Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19

Tech News: 2016-04[ред. код]

16:38, 25 січня 2016 (UTC)

А що означає оця штука про приховування? individual entries of a page не було мені схоже на версії і я не зовсім (щоб не сказати геть не) розумію, про що йдеться. Поясніть, бдлск -- Ата (обг.) 17:13, 25 січня 2016 (UTC)
Я й сам цього не зрозумів. На Спеціальна:Журнали ніяких змін не бачу, хоча повідомлення було сформульоване так, наче вони вже мають бути видимі. Адміністратори мають можливість приховувати окремі версії сторінки, як на скріншоті отут — біля кожної версії сторінки в історії статті є додаткові, квадратні чекбокси для галочок — коли виконується приховування, адміністратор ставить галочки навпроти тих версій, де треба приховати текст версії, коментар редагування, або ім'я користувача/його IP-адресу. Наскільки я зрозумів, під кнопкою «Compare selected revisions», тобто «Порівняти вибрані версії» в нас, мають з'явитися ще три кнопки — для вибору всіх версій, жодної, або інверсії вибору (я в другому випадку переклав «entries» як «рядки», бо не був впевнений, про що йдеться. Я й зараз не знаю, що мається на увазі під «Адміністратори тепер можуть приховувати окремі версії сторінки» — адміністратори й до цього могли це робити, тому я не розумію, що це за «нововведення». Можливо, з'явиться додаткова кнопка навпроти кожної версії, натискання якої направить на сторінку приховування вибраної версії. (це я неправильно переклав — там було зайве слово «тепер», насправді це просто констатація факту)--Piramidion 22:53, 25 січня 2016 (UTC)

Перегляд вікі-коду при перекладі[ред. код]

Друзі, я на ТренслейтВікі щось перекладав, то там у процесі показувався власне код, котрий і треба було редагувати. Зараз же спробував інструмент перекладу статей, що прикрутили саме для Вікіпедій — у ньому замість коду така ж біда, як і у візуальному редакторі. Чи можна якось перемкнутись на перегляд коду при перекладі статей, чи є лише вигляд а-ля візуальний редактор? --Yakiv Glück 06:25, 27 січня 2016 (UTC)

Ата каже, що перемкнути не можна. --Yakiv Glück 21:09, 27 січня 2016 (UTC)
Як пояснювали розробники розширення Переклад вмісту, це суто інструмент перекладу біч-о-біч по абзацах, і аж ніяк не заміна нормальному редактору — хоч візуальному, хоч розмітковому. Багато хто хотів би, щоб там було більше функціоналу, але якщо люди кажуть, що там все куцо навмисне, то куди дінешся. Переклав — тоді редагуй розмітку. --Ата (обг.) 17:21, 28 січня 2016 (UTC)

Створення PDF версії статті[ред. код]

Нарід хто володіє інформацією щодо того чому в створюваній за допомогою вікі-інструмента Завантажити як PDF до файлу не потрапляє інформація з картки? --Pohorynsky (обговорення) 09:32, 27 січня 2016 (UTC)

Студенти в рамках Освітньої програми Вікіпедії можуть створювати ботів для вікі[ред. код]

Всім привіт!

Сьогодні на науково-методичній раді Харківського національного університету радіоелектроніки розглядалось питання щодо того, аби в межах університету дозволити заміну рефератів на статті у Вікіпедію. Оскільки це виш, який готує IT-фахівців, то йшлося про можливість залучення студентів в рамках «Освітньої програми Вікіпедії» до створення ботів.

Я знаю, що у нас завжди були проблеми з цим. І є завдання, щодо яких потрібні особливі боти. Тому питання: які боти нам потрібні (в загальних рисах)? Які ще технічні потреби існують, які можуть допомогти нам розв'язати студенти? Після чого можна буде вже формулювати конкретне ТЗ.

