Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20

Приховання бічної в режимі редагування[ред. код]

Можливо комусь стане в пригоді. Я додав у свій common.css стилі, які приховують бічну панель у режимі редагування для економії місця на екрані. (У нас теж є додаток з подібною функцією, але він чомусь у мене не працює, і крім того лінкується безпосередньо з обліковки якогось користувача у plwiiki, що мені не дуже подобається). --Юрій Булка (обговорення) 11:37, 15 липня 2016 (UTC)

Краще виправити той скрипт, щоб була можливість вернути панельку за потреби. --ASƨɐ 13:24, 28 липня 2016 (UTC)
Так воно [щонайменше в мене] працює і так. [Див. символ « у лівому нижньому кутку екрана.] Що я роблю не так? --AMY (обговорення) 20:04, 7 серпня 2016 (UTC)

Скан автографа - вільне зображення?[ред. код]

Шановне товариство! Маю книгу з дарчим написом - мені від автора (його вже немає серед живих). Чи можна вважати вільним зображенням відсканований файл автографа (підпису), щоб завантажити його у сховище? В. Николов (обговорення) 18:02, 18 липня 2016 (UTC)

З того, що мені відомо про підписи. На Сховищі є шаблон {{PD-signature}} і є сторінка пояснень, у яких випадках його можна застосовувати: Commons:When to use the PD-signature tag. Окремо про Україну там не згадано, зате радять керуватися здоровим глуздом. Є категорія Signatures of people from Ukraine. За приклад, напевне, можна взяти, як зроблено тут: File:Sergei Loznitsa Signature.svg. -- Ата (обг.) 08:58, 19 липня 2016 (UTC)
Зазвичай завантажую автографи під ліцензією {{PD-trivial}}, як радили на Вікісховищі. Наприклад, ось так. --AMY (обговорення) 09:26, 2 серпня 2016 (UTC)
Дякую за поради, обов'язково скористаюся. В. Николов (обговорення) 09:54, 2 серпня 2016 (UTC)

Не працює код таблиці[ред. код]

{{{!}} style="background:transparent" {{!}}{{Орден Леніна}}{{!!}}}

приклад:

чому?--Avatar6(обговорення) 15:57, 21 липня 2016 (UTC)

Все працює. Треба тільки забирати код закоментовування <!-- -->. Не працюють тільки окремі шаблони, бо вони копійовані з рувікі, в нас може таких взагалі нема або називаються по-іншому. Див. Саворський Петро Костянтинович — там виправив. --Микола Василечко (обговорення) 16:57, 21 липня 2016 (UTC)
вибачте, я не до такого ступеню тупий. все працює? а чому тут в таблиці не виводиться шаблон {{Орден Леніна}}(Орден Леніна)?
Де «тут у таблиці»? --Микола Василечко (обговорення) 19:58, 21 липня 2016 (UTC)
в якій статті? --Володимир Ганджук 14:32, 24 липня 2016 (UTC)

див. Бажан Микола Платонович(нагороди у картці) --Avatar6(обговорення) 06:25, 29 липня 2016 (UTC)

Там не працювало, бо ви щойно змінили код шаблону-картки. А де «тут» у вас не працювало тиждень назад цікаво? В будь-якому разі, я додав div, і в даному випадку нагороди стали показуватися правильно. Але не знаю, що тепер буде, якщо параметр братиметься не з вікікоду сторінки, а з Вікіданих. Може хтось потестувати? --Yakiv Glück 08:02, 29 липня 2016 (UTC)
@Yakiv Gluck:а чому тут не працює? подивіться вихідний код САМЕ ЦЬОГО РОЗДІЛУ - це і зветься "САМЕ ТУТ НЕ ПРАЦЮЄ!!!" Якими ще словами описати те, що САМЕ ТУТ НЕ ПРАЦЮЄ, і чому саме?--Avatar6 (обговорення) 19:29, 31 липня 2016 (UTC)
Не працює, тому що наведений вами код не є коректним. Має бути:
{{{!}} style=background:transparent
 {{!}} {{Орден Леніна}} {{!!}} {{Орден Леніна}} {{!!}} {{Орден Леніна}} {{!!}} …
 {{!}}}
У загальному випадку — тобто поза межами інфобоксу — шаблони-замінники одинарного і подвійного пайпів ({{!}}, {{!!}}) не потрібні. CSS-прозорість теж ні до чого:
{|
 | {{Орден Леніна}} || {{Орден Леніна}} || {{Орден Леніна}} || …
 |}
Результат:
Орден Леніна Орден Леніна Орден Леніна
ɪ 22:11, 31 липня 2016 (UTC)

Посилання на іншомовні розділи Вікіпедії[ред. код]

Існує така проблема (інші мови також). Навіть не підозрював про неї. У мене завжди лише червоні посилання й мова оригінала в дужках за потреби. Можливо, є ще хтось такий наївний, як і я, можливо, він опікується популяризацією саме нашого проекту і йому не впадала в очі така популяризація іншого за рахунок нашого. Ця множина посилань розпадається на підмножини, які потрібно обробити різними шляхами.

  • Якщо вже існує стаття, то замінити посилання. Можливо, ботовласники зможуть допомогти з обробкою якимось скриптом.
  • Якщо стаття не існує, то потрібно замінити шаблоном {{Не перекладено|треба=|є=}}. Тут важче і вірно зробити це можна лише власноруч. Можливо, потрібна тематична технічна толока.
  • Іншомовні посилання, як додаток до посилань рідною (додаткова вікіфікація оригінальних назв). За наявності української статті, перетворити додаткове посилання шаблоном {{lang-|}}. Наприклад, Париж (Paris) → Париж (фр. Paris). Якщо не створено ще такої статті, то все аналогічно, тільки посилання замінюємо шаблоном → Паpиж[fr] (фр. Paris). Скоріш за все, це теж можливо автоматизувати.

Як спільнота дивиться на те, щоб додати до фільтра редагувань попередження про додавання таких посилань, щоб редактори інший раз замислились в доцільності існування таких посилань роками, замість посилань на статті рідною мовою, які створять вже після них?--Dim Grits 08:14, 25 липня 2016 (UTC)

Ага, я теж це колись помітив: Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)/Архів 30#Русифікація української вікіпедії (зрада!). Потрохи прибираю. І ще дуже активно в цьому допомагав @Oleksandr Tahayev: Обговорення користувача:Oleksandr Tahayev#Інтервікіфікація. Ну і @Максим Підліснюк: підказав що такий фільтр вже є. І він попереджає всіх, крім адмінів. --Буник (обговорення) 09:42, 25 липня 2016 (UTC)
Я потрошки їх роблю, але активніше займусь після Олімпійських ігор. В мене показувало 1825 статей з такими посиланнями, але там не всі. Я от думаю, що робити з такими статтями, де не на окремі слова всередині йдуть посилання, а їх дають як джерело статті. Можна забирати таке посилання і ставити в описі статті, що це переклад. Я поки виправляв тільки ті, де були внутрішні посилання на іншомовну версію всередині самої статті. Але справа в тому, що не завжди це є перекладом і часто крім такого джерела більше немає інших. Якщо це не переклад, а дійсно ніби реклама чужої Вікіпедії, то можна просто забирати таке посилання і ставити шаблон про джерела. А стосовно фільтра, то я зрозумів, що він працює лише при перекладі вмісту і він тільки попереджає, а при повторній спробі публікує. Я думаю, що треба просто виправити вже наявні такі речі, а потім з інтервалом кілька місяців знову запускати бота. Я цим займуся активно після Олімпіади. Скрипт дійсно на порядок пришвидшує роботу з такими статтями. Я при редагуванні натискаю кнопку скрипта wikifixer.js і спочатку дивлюсь попередній перегляд. І вже ці посилання видно як червоні. Це набагато простіше ніж шукати серед синіх посилань просто перечитуючи статтю. Потім вже туди йду в ті місця статті і перекладаю крайню ліву частину шаблону "нп" на українську мову. --Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:07, 25 липня 2016 (UTC)

Дякую! Зрозуміло тоді чому я не бачив попередження за тестового створення посилання. Добре, що над цим працюють.--Dim Grits 13:33, 27 липня 2016 (UTC)

Залишилось 1540 посилань. Якщо прибирати по 100 в день - якраз можна до дня незалежності встигнути. --Буник (обговорення) 18:23, 30 липня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-30[ред. код]


Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 07:11, 6 серпня 2016 (UTC)

Вставка галереї[ред. код]

Пропоную замінити код, що його вставляє кнопка «галерея» на панелі редагування з

<gallery>
Example.jpg|Опис1
Example.jpg|Опис2
</gallery>

на такий, що містить незаповнені параметри

<gallery caption="" mode= widths= heights= perrow= class="" style="">
Example.jpg|Опис1
Example.jpg|Опис2
</gallery>

Це не тільки зменшить час оформлення таких галереї, але й допоможе новачкам (і не тільки) швидше ознайомитись з можливостями налаштування виду таких галерей. Дехто й з досвідчених користувачів такі галереї оформлює через зайвий додатковий код оформлення. Довідку зараз перекладаю й оформлюю.--Dim Grits 13:28, 27 липня 2016 (UTC)

Symbol support vote.svg За от тільки класс/стиль можна й не додавати. --Fessor (обговорення) 13:31, 27 липня 2016 (UTC)
Там зібрані усі параметри що їх можна використати. Що саме додавати, або не додавати — вирішувати власне редактору в кожній конкретній ситуації.--Dim Grits 13:39, 27 липня 2016 (UTC)
Symbol neutral vote.svg Утримуюсь особисто я рідко користуюся простим тегом "gallery" для оформлення галерей. Як на мене, набагато зручнішим є шаблон {{gallery}}, створений з використанням цього тегу. Крім того, він має дещо краще оформлення, особливо в плані показу підпису під зображенням (параметр "lines").--Piramidion 13:37, 27 липня 2016 (UTC)
Мені здається, цими додатковими параметрами користуватиметься 5% тих, хто створюватиме галереї. Та й галереї створює не так багато народу. Як треба додатково оформити, нехай шаблон використовують. --Yakiv Glück 04:35, 29 липня 2016 (UTC)

Знову спецсимволи[ред. код]

Доброго дня! У мене вже давно не працюють загальні спецсимволи. Не вставляється. А власні працюють.--Dgho (обговорення) 10:13, 28 липня 2016 (UTC)

Точніше, не працюють до знаку == ==, а нижче працюють.--Dgho (обговорення) 11:01, 28 липня 2016 (UTC)
Тобто, в заголовку не працюють, а в розділах працюють? --Володимир Ганджук 12:50, 28 липня 2016 (UTC)

".innerHTML =" перестворює всі елементи в абзаці, через це злітають їхні функції.

$deditf = $('#edittools');
if ($deditf.length){
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<br/>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_br/_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<u>&#39;,&#39;</u>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_u_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;[[|&#39;,&#39;]]&#39;,&#39;&#39;);\">__[[|*]]__</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;[[&#39;,&#39;]]&#39;,&#39;&#39;);\">__[[*]]__</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;[&#39;,&#39;]&#39;,&#39;&#39;);\">___[*]___</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;{{Див. також|&#39;,&#39;}}&#39;,&#39;&#39;);\">{{Див. також|*}}</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<ref name=&#34;&#34;>[&#39;,&#39;]</ref>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_ref name_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<ref>[&#39;,&#39;]</ref>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_ref[*]/ref_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;|&#39;,&#39;&#39;);\">___|___</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;#&#39;,&#39;&#39;);\">___#___</a>");
}

Можете спробувати побавитися з візуальним редактором спецсимволів

importScript('User:AS/rast.js');

але він ще недороблений. --ASƨɐ13:22, 28 липня 2016 (UTC)

Дякую, допомогло!--Dgho (обговорення) 16:37, 28 липня 2016 (UTC)

Не можу реалізувати посилання на джерело через Sfn[ред. код]

Добрий день. Ніяк не вдається скористатись шаблоном Шаблон:Sfn. У мене у пісочниці розміщена копія статті Kepler-452b, де я хочу "перевести" саме часто-вживане джерело на шаблон Sfn. На жаль, перехід (гіперссилка), яка має переносити зі зноски на саме джерело, не працює. Поясню на статті. В самому кінці розділу Користувач:R0B/temp3#Посилання останнє джерело - це те, куди я хочу "посилатись". В розділі Користувач:R0B/temp3#Історія в кінці першого абзацу зноска №2 - це якраз я намагався зробити посилання. При натисненні на номер зноски відбувається перехід у розділ "Примітки", як і треба. Але коли у розділі "Примітки" я тисну на гіперссилку, щоб перейти на саме джерело, переносу не відбувається! Я не можу зрозуміти, що не так, тому буду вдячний вашій допомозі. --R0B (обговорення) 19:13, 28 липня 2016 (UTC)

Причина — розбіжність між датою в шаблоні {{sfn}} (2015) і в полі |date= шаблону {{cite journal}} (23 липня 2015 року). Найпростіше вирішення — скористатись шаблоном-якорем {{h}}. — ɪ 22:00, 28 липня 2016 (UTC)
Дякую, працює, буду користуватись цим способом. --R0B (обговорення) 09:18, 29 липня 2016 (UTC)
Шановний Борисе, ідеологія шаблону {{sfn}} полягає в тому, щоби не потрібно було мудрувати додаткових якірців, а як максимум додати до шаблону джерела |ref=harv. Наразі є проблема, що шаблон {{sfn}} я був оновив з enwiki, а його документацію — ні. У Вашому випадку потрібно вказувати в посиланні прізвища перших чотирьох авторів (це максимум для даного шаблону), як {{sfn|Jenkins|Twicken|Batalha|Caldwell|2015|p=1}}, а в джерелі таки вказати рік і ref, як |year=2015|ref=harv. Тоді все працює без додаткового якірця. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 17:52, 30 липня 2016 (UTC)

Сповіщення[ред. код]

Вдруге за сьогодні помітив, що мене не сповістили про моє згадування. Це загальна проблема? --Basio (обговорення) 17:33, 29 липня 2016 (UTC)

Пінг має свої нюанси, може це пов'язано з цим. Якщо не помиляюся, він не працює, коли користувач його використовує і не ставить підпису, і ще, здається, не працює, коли користувач ділить свій допис на абзаци, і якщо абзац без підпису, то пінг теж не спрацює (принаймні раніше, здається, так було).--Piramidion 18:12, 29 липня 2016 (UTC)
Останній випадок без підпису, тому цілком можливо. Перший не пам'ятаю де. --Basio (обговорення) 18:25, 29 липня 2016 (UTC)

DISPLAYTITLE і наголос[ред. код]

Намагаюся за допомогою DISPLAYTITLE зробити, щоби в назві був наголос, — а воно мені при попередньому перегляді каже:

«Увага: Відображувану назву «На́зва з на́голосом» було проігноровано, оскільки воно не відповідає власне назві сторінки»

Не логічно. Бажано виправити. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 17:34, 30 липня 2016 (UTC)

А навіщо у назві наголос? Через DISPLAYTITLE цього зробити не вийде, він розцінює літеру з написом як зовсім окрему літеру, відмінну від тієї, що є в назві, тому це магічне слово не спрацює.--Piramidion 20:45, 30 липня 2016 (UTC)
А навіщо взагалі наголос? Для усунення семантичних неоднозначностей, і щоби око в деяких випадках не різало. А що DISPLAYTITLE не ігнорує наголос при порівнянні, я бачу, власне тому й написав, що цю його поведінку бажано би виправити. --Olexa Riznyk (обговорення) 22:06, 30 липня 2016 (UTC)
Наголос пишеться в преамбулі й усуває там всі можливі неоднозначності. У Вас якась дивна логіка, я б ще зрозумів якби Ви пропонували б власне називати статті прямо з наголосом. А то ні туди, ні сюди, аби не так як прийнято. Принаймні враження це складає таке з моєї точки зору. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:51, 30 липня 2016 (UTC)
Погоджуюсь з Base, Наголос ставлять в означенні на початку статті, як от в Івано-Франківськ. А в шапці - ніде не бачив. Ну і Вікіпедія:НЕСЛОВНИК Face-devil-grin.svg --Буник (обговорення) 08:27, 31 липня 2016 (UTC)
Та я в курсі, що прийнято вказувати наголос в означенні у вступному розділі статті. Просто іноді (дійсно, дуже іноді) назва без наголосу ріже око. Тому мені здається, що було би логічно, щоби можливість вказувати наголос (як елемент оформлення, на кшталт курсиву) в DISPLAYTITLE існувала, тим більше, що вона, наче, ніякій іншій логіці не суперечить (крім того, що тут так прийнято ;) ). --Olexa Riznyk (обговорення) 08:45, 31 липня 2016 (UTC)
  • Не торкаючись проблеми "потрібен - не потрібен", поділюся власним досвідом. Наголос у Ворді легко поставити так: піcля наголошуваної літери набрати код 0301 і в латинському регістрі нажати Alt+x. В. Николов (обговорення) 05:41, 31 липня 2016 (UTC)
    Ну так Microsoft Word - то не MediaWiki. --Буник (обговорення) 08:27, 31 липня 2016 (UTC)

«Усунення семантичних неоднозначностей» у нас відбувається через пояснення в дужках. Це по-друге. А по-перше, наголос в назві й не зможе охопити усі такі випадки. Наприклад, Коса́, коса́, коса́, Коса́, Коса́, Коса́. Наголос у назві просто безсилий. Коса (зачіска), коса (бар, форма рельєфу), коса (знаряддя праці), Коса (річка наша), Коса (одеське село), Коса (річка чужинська).--Dim Grits 20:32, 4 серпня 2016 (UTC)

Російськомовні дані з wikidata[ред. код]

За замовчуванням, для інформації, що береться з Вікіданих, якщо вона там не вказана українською, підтягується російськомовний варіант. Дякую, не треба. Можна якось натиснути на розробників, аби вони виправили це неподобство. Звичайно, має бути англійська мова замість російської.

Приклади: Final Fantasy XV (спойлер «творці» в картці), d:Q1779100 (твердження «продюсер»).

І заразом: де в Вікіданих сторінка запитів до ботовласників? --Yakiv Glück 15:37, 31 липня 2016 (UTC)

Розробники не поступляться - ми вже багато років на них тиснемо, і без результату. Щодо ботів - то d:Wikidata:Bot requests--Piramidion 16:23, 31 липня 2016 (UTC)
@Piramidion: як саме тиснемо? Не пригадую, щоб спільнота виставляла якісь ультиматуми. --ASƨɐ 07:13, 1 серпня 2016 (UTC)
А мова йшла про ультиматуми? Тоді можна спробувати, але я не уявляю, який тут ультиматум можна поставити, адже все впирається в технічну реалізацію - мовний фолбек неможливо відключити локально. --Piramidion 07:17, 1 серпня 2016 (UTC)
Вибачте, казочки про те що не можна — це маячня. --Ілля (обговорення) 22:31, 5 серпня 2016 (UTC)
Я мав на увазі - без участі розробників, чи, може, Ви знаєте, що треба написати в commons.css, щоб вимкнути фолбек? Як на мене, то якраз казочки про те, що можна - це маячня. Фолбек можуть вимкнути лише розробники, інакше ми вже давно його б у себе відключили. --Piramidion 01:32, 6 серпня 2016 (UTC)
а про що ми тут говоримо? про вплив на розробників. --Ілля (обговорення) 01:56, 6 серпня 2016 (UTC)
Мова йшла про ультиматум, який неможливо поставити, якщо не мати засобів локального впливу. Я мав це на увазі, а Ваше повідомлення - було грубим, в кращому випадку підпадає під порушення ВП:Е, в гіршому - порушення ВП:НО. Дуже негарно з Вашого боку.--Piramidion 09:28, 6 серпня 2016 (UTC)
ми говорили про різні речі і не зрозуміли одне одного. Я мав на увазі твердження деяких розробників, які потім декілька разів повторювалися, мовляв неможливо відключити фолбек лише для української Вікіпедії. Тому я вас зрозумів так, як чергове твердження про те, що немає сенсу ставити ультиматум бо фолбек неможливо відключити технічно. --Ілля (обговорення) 09:52, 6 серпня 2016 (UTC)
Не думаю, що спроби аргументації можна назвати реальним тиском. Думаю, представники Вікімедії мають знати краще, чого можуть боятися в головному офісі. --ASƨɐ 07:41, 1 серпня 2016 (UTC)
Вікідані розробляє Вікімедіа Німеччина, а не сам Фонд. Не впевнений, що в нас є дієві засоби тиску на них, враховуючи, що майже всі розробники Фонду впевнені, що українці бажають бачити текст російською. Тож думаю, що в нас є лише аргументи — NickK (обг.) 08:57, 1 серпня 2016 (UTC)
Думаю, Вікіданим байдуже, що відображати, вони просто використовують вікіпедійні налаштування. Я й не сумніваюся, що більшості українців приємніше бачити текст рос. а не англ., питання в тому, хто зможе відстояти свої інтереси. --ASƨɐ 11:17, 1 серпня 2016 (UTC)
Не бачу нічого приємного в рос. тексті в картках. Це зазвичай імена чи власні назви. Коли пишу статті, то я вказую їх складних випадках саме англійською (як мінімум в дужках поряд з укр. варіантом). Рос. варіант не використовується взагалі. Він лише збиває з пантелику, бо не одразу зрозуміло, що то російське слово серед купи українських, а отже його не можливо правильно прочитати.
«розробники Фонду впевнені, що українці бажають бачити текст російською» — з якого дива? Наша мова відрізняється від цього болгарського суржику більше, ніж іспанська від італійської. У іспанській, італійській та румунській вікіпедіях що, теж у випадку відсутності свого варіанту береться текст з сусідньої мови замість англомовного? --Yakiv Glück 23:40, 1 серпня 2016 (UTC)
Можливо, це можна вимкнути через Модуль:Wikidata? Якщо ні, можна поскаржитися розробникам Вікіданих, що з таким підходом їх офіс буде в місті БерлинNickK (обг.) 17:12, 31 липня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-31[ред. код]

21:48, 1 серпня 2016 (UTC)

Роджер Банністер[ред. код]

Сторінка потребує технічного втручання.--Білецький В.С. (обговорення) 08:28, 2 серпня 2016 (UTC)

Там треба просто нормальний шаблон вставити (зайвий код - вилучити). Для цього насправді технічні навички не потрібні.--Piramidion 09:14, 2 серпня 2016 (UTC)

Химерні таємничі примітки[ред. код]

Прошу виправити, у статті Джун Гевок. Дякую. --91.245.77.50 21:43, 2 серпня 2016 (UTC)

Ці таємничі примітки - з Вікідата (там зазначено дату смерті з посиланням на публікацію в газеті Нью-Йорк Таймс (англійською). Схоже, у нашому шаблоні {{персона}} (чи в якомусь його базовому шаблоні) властивість P1476 (назва публікації мовою оригіналу) не обробляється. Тому посилання на статтю в «Нью-Йорк Таймс» створюється, але без назви. --Olvin (обговорення) 22:10, 2 серпня 2016 (UTC)
Схоже справа в шаблоні {{Wikidata/p570}}. @AS, Andy pit: можете допомогти? --Olvin (обговорення) 22:17, 2 серпня 2016 (UTC)
Оновив Модуль:Sources з РуВікі. --ASƨɐ 00:05, 3 серпня 2016 (UTC)
@AS: Я тобі безмежно, шаленно, неймовірно вдячний! --Yakiv Glück 00:59, 3 серпня 2016 (UTC)

прибрати зі слова наголос як?[ред. код]

треба шаблон, щоб прибирав зі строки наголос. як от Бичко́в → Бичков, бо ж в назвах статей він відсутній.--Avatar6 (обговорення) 23:19, 5 серпня 2016 (UTC)

Га? Наголос у преамбулі потрібен. Про це вже було багато обговорень, як мінімум одне весною 2012 згадується, але, здається, були й новіші. Якщо наголос десь в іншому місці, то на клавіатурі є такі дві кнопки Backspace[en] та Delete[en] ;) Запевняю що їх використати куди простіше ніж будь-який з мені відомих шаблонів (включно з теоретично можливими). --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 00:46, 6 серпня 2016 (UTC)
Гу! Вичерпна відповідь, разом з історичним екскурсом. Видалення наголосу і потрібне для автоматичної обробки преамбули і виділення зі строки преамбули чистої назви. Якщо знайдете функціонал, якій вміє влучно користуватися клавішами Backspace[en] та Delete[en] із наголосом — дайте знати. ;) Нажаль автоматичне проставлення наголосу виглядає куди складніше (якщо взагалі теоретично можливе).--Avatar6 (обговорення) 04:31, 6 серпня 2016 (UTC)
Пане Avatar6, з того, що ви пишете (а дуже часто і робите) сторонній людині нічогісінько не зрозуміло. --Yakiv Glück 05:08, 6 серпня 2016 (UTC)
Кому не зрозуміло - перепитує.--Avatar6 (обговорення) 06:41, 6 серпня 2016 (UTC)
Що ботом, що скриптами, що модулями, що навіть вручну назву найкраще зчитувати з назви. Навіщо вам для цього преамбула? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 05:52, 6 серпня 2016 (UTC)
А наголос найкраще зчитувати з преамбули, і тільки з неї, що людині, що ботом, що скриптами. :) Прибирання наголосу потрібне в шаблоні, який створює картку і преамбулу статті (у яких і використовується наголос), для використання назви без наголосу для автоматичного створення посилань. Втім, якщо такий функціонал заскладний, будемо копати в сторону обробки {{PAGENAME}}--Avatar6 (обговорення) 06:41, 6 серпня 2016 (UTC)
@Avatar6: „А наголос найкраще зчитувати з преамбули, і тільки з неї, що людині, що ботом, що скриптами.“ — ні. Програма не зможе зчитати з преамбул деякі назви, бо їй не будуть відомі деякі рідковживані формати. Це виправдовувало б себе, якби було простіше за зчитування назви сторінки, але ж не є.
Ось, знайшов, як я колись думав таке робити: Шаблон:Вимова. --ASƨɐ 09:12, 6 серпня 2016 (UTC)
Наскільки розумію, ᛒᚨᛊᛖ має на увазі це обговорення --ASƨɐ 09:12, 6 серпня 2016 (UTC)

Комусь стане в нагоді: {{multireplace|Бичко́в|?1=а́|!1=а|?2=о́|!2=о|?3=і́|!3=і|?4=ї|!4=ї|?5=и́|!5=и|?6=у́|!6=у|?7=е́|!7=е|?8=є|!8=є|?9=ю|!9=ю|?10=я|!10=я}} (із наголосом) → результат: Бичков (без наголосу)

Питання закрито.--Avatar6 (обговорення) 15:36, 7 серпня 2016 (UTC)

прохання[ред. код]

Вітаю. Прохаю вас надати мені можливість редагувати з домашнього ноутбуку та зараховувати ці внески до моїх, позаяк графік трохи змінюється і матиму більше часу увечері та пізньої ночі. Не маю бажання у неділю сидіти в аптеці, коли є змога редагувати з домівки, про всяк випадок додам редагування з ноута. Дякую, --Л. Панасюк (обговорення) 10:22, 6 серпня 2016 (UTC)

Змінити запис авторства неможливо, тому вам потрібно просто залогінитись під своїм логіном і паролем. --Максим Підліснюк (обговорення) 10:39, 6 серпня 2016 (UTC)
дякую, спробую згадати все, --IP-адреса 18:19, 6 серпня 2016 (UTC)

Як прибрати курсив із заголовка[ред. код]

Назва сторінки Кермек виїмчастий чомусь виділена курсивом.

--В.Галушко (обговорення) 13:20, 7 серпня 2016 (UTC)

У коді є шаблон {{italic title}}, але може той заголовок таки має бути курсивом? --Микола Василечко (обговорення) 13:30, 7 серпня 2016 (UTC)
Курсив потрібен був, поки у назві сторінки була латинська назва рослини, але пан Галушко сторінку перейменував, тож потреба зникла. --Ата (обг.) 12:09, 8 серпня 2016 (UTC)

Вилучити певну категорію зі статті[ред. код]

Хто знає, чи є можливість вилучення категорії зі статті, що додається шаблоном, при тому, що шаблон, звідки категоризується стаття, потрібний у статті? --Микола Василечко (обговорення) 19:37, 7 серпня 2016 (UTC)

В шаблоні треба прописати виняток. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:02, 7 серпня 2016 (UTC)
Виняток статей, які не мають бути категоризовані? Як це зробити? Мені конкретно треба, щоб шаблон {{ТДМУ}} не категоризував ректорів у категорію Категорія:Тернопільський державний медичний університет, бо для ректорів є окрема категорія Категорія:Ректори Тернопільського державного медичного університету‎, що вже вкладена у вищу. Також у інших подібних випадках ще та ж проблема. І до цього часу я не зустрічав коду, як ці винятки прописати, а сам додуматися не можу.--Микола Василечко (обговорення) 04:20, 8 серпня 2016 (UTC)
Для даного випадку, наприклад, ось так. 1) Прописуємо в шаблоні умову: якщо параметр «ректор» = 1, тоді став категорію для ректорів, в іншому випадку — став загальну категорію. 2) Ставимо на сторінку ректорів шаблон у такому вигляді: {{ТДМУ|ректор=1}} --Yakiv Glück 05:59, 8 серпня 2016 (UTC)
Дякую. Запишу собі в нотатки, бо такий параметр ще треба в кількох шаблонах застосувати. --Микола Василечко (обговорення) 06:42, 8 серпня 2016 (UTC)
стандартний параметр шаблонів для загального відключення категоризації nocat=1. Але він звичайно працює тільки коли обробляється в коді шаблону. Передбачення його використання в коді шаблону у вигляді {{#if:{{{nocat|}}}||[[Категорія:...]]...}} або для шаблонів основного простору імен (щоб не категоризували, наприклад, сторінки обговорення чи документації шаблонів) {{#if:{{{nocat|}}}{{NAMESPACE}}||[[Категорія:...]]...}} вважається добрим стилем.--Avatar6 (обговорення) 08:20, 8 серпня 2016 (UTC)

треба допомога[ред. код]

Є два шаблони: Шаблон:Британські Віргінські Острови на Олімпійських іграх та Шаблон:Американські Віргінські острови на Олімпійських іграх за дивним збігом обставин код в них один і той самий. Тому існує певна помилка. Головна назва в обох шаблонах одна і та сама Британські Віргінські острови на Олімпійських іграх, хоча в шаблоні Американців повино бути Американські Віргінські острови на Олімпійських іграх. Хто може виправити цей недолік? --Jphwra (обговорення) 03:57, 8 серпня 2016 (UTC)

І ще по одному шаблону: Шаблон:Буркіна-Фасо на Олімпійських іграх, назва в шаблоні чомусь звучить так: Буркіна Фасо на Олімпійських іграх, треба виправити на Буркіна-Фасо на Олімпійських іграх. --Jphwra (обговорення) 04:03, 8 серпня 2016 (UTC)

Наче виправив, перевірте. І було б значно легше, якби ви одразу давали посилання, а не писали назви шаблонів простим текстом. --Yakiv Glück 06:08, 8 серпня 2016 (UTC)
Так. Дякую за допомогу. --Jphwra (обговорення) 07:03, 8 серпня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-32[ред. код]

15:40, 8 серпня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-33[ред. код]

19:36, 15 серпня 2016 (UTC)

Шаблон:Злочинець[ред. код]

Неправильна обробка без фото: Арнольд Ротштейн. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 09:39, 18 серпня 2016 (UTC)

Виправив. --MMH (обговорення) 12:49, 20 серпня 2016 (UTC)

Йорданія на Олімпійських іграх[ред. код]

Йорданія на Олімпійських іграх, чомусь в таблиці видає замість цієї назви іншу: Йордан на Олімпійських іграх. --Jphwra (обговорення) 13:40, 19 серпня 2016 (UTC)

Де? У мене відображає Йорданія.--Анатолій (обг.) 13:43, 19 серпня 2016 (UTC)
В таблиці медального заліку якщо натиснути то це перенаправлення (яке я зробив), а до цього висвічувалось червоним Йордан на Олімпійських іграх, хоча повино бути Йорданія на Олімпійських іграх. --Jphwra (обговорення) 14:41, 19 серпня 2016 (UTC)
YesТак Зроблено, проблема була в {{КраїнаОІ/Список}} — NickK (обг.) 14:49, 19 серпня 2016 (UTC)
Дякую, NickK, який це розумник накоїв? Бо це вже не вперше. --Jphwra (обговорення) 15:05, 19 серпня 2016 (UTC)
Там треба перевірити всі назви країн у {{КраїнаОІ/Список}}, можливо, там ще є помилки. Але там від початку замість Йорданії був Йордан, імовірно, через помилковий переклад з англійської Jordan — NickK (обг.) 15:12, 19 серпня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-34[ред. код]

21:18, 22 серпня 2016 (UTC)

Як краще посилатись на укази Президента?[ред. код]

Укази Президента України можуть публікуватись на сайті президента і також на сайті Верховної Ради. Куди краще посилатись?
Існує Шаблон:УПУ, який за помовчанням посилається на сайт ВР, але мені здається, так було зроблено з суто технічних причин.
Проблема в тому, що після оновлення президентського сайту старі посилання перестали діяти; їх треба масово оновлювати і мені б хотілось визначитись, як це краще зробити.--Bearboar (обговорення) 21:14, 23 серпня 2016 (UTC)

Краще взагалі їх заливати на Вікіджерела й посилатись туди. Хоча звідти також кудись доведеться посилатись. artem.komisarenko (обговорення) 22:05, 23 серпня 2016 (UTC)
Краще посилатись на сайт ВРУ, там посилання формується за номером указу.--Анатолій (обг.) 22:09, 23 серпня 2016 (UTC)

Довідка:Помилки посилань на джерела[ред. код]

Ця сторінка висить в мегатопі вже дуже давно, єдина з усього того, не генерована профільними шаблонами. Це навіть іронічно, що користувачу пропонують самому собі дати ради[1]. Подивився, що у інших: росіяни пишуть, що «Необходимо задать параметр url= в шаблоне { {cite web}}. », у англ великий розділ для такого. Хтось може написати цю штуку, чи хоча б показати, що писати? 2022 посилання ж! --Andrei Kurbiko (обговорення) 08:38, 28 серпня 2016 (UTC)

Ці посилання формує шаблон {{cite web}} (у Вашому прикладі) і, можливо, ще якісь бібліографічні шаблони. --MMH (обговорення) 11:16, 28 серпня 2016 (UTC)
Наведене Вами повідомлення російського шаблону {{cite web}} - це інший варіант помилки. Невказаний обов'язковий параметр і вказаний невідомий параметр - це дві різні помилки. --MMH (обговорення) 11:23, 28 серпня 2016 (UTC)
Різницю - зрозумів, що робити з довідкою - не зрозумів Face-smile.svg --Andrei Kurbiko (обговорення) 12:09, 28 серпня 2016 (UTC)
Може просто прибрати з шаблону посилання? — Це написав, але не підписав користувач Andrew J.Kurbiko (обговореннявнесок).
Довідку можна перекласти з наведеного Вами посилання en:Help:CS1 errors. Хіба що наш(і) шаболн(и) можуть бути не достатньо актуальними. Прибрати може бути проблематично, бо шаблон породжується модулем, і цю сторінку вказано в підмодулі налаштувань Модуль:Citation/CS1/Configuration. --Olexa Riznyk (обговорення) 12:18, 28 серпня 2016 (UTC)
Нічого проблематичного - адміністратори легко заберуть. --MMH (обговорення) 12:26, 28 серпня 2016 (UTC)
Якщо ніхто не візьметься написати найближчим часом, то можна прибрати. --MMH (обговорення) 12:24, 28 серпня 2016 (UTC)

Примітки[ред. код]

  1. Комаров В.О. Iсторiя Криворiжжя Днепропетровск: Сiч, 1992. kryvyirih.dp.ua.  Проігноровано невідомий параметр |urdl= (довідка);

Сторінки кнайпи не мають категорій[ред. код]

взагалі не категоризовані. треба узагальнити в єдину категорію.--Avatar6 (обговорення) 09:42, 28 серпня 2016 (UTC)

YesТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 10:10, 28 серпня 2016 (UTC)

pywikibot дає вкорочений список інтервікі[ред. код]

Мій бот часто використовує інформацію з іншомовних сторінок переходячи на них за інтервікі посиланнями. З якогось часу є проблема: Page.interwiki() повертає лише перших десять (за алфавітом) посилань. Нп.

import wikipedia
pg = wikipedia.Page('it', 'Lamezia Terme')
iw = pg.interwiki()
len(iw)

дає результат

10

хоч там 48 міжмовних посилань. Чи знає хтось як розв'язати проблему?

У мене стара версія pywikipedia (04.2015), в нових треба здається замінити в коді wikipedia -> pywikibot.--Rar (обговорення) 08:19, 29 серпня 2016 (UTC)