Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу і т.п.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16


Шаблон ФРН[ред.ред. код]

Йдеться про ФРН ФРН. Цей шаблон цілком справедливо розміщений серед держав, що вийшли з ужитку. Але... виводить він на Німеччина! (в чому можна переконатись, клікнувши на слово "ФРН" біля прапорця). Це груба помилка, бо цей шаблон має виводити на Федеративна Республіка Німеччина (до 1990). Прохання виправити.--Unikalinho (обговорення) 04:20, 13 січня 2015 (UTC)

Наразі конструкція шаблонів прапорців така, що це складно зробити. Назва посилання має бути така сама, як напис біля прапорця. Тобто якщо це змінити, то і біля прапорця буде написано Федеративна Республіка Німеччина (до 1990). Там давно вже треба переробити структуру тих шаблонів, але ніхто за це не береться.--Анатолій (обг.) 10:42, 13 січня 2015 (UTC)
Значить треба взятися :). Я б зробив, але я не вмію з цим працювати. А там насправді ще силу-силенну шаблонів треба додати/виправити. Просто наслідки ось які маємо. Думаю, що не я один від цього страждаю (може помиляюсь?)--Unikalinho (обговорення) 11:29, 13 січня 2015 (UTC)
Ну так того й не береться ніхто, що багато виправляти.--Анатолій (обг.) 11:33, 13 січня 2015 (UTC)
Якщо хочете допомогти, зробіть ось що: я створив тестовий шаблон {{CountryWithFlag}}, який бере дані з {{CountryWithFlag/flag}} (прапорці країн) і {{CountryWithFlag/name}} (назви країн). У двох останніх додав поки три країни. Ваша задача: додати туди всі можливі країни за аналогією. Спочатку зробіть для прапорців. З назвами там можливі різні варіанти, ще треба подумати. Коди країн брати звідси: ISO 3166-1.--Анатолій (обг.) 11:50, 13 січня 2015 (UTC)
Анатолій, а додайте, будь ласка, відразу посилання на аналогічні шаблони ру та англ вікі для синхронізації.--KuRaG (обговорення) 12:01, 13 січня 2015 (UTC)
А для чого множити сутності? {{Країна з прапорцем}} дозволяє відображати історичні назви країн і прапорці (напр., {{Країна з прапорцем|BLR|1993}} дає Білорусь Білорусь, в той час як {{Країна з прапорцем|BLR|2003}} дає Білорусь Білорусь). Якщо створювати ще одну нову систему шаблонів, де всі ці прапорці будуть прописані на одній сторінці, боюся, ми отримаємо величезний шаблон-монстр (адже там буде щонайменше 1000 прапорців, з усіма колишніми країнами, колоніями та історичними прапорами). Особливо враховуючи, що {{CountryWithFlag}} не вирішить проблеми вікіфікації, бо він її теж не підтримує. Тому пропоную @Ahonc: швидко вилучити {{CountryWithFlag}} як неефективний дубляж — це не те, на що зараз варто витрачати час — NickK (обг.) 12:34, 13 січня 2015 (UTC)
Чому ж не вирішує?

Flag of Germany.svg ФРН

А може так на всі країни зробити? Тобто замість ось цих шаблонів поставити аналоги за зразком Flag of Germany.svg ФРН. Тільки треба ще додати історичні прапорни, бо ми не маємо, наприклад, прапорів СРСР 1955-80, Угорщини 1949-56, Єгипту 1922-52, 1952-58, Венесуели 1930-1954 і 1954-2006... тощо... тобто йдеться насамперед про історичні ("старі") прапори нині існуючих держав--Unikalinho (обговорення) 13:48, 13 січня 2015 (UTC)
Там вікіфікація вільно прописується, на відміну від поточних шаблонів. Проте треба подумати, чи не варто розділити власне лінк на статтю і саму назву країни. А те, що поточна система працює неправильно, ти сам визнав. От я і запропонував її вдосконалити.--Анатолій (обг.) 12:45, 13 січня 2015 (UTC)
А, ну в такому разі цей шаблон треба буде заново прописувати для кожного іншого варіанту. Тобто, наприклад, для збірної з футболу цей шаблон не підійде, бо буде інакша вікіфікація, тож треба буде зробити ще один шаблон з новим списком країн. У разі зміни назви країни це теж не дуже допоможе, бо треба прописувати окремим параметром. Тобто теоретично це може бути рішенням, але лише частини проблем.
Тут скоріше треба прописати окремо три параметри (а не два, як зараз): посилання на статтю про країну, назва в називному і назва в родовому відмінку. При цьому бажано уникнути потреби десь тримати неймовірного розміру список усіх країн з усіма історичними прапорцями — NickK (обг.) 13:29, 13 січня 2015 (UTC)
Щодо "великого списку". Я тут маю під рукою сторінку з ітвікі. Щоправда, цей список не повний, але на 80% задовольняє всі потреби. Можна взяти його за зразок--Unikalinho (обговорення) 13:51, 13 січня 2015 (UTC)
Зараз зроблено трохи інакше — в шаблоні прапорця певної країни прописані всі історичні прапорці цієї країни. Прикладом може бути {{Прапор USA}}. Я не думаю, що буде продуктивно на кожний прапорець створювати новий код — NickK (обг.) 01:14, 14 січня 2015 (UTC)
Нехай так. Але треба, щоб були ВСІ (ну або майже всі) історичні прапори нині існуючих країн. Особливо таких як СРСР і США (там ще з 1959 по 1960 рр. був 49-зірковий прапор, під яким ця країна виступала, наприклад, на Зимовій Олімпіаді 1960), які в дуже багатьох статтях фігурують. А якщо вже так забагато прапорів, можна трохи прибрати з тих, що вже давно не існують (типу Сардинського королівства). Бо в 19 ст. і раніше все одно практично ніяких чемпіонатів світу і міжнародних форумів-конкурсів не було. Ці "архаїчні" держави можна взагалі в окремий список... якось так. У будь-якому разі, Вікіпедії більше потрібні прапори країн, які були чинні після Першої світової війни (з огляду на більшу затребуваність), ніж Сардинського королівства або Османської імперії, які вже ніяких міжнародних змагань і не застали...
Шаблон ФРН Flag of Germany.svg ФРН дав куди треба. Та прапор завеликий... Довелось додавати вручну. Але є статті, захищені від таких "ручних" прапорів... Дивишся, наприклад, ось тут на прапори Болгарії, Румунії і особливо Мальти -- а вони ж тоді дещо (а у випадку Мальти -- ЗОВСІМ) інакшими були! -- і не можеш змінити...
Пропозицію Анатолія прочитав (там де він мені розказує, що робити), але... не можу втнути, як це на практиці застосувати. Просто ця частина мозку мертва в мене. Хіба відеоуроком хтось розпише, що за чим я там маю робити і що куди писати...--Unikalinho (обговорення) 13:22, 14 січня 2015 (UTC)
Зменшити розмір прапорця неважко.--Анатолій (обг.) 09:54, 15 січня 2015 (UTC)

Ось такий варіант. Якщо відкрити "Категорія:Шаблони:Прапори", то там є заготовки на шаблони. Можна клікнути на один з них і подивитись (тільки Болгарію і СРСР не клікати, бо їх я зробив уже). Є можливість переробити їх на конкретні прапори. Ось так. Тут просто треба додати "букв і символів" у "редагуванні коду" (якщо відкрити цей болгарський прапор і клікнути на "редагувати код", можна побачити цю розмітку). Отже, можна оживити ці прапори, додати ще їхніх попередників (ну там Єгипет 1952-58 наприклад), і тоді застосовувати ці шаблони в статтях.

Я готовий ці прапори "створити", але в мене на це піде трохи багато часу (я ж не тільки вікіпедією живу). Якщо мені допоможуть, буде швидше--Unikalinho (обговорення) 08:25, 26 січня 2015 (UTC)
Для чого створювати нові шаблони? Все потрібне вже є в {{Прапор URS}}, {{Прапор USA}} тощо — NickK (обг.) 09:19, 26 січня 2015 (UTC)
Просто система там дуже складна І ДО ТОГО Ж немає всіх прапорів. Наприклад Гана 1964-66, Мальта 1943-64, Єгипет 1952-58. З новою системою буде простіше і ці прапори додавати--Unikalinho (обговорення) 09:27, 26 січня 2015 (UTC)

Uploader bug[ред.ред. код]

Завантажувач на вікісховищі після додавання до нього спеціальної кнопки для завантаження з Flickr перестав працювати. Не реагує основна кнопка ("Вибрати файли для завантаження"). Що за фігня?! Mykola Swarnyk (обговорення) 06:05, 14 січня 2015 (UTC)

Це що, лише мене тривожить, що другий тиждень на Комонз нічого не можна завантажити? Mykola Swarnyk (обговорення) 00:02, 16 січня 2015 (UTC)
У мене працює.--Анатолій (обг.) 00:08, 16 січня 2015 (UTC)
Саме писав. У мене теж, відкривається діалогове вікно вибору файлів на комп'ютері. Ви завантажуєте файли, натиснувши посилання «завантажити файл» зліва в бічному меню? Бо я пробував саме так. Там ще є інший спосіб завантажувати, не знаю, котрий Ви використали. Але припускаю, що проблема у Вашому ПЗ. якась локальна. Спробуйте через інший браузер зайти.-- Piramid ion  00:11, 16 січня 2015 (UTC)
Перш ніж зайти сюди, власне переінсталював браузер з Фаєрфокса на Хром. Тепер все нормально вантажиться як колись, без додаткової кнопки про завантаження з Флікера. Але у Фаєрфоксі, незважаючи на вичищення історії, та флікерна кнопка не дає ні завантажити, ні не вантажить фотографії і з самого флікера (вже пробував і це, маю акаунт у Флікері). Непорядок, видно, локально фаєрфоксівський. Але дякую за підтримку. Mykola Swarnyk (обговорення) 07:17, 16 січня 2015 (UTC)
У Фаєрфоксі у Вас, мабуть, стоїть додаток Adblock Plus (такий червоний кружечок вгорі справа із написом ABP). Кажуть, це він створює проблеми у тих, хто має додаткові права на Вікісховищі — треба зайти на Вікісховище, і вимкнути його там (натиснути отой червоний кружечок і вибрати Вимкнути на commons.wikimedia.org) — кажуть, це допомагає, кнопка від Flickr зникне, і можна буде вантажити файли так, як завжди. Повідомлення про цей баґ є на Фабрикаторі.-- Piramid ion  13:26, 16 січня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-04[ред.ред. код]

18:12, 19 січня 2015 (UTC)

Підтримка законопроекту про свободу панорами[ред.ред. код]

Привіт! Вам не здається дивним, що деякі люди на сайті підтримки законопроекту про свободу панорами голосували декілька разів? На мою думку, це негативно вплине на довіру до результатів голосування. --Тарас Самборський (обговорення) 15:31, 21 січня 2015 (UTC)

Так, це технічна проблема, яку ми вирішимо найближчим часом. Дублікати повилучаємо. --Юрій Булка (обговорення) 15:57, 21 січня 2015 (UTC)
Я не можу проголосувати, пише, що неправильна електронна пошта. Пробував спершу через фейсбук, потім вручну — не розпізнає електронної пошти. Ще одна проблема?-- Piramid ion  16:50, 21 січня 2015 (UTC)
@Ilya: --アンタナナ 16:52, 21 січня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-05[ред.ред. код]

16:08, 26 січня 2015 (UTC)

Не відображаються фотографії[ред.ред. код]

Завантажені фотографії не відображаються у колонці відповідного населеного пункту! Ця проблема існує вже пару місяців! Вкотре просимо виправити ! З повагою, Іван Биков

Ви кажете про списки ВЛП? вибачте, зараз трохи завантаження - свобода панорами, 11 років Вікіпедії, подача запитів на грант на новий рік, найближчим часом буде. --Ілля (обговорення) 23:19, 27 січня 2015 (UTC)

Спам-фільтр[ред.ред. код]

Доброго усім дня! З незрозумілих причин до спам-фільтру потрапив медичний ресурс (реклама вилучена). До цього часу з використанням професійних авторських матеріалів цього ресурсу було відредаговано та написано доволі багато текстів Вікіпедії: параліч, безпліддя, повішення. Тексти цього ресурсу є фаховими і авторськими, це не посилання на сайт приватної клініки (як Євролаб, наприклад) чи сайт з розповсюдження БАДів. Жодних зауважень власне по змісту не отримано.

Хотілося б виправити цю прикру помилку. Прошу допомоги. Дякую за увагу.— Це написав, але не підписав користувач Тарасова_Анна (обговореннявнесок).

Сайт є комерційним. — Green Zero обг 20:47, 29 січня 2015 (UTC)
Дякую за відгук! Насправді, і так, і ні. Будь-який сайт фактично є комерційним. Та сама "Українська правда" теж заробляє на баннерах. Але цей ресурс містить фахові тексти, в яких немає жодних посилань на приватні клініки чи сайти ліків. І власне ці тексти використовуються у посиланнях. Багато з текстів написані на теми, на які більшість посередніх медичних сайтів уваги не звертає.— Це написав, але не підписав користувач Тарасова_Анна (обговореннявнесок).
Це сайт оператора медицинських послуг. Посилання на нього це його рекламація. — Green Zero обг 15:24, 30 січня 2015 (UTC)

Але ж посилання веде не на головну сторінку і не на комерційні пропозиції, а на фахові тексти, "по темі", які не містять "лівих" посилань.— Це написав, але не підписав користувач Тарасова_Анна (обговореннявнесок).

ТЕРМІНОВО!!![ред.ред. код]

Добрий вечір, шановні колеги, друзі!

Треба ТЕРМІНОВО зробити банер до Вікіфлешмобу вгорі сторінки. Можливо, зробити ротацію банерів? У нас разом із цим буде ЦІЛИХ три банери - вважаю, то ЗАНАДТО! Можливо, зробити, щоб ОДИН показувався за раз, але кожного разу інший. ЩО скажете? І треба ТЕРМІНОВО це зробити! У нас залишилися ЛІЧЕНІ хвилини - всього 16 хвилин ДО СТАРТУ!— Це написав, але не підписав користувач Nickispeaki (обговореннявнесок).
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:18, 12 лютого 2015 (UTC)

Пропав список статей.[ред.ред. код]

Всім привіт! Мо’ хто знає куди пропав список статей на тул лабс? Ну типу от такого - https://tools.wmflabs.org/lrtools/pages/ukwiki/Nickispeaki

Я вже майже звик, що такі речі регулярно щорічно зникають. ;-( Так може десь вже новий подібний відкрили? Ще таке - може наші програмісти щось подібне відкриють? ЩОб не залежати від отаких "зникнень" досить потрібних інструментів? --Nickispeaki (обговорення) 01:21, 2 лютого 2015 (UTC)

Може просто якась неполадка. Це наче і була розробка нашого програміста — RLuts'a, але вона базувалася якраз на лабз, а там постійно якісь проблеми виникають. Поки що можете покористуватися оцим https://tools.wmflabs.org/xtools/pages/index.php?user=Nickispeaki&lang=uk&wiki=wikipedia&namespace=0&redirects=noredirects а там далі буде видно — може відновлять роботу. А якщо ні — треба буде цим інструментом замінити.-- Piramid ion  01:30, 2 лютого 2015 (UTC)
Дякую! Колись вже його бачив! ;-) Тепер запишу собі лінк. Тут, щоправда, задом наперед - перша з кінця. Але ж хоч якось робить! ;_) --Nickispeaki (обговорення) 13:08, 3 лютого 2015 (UTC)
Через проблеми на Лабс, всі мої сервіси впали. Достатньо було їх ще раз запустити. А оскільки мені ніхто про це не повідомив, а сам я цього не побачив, от і сервіс так і залишився вимкнутим. Ця річ регулярно не буде зникати, оскільки, на відміну від тулсервера, сервери знаходяться в дата-цетрі Фонду. Якщо ще колись таке трапиться — повідомляйте мене --RLuts (talk) 17:52, 9 лютого 2015 (UTC)

Tech News: 2015-06[ред.ред. код]

16:31, 2 лютого 2015 (UTC)

Прошу допомогти[ред.ред. код]

В статті Ле Фігаро до початку статті присутній отакий надпис Категорія:Засновані 15 січня 1826 року, прошу прибрати цей глюк. Jphwra (обговорення) 20:02, 2 лютого 2015 (UTC)

Суть проблеми така - необхідно переробити шаблон Газета, щоб працював як Особа. Зараз шаблон розрахований на те, що в картці буде записано тільки рік і саме по такому принципу він кидає категорію. --Максим Підліснюк (обговорення) 20:14, 2 лютого 2015 (UTC)
Зрозумів. Jphwra (обговорення) 20:20, 2 лютого 2015 (UTC)
Залишив у шаблоні тільки рік, бо виходить категорія з повною датою, а це некоректно. --Basio (обговорення) 20:24, 2 лютого 2015 (UTC)
Коли я зіткнувся з подібною проблемою в шаблоні {{музичний альбом}}, коли переробляв його, я використав такий код: ред.№ 15522343. Таким чином усі статті, в яких цей параметр заповнений числовим значенням — відносяться до відповідної категорії, а ті, у яких є вікіпосилання чи інші символи — відносяться до прихованої категорії (статті, що містять помилки). Тут же випадок трохи складніший. Вікіпосилання на роки тут автоматично перетворюються на числові значення, тому категорії заповнюються правильно. Випадок же, коли вказується точна дата — непередбачений у шаблоні.-- Piramid ion  21:23, 2 лютого 2015 (UTC)

ссву-4 в зображення[ред.ред. код]

Пропоную у списку, що випадає при виборі ліцензії на сторінці Спеціальна:Завантаження передбачити 4-у версію ссву. --А1 21:32, 2 лютого 2015 (UTC)

Підтримую, Commons вже перейшло на четверту версію. Але, разом з тим, думаю, було б непогано загалом оновити сторінку завантаження. Можна зробити ближче до коммонсу - більше інтерактиву, менше ручної роботи з кодом. Набагато зручніше для нових користувачів та перевірки на заповнення ще при завантаженні. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:38, 2 лютого 2015 (UTC) Англійці вже реалізували Upload Wizard --Максим Підліснюк (обговорення) 21:45, 2 лютого 2015 (UTC)

Так такі зображення варто на Коммонс вантажити.--Анатолій (обг.) 22:28, 2 лютого 2015 (UTC)
Існує NoFoP. Існують різні випадки, які підпадають під NoCommons --Максим Підліснюк (обговорення) 22:32, 2 лютого 2015 (UTC)

Підсумок[ред.ред. код]

За відсутності заперечення додано (ред.№ 15663596) --Максим Підліснюк (обговорення) 20:29, 21 лютого 2015 (UTC)

VisualEditor News #1—2015[ред.ред. код]

18:30, 5 лютого 2015 (UTC)

картка[ред.ред. код]

чому картка не працює? https://uk.wikipedia.org/wiki/Шаблон:Порода_коней — Це написав, але не підписав користувач Hdv deedee (обговореннявнесок).

Картка працювала. Але заповнена була не зовсім правильно. Я її переробив на основі англійської версії, додав документацію. Можна також додати ще деякі параметри, такі як вага, зріст і т. д.-- Piramid ion  12:29, 6 лютого 2015 (UTC)
дякую!але,будь ласка, зробіть і вагу і ріст.бо щось зараз не так у моїй картці. hdv (обговорення) 06:50, 7 лютого 2015 (UTC)
неможу зробити структуру: "Походження"- Країна, Поширення."Характерні риси" - Риси, Ріст,Вага,Альтернативні назви.hdv (обговорення) 08:04, 7 лютого 2015 (UTC)
А як Ви розрізняєте «країна» і «поширення»? В параметрі «країна» має вказуватись, звідки походить порода, а в параметрі «поширення» — де вона поширена? Чи як? Ну і — якщо хочете навчитись створювати подібні шаблони — уважно читайте документацію {{картка}}, а також порівнюйте з іншими, вже створеними шаблонами. Зараз постараюсь переробити.-- Piramid ion  08:55, 7 лютого 2015 (UTC)

Раз ви вже тут про це спорите, а не на СО шаблону, чи проекту шаблони: Вага? Може маса? Все таки енциклопедію пишемо… --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 09:12, 7 лютого 2015 (UTC)

Виправив. -- Piramid ion  09:19, 7 лютого 2015 (UTC)
країна - це країна походження,поширення - де поширений (америка, європа або окремі країни чи регіони)Холодний світтер (обговорення) 09:22, 7 лютого 2015 (UTC)

Фотки на Коммонзі[ред.ред. код]

А хто там агітував за перенесення фоток із наших архівів до Коммонза, Агонк, Антанана абохто??? То я бачу там швидко управляються з моїм трудом, притому якийсь чувак із Норвегії чи Франції краще знає, що в нас робиться. Ви мене простіть, але я тоді буду вантажить фотки на наш сервер, хоча і в нас правильних хвате. Бо Вікіпедія не для людей, а для правил... --ДмитрОст 21:34, 7 лютого 2015 (UTC)

Ніхто не агітував переносити фотографії, які мають проблеми зі свободою панорами. У нас вони зберігаються локально і згруповані тут Категорія:Файли з NoFoP. Якщо у Вас є подібні файли - додайте їх туди відповідним шаблоном. Про які конкретно ваші файли на Сховищі Ви говорите?--Aeou 22:33, 7 лютого 2015 (UTC)
Останні 5. --ДмитрОст 11:21, 8 лютого 2015 (UTC)
Сьогодні в їхній дурці явно день відкритих дверей. Он дивіться, щойно комонзделінкер хтів сліди замести. Ще 308 українських файлів стоїть на вилученні. Зараз поставлю запит на перенесення. --А1 11:37, 8 лютого 2015 (UTC)
Нє, просто шутки шутками, я поважаю Вікі і всьо таке, але коли мою роботу, яка не є вандальною, їхня бюрократична фігня починає кришить, то якось ДУЖЕ сумно. Тим більше хочеться бути правопорядним і корисним не тільки нам. То я писав листи там одному і другому вчора і сьогодні. --ДмитрОст 12:33, 8 лютого 2015 (UTC)
@ДмитрОст: то не чувак з Норвегії винен, а закони в нас такі. Бо в Україні наразі відсутня свобода панорами (через що, власне, в нас зараз і висить угорі банер з закликом підтримати свободу панорами в Україні). Тож треба переконувати не «чувака з Норвегії», а наших народних депутатів, щоб вони змінили закони — NickK (обг.) 18:31, 8 лютого 2015 (UTC)
І крім того, в нас нема когось на Комонз, хто був би в статусі не те що адміна (серед росіян є кілька), а хоча б патрульного. Чи я помиляюсь? Тому важко з ними навіть якісь обґрунтовані дискусії вести, там треба вникати і бути в курсі тієї діяльності, яка там ведеться. Я вже не кажу про нашу активність у таких проектах, як щомісячні тематичні конкурси фотографій, вибрані зображення, та ж категоризація зображень і т.д., ітп. Пару тижнів тому мене грозилися забанити за те, що я кілька фотографій з Криму помістив у категорію "Території під російською окупацією". Ті ж російські адміни, які там працюють, роблять корисну справу для Вікісховища а заодно відстоюють там свої ідеологічні позиції, самі розумієте які. Поки не буде там хоч одного українського адміна, доти ми й будемо як сліпі кошенята. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:49, 9 лютого 2015 (UTC)
Там адмінів з України три. Проте адміни якраз мають за правилами діяти. Якщо адміни будуть порушувати правила у власних інтересах, то вони можуть втратити статус адміна. Категоризацією зображень займаються кілька користувачів (зокрема Ykvach багато робить). Вибраними і якісними зображеннями займається Чернілєвський (зокрема, у нього багато вибраних фото з Вінниці).--Анатолій (обг.) 10:18, 9 лютого 2015 (UTC)
Ну я мав на увазі адмінів, які б мали справді проукраїнську позицію, а не «Подмосковньіе вечера» там мурмотіли. Прошу пробачення в пп Квача і Чернілевського, ще не бачив їх дій. Але справді, мало що перекладається, весь час російський фолбек. Inevercry та інші тисячами косять файли, відновити майже неможливо. Суцільне дебальцево.Mykola Swarnyk (обговорення) 03:28, 11 лютого 2015 (UTC)

Ну, є й позитивні новини - на березень наче як планують перше читання по 1677. А вилученні по NoFoP можна ж і відновити. --Максим Підліснюк (обговорення) 10:30, 9 лютого 2015 (UTC)

Aeou чи хтось інший відновить їх (оті 5) та закине сюди??? --ДмитрОст 20:26, 10 лютого 2015 (UTC)
Якщо 1677 приймуть, можна буде відновлювати багацько файлів пряму в Сховищі - зникне несвобода панорами. --Максим Підліснюк (обговорення) 22:22, 10 лютого 2015 (UTC)
Чи хтось має доступ до графіка проходження закону через комітети - може там потрібно інформаційну підтримку зорганізувати через якихось знайомих депутатів чи що? Ну і головне - коли буде виноситись на сесію? Чи є десь групка, де б подібні речі обговорювались? Mykola Swarnyk (обговорення) 18:12, 11 лютого 2015 (UTC)
Наразі антикорупційний комітет дав позитивний висновок. По календарному плану роботи комітету науки і освіти розгляд законопроекту запланований на березень. --Максим Підліснюк (обговорення) 18:23, 11 лютого 2015 (UTC)
У порядок денний сесії його включили (орієнтовно не раніше березня може бути винесений на розгляд). У комітеті швидше всього наступного тижня (сьогодні не розглядався, наскільки я знаю). Інформаційна підтримка уц будь-якому випадку не завадить, тож якщо знайомі депутати є, звертайтесь до них.--Анатолій (обг.) 18:25, 11 лютого 2015 (UTC)

Статистика переглядів і створених статей[ред.ред. код]

Люди, а що із статистикою переглядів сторінок? Не оновлюється після 1 лютого, та і до того за тиждень-два деякі дні не зафіксовані. А також вже десь місяць точно не працює статистика сторених статей за користувачами.--Trydence (обговорення) 00:50, 8 лютого 2015 (UTC)

Статистика переглядів оновлюється майже завжди з великим запізненням. Здається, її оновлює лише одна людина, яка іноді може не мати часу на це. А таке оновлення трохи часу таки забирає (кілька годин, здається). А щодо статистики створених статей — читайте вище останні технічні новини. Там була якась неполадка на лабз, після усунення якої деякі інструменти перестали працювати. Можливо, це пов'язано з тією неполадкою. Може, @RLuts: знає щось більше.-- Piramid ion  13:48, 8 лютого 2015 (UTC)
Дивно, раніше статистика переглядів оновлювалась стабільно о 3-4 ранку за Києвом.--Trydence (обговорення) 19:43, 8 лютого 2015 (UTC)
Ви говорите про години? Я кажу про числа. Один раз оновлювалась 5 числа місяця, інший раз — десятого. Яка ж тут стабільність? Статистика оновлюється лише один раз на місяць.-- Piramid ion  21:07, 8 лютого 2015 (UTC)
Хіба що ми говоримо про різні речі. Я кажу про статистику переглядів сторінок для окремого користувача. Підозрюю, що Ви говорите про статистику переглядів кожної окремої статті — тепер бачу що вона хоча працює, але якось некоректно. Не звертав уваги раніше. Тут я не знаю в чому справа. Сайт наче окремий — не знаю, чи має якесь відношення до лабз.-- Piramid ion  21:12, 8 лютого 2015 (UTC)
Так, я про http://stats.grok.se/--Trydence (обговорення) 22:10, 8 лютого 2015 (UTC)
Наче не тільки в нас не працює. У англомовної вікі застигло 4го та 5го числа. В нас 1го... У іспанців 3го а от у каталонців наче все працює. Дивно.--Helixitta (обг.) 17:19, 11 лютого 2015 (UTC)
Список статей вже працює, в наступний раз одразу мені пишіть--RLuts (talk) 17:45, 9 лютого 2015 (UTC)

Tech News: 2015-07[ред.ред. код]

16:26, 9 лютого 2015 (UTC)

Підпис прапора та герба в зарубіжних містах[ред.ред. код]

Підкажіть, хто знавець у цих нюансах. У нашій картці, як написано поле: опис герба = Герб Маріуполя, то воно з'являється у нормальному вигляду у картці посилання на статтю, а що з іноземними картками про місто?? Чому там не висвітлюється таке посилання?? --ДмитрОст 16:35, 12 лютого 2015 (UTC)

Про який саме шаблон йдеться? Або хоча б вкажіть приклад такої статті про місто. Шаблони різні. В шаблоні {{Місто}} треба вводити не | опис герба =, а | герб_підпис = -- Piramid ion  16:52, 12 лютого 2015 (UTC)
Во!!!! Дякую, а то це неподобство було якесь. Софія зробив. --ДмитрОст 18:42, 12 лютого 2015 (UTC)

А зарубіжні це які? Ті, що за рубежем США? Чи лише штатів Віргінія та Каліфорнія? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:57, 19 лютого 2015 (UTC)

Шаблон:Публікація[ред.ред. код]

На початку січня один дописувач розпочав перенесення шаблону {{Публікація}} з російської Вікіпедії, але не завершив цю почесну місію. Хотів поцікавитися, чи міг би хтось допомогти у цій справі? Оскільки цей шаблон є справжнім досягнення інженерної думки і витриманий у відповідності до ГОСТів, то він би міг стати у нагоді багатьом авторам. Я розумію, що українські ГОСТи можуть відрізнятися від російських, але то вже деталі. Був би надзвичайно вдячний за допомогу. --Алый Король (обговорення) 11:44, 14 лютого 2015 (UTC)

А для чого це? Є ж купа інших шаблонів, таких як {{cite news}} {{Книга}}, то навіщо нам ще один? Пропоную перенаправити його на {{cite news}}, там є всі необхідні параметри, якщо я правильно зрозумів.-- Piramid ion  12:29, 14 лютого 2015 (UTC)
Логічно було б тримати найуніверсальніший та найфункціональніший код під назвою {{Публікація}}, а вже на нього перенаправляти всілякі рос. частные случаи типу "Cite news", "Cite journal", "Cite book" і т.п. Stas (обговорення) 12:50, 14 лютого 2015 (UTC)
Так, виникнення {{Публікація}} як раз і було пов'язано з тим, що одночасно існувало декілька шаблонів (книга, стаття, cite web, cite news), якими мало хто займався. Всі вони були створені аби як, кожний користувач за власним бажанням міг його скоректувати, наробити масу помилок, змінити в сторону, ближчу або дальшу від гостів. Врешті-решт зявився дописувач, який власними зусиллями створив цей універсальний диво-шаблон, який уже активно витісняє усі інші. Він витриманий у відповідності до ГОСТів, а в тих випадках, коли ГОСТів недотримано, автор оперативно оновляю шаблон. Надзвичайно корисна річ. --Алый Король (обговорення) 13:52, 14 лютого 2015 (UTC)
Наскільки я розумію, для цього @DixonD: робив Модуль:Citation/CS1, на основі якого планував переробити всі шаблони, але закінчилося це наче тим, що стандарт вийшов американським, а не українським. Можливо, варто повернутися до питання інтеграції шаблонів знову? — NickK (обг.) 15:07, 14 лютого 2015 (UTC)
Взагалі було б добре до Вікіпедія:Шаблони посилань на джерела додати україномовних прикладів — NickK (обг.) 15:09, 14 лютого 2015 (UTC)
Так, наскільки бачу, наявні шаблони не мають нічого спільного з вітчизняними ГОСТами, дубова калька з американців. --Алый Король (обговорення) 17:05, 14 лютого 2015 (UTC)
А ГОСТ - це що, "государственный стандарт"? У нас тут розділ Вікіпедії українською мовою, і до ніякої держави, а тим паче "государства" відношення не має. --DixonD (обговорення) 21:51, 15 лютого 2015 (UTC)
Мабуть, мова про ДСТУ — NickK (обг.) 21:53, 15 лютого 2015 (UTC)
Ну так в нас досі багато ще радянських ГОСТів використовується.--Анатолій (обг.) 21:55, 15 лютого 2015 (UTC)
Див. перші 3 сторінки. Це міждержавний стандарт, прийнятий, у тому числі Україною, в 2003. Чи звертати на це увагу — окреме питання, але орієнтуватися на оформлення сучасних україномовних наукових публікацій було б непогано. Stas (обговорення) 22:46, 15 лютого 2015 (UTC)
Щодо стандартів. Якщо я правильно розумію, у нас є порада керуватися чинним в Україні міждержавним стандартом ДСТУ 7.1:2006 (він начебто уніфікований з ГОСТ 7.1-2003). За ним опис має виглядати десь отак:
Основна назва [Загальне позначення матеріалу] = Паралельна назва : відомості, які відносяться до назви / відомості про Авторство чи Відповідальність ; про інших Осіб. – Відомості про повторність видання / Відповідальність за видання. – Зона специфічних відомостей. – Місце видання : Вид-во, рік. – Фізична (кількісна) характеристика. – (Серія і підсерія ; №, т.). – Примітки (додаткова інформація від бібліографа, напр.: системні вимоги до електрон. ресурсів). – ISBN.
@Алый Король::
  • На якому стандарті (на яких стандартах) ґрунтується шаблон {{Публікація}}?
  • Чи відповідає результат (хоча б приблизно) наведеному вище зразку?
  • Чи планується якась інтеграція шаблона з інструментом mw:Ctoid, який невдовзі має бути впроваджено?
--Olvin (обговорення) 23:16, 15 лютого 2015 (UTC)
@Olvin:: На строніці шаблону сказано "Шаблон для создания библиографических записей (описаний, ссылок), соответствующих ГОСТ 7.80—2000 «Библиографическая запись. Заголовок», ГОСТ 7.1—2003 «Библиографическая запись. Библиографическое описание» и ГОСТ Р 7.0.5—2008 «Библиографическая ссылка. Общие требования и правила составления» (с использованием дополнительных элементов оформления, учитывающих специфику и возможности онлайн-энциклопедии)". Наведений Вами приклад найпростіший, якщо перейдете на сторінку обговорення шаблону, то побачите скільки диспутів точилося навколого кожного окремого пункту і врешті-решт, наскільки я розумію, автору вдалося задовольнити вимоги найприскіпливіших дописувачів. Щодо mw:Ctoid нічого не чув, але переконаний, що рано чи піздно він буде добавлений на панель редагування, оскільки багато розмов точиться щодо цього, а наявні шаблони надто недолугі. --Алый Король (обговорення) 14:06, 17 лютого 2015 (UTC)

Tech News: 2015-08[ред.ред. код]

17:57, 16 лютого 2015 (UTC)

Ну нарешті зробили глобальну сторінку для всіх проектів! :) Тепер треба повидаляти усі userpage сторінки зі всіх проектів. — Green Zero обг 12:46, 19 лютого 2015 (UTC)
Зверніться до Pathoschild'а. Він уміє масово створювати сторінки користувачів у різних проектах. Тож, думаю, і вилучити масово теж зможе.--Анатолій (обг.) 14:59, 19 лютого 2015 (UTC)
Там виявляється є спеціяльне місце для цих запитів - meta.wikimedia.org/wiki/Synchbot. — Green Zero обг 18:29, 19 лютого 2015 (UTC)
Так воно там уже кілька років існує.--Анатолій (обг.) 18:33, 19 лютого 2015 (UTC)

Шаблон:Animation[ред.ред. код]

Доброго дня! Будь-ласка, допоможіть пристосувати для української вікіпедії шаблон франкомовних колег — Animation:

Tech News: 2015-09[ред.ред. код]

16:28, 23 лютого 2015 (UTC)

Suggest articles from interwikis[ред.ред. код]

Не підкажете, чому цей інструмент не працює? Мені він сильно допомагав у роботі. Може є якась альтернатива? Написав розробнику на його сторінку, а потім помітив, що він кілька років неактивний. — Шиманський હાય! 08:44, 26 лютого 2015 (UTC)

Аналогічно, не подає ознак життя Catscan =( — Шиманський હાય! 09:34, 26 лютого 2015 (UTC)
Зараз за ці інструменти відповідає en:User:Magnus Manske, можливо, варто написати йому. Але про інструменти Joanjoc йому писали ще 21 лютого, досі без відповіді — NickK (обг.) 13:46, 26 лютого 2015 (UTC)

Анімовані гіфки[ред.ред. код]

Шановні колеги, я натрапив у деяких статтях на "прикраси" у вигляді анімованих гіфок, зокрема цієї. Я десь читав, що такі ілюстрації не допускаються, взагалі що це за "ілюстрація" наукового процесу в якійсь установі? Як вона помагає читачу щось зрозуміти? По-мойому, це профанація, але як з цим боротися? Я не знаходжу в наших правилах, де це прописано. Допоможіть. Якщо нема, треба самим прописати, бо буде цирк! Mykola Swarnyk (обговорення) 16:35, 26 лютого 2015 (UTC)

Анімовані гіфки загалом припустимі, якщо вони по темі статті — наприклад, у статті Квадрат дуже доречно мати анімацію побудови квадрату. Але якщо зображення не стосується теми статті, його треба просто вилучити. Правила тут нема, достатньо ВП:НДАNickK (обг.) 17:53, 26 лютого 2015 (UTC)
Я так розумію, ви маєте на увазі саме використання цієї гіфки у статтях таких як Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича чи Клінічна лікарня "Феофанія". Ви абсолютно праві. Їй там не місце. І подібним гіфкам також. Вони абсолютно не стосуються теми статті тому видаляйте, як матеріал не по темі. --Helixitta (обг.) 19:19, 26 лютого 2015 (UTC)
P.S. Я думаю, правило Вікіпедія — не колекція посилань, зображень чи мультимедійних файлів як раз і регламентує це.--Helixitta (обг.) 19:34, 26 лютого 2015 (UTC)
Глянув внесок... У Спеціальна:Внесок/93.72.156.57 та Спеціальна:Внесок/Wlad.Amur фактично весь внесок і полягає в додаванні до статей нерелевантних зображень (а також додавання до статей нерелевантних шаблонів + додавання до шаблонів нерелевантних статей). Я почистив кілька десятків статей і шаблонів, але там ще прибирати і прибирати — NickK (обг.) 21:23, 26 лютого 2015 (UTC)

після змін в Модуль:Wikidata перестали відображатись координати з вікіданних[ред.ред. код]

після змін в: Модуль:Wikidata перестали відображатись координати з вікіданних, раніше все нормально працювало.

приклади: Святилище Ісуса Конгоньяського Статуя Свободи Ейфелева вежа

Я повернув стару версію, за винятком деяких змін, які є правильними (заміна застарілого значення на нове). Треба, щоб цей модуль переглянув хтось, хто на цьому знається. Зараз координати у вказаних статтях наче відображаються. Не знаю, чи потрібні там оті зміни, які я скасував.-- Piramid ion  00:49, 28 лютого 2015 (UTC)

Як насправді?[ред.ред. код]

https://ukr.media/russia/227790/ Російська Вікіпедія заздалегідь повідомила про вбивство Нємцова

У російськомовній Вікіпедії запис про вбивство Бориса Нємцова з'явилася приблизно в 21:40 за московським часом, тоді як політик був застрелений приблизно в 23:15.

Так і було, чи наплутали? --Perohanych (обговорення) 09:39, 2 березня 2015 (UTC)

Перше внесення інформації про смерть було анонімом о 21:38 (diff). Додаємо дві години різниці часових поясів і вуаля --Максим Підліснюк (обговорення) 09:47, 2 березня 2015 (UTC)
Та про це говорили ще два дні тому. Ось тут популярно пояснено, в чому помилка.--Анатолій (обг.) 09:58, 2 березня 2015 (UTC)

Tech News: 2015-10[ред.ред. код]

16:41, 2 березня 2015 (UTC)