Дякую за ідеї. --Kharkivian (обг.) 19:20, 27 січня 2016 (UTC)

Бот для архівування обговорень нам потрібен. І для архівування посилань. --Максим Підліснюк (обговорення) 20:50, 27 січня 2016 (UTC)
а наявні чим не влаштовують? --Ілля (обговорення) 22:14, 27 січня 2016 (UTC)
Бот для архівування посилань не працює. Бот для архівування обговорень нерегулярний, запускається в ручному режимі, часто доводить в ручну архівувати. --Максим Підліснюк (обговорення) 22:32, 27 січня 2016 (UTC)
Думаю, простіше звернутись до його власника, ніж писати новий. @DixonD: --RLuts (talk) 22:35, 27 січня 2016 (UTC)
Бот, який би створював категорії місяців року для шаблонів "Без джерел", "Стиль" і т. п. (при появі статей в цих категоріях). А також автоматично додавав дату в ці шаблони, якщо цього не зробив користувач, який їх встановив. --MMH (обговорення) 21:04, 27 січня 2016 (UTC)
@DixonD: те ж саме тут --RLuts (talk) 22:35, 27 січня 2016 (UTC)
  1. Боти для виправлення помилок у проекті Check Wikipedia.
  2. Ботозаливки населенних пунктів, білків, таксонів.
  3. Боти по автоматичній перевірці текстів на наявність орфографічних, стилістичних і інших помолок.
  4. Боти по вилученню інтервік з текстів (такі ше є).
  5. Вікіпедія:Перегони зробити на кшалт ru:Участник:Zserghei/Гонка

та ще багато інших. Що ще прийде у голову — поділюсь. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 05:47, 28 січня 2016 (UTC)

  1. Бот для автоматичного виправлення посилань на сторінки перенаправлень (принаймні тривіальних на кшталт США → Сполучені Штати Америки).
  2. Бот для виправлення таксономії у картках. --Nina Shenturk (обговорення) 18:57, 28 січня 2016 (UTC)

Лічильник відвідувань сторінок[ред. код]

Лічильник відвідувань сторінок востаннє фіксував відвідини сторінок 21 січня. Чи не можна наладнати?

--В.Галушко (обговорення) 19:59, 27 січня 2016 (UTC)

Цей інструмент наразі підтримується незалежно від Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа, тож користувачі Вікіпедії нічим не можуть допомогти щодо цього — NickK (обг.) 20:53, 27 січня 2016 (UTC)

[Позначити цю сторінку як перевірену][ред. код]

Хто знає, що це за артефакт вилізає на випадкових сторінках? Див. скріншот, відео-скріншот http://www.ex.ua/884084726713 . Цей артефакт трапляється як в основному просторі, так і поза ним, напр., в просторі "вікіпедія". -- Green Zero обг 20:54, 30 січня 2016 (UTC)

Підтримую, в мене теж саме. Думав, після зняття статусу патрульного у мене увімкнулась стара система. А ні, не в тому справа. Наче ніяких серйозних змін в MediaWiki (я там лазив, але я лише повідомлення замінював з редактор на патрульний, тобто лише текст). --Максим Підліснюк (обговорення) 20:56, 30 січня 2016 (UTC)

W[ред. код]

Як на вікідаті змінювати прив'язку мовних аналогій - замість польської і російської виставити інші? --Mr.Rivermen (обговорення) 14:28, 31 січня 2016 (UTC)

Якщо я правильно зрозумів, вибір робиться автоматично, на основі мови користувача або країни, до якої належить IP-адреса. Порядок мов вони встановлюють на основі таких баз даних, як оця. --Piramidion 14:40, 31 січня 2016 (UTC)
Ця стаття мала на вікіданих свій власний запис, зовсім не прив'язаний до інших. Треба було її звідти спочатку прибрати. YesТак Зроблено --Дядько Ігор (обговорення) 14:47, 31 січня 2016 (UTC)
@Mr.Rivermen: Якщо ви хочете змінити мови, якими ви бачите описи елементів, створіть сторінку користувача і зазначте там мови, якими ви володієте, як-от у менеNickK (обг.) 14:48, 31 січня 2016 (UTC)
Дякую, певно скористаюсь порадою, хоча початково питання було в зміні інтервікі для певних статтей --Mr.Rivermen (обговорення) 14:58, 31 січня 2016 (UTC)
Якщо зверху (там де нікнейм) тимчасово обрати іншу мову, то воно викине одну з дефолтних і поставить ту, що обрав. В мене тепер польська замість російської. artem.komisarenko (обговорення) 16:06, 31 січня 2016 (UTC)

Проблем із відображенням посилання на редагування[ред. код]

Замість напису Ред. в статті Заліські джерела від 30 липня 2015 стоїть повний напис Редагувати навпроти елементів змісту. Я не розумію, як це сталося і як це виправити. Із рештою статей все норм. Раніше таке не зустрічав. Чи можна це виправити шляхом редагування, а не шляхом повернення до старої версії??? --Andrewredk (обговорення) 20:30, 31 січня 2016 (UTC)

Очищайте кеш, це в різних статтях час від часу з'являється. Очищення кешу допомагає. Якщо у Вас не встановлений відповідний додаток, зайдіть в налаштування → додатки, і під заголовком «перегляд» поставте галочку біля «Додає посилання „Очистити кеш“ зверху сторінки, яке при натисканні очищує серверний кеш поточної сторінки.»--Piramidion 02:10, 1 лютого 2016 (UTC)
Ок. Дякую. --Andrewredk (обговорення) 14:54, 2 лютого 2016 (UTC)

Перестав працювати вікі-сайт[ред. код]

В 2010 допоміг Віктору Кубайчукові створити сайт «Хронологія мовних подій в Україні: зовнішня історія української мови» http://movahistory.org.ua на рушієві MediaWiki.

Наразі на цей сайт є 126 посилань зі статей Вікіпедії

Однак днями компанія Хостпро, на якій хоститься цей сайт змінила оточення (en:PCRE з версії 8.33 на 8.34, в результаті в усіх статтях відображаються лише заголовки.

Компанія Хостпро надіслала мені посилання, яке містить опис проблеми і спосіб її вирішенння. https://www.mediawiki.org/wiki/Topic:Rlm4cd0xrakgfg94

Звертаюся до охочих і здібний з проханням допомогти пану Віктору відновити роботу сайту. --Perohanych (обговорення) 09:53, 1 лютого 2016 (UTC)

Прохання писати речі, що не стосуються проектів Вікімедіа деінде. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 13:26, 1 лютого 2016 (UTC)
Якщо сайт не буде відновлений, то у статтях Вікіпедії буде втрачено 126 посилань. Отже в певній мірі стосується. До того ж це вікі-сайт, до того ж — його автор — вікіпедист який для поширення вільних знань зробив немало. --Perohanych (обговорення) 13:45, 1 лютого 2016 (UTC)
Взагалі кажучи я чесно кажучи сумніваюсь, що вікісайт може бути АД, тому напевно не дуже велика втрата. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 00:05, 2 лютого 2016 (UTC)
очевидно, треба новішу версію MediaWiki встановити. Це про Кубайчука Пероганич казав, що Кубайчук буде корисним для ВМУА, бо має власні вікісайти і тому вміє їх налаштовувати і може допомогти з цим ВМУА? --Ілля (обговорення) 23:55, 1 лютого 2016 (UTC)

Tech News: 2016-05[ред. код]

21:02, 1 лютого 2016 (UTC)

Додати Шаблон:Cite web до вікна редагування[ред. код]

Доброго дня! Хотілося б мати Шаблон:Cite web для швидкого доступу у вікні редагування. Формат мінімальний: <ref>{{Cite web|url = |title = |publisher= |date = |accessdate = }}</ref>

З повагою, -AndriiK (обговорення) 20:28, 2 лютого 2016 (UTC)

Підтримую. Але прошу україномовний варіант.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:26, 9 лютого 2016 (UTC)
І, якщо можна, додати у нього параметр «|мовою=» (часто доводиться вставляти іншомовні посилання).--Sachkot (обговорення) 11:45, 9 лютого 2016 (UTC)
це все і так давно було. Включіть RefToolbar у Gadgets меню ваших налаштуваннь, і з'явитися кнопка "посилання на джерело" з висвічуючим віконцем з полями, які можна заповнювати (мова там теж є). --Helixitta (обг.) 11:57, 9 лютого 2016 (UTC)

Як це розуміти ?[ред. код]

«29 змін у цій версії очікують на перевірку. Стабільну версію було перевірено 7 березня 2015» - про «ДПУ». Зустрічаю подібне в багатьох статтях. ЯГВ (обговорення) 06:32, 3 лютого 2016 (UTC)

Музичний колектив[ред. код]

Шаблон Музичний колектив слід визнати вельми невдалим. Він навіть за проектом не містить багатьох полів, до того ж, не відображає поле «Звідки» (місто, область)

--В.Галушко (обговорення) 17:59, 4 лютого 2016 (UTC)

Оновлення Шаблон:Підсторінка документації[ред. код]

Зробив перенос більш досконалої версії Шаблон:Підсторінка документації/пісочниця, Шаблон:Підсторінка документації/тести. Перевірено роботу категоризації та зміни тексту шаблону для просторів шаблонів та модулів. Думки, пропозиції, зауваження?--PsichoPuzo (обговорення) 20:26, 5 лютого 2016 (UTC)

Впорядкування документації шаблонів та модулів без сенсу?--PsichoPuzo (обговорення) 20:46, 5 лютого 2016 (UTC)
  • Ви знову забули про існування в українській мові відмінків: Це підсторінка документації для Шаблон. Не кажучи вже про те, що вже писали на Обговорення шаблону:Підсторінка документації: дивний вибір значка меню «Правка — Копіювати» замість значка інформації, незрозумілі параметри text1 та text2 тощо — NickK (обг.) 21:24, 5 лютого 2016 (UTC)
Якщо параметри вам незрозумілі, то документацію я оновлю після переносу шаблону з пісочниці. Назва файлу на сховищі, здається, не має першочергового значення, на відміну від того що цей файл собою представляє. Щодо відмінків, то, якщо ви не помітили, там угорі йде посилання на базову сторінку підсторінки (Це [[Вікіпедія:Підсторінки|підсторінка]] [[Вікіпедія:Документація шаблонів|документації]] для {{{1|[[:{{SUBJECTSPACE}}:{{BASEPAGENAME}}]]}}}), як у базовому вигляді сторінки документації модулів (тільки з посиланнями на відповідні політики), наприклад, Модуль:BaseConvert/документація (Це сторінка документації для Модуль:BaseConvert). Відмінки ж у кінці тексту, пов'язані зі змінами простору назв, узгоджені, що написано вище. А основною функцією даного шаблону є категоризація підсторінок документації, що у поточній редакції відсутнє для всіх підсторінок, окрім простору шаблонів. Крім того, окрім критики непогано іноді робити пропозиції.--PsichoPuzo (обговорення) 21:55, 5 лютого 2016 (UTC)
А отак не спрацює? Це [[Вікіпедія:Підсторінки|підсторінка]] [[Вікіпедія:Документація шаблонів|документації]] {{#ifeq:{{SUBJECTSPACE}}|Шаблон|шаблону|модуля}} {{{1|[[:{{SUBJECTSPACE}}:{{BASEPAGENAME}}|{{BASEPAGENAME}}]]}}} --Piramidion 07:22, 6 лютого 2016 (UTC)
Можна й так. Питання саме щодо пропозицій стоїть же. Проте там не тільки шаблон і модуль же, а ще документування простору вікіпедії та користувача (для шаблонів у особистому просторі та основних сторінок вікіпедії, із можливим подальшим розширенням, за потреби). Тож, можливо, доцільно таки залишити просто пряме посилання на базову сторінку? Або зробити зміну, яку у кінці тексту {{#switch:{{SUBJECTSPACE}} |Шаблон=шаблону |Модуль=модуля |Користувач=користувача |#default=Вікіпедії}}? Але чи доцільно пхати дві однакові конструкції?--PsichoPuzo (обговорення) 11:27, 6 лютого 2016 (UTC)
Шаблонів у просторі користувача? Це не шаблони, а чернетки, і в нас простір користувача точно не категоризується. У просторі ж модулів використовується інший шаблон для позначення документації — NickK (обг.) 12:36, 6 лютого 2016 (UTC)
У просторі модулів використовується лінійний шаблон для доступу до документації {{Ml}}, оскільки {{документація}} включається через MediaWiki (мабуть). Для сторінок документації модулів будь-який шаблон відсутній (ставиться в ручну категорія на сторінку). У поточній редакції шаблон {{документація}} простір модулів не підтримує. Що, я маю намір, також виправити найближчим часом. Щодо простору користувача, то якщо користувач буде створювати нормальний шаблон із нормальною документацією, то шаблон {{підсторінка документації}} буде автоматично ж таки додаватись і, як наслідок, сторінка отримає категоризацію (доцільно виокремити такі сторінки з основного масиву сторінок документації, + можна побачити які шаблони перебувають в роботі)--PsichoPuzo (обговорення) 13:01, 6 лютого 2016 (UTC)
Те, що користувач тримає в своєму просторі, не потрібно взагалі категоризувати. Нехай користувачі тримають скільки завгодно шаблонів, яка нам до цього справа? Для чого це відслідковувати? Ми ж не відслідковуємо чернетки статей у просторі користувача, не потрібно відслідковувати й чернетки шаблонів — NickK (обг.) 14:26, 6 лютого 2016 (UTC)
Так працює шаблон {{документація}}, і це прибирає потребу додатково перероблювати документацію після перенесення шаблону разом з документацією з простору користувача до простору шаблонів, адже категорія зміниться автоматично зі зміною простору сторінки, до якої включено {{підсторінка документації}}.--PsichoPuzo (обговорення) 14:30, 6 лютого 2016 (UTC)

вулиці в статтях[ред. код]

Раджу всім додавати перейменовані вулиці села, смт чи малого міста до таблиці у статті про населений пункт. Як зроблено, наприклад, у статті про місто Пустомити.

Бо далеко не всі люди вміють віднаходити список перейменованих вулиць на сайті ради. Та й не всі місцеві ради мають свої сайти.

А може підкажете, де таку інформацію брати?--Анатолій (обг.) 21:39, 6 лютого 2016 (UTC)
Відбуваються зараз масові перейменування. Можна брати дані про нові назви вулиць в інтернеті чи сільраді.
Ну для великих міст інформацію ще знайти можна, але для забитих сіл в Інтернеті знайти важко.--Анатолій (обг.) 19:41, 7 лютого 2016 (UTC)

Шукаємо свідчення від користувачів, які ввійшли у систему під чужою обліковкою[ред. код]

Привіт!

Нас повідомили про серйозну помилку автентифікації, через яку люди залогінювалися у чужий обліковий запис. Ми намагаємося зібрати інформацію про те, що сталося, і зі скількома користувачами це могло трапитись. Якщо Ви щось знаєте про цю проблему за останні кілька тижнів, будь ласка, дайте нам знати одним зі способів:

Детальніше про це — phab:T126069. /Johan (WMF) (обговорення) 10:45, 8 лютого 2016 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар: Дожилися.. Такого ще не було. Думаю, спільна розробка програмного забезпечення вже остаточно показала свою неповноцінність. Загальний код Mediawiki, певно, вже настільки великий, що його неможливо підтримувати і повноцінно розвивати великій кількості випадкових волонтерів-програмістів. Моя суб'єктивна думка: розвиток Mediawiki потрібно віддати професійним найманим програмістам. Волонтерська спільнота хай формує цілі, а наймані програмісти-професіонали хай їх технічно виконують. -- Green Zero обг 17:09, 8 лютого 2016 (UTC)
ой, зрада, але не там. Керує розробкою Фонд Вікімедіа і основні розробники — його працівники. Наскільки професійно — окреме питання. Якість того, що і як пише Фонд уже давно відома і багато критикована. --Ілля (обговорення) 17:23, 8 лютого 2016 (UTC)
Хіба рушій не волонтери пишуть? -- Green Zero обг 17:28, 8 лютого 2016 (UTC)
Інженерний відділ Фонду має під 150 працівників і отримує понад $20 млн фінансування на рік [22]. Волонтери теж долучаються. Але керівництво і відповідальність — на Фонді. --Ілля (обговорення) 17:40, 8 лютого 2016 (UTC)
Уже давно (вже майже десять років) розробкою MediaWiki керують наймані програмісти, деякі з них професійні, деякі менш професійні. Тут же виявилася дуже прикра помилка: кожен користувач має локальний і глобальний ідентифікатор (скажімо, певний користувач 12345-й за ліком локально та 2345678-й за ліком глобально), і в якомусь місці ці ідентифікатори переплуталися, що й дозволило залогінитися під чужим ім'ям. Помилка дурна, але таки буває, і не треба там шукати зраду — NickK (обг.) 17:47, 8 лютого 2016 (UTC)

Статистика відвідувань[ред. код]

Привіт. В нас лічильник редагувань замер і не працює вже давно, проте є функціонуючий інший інструмент: Pageviews Analysis, так що користуйтеся, якщо треба/цікаво. --Helixitta (обг.) 15:39, 8 лютого 2016 (UTC)

Замінив у MediaWiki --Максим Підліснюк (обговорення) 15:44, 8 лютого 2016 (UTC)

Tech News: 2016-06[ред. код]

18:58, 8 лютого 2016 (UTC)

Посилання на ютуб[ред. код]

Не вдається поставити посилання на відео з потрібним часом. Пише "Наступне повідомлення отримане від спам-фільтра: youtu.be/Wq2CqxB9Plo?t=2284." А посилання https://www.youtube.com/watch?v=Wq2CqxB9Plo працює без проблем. Чому так?

Бо фільтр. Чомусь коротку адресу сайту записали в спам.--ЮеАртеміс (обговорення) 11:26, 9 лютого 2016 (UTC)

Вулиця Олега Оникієнка[ред. код]

Допоможіть із відображенням координат. Описав тут Вікіпедія:Кнайпа (допомога)#Вулиця Олега Оникієнка.--Trydence (обговорення) 23:28, 9 лютого 2016 (UTC)