Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань. Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20

Зміст

Приховання бічної в режимі редагування[ред. код]

Можливо комусь стане в пригоді. Я додав у свій common.css стилі, які приховують бічну панель у режимі редагування для економії місця на екрані. (У нас теж є додаток з подібною функцією, але він чомусь у мене не працює, і крім того лінкується безпосередньо з обліковки якогось користувача у plwiiki, що мені не дуже подобається). --Юрій Булка (обговорення) 11:37, 15 липня 2016 (UTC)

Краще виправити той скрипт, щоб була можливість вернути панельку за потреби. --ASƨɐ 13:24, 28 липня 2016 (UTC)
Так воно [щонайменше в мене] працює і так. [Див. символ « у лівому нижньому кутку екрана.] Що я роблю не так? --AMY (обговорення) 20:04, 7 серпня 2016 (UTC)

Скан автографа - вільне зображення?[ред. код]

Шановне товариство! Маю книгу з дарчим написом - мені від автора (його вже немає серед живих). Чи можна вважати вільним зображенням відсканований файл автографа (підпису), щоб завантажити його у сховище? В. Николов (обговорення) 18:02, 18 липня 2016 (UTC)

З того, що мені відомо про підписи. На Сховищі є шаблон {{PD-signature}} і є сторінка пояснень, у яких випадках його можна застосовувати: Commons:When to use the PD-signature tag. Окремо про Україну там не згадано, зате радять керуватися здоровим глуздом. Є категорія Signatures of people from Ukraine. За приклад, напевне, можна взяти, як зроблено тут: File:Sergei Loznitsa Signature.svg. -- Ата (обг.) 08:58, 19 липня 2016 (UTC)
Зазвичай завантажую автографи під ліцензією {{PD-trivial}}, як радили на Вікісховищі. Наприклад, ось так. --AMY (обговорення) 09:26, 2 серпня 2016 (UTC)
Дякую за поради, обов'язково скористаюся. В. Николов (обговорення) 09:54, 2 серпня 2016 (UTC)

Не працює код таблиці[ред. код]

{{{!}} style="background:transparent" {{!}}{{Орден Леніна}}{{!!}}}

приклад:

{{{!}} style="background:transparent" {{!}}{{Орден Леніна}}орден{{!!}}}

чому?--Avatar6 (обговорення) 15:57, 21 липня 2016 (UTC)

Все працює. Треба тільки забирати код закоментовування <!-- -->. Не працюють тільки окремі шаблони, бо вони копійовані з рувікі, в нас може таких взагалі нема або називаються по-іншому. Див. Саворський Петро Костянтинович — там виправив. --Микола Василечко (обговорення) 16:57, 21 липня 2016 (UTC)
вибачте, я не до такого ступеню тупий. все працює? а чому тут в таблиці не виводиться шаблон {{Орден Леніна}}(Орден Леніна)?
Де «тут у таблиці»? --Микола Василечко (обговорення) 19:58, 21 липня 2016 (UTC)
в якій статті? --Володимир Ганджук 14:32, 24 липня 2016 (UTC)

див. Бажан Микола Платонович (нагороди у картці) --Avatar6 (обговорення) 06:25, 29 липня 2016 (UTC)

Там не працювало, бо ви щойно змінили код шаблону-картки. А де «тут» у вас не працювало тиждень назад цікаво? В будь-якому разі, я додав div, і в даному випадку нагороди стали показуватися правильно. Але не знаю, що тепер буде, якщо параметр братиметься не з вікікоду сторінки, а з Вікіданих. Може хтось потестувати? --Yakiv Glück 08:02, 29 липня 2016 (UTC)
@Yakiv Gluck:а чому тут не працює? подивіться вихідний код САМЕ ЦЬОГО РОЗДІЛУ - це і зветься "САМЕ ТУТ НЕ ПРАЦЮЄ!!!" Якими ще словами описати те, що САМЕ ТУТ НЕ ПРАЦЮЄ, і чому саме?--Avatar6 (обговорення) 19:29, 31 липня 2016 (UTC)
Не працює, тому що наведений вами код не є коректним. Має бути:
{{{!}} style=background:transparent
 {{!}} {{Орден Леніна}} {{!!}} {{Орден Леніна}} {{!!}} {{Орден Леніна}} {{!!}} …
 {{!}}}
У загальному випадку — тобто поза межами інфобоксу — шаблони-замінники одинарного і подвійного пайпів ({{!}}, {{!!}}) не потрібні. CSS-прозорість теж ні до чого:
{|
 | {{Орден Леніна}} || {{Орден Леніна}} || {{Орден Леніна}} || …
 |}
Результат:
Орден Леніна | Орден Леніна | Орден Леніна | …
ɪ 22:11, 31 липня 2016 (UTC)

