користувач Nickispeaki (обговореннявнесок).
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:18, 12 лютого 2015 (UTC)

Пропав список статей.[ред.ред. код]

Всім привіт! Мо’ хто знає куди пропав список статей на тул лабс? Ну типу от такого - https://tools.wmflabs.org/lrtools/pages/ukwiki/Nickispeaki

Я вже майже звик, що такі речі регулярно щорічно зникають. ;-( Так може десь вже новий подібний відкрили? Ще таке - може наші програмісти щось подібне відкриють? ЩОб не залежати від отаких "зникнень" досить потрібних інструментів? --Nickispeaki (обговорення) 01:21, 2 лютого 2015 (UTC)

Може просто якась неполадка. Це наче і була розробка нашого програміста — RLuts'a, але вона базувалася якраз на лабз, а там постійно якісь проблеми виникають. Поки що можете покористуватися оцим https://tools.wmflabs.org/xtools/pages/index.php?user=Nickispeaki&lang=uk&wiki=wikipedia&namespace=0&redirects=noredirects а там далі буде видно — може відновлять роботу. А якщо ні — треба буде цим інструментом замінити.-- Piramid ion  01:30, 2 лютого 2015 (UTC)
Дякую! Колись вже його бачив! ;-) Тепер запишу собі лінк. Тут, щоправда, задом наперед - перша з кінця. Але ж хоч якось робить! ;_) --Nickispeaki (обговорення) 13:08, 3 лютого 2015 (UTC)
Через проблеми на Лабс, всі мої сервіси впали. Достатньо було їх ще раз запустити. А оскільки мені ніхто про це не повідомив, а сам я цього не побачив, от і сервіс так і залишився вимкнутим. Ця річ регулярно не буде зникати, оскільки, на відміну від тулсервера, сервери знаходяться в дата-цетрі Фонду. Якщо ще колись таке трапиться — повідомляйте мене --RLuts (talk) 17:52, 9 лютого 2015 (UTC)
ок. ;-) @RLuts: Ще таке - може знаєте, що то за глюк на Головній виліз - Шаблон:Potd/2015-03-5 (uk)? --Nickispeaki (обговорення) 08:01, 5 березня 2015 (UTC)

ссву-4 в зображення[ред.ред. код]

Пропоную у списку, що випадає при виборі ліцензії на сторінці Спеціальна:Завантаження передбачити 4-у версію ссву. --А1 21:32, 2 лютого 2015 (UTC)

Підтримую, Commons вже перейшло на четверту версію. Але, разом з тим, думаю, було б непогано загалом оновити сторінку завантаження. Можна зробити ближче до коммонсу - більше інтерактиву, менше ручної роботи з кодом. Набагато зручніше для нових користувачів та перевірки на заповнення ще при завантаженні. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:38, 2 лютого 2015 (UTC) Англійці вже реалізували Upload Wizard --Максим Підліснюк (обговорення) 21:45, 2 лютого 2015 (UTC)

Так такі зображення варто на Коммонс вантажити.--Анатолій (обг.) 22:28, 2 лютого 2015 (UTC)
Існує NoFoP. Існують різні випадки, які підпадають під NoCommons --Максим Підліснюк (обговорення) 22:32, 2 лютого 2015 (UTC)

Підсумок[ред.ред. код]

За відсутності заперечення додано (ред.№ 15663596) --Максим Підліснюк (обговорення) 20:29, 21 лютого 2015 (UTC)

Фотки на Коммонзі[ред.ред. код]

А хто там агітував за перенесення фоток із наших архівів до Коммонза, Агонк, Антанана абохто??? То я бачу там швидко управляються з моїм трудом, притому якийсь чувак із Норвегії чи Франції краще знає, що в нас робиться. Ви мене простіть, але я тоді буду вантажить фотки на наш сервер, хоча і в нас правильних хвате. Бо Вікіпедія не для людей, а для правил... --ДмитрОст 21:34, 7 лютого 2015 (UTC)

Ніхто не агітував переносити фотографії, які мають проблеми зі свободою панорами. У нас вони зберігаються локально і згруповані тут Категорія:Файли з NoFoP. Якщо у Вас є подібні файли - додайте їх туди відповідним шаблоном. Про які конкретно ваші файли на Сховищі Ви говорите?--Aeou 22:33, 7 лютого 2015 (UTC)
Останні 5. --ДмитрОст 11:21, 8 лютого 2015 (UTC)
Сьогодні в їхній дурці явно день відкритих дверей. Он дивіться, щойно комонзделінкер хтів сліди замести. Ще 308 українських файлів стоїть на вилученні. Зараз поставлю запит на перенесення. --А1 11:37, 8 лютого 2015 (UTC)
Нє, просто шутки шутками, я поважаю Вікі і всьо таке, але коли мою роботу, яка не є вандальною, їхня бюрократична фігня починає кришить, то якось ДУЖЕ сумно. Тим більше хочеться бути правопорядним і корисним не тільки нам. То я писав листи там одному і другому вчора і сьогодні. --ДмитрОст 12:33, 8 лютого 2015 (UTC)
@ДмитрОст: то не чувак з Норвегії винен, а закони в нас такі. Бо в Україні наразі відсутня свобода панорами (через що, власне, в нас зараз і висить угорі банер з закликом підтримати свободу панорами в Україні). Тож треба переконувати не «чувака з Норвегії», а наших народних депутатів, щоб вони змінили закони — NickK (обг.) 18:31, 8 лютого 2015 (UTC)
І крім того, в нас нема когось на Комонз, хто був би в статусі не те що адміна (серед росіян є кілька), а хоча б патрульного. Чи я помиляюсь? Тому важко з ними навіть якісь обґрунтовані дискусії вести, там треба вникати і бути в курсі тієї діяльності, яка там ведеться. Я вже не кажу про нашу активність у таких проектах, як щомісячні тематичні конкурси фотографій, вибрані зображення, та ж категоризація зображень і т.д., ітп. Пару тижнів тому мене грозилися забанити за те, що я кілька фотографій з Криму помістив у категорію "Території під російською окупацією". Ті ж російські адміни, які там працюють, роблять корисну справу для Вікісховища а заодно відстоюють там свої ідеологічні позиції, самі розумієте які. Поки не буде там хоч одного українського адміна, доти ми й будемо як сліпі кошенята. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:49, 9 лютого 2015 (UTC)
Там адмінів з України три. Проте адміни якраз мають за правилами діяти. Якщо адміни будуть порушувати правила у власних інтересах, то вони можуть втратити статус адміна. Категоризацією зображень займаються кілька користувачів (зокрема Ykvach багато робить). Вибраними і якісними зображеннями займається Чернілєвський (зокрема, у нього багато вибраних фото з Вінниці).--Анатолій (обг.) 10:18, 9 лютого 2015 (UTC)
Ну я мав на увазі адмінів, які б мали справді проукраїнську позицію, а не «Подмосковньіе вечера» там мурмотіли. Прошу пробачення в пп Квача і Чернілевського, ще не бачив їх дій. Але справді, мало що перекладається, весь час російський фолбек. Inevercry та інші тисячами косять файли, відновити майже неможливо. Суцільне дебальцево.Mykola Swarnyk (обговорення) 03:28, 11 лютого 2015 (UTC)

Ну, є й позитивні новини - на березень наче як планують перше читання по 1677. А вилученні по NoFoP можна ж і відновити. --Максим Підліснюк (обговорення) 10:30, 9 лютого 2015 (UTC)

Aeou чи хтось інший відновить їх (оті 5) та закине сюди??? --ДмитрОст 20:26, 10 лютого 2015 (UTC)
Якщо 1677 приймуть, можна буде відновлювати багацько файлів пряму в Сховищі - зникне несвобода панорами. --Максим Підліснюк (обговорення) 22:22, 10 лютого 2015 (UTC)
Чи хтось має доступ до графіка проходження закону через комітети - може там потрібно інформаційну підтримку зорганізувати через якихось знайомих депутатів чи що? Ну і головне - коли буде виноситись на сесію? Чи є десь групка, де б подібні речі обговорювались? Mykola Swarnyk (обговорення) 18:12, 11 лютого 2015 (UTC)
Наразі антикорупційний комітет дав позитивний висновок. По календарному плану роботи комітету науки і освіти розгляд законопроекту запланований на березень. --Максим Підліснюк (обговорення) 18:23, 11 лютого 2015 (UTC)
У порядок денний сесії його включили (орієнтовно не раніше березня може бути винесений на розгляд). У комітеті швидше всього наступного тижня (сьогодні не розглядався, наскільки я знаю). Інформаційна підтримка уц будь-якому випадку не завадить, тож якщо знайомі депутати є, звертайтесь до них.--Анатолій (обг.) 18:25, 11 лютого 2015 (UTC)

Статистика переглядів і створених статей[ред.ред. код]

Люди, а що із статистикою переглядів сторінок? Не оновлюється після 1 лютого, та і до того за тиждень-два деякі дні не зафіксовані. А також вже десь місяць точно не працює статистика сторених статей за користувачами.--Trydence (обговорення) 00:50, 8 лютого 2015 (UTC)

Статистика переглядів оновлюється майже завжди з великим запізненням. Здається, її оновлює лише одна людина, яка іноді може не мати часу на це. А таке оновлення трохи часу таки забирає (кілька годин, здається). А щодо статистики створених статей — читайте вище останні технічні новини. Там була якась неполадка на лабз, після усунення якої деякі інструменти перестали працювати. Можливо, це пов'язано з тією неполадкою. Може, @RLuts: знає щось більше.-- Piramid ion  13:48, 8 лютого 2015 (UTC)
Дивно, раніше статистика переглядів оновлювалась стабільно о 3-4 ранку за Києвом.--Trydence (обговорення) 19:43, 8 лютого 2015 (UTC)
Ви говорите про години? Я кажу про числа. Один раз оновлювалась 5 числа місяця, інший раз — десятого. Яка ж тут стабільність? Статистика оновлюється лише один раз на місяць.-- Piramid ion  21:07, 8 лютого 2015 (UTC)
Хіба що ми говоримо про різні речі. Я кажу про статистику переглядів сторінок для окремого користувача. Підозрюю, що Ви говорите про статистику переглядів кожної окремої статті — тепер бачу що вона хоча працює, але якось некоректно. Не звертав уваги раніше. Тут я не знаю в чому справа. Сайт наче окремий — не знаю, чи має якесь відношення до лабз.-- Piramid ion  21:12, 8 лютого 2015 (UTC)
Так, я про http://stats.grok.se/--Trydence (обговорення) 22:10, 8 лютого 2015 (UTC)
Наче не тільки в нас не працює. У англомовної вікі застигло 4го та 5го числа. В нас 1го... У іспанців 3го а от у каталонців наче все працює. Дивно.--Helixitta (обг.) 17:19, 11 лютого 2015 (UTC)
Список статей вже працює, в наступний раз одразу мені пишіть--RLuts (talk) 17:45, 9 лютого 2015 (UTC)

Підпис прапора та герба в зарубіжних містах[ред.ред. код]

Підкажіть, хто знавець у цих нюансах. У нашій картці, як написано поле: опис герба = Герб Маріуполя, то воно з'являється у нормальному вигляду у картці посилання на статтю, а що з іноземними картками про місто?? Чому там не висвітлюється таке посилання?? --ДмитрОст 16:35, 12 лютого 2015 (UTC)

Про який саме шаблон йдеться? Або хоча б вкажіть приклад такої статті про місто. Шаблони різні. В шаблоні {{Місто}} треба вводити не | опис герба =, а | герб_підпис = -- Piramid ion  16:52, 12 лютого 2015 (UTC)
Во!!!! Дякую, а то це неподобство було якесь. Софія зробив. --ДмитрОст 18:42, 12 лютого 2015 (UTC)

А зарубіжні це які? Ті, що за рубежем США? Чи лише штатів Віргінія та Каліфорнія? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:57, 19 лютого 2015 (UTC)

Шаблон:Публікація[ред.ред. код]

На початку січня один дописувач розпочав перенесення шаблону {{Публікація}} з російської Вікіпедії, але не завершив цю почесну місію. Хотів поцікавитися, чи міг би хтось допомогти у цій справі? Оскільки цей шаблон є справжнім досягнення інженерної думки і витриманий у відповідності до ГОСТів, то він би міг стати у нагоді багатьом авторам. Я розумію, що українські ГОСТи можуть відрізнятися від російських, але то вже деталі. Був би надзвичайно вдячний за допомогу. --Алый Король (обговорення) 11:44, 14 лютого 2015 (UTC)

А для чого це? Є ж купа інших шаблонів, таких як {{cite news}} {{Книга}}, то навіщо нам ще один? Пропоную перенаправити його на {{cite news}}, там є всі необхідні параметри, якщо я правильно зрозумів.-- Piramid ion  12:29, 14 лютого 2015 (UTC)
Логічно було б тримати найуніверсальніший та найфункціональніший код під назвою {{Публікація}}, а вже на нього перенаправляти всілякі рос. частные случаи типу "Cite news", "Cite journal", "Cite book" і т.п. Stas (обговорення) 12:50, 14 лютого 2015 (UTC)
Так, виникнення {{Публікація}} як раз і було пов'язано з тим, що одночасно існувало декілька шаблонів (книга, стаття, cite web, cite news), якими мало хто займався. Всі вони були створені аби як, кожний користувач за власним бажанням міг його скоректувати, наробити масу помилок, змінити в сторону, ближчу або дальшу від гостів. Врешті-решт зявився дописувач, який власними зусиллями створив цей універсальний диво-шаблон, який уже активно витісняє усі інші. Він витриманий у відповідності до ГОСТів, а в тих випадках, коли ГОСТів недотримано, автор оперативно оновляю шаблон. Надзвичайно корисна річ. --Алый Король (обговорення) 13:52, 14 лютого 2015 (UTC)
Наскільки я розумію, для цього @DixonD: робив Модуль:Citation/CS1, на основі якого планував переробити всі шаблони, але закінчилося це наче тим, що стандарт вийшов американським, а не українським. Можливо, варто повернутися до питання інтеграції шаблонів знову? — NickK (обг.) 15:07, 14 лютого 2015 (UTC)
Взагалі було б добре до Вікіпедія:Шаблони посилань на джерела додати україномовних прикладів — NickK (обг.) 15:09, 14 лютого 2015 (UTC)
Так, наскільки бачу, наявні шаблони не мають нічого спільного з вітчизняними ГОСТами, дубова калька з американців. --Алый Король (обговорення) 17:05, 14 лютого 2015 (UTC)
А ГОСТ - це що, "государственный стандарт"? У нас тут розділ Вікіпедії українською мовою, і до ніякої держави, а тим паче "государства" відношення не має. --DixonD (обговорення) 21:51, 15 лютого 2015 (UTC)
Мабуть, мова про ДСТУ — NickK (обг.) 21:53, 15 лютого 2015 (UTC)
Ну так в нас досі багато ще радянських ГОСТів використовується.--Анатолій (обг.) 21:55, 15 лютого 2015 (UTC)
Див. перші 3 сторінки. Це міждержавний стандарт, прийнятий, у тому числі Україною, в 2003. Чи звертати на це увагу — окреме питання, але орієнтуватися на оформлення сучасних україномовних наукових публікацій було б непогано. Stas (обговорення) 22:46, 15 лютого 2015 (UTC)
Щодо стандартів. Якщо я правильно розумію, у нас є порада керуватися чинним в Україні міждержавним стандартом ДСТУ 7.1:2006 (він начебто уніфікований з ГОСТ 7.1-2003). За ним опис має виглядати десь отак:
Основна назва [Загальне позначення матеріалу] = Паралельна назва : відомості, які відносяться до назви / відомості про Авторство чи Відповідальність ; про інших Осіб. – Відомості про повторність видання / Відповідальність за видання. – Зона специфічних відомостей. – Місце видання : Вид-во, рік. – Фізична (кількісна) характеристика. – (Серія і підсерія ; №, т.). – Примітки (додаткова інформація від бібліографа, напр.: системні вимоги до електрон. ресурсів). – ISBN.
@Алый Король::
  • На якому стандарті (на яких стандартах) ґрунтується шаблон {{Публікація}}?
  • Чи відповідає результат (хоча б приблизно) наведеному вище зразку?
  • Чи планується якась інтеграція шаблона з інструментом mw:Ctoid, який невдовзі має бути впроваджено?
--Olvin (обговорення) 23:16, 15 лютого 2015 (UTC)
@Olvin:: На строніці шаблону сказано "Шаблон для создания библиографических записей (описаний, ссылок), соответствующих ГОСТ 7.80—2000 «Библиографическая запись. Заголовок», ГОСТ 7.1—2003 «Библиографическая запись. Библиографическое описание» и ГОСТ Р 7.0.5—2008 «Библиографическая ссылка. Общие требования и правила составления» (с использованием дополнительных элементов оформления, учитывающих специфику и возможности онлайн-энциклопедии)". Наведений Вами приклад найпростіший, якщо перейдете на сторінку обговорення шаблону, то побачите скільки диспутів точилося навколого кожного окремого пункту і врешті-решт, наскільки я розумію, автору вдалося задовольнити вимоги найприскіпливіших дописувачів. Щодо mw:Ctoid нічого не чув, але переконаний, що рано чи піздно він буде добавлений на панель редагування, оскільки багато розмов точиться щодо цього, а наявні шаблони надто недолугі. --Алый Король (обговорення) 14:06, 17 лютого 2015 (UTC)

Tech News: 2015-08[ред.ред. код]

17:57, 16 лютого 2015 (UTC)

Ну нарешті зробили глобальну сторінку для всіх проектів! :) Тепер треба повидаляти усі userpage сторінки зі всіх проектів. — Green Zero обг 12:46, 19 лютого 2015 (UTC)
Зверніться до Pathoschild'а. Він уміє масово створювати сторінки користувачів у різних проектах. Тож, думаю, і вилучити масово теж зможе.--Анатолій (обг.) 14:59, 19 лютого 2015 (UTC)
Там виявляється є спеціяльне місце для цих запитів - meta.wikimedia.org/wiki/Synchbot. — Green Zero обг 18:29, 19 лютого 2015 (UTC)
Так воно там уже кілька років існує.--Анатолій (обг.) 18:33, 19 лютого 2015 (UTC)

Шаблон:Animation[ред.ред. код]

Доброго дня! Будь-ласка, допоможіть пристосувати для української вікіпедії шаблон франкомовних колег — Animation:

Tech News: 2015-09[ред.ред. код]

16:28, 23 лютого 2015 (UTC)

Suggest articles from interwikis[ред.ред. код]

Не підкажете, чому цей інструмент не працює? Мені він сильно допомагав у роботі. Може є якась альтернатива? Написав розробнику на його сторінку, а потім помітив, що він кілька років неактивний. — Шиманський હાય! 08:44, 26 лютого 2015 (UTC)

Аналогічно, не подає ознак життя Catscan =( — Шиманський હાય! 09:34, 26 лютого 2015 (UTC)
Зараз за ці інструменти відповідає en:User:Magnus Manske, можливо, варто написати йому. Але про інструменти Joanjoc йому писали ще 21 лютого, досі без відповіді — NickK (обг.) 13:46, 26 лютого 2015 (UTC)

Анімовані гіфки[ред.ред. код]

Шановні колеги, я натрапив у деяких статтях на "прикраси" у вигляді анімованих гіфок, зокрема цієї. Я десь читав, що такі ілюстрації не допускаються, взагалі що це за "ілюстрація" наукового процесу в якійсь установі? Як вона помагає читачу щось зрозуміти? По-мойому, це профанація, але як з цим боротися? Я не знаходжу в наших правилах, де це прописано. Допоможіть. Якщо нема, треба самим прописати, бо буде цирк! Mykola Swarnyk (обговорення) 16:35, 26 лютого 2015 (UTC)

Анімовані гіфки загалом припустимі, якщо вони по темі статті — наприклад, у статті Квадрат дуже доречно мати анімацію побудови квадрату. Але якщо зображення не стосується теми статті, його треба просто вилучити. Правила тут нема, достатньо ВП:НДАNickK (обг.) 17:53, 26 лютого 2015 (UTC)
Я так розумію, ви маєте на увазі саме використання цієї гіфки у статтях таких як Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича чи Клінічна лікарня "Феофанія". Ви абсолютно праві. Їй там не місце. І подібним гіфкам також. Вони абсолютно не стосуються теми статті тому видаляйте, як матеріал не по темі. --Helixitta (обг.) 19:19, 26 лютого 2015 (UTC)
P.S. Я думаю, правило Вікіпедія — не колекція посилань, зображень чи мультимедійних файлів як раз і регламентує це.--Helixitta (обг.) 19:34, 26 лютого 2015 (UTC)
Глянув внесок... У Спеціальна:Внесок/93.72.156.57 та Спеціальна:Внесок/Wlad.Amur фактично весь внесок і полягає в додаванні до статей нерелевантних зображень (а також додавання до статей нерелевантних шаблонів + додавання до шаблонів нерелевантних статей). Я почистив кілька десятків статей і шаблонів, але там ще прибирати і прибирати — NickK (обг.) 21:23, 26 лютого 2015 (UTC)
Колеги! Дякую за ваші коментарі, всі вони суттєві, а також за прибирання. Але чи не буде в кого бажання написати загальні вказівки щодо ілюстрування статей, які зображення вважати адекватними для статті, скільки їх давати, якого розміру, розміщення (напр. уникати «сендвічів»); поради щодо якості зображень, що там, наприклад, перед якоюсь церквою, не має бути вантажна машина чи групове фото сім`ї з собакою; які вимоги до саме енциклопедичних ілюстрацій - щоб кольори не переяскравлені, ніяких художеств, видимі всі елементи об'єкту, в архітектурі - бажано вирівняти по вертикалі, фото рослин, тварин і т.п. Може відкрити десь спеціальне обговорення цього? Mykola Swarnyk (обговорення) 05:26, 10 березня 2015 (UTC)

після змін в Модуль:Wikidata перестали відображатись координати з вікіданних[ред.ред. код]

після змін в: Модуль:Wikidata перестали відображатись координати з вікіданних, раніше все нормально працювало.

приклади: Святилище Ісуса Конгоньяського Статуя Свободи Ейфелева вежа

Я повернув стару версію, за винятком деяких змін, які є правильними (заміна застарілого значення на нове). Треба, щоб цей модуль переглянув хтось, хто на цьому знається. Зараз координати у вказаних статтях наче відображаються. Не знаю, чи потрібні там оті зміни, які я скасував.-- Piramid ion  00:49, 28 лютого 2015 (UTC)

Як насправді?[ред.ред. код]

https://ukr.media/russia/227790/ Російська Вікіпедія заздалегідь повідомила про вбивство Нємцова

У російськомовній Вікіпедії запис про вбивство Бориса Нємцова з'явилася приблизно в 21:40 за московським часом, тоді як політик був застрелений приблизно в 23:15.

Так і було, чи наплутали? --Perohanych (обговорення) 09:39, 2 березня 2015 (UTC)

Перше внесення інформації про смерть було анонімом о 21:38 (diff). Додаємо дві години різниці часових поясів і вуаля --Максим Підліснюк (обговорення) 09:47, 2 березня 2015 (UTC)
Та про це говорили ще два дні тому. Ось тут популярно пояснено, в чому помилка.--Анатолій (обг.) 09:58, 2 березня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-10[ред.ред. код]

16:41, 2 березня 2015 (UTC)

Відключення наповнення шаблонів з Вікіданих[ред.ред. код]

У нас усе більше шаблонів наповнюються з Вікіданих, але я помітив, що деякі статті отримують з Вікіданих беззмістовну інформацію. Наприклад, у статті Заратуштра є два такі поля:

  • Помер — невідомо или 551 до н. е. Мало того, що незрозуміло чому там російське или, ще й саме твердження беззмістовне. Тобто з точки зору структурованих даних це правильно (за однією версією — 551 до н. е., за іншою — невідомо), але з точки зору Вікіпедії це неправильно
  • Громадянство — Іран. Це порівняно логічно, бо він жив у Ірані, але говорити про громадянство в I тисячолітті до н. е. складно

Питання в тому, що робити з такими даними. Зовсім відключати наповнення шаблонів з Вікіданих шкідливо, а вилучати цю інформацію з Вікіданих теж шкідливо, бо вимогам до структурованих даних вона відповідає. Тому питання: чи можна зробити відключення наповнення з Вікіданих в окремо взятому шаблоні (або чи варто додати таку функцію, якщо її ще немає)? — NickK (обг.) 02:19, 5 березня 2015 (UTC)

слово "или" переклав. інше треба змінювати на вікіданих. властивість P27 (англ. country of citizenship) громадянство --VaeVictis (обговорення) 19:34, 13 березня 2015 (UTC)
Проблема в тому, що з точки зору структурованих даних варіант невідомо або 551 до н. е. прийнятний, тому спроба змінити це буде очевидно відкочена на Вікіданих, а от з точки зору енциклопедії цей варіант неприйнятний. Для того, щоб це виправити, треба якось заборонити переносити дані з Вікіданих до одного окремо взятого шаблону, тому я й питаю, чи можна це зробити, і якщо так, то як? — NickK (обг.) 02:54, 16 березня 2015 (UTC)
найпростіший спосіб відключити заповнення з вікіданих це заповнити вручну параметр | дата_смерті = і тоді будуть відображатись дані з шаблону, а не вікіданих. --VaeVictis (обговорення) 19:53, 16 березня 2015 (UTC)

Поле автограф у шаблоні Військовик[ред.ред. код]

Подивіться будь ласка шаблон {{Військовик}}. В статті Громов Борис Всеволодович не можу додати автограф персоналії у картку. Є підозра, що шаблон неправильний (або в мене криві руки :) ). Дякую за допомогу! -- DonDrakon (Обговорення) 09:51, 6 березня 2015 (UTC)

Цей шаблон зроблений так, що підпис можна додавати лише через Вікідані. Я додав підпис на Вікіданих, але в статті це поле чомусь відображається як порожнє, не знаю чому. Може я щось не так зробив, а може там є якесь запізнення, і підпис з'явиться пізніше.-- Piramid ion  10:55, 6 березня 2015 (UTC)
Дякую! А можна зробити так: якщо підпис відсутній на Вікіданих то він береться з картки? Чи правильніше додавати підпис саме у Вікідані? -- DonDrakon (Обговорення) 11:05, 6 березня 2015 (UTC)
Чесно кажучи, не знаю. Зробити так, думаю, можна, але як доцільніше - цього не знаю. Я ще не розібрався як працюють оці нововведення на Вікіданих.-- Piramid ion  11:19, 6 березня 2015 (UTC)
Узагалі правильно додавати на Вікідані. Але зараз повинно і локальний відображати, в разі відсутності на ВД.--Анатолій (обг.) 11:21, 6 березня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-11[ред.ред. код]

15:18, 9 березня 2015 (UTC)

W[ред.ред. код]

Теґ «координати»[ред.ред. код]

Вилізла проблема у статті. Допоможіть виправити, будь ласка.--Brunei (обговорення) 11:33, 16 березня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-12[ред.ред. код]

15:14, 16 березня 2015 (UTC)

Missing topics tool[ред.ред. код]

Доброго вечора. Не знаєте, кого треба штурмувати для того, щоб в нас запрацював знову missing topics tool? В обговорення до Magnus Manske я вже зверталась. В нас цей інструмент висить вже кілька місяців. Чи є йому альтернатива? Бо корисний був дуже. --Helixitta (обг.) 21:15, 19 березня 2015 (UTC)

А шо воно робило? Може я знаю альтернативу.. — Green Zero обг 22:15, 26 березня 2015 (UTC)
Видає список червоних статей певної категорії (до підкатегорії вказаної глибини). От приклад з молекулярної біології. --Helixitta (обг.) 22:23, 26 березня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-13[ред.ред. код]

15:09, 23 березня 2015 (UTC)

Змініть назву файлу[ред.ред. код]

Прохання змінити назву файлу https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Зачетное.svg на Класифікація матриць. Дякую.--Янчік1801 (обговорення) 07:46, 24 березня 2015 (UTC)

ТакТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 08:33, 24 березня 2015 (UTC)

Використання класифікатору з Вікіданих[ред.ред. код]

Сторінки із шаблонами, які перейшли на використання географічних координат з Вікіданих мають проблеми, коли на Вікіданих вказано декілька різних координат для одного й того ж об'єкту. Наприклад, 3-я дільниця: відповідна сторінка Q15992735 на Вікіданих має різні координати для цього населеного пункту (деталі і список проблемних сторінок тут). Якщо для цього конкретного випадку проблему можна вирішити видаливши одні координати з Вікіданих, для інших не завжди, бо об'єкт в певних випадках може дійсно мати різні координати як мені пояснили на Вікіданих. Найбільш логічним вирішенням як на мене було би помічати різні властивості (в нашому випадку координати) відповідними класифікаторами, а згодом вже у Вікіпедії вибирати значення властивостей за бажаним класифікатором. Хто знає як це робити? Наприклад, для Q15992735 я додав класифікатор "stated in" із значеннями "Russian Wikipedia" та "Ukrainian Wikipedia", тобто питання, як вибрати лише один, скажімо зі значенням класифікатору "Ukrainian Wikipedia"? --Pavlo Chemist 13:00, 26 березня 2015 (UTC)