Посилання на іншомовні розділи Вікіпедії[ред. код]

Існує така проблема (інші мови також). Навіть не підозрював про неї. У мене завжди лише червоні посилання й мова оригінала в дужках за потреби. Можливо, є ще хтось такий наївний, як і я, можливо, він опікується популяризацією саме нашого проекту і йому не впадала в очі така популяризація іншого за рахунок нашого. Ця множина посилань розпадається на підмножини, які потрібно обробити різними шляхами.

 • Якщо вже існує стаття, то замінити посилання. Можливо, ботовласники зможуть допомогти з обробкою якимось скриптом.
 • Якщо стаття не існує, то потрібно замінити шаблоном {{Не перекладено|треба=|є=}}. Тут важче і вірно зробити це можна лише власноруч. Можливо, потрібна тематична технічна толока.
 • Іншомовні посилання, як додаток до посилань рідною (додаткова вікіфікація оригінальних назв). За наявності української статті, перетворити додаткове посилання шаблоном {{lang-|}}. Наприклад, Париж (Paris) → Париж (фр. Paris). Якщо не створено ще такої статті, то все аналогічно, тільки посилання замінюємо шаблоном → Паpиж[fr] (фр. Paris). Скоріш за все, це теж можливо автоматизувати.

Як спільнота дивиться на те, щоб додати до фільтра редагувань попередження про додавання таких посилань, щоб редактори інший раз замислились в доцільності існування таких посилань роками, замість посилань на статті рідною мовою, які створять вже після них?--Dim Grits 08:14, 25 липня 2016 (UTC)

Ага, я теж це колись помітив: Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)/Архів 30#Русифікація української вікіпедії (зрада!). Потрохи прибираю. І ще дуже активно в цьому допомагав @Oleksandr Tahayev: Обговорення користувача:Oleksandr Tahayev#Інтервікіфікація. Ну і @Максим Підліснюк: підказав що такий фільтр вже є. І він попереджає всіх, крім адмінів. --Буник (обговорення) 09:42, 25 липня 2016 (UTC)
Я потрошки їх роблю, але активніше займусь після Олімпійських ігор. В мене показувало 1825 статей з такими посиланнями, але там не всі. Я от думаю, що робити з такими статтями, де не на окремі слова всередині йдуть посилання, а їх дають як джерело статті. Можна забирати таке посилання і ставити в описі статті, що це переклад. Я поки виправляв тільки ті, де були внутрішні посилання на іншомовну версію всередині самої статті. Але справа в тому, що не завжди це є перекладом і часто крім такого джерела більше немає інших. Якщо це не переклад, а дійсно ніби реклама чужої Вікіпедії, то можна просто забирати таке посилання і ставити шаблон про джерела. А стосовно фільтра, то я зрозумів, що він працює лише при перекладі вмісту і він тільки попереджає, а при повторній спробі публікує. Я думаю, що треба просто виправити вже наявні такі речі, а потім з інтервалом кілька місяців знову запускати бота. Я цим займуся активно після Олімпіади. Скрипт дійсно на порядок пришвидшує роботу з такими статтями. Я при редагуванні натискаю кнопку скрипта wikifixer.js і спочатку дивлюсь попередній перегляд. І вже ці посилання видно як червоні. Це набагато простіше ніж шукати серед синіх посилань просто перечитуючи статтю. Потім вже туди йду в ті місця статті і перекладаю крайню ліву частину шаблону "нп" на українську мову. --Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:07, 25 липня 2016 (UTC)

Дякую! Зрозуміло тоді чому я не бачив попередження за тестового створення посилання. Добре, що над цим працюють.--Dim Grits 13:33, 27 липня 2016 (UTC)

Залишилось 1540 посилань. Якщо прибирати по 100 в день - якраз можна до дня незалежності встигнути. --Буник (обговорення) 18:23, 30 липня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-30[ред. код]


Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 07:11, 6 серпня 2016 (UTC)

Вставка галереї[ред. код]

Пропоную замінити код, що його вставляє кнопка «галерея» на панелі редагування з

<gallery>
Example.jpg|Опис1
Example.jpg|Опис2
</gallery>

на такий, що містить незаповнені параметри

<gallery caption="" mode= widths= heights= perrow= class="" style="">
Example.jpg|Опис1
Example.jpg|Опис2
</gallery>

Це не тільки зменшить час оформлення таких галереї, але й допоможе новачкам (і не тільки) швидше ознайомитись з можливостями налаштування виду таких галерей. Дехто й з досвідчених користувачів такі галереї оформлює через зайвий додатковий код оформлення. Довідку зараз перекладаю й оформлюю.--Dim Grits 13:28, 27 липня 2016 (UTC)

Symbol support vote.svg За от тільки класс/стиль можна й не додавати. --Fessor (обговорення) 13:31, 27 липня 2016 (UTC)
Там зібрані усі параметри що їх можна використати. Що саме додавати, або не додавати — вирішувати власне редактору в кожній конкретній ситуації.--Dim Grits 13:39, 27 липня 2016 (UTC)
Symbol neutral vote.svg Утримуюсь особисто я рідко користуюся простим тегом "gallery" для оформлення галерей. Як на мене, набагато зручнішим є шаблон {{gallery}}, створений з використанням цього тегу. Крім того, він має дещо краще оформлення, особливо в плані показу підпису під зображенням (параметр "lines").--Piramidion 13:37, 27 липня 2016 (UTC)
Мені здається, цими додатковими параметрами користуватиметься 5% тих, хто створюватиме галереї. Та й галереї створює не так багато народу. Як треба додатково оформити, нехай шаблон використовують. --Yakiv Glück 04:35, 29 липня 2016 (UTC)

Знову спецсимволи[ред. код]

Доброго дня! У мене вже давно не працюють загальні спецсимволи. Не вставляється. А власні працюють.--Dgho (обговорення) 10:13, 28 липня 2016 (UTC)

Точніше, не працюють до знаку == ==, а нижче працюють.--Dgho (обговорення) 11:01, 28 липня 2016 (UTC)
Тобто, в заголовку не працюють, а в розділах працюють? --Володимир Ганджук 12:50, 28 липня 2016 (UTC)

".innerHTML =" перестворює всі елементи в абзаці, через це злітають їхні функції.

$deditf = $('#edittools');
if ($deditf.length){
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<br/>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_br/_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<u>&#39;,&#39;</u>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_u_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;[[|&#39;,&#39;]]&#39;,&#39;&#39;);\">__[[|*]]__</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;[[&#39;,&#39;]]&#39;,&#39;&#39;);\">__[[*]]__</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;[&#39;,&#39;]&#39;,&#39;&#39;);\">___[*]___</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;{{Див. також|&#39;,&#39;}}&#39;,&#39;&#39;);\">{{Див. також|*}}</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<ref name=&#34;&#34;>[&#39;,&#39;]</ref>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_ref name_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;<ref>[&#39;,&#39;]</ref>&#39;,&#39;&#39;);\">_<_ref[*]/ref_>_</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;|&#39;,&#39;&#39;);\">___|___</a>");
$deditf.prepend("<a href=\"javascript:insertTags(&#39;#&#39;,&#39;&#39;);\">___#___</a>");
}

Можете спробувати побавитися з візуальним редактором спецсимволів

importScript('User:AS/rast.js');

але він ще недороблений. --ASƨɐ 13:22, 28 липня 2016 (UTC)

Дякую, допомогло!--Dgho (обговорення) 16:37, 28 липня 2016 (UTC)

Не можу реалізувати посилання на джерело через Sfn[ред. код]

Добрий день. Ніяк не вдається скористатись шаблоном Шаблон:Sfn. У мене у пісочниці розміщена копія статті Kepler-452b, де я хочу "перевести" саме часто-вживане джерело на шаблон Sfn. На жаль, перехід (гіперссилка), яка має переносити зі зноски на саме джерело, не працює. Поясню на статті. В самому кінці розділу Користувач:R0B/temp3#Посилання останнє джерело - це те, куди я хочу "посилатись". В розділі Користувач:R0B/temp3#Історія в кінці першого абзацу зноска №2 - це якраз я намагався зробити посилання. При натисненні на номер зноски відбувається перехід у розділ "Примітки", як і треба. Але коли у розділі "Примітки" я тисну на гіперссилку, щоб перейти на саме джерело, переносу не відбувається! Я не можу зрозуміти, що не так, тому буду вдячний вашій допомозі. --R0B (обговорення) 19:13, 28 липня 2016 (UTC)

Причина — розбіжність між датою в шаблоні {{sfn}} (2015) і в полі |date= шаблону {{cite journal}} (23 липня 2015 року). Найпростіше вирішення — скористатись шаблоном-якорем {{h}}. — ɪ 22:00, 28 липня 2016 (UTC)
Дякую, працює, буду користуватись цим способом. --R0B (обговорення) 09:18, 29 липня 2016 (UTC)
Шановний Борисе, ідеологія шаблону {{sfn}} полягає в тому, щоби не потрібно було мудрувати додаткових якірців, а як максимум додати до шаблону джерела |ref=harv. Наразі є проблема, що шаблон {{sfn}} я був оновив з enwiki, а його документацію — ні. У Вашому випадку потрібно вказувати в посиланні прізвища перших чотирьох авторів (це максимум для даного шаблону), як {{sfn|Jenkins|Twicken|Batalha|Caldwell|2015|p=1}}, а в джерелі таки вказати рік і ref, як |year=2015|ref=harv. Тоді все працює без додаткового якірця. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 17:52, 30 липня 2016 (UTC)

Сповіщення[ред. код]

Вдруге за сьогодні помітив, що мене не сповістили про моє згадування. Це загальна проблема? --Basio (обговорення) 17:33, 29 липня 2016 (UTC)

Пінг має свої нюанси, може це пов'язано з цим. Якщо не помиляюся, він не працює, коли користувач його використовує і не ставить підпису, і ще, здається, не працює, коли користувач ділить свій допис на абзаци, і якщо абзац без підпису, то пінг теж не спрацює (принаймні раніше, здається, так було).--Piramidion 18:12, 29 липня 2016 (UTC)
Останній випадок без підпису, тому цілком можливо. Перший не пам'ятаю де. --Basio (обговорення) 18:25, 29 липня 2016 (UTC)

DISPLAYTITLE і наголос[ред. код]

Намагаюся за допомогою DISPLAYTITLE зробити, щоби в назві був наголос, — а воно мені при попередньому перегляді каже:

«Увага: Відображувану назву «На́зва з на́голосом» було проігноровано, оскільки воно не відповідає власне назві сторінки»

Не логічно. Бажано виправити. З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 17:34, 30 липня 2016 (UTC)

А навіщо у назві наголос? Через DISPLAYTITLE цього зробити не вийде, він розцінює літеру з написом як зовсім окрему літеру, відмінну від тієї, що є в назві, тому це магічне слово не спрацює.--Piramidion 20:45, 30 липня 2016 (UTC)
А навіщо взагалі наголос? Для усунення семантичних неоднозначностей, і щоби око в деяких випадках не різало. А що DISPLAYTITLE не ігнорує наголос при порівнянні, я бачу, власне тому й написав, що цю його поведінку бажано би виправити. --Olexa Riznyk (обговорення) 22:06, 30 липня 2016 (UTC)
Наголос пишеться в преамбулі й усуває там всі можливі неоднозначності. У Вас якась дивна логіка, я б ще зрозумів якби Ви пропонували б власне називати статті прямо з наголосом. А то ні туди, ні сюди, аби не так як прийнято. Принаймні враження це складає таке з моєї точки зору. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:51, 30 липня 2016 (UTC)
Погоджуюсь з Base, Наголос ставлять в означенні на початку статті, як от в Івано-Франківськ. А в шапці - ніде не бачив. Ну і Вікіпедія:НЕСЛОВНИК Face-devil-grin.svg --Буник (обговорення) 08:27, 31 липня 2016 (UTC)
Та я в курсі, що прийнято вказувати наголос в означенні у вступному розділі статті. Просто іноді (дійсно, дуже іноді) назва без наголосу ріже око. Тому мені здається, що було би логічно, щоби можливість вказувати наголос (як елемент оформлення, на кшталт курсиву) в DISPLAYTITLE існувала, тим більше, що вона, наче, ніякій іншій логіці не суперечить (крім того, що тут так прийнято ;) ). --Olexa Riznyk (обговорення) 08:45, 31 липня 2016 (UTC)
 • Не торкаючись проблеми "потрібен - не потрібен", поділюся власним досвідом. Наголос у Ворді легко поставити так: піcля наголошуваної літери набрати код 0301 і в латинському регістрі нажати Alt+x. В. Николов (обговорення) 05:41, 31 липня 2016 (UTC)
  Ну так Microsoft Word - то не MediaWiki. --Буник (обговорення) 08:27, 31 липня 2016 (UTC)

«Усунення семантичних неоднозначностей» у нас відбувається через пояснення в дужках. Це по-друге. А по-перше, наголос в назві й не зможе охопити усі такі випадки. Наприклад, Коса́, коса́, коса́, Коса́, Коса́, Коса́. Наголос у назві просто безсилий. Коса (зачіска), коса (бар, форма рельєфу), коса (знаряддя праці), Коса (річка наша), Коса (одеське село), Коса (річка чужинська).--Dim Grits 20:32, 4 серпня 2016 (UTC)

Російськомовні дані з wikidata[ред. код]

За замовчуванням, для інформації, що береться з Вікіданих, якщо вона там не вказана українською, підтягується російськомовний варіант. Дякую, не треба. Можна якось натиснути на розробників, аби вони виправили це неподобство. Звичайно, має бути англійська мова замість російської.

Приклади: Final Fantasy XV (спойлер «творці» в картці), d:Q1779100 (твердження «продюсер»).

І заразом: де в Вікіданих сторінка запитів до ботовласників? --Yakiv Glück 15:37, 31 липня 2016 (UTC)

Розробники не поступляться - ми вже багато років на них тиснемо, і без результату. Щодо ботів - то d:Wikidata:Bot requests--Piramidion 16:23, 31 липня 2016 (UTC)
@Piramidion: як саме тиснемо? Не пригадую, щоб спільнота виставляла якісь ультиматуми. --ASƨɐ 07:13, 1 серпня 2016 (UTC)
А мова йшла про ультиматуми? Тоді можна спробувати, але я не уявляю, який тут ультиматум можна поставити, адже все впирається в технічну реалізацію - мовний фолбек неможливо відключити локально. --Piramidion 07:17, 1 серпня 2016 (UTC)
Вибачте, казочки про те що не можна — це маячня. --Ілля (обговорення) 22:31, 5 серпня 2016 (UTC)
Я мав на увазі - без участі розробників, чи, може, Ви знаєте, що треба написати в commons.css, щоб вимкнути фолбек? Як на мене, то якраз казочки про те, що можна - це маячня. Фолбек можуть вимкнути лише розробники, інакше ми вже давно його б у себе відключили. --Piramidion 01:32, 6 серпня 2016 (UTC)
а про що ми тут говоримо? про вплив на розробників. --Ілля (обговорення) 01:56, 6 серпня 2016 (UTC)
Мова йшла про ультиматум, який неможливо поставити, якщо не мати засобів локального впливу. Я мав це на увазі, а Ваше повідомлення - було грубим, в кращому випадку підпадає під порушення ВП:Е, в гіршому - порушення ВП:НО. Дуже негарно з Вашого боку.--Piramidion 09:28, 6 серпня 2016 (UTC)
ми говорили про різні речі і не зрозуміли одне одного. Я мав на увазі твердження деяких розробників, які потім декілька разів повторювалися, мовляв неможливо відключити фолбек лише для української Вікіпедії. Тому я вас зрозумів так, як чергове твердження про те, що немає сенсу ставити ультиматум бо фолбек неможливо відключити технічно. --Ілля (обговорення) 09:52, 6 серпня 2016 (UTC)
Не думаю, що спроби аргументації можна назвати реальним тиском. Думаю, представники Вікімедії мають знати краще, чого можуть боятися в головному офісі. --ASƨɐ 07:41, 1 серпня 2016 (UTC)
Вікідані розробляє Вікімедіа Німеччина, а не сам Фонд. Не впевнений, що в нас є дієві засоби тиску на них, враховуючи, що майже всі розробники Фонду впевнені, що українці бажають бачити текст російською. Тож думаю, що в нас є лише аргументи — NickK (обг.) 08:57, 1 серпня 2016 (UTC)
Думаю, Вікіданим байдуже, що відображати, вони просто використовують вікіпедійні налаштування. Я й не сумніваюся, що більшості українців приємніше бачити текст рос. а не англ., питання в тому, хто зможе відстояти свої інтереси. --ASƨɐ 11:17, 1 серпня 2016 (UTC)
Не бачу нічого приємного в рос. тексті в картках. Це зазвичай імена чи власні назви. Коли пишу статті, то я вказую їх складних випадках саме англійською (як мінімум в дужках поряд з укр. варіантом). Рос. варіант не використовується взагалі. Він лише збиває з пантелику, бо не одразу зрозуміло, що то російське слово серед купи українських, а отже його не можливо правильно прочитати.
«розробники Фонду впевнені, що українці бажають бачити текст російською» — з якого дива? Наша мова відрізняється від цього болгарського суржику більше, ніж іспанська від італійської. У іспанській, італійській та румунській вікіпедіях що, теж у випадку відсутності свого варіанту береться текст з сусідньої мови замість англомовного? --Yakiv Glück 23:40, 1 серпня 2016 (UTC)
Можливо, це можна вимкнути через Модуль:Wikidata? Якщо ні, можна поскаржитися розробникам Вікіданих, що з таким підходом їх офіс буде в місті БерлинNickK (обг.) 17:12, 31 липня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-31[ред. код]

21:48, 1 серпня 2016 (UTC)

Роджер Банністер[ред. код]

Сторінка потребує технічного втручання.--Білецький В.С. (обговорення) 08:28, 2 серпня 2016 (UTC)

Там треба просто нормальний шаблон вставити (зайвий код - вилучити). Для цього насправді технічні навички не потрібні.--Piramidion 09:14, 2 серпня 2016 (UTC)

Химерні таємничі примітки[ред. код]

Прошу виправити, у статті Джун Гевок. Дякую. --91.245.77.50 21:43, 2 серпня 2016 (UTC)

Ці таємничі примітки - з Вікідата (там зазначено дату смерті з посиланням на публікацію в газеті Нью-Йорк Таймс (англійською). Схоже, у нашому шаблоні {{персона}} (чи в якомусь його базовому шаблоні) властивість P1476 (назва публікації мовою оригіналу) не обробляється. Тому посилання на статтю в «Нью-Йорк Таймс» створюється, але без назви. --Olvin (обговорення) 22:10, 2 серпня 2016 (UTC)
Схоже справа в шаблоні {{Wikidata/p570}}. @AS та Andy pit: можете допомогти? --Olvin (обговорення) 22:17, 2 серпня 2016 (UTC)
Оновив Модуль:Sources з РуВікі. --ASƨɐ 00:05, 3 серпня 2016 (UTC)
@AS: Я тобі безмежно, шаленно, неймовірно вдячний! --Yakiv Glück 00:59, 3 серпня 2016 (UTC)

прибрати зі слова наголос як?[ред. код]

треба шаблон, щоб прибирав зі строки наголос. як от Бичко́в → Бичков, бо ж в назвах статей він відсутній.--Avatar6 (обговорення) 23:19, 5 серпня 2016 (UTC)

Га? Наголос у преамбулі потрібен. Про це вже було багато обговорень, як мінімум одне весною 2012 згадується, але, здається, були й новіші. Якщо наголос десь в іншому місці, то на клавіатурі є такі дві кнопки Backspace[en] та Delete[en] ;) Запевняю що їх використати куди простіше ніж будь-який з мені відомих шаблонів (включно з теоретично можливими). --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 00:46, 6 серпня 2016 (UTC)
Гу! Вичерпна відповідь, разом з історичним екскурсом. Видалення наголосу і потрібне для автоматичної обробки преамбули і виділення зі строки преамбули чистої назви. Якщо знайдете функціонал, якій вміє влучно користуватися клавішами Backspace[en] та Delete[en] із наголосом — дайте знати. ;) Нажаль автоматичне проставлення наголосу виглядає куди складніше (якщо взагалі теоретично можливе).--Avatar6 (обговорення) 04:31, 6 серпня 2016 (UTC)
Пане Avatar6, з того, що ви пишете (а дуже часто і робите) сторонній людині нічогісінько не зрозуміло. --Yakiv Glück 05:08, 6 серпня 2016 (UTC)
Кому не зрозуміло - перепитує.--Avatar6 (обговорення) 06:41, 6 серпня 2016 (UTC)
Що ботом, що скриптами, що модулями, що навіть вручну назву найкраще зчитувати з назви. Навіщо вам для цього преамбула? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 05:52, 6 серпня 2016 (UTC)
А наголос найкраще зчитувати з преамбули, і тільки з неї, що людині, що ботом, що скриптами. :) Прибирання наголосу потрібне в шаблоні, який створює картку і преамбулу статті (у яких і використовується наголос), для використання назви без наголосу для автоматичного створення посилань. Втім, якщо такий функціонал заскладний, будемо копати в сторону обробки {{PAGENAME}}--Avatar6 (обговорення) 06:41, 6 серпня 2016 (UTC)
@Avatar6: „А наголос найкраще зчитувати з преамбули, і тільки з неї, що людині, що ботом, що скриптами.“ — ні. Програма не зможе зчитати з преамбул деякі назви, бо їй не будуть відомі деякі рідковживані формати. Це виправдовувало б себе, якби було простіше за зчитування назви сторінки, але ж не є.
Ось, знайшов, як я колись думав таке робити: Шаблон:Вимова. --ASƨɐ 09:12, 6 серпня 2016 (UTC)
Наскільки розумію, ᛒᚨᛊᛖ має на увазі це обговорення --ASƨɐ 09:12, 6 серпня 2016 (UTC)

Комусь стане в нагоді: {{multireplace|Бичко́в|?1=а́|!1=а|?2=о́|!2=о|?3=і́|!3=і|?4=ї|!4=ї|?5=и́|!5=и|?6=у́|!6=у|?7=е́|!7=е|?8=є|!8=є|?9=ю|!9=ю|?10=я|!10=я}} (із наголосом) → результат: Бичков (без наголосу)

Питання закрито.--Avatar6 (обговорення) 15:36, 7 серпня 2016 (UTC)

прохання[ред. код]

Вітаю. Прохаю вас надати мені можливість редагувати з домашнього ноутбуку та зараховувати ці внески до моїх, позаяк графік трохи змінюється і матиму більше часу увечері та пізньої ночі. Не маю бажання у неділю сидіти в аптеці, коли є змога редагувати з домівки, про всяк випадок додам редагування з ноута. Дякую, --Л. Панасюк (обговорення) 10:22, 6 серпня 2016 (UTC)

Змінити запис авторства неможливо, тому вам потрібно просто залогінитись під своїм логіном і паролем. --Максим Підліснюк (обговорення) 10:39, 6 серпня 2016 (UTC)
дякую, спробую згадати все, --IP-адреса 18:19, 6 серпня 2016 (UTC)

Як прибрати курсив із заголовка[ред. код]

Назва сторінки Кермек виїмчастий чомусь виділена курсивом.

--В.Галушко (обговорення) 13:20, 7 серпня 2016 (UTC)

У коді є шаблон {{italic title}}, але може той заголовок таки має бути курсивом? --Микола Василечко (обговорення) 13:30, 7 серпня 2016 (UTC)
Курсив потрібен був, поки у назві сторінки була латинська назва рослини, але пан Галушко сторінку перейменував, тож потреба зникла. --Ата (обг.) 12:09, 8 серпня 2016 (UTC)

Вилучити певну категорію зі статті[ред. код]

Хто знає, чи є можливість вилучення категорії зі статті, що додається шаблоном, при тому, що шаблон, звідки категоризується стаття, потрібний у статті? --Микола Василечко (обговорення) 19:37, 7 серпня 2016 (UTC)

В шаблоні треба прописати виняток. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:02, 7 серпня 2016 (UTC)
Виняток статей, які не мають бути категоризовані? Як це зробити? Мені конкретно треба, щоб шаблон {{ТДМУ}} не категоризував ректорів у категорію Категорія:Тернопільський державний медичний університет, бо для ректорів є окрема категорія Категорія:Ректори Тернопільського державного медичного університету‎, що вже вкладена у вищу. Також у інших подібних випадках ще та ж проблема. І до цього часу я не зустрічав коду, як ці винятки прописати, а сам додуматися не можу.--Микола Василечко (обговорення) 04:20, 8 серпня 2016 (UTC)
Для даного випадку, наприклад, ось так. 1) Прописуємо в шаблоні умову: якщо параметр «ректор» = 1, тоді став категорію для ректорів, в іншому випадку — став загальну категорію. 2) Ставимо на сторінку ректорів шаблон у такому вигляді: {{ТДМУ|ректор=1}} --Yakiv Glück 05:59, 8 серпня 2016 (UTC)
Дякую. Запишу собі в нотатки, бо такий параметр ще треба в кількох шаблонах застосувати. --Микола Василечко (обговорення) 06:42, 8 серпня 2016 (UTC)
стандартний параметр шаблонів для загального відключення категоризації nocat=1. Але він звичайно працює тільки коли обробляється в коді шаблону. Передбачення його використання в коді шаблону у вигляді {{#if:{{{nocat|}}}||[[Категорія:...]]...}} або для шаблонів основного простору імен (щоб не категоризували, наприклад, сторінки обговорення чи документації шаблонів) {{#if:{{{nocat|}}}{{NAMESPACE}}||[[Категорія:...]]...}} вважається добрим стилем.--Avatar6 (обговорення) 08:20, 8 серпня 2016 (UTC)

треба допомога[ред. код]

Є два шаблони: Шаблон:Британські Віргінські Острови на Олімпійських іграх та Шаблон:Американські Віргінські острови на Олімпійських іграх за дивним збігом обставин код в них один і той самий. Тому існує певна помилка. Головна назва в обох шаблонах одна і та сама Британські Віргінські острови на Олімпійських іграх, хоча в шаблоні Американців повино бути Американські Віргінські острови на Олімпійських іграх. Хто може виправити цей недолік? --Jphwra (обговорення) 03:57, 8 серпня 2016 (UTC)

І ще по одному шаблону: Шаблон:Буркіна-Фасо на Олімпійських іграх, назва в шаблоні чомусь звучить так: Буркіна Фасо на Олімпійських іграх, треба виправити на Буркіна-Фасо на Олімпійських іграх. --Jphwra (обговорення) 04:03, 8 серпня 2016 (UTC)

Наче виправив, перевірте. І було б значно легше, якби ви одразу давали посилання, а не писали назви шаблонів простим текстом. --Yakiv Glück 06:08, 8 серпня 2016 (UTC)
Так. Дякую за допомогу. --Jphwra (обговорення) 07:03, 8 серпня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-32[ред. код]

15:40, 8 серпня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-33[ред. код]

19:36, 15 серпня 2016 (UTC)

Шаблон:Злочинець[ред. код]

Неправильна обробка без фото: Арнольд Ротштейн. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 09:39, 18 серпня 2016 (UTC)

Виправив. --MMH (обговорення) 12:49, 20 серпня 2016 (UTC)

Йорданія на Олімпійських іграх[ред. код]

Йорданія на Олімпійських іграх, чомусь в таблиці видає замість цієї назви іншу: Йордан на Олімпійських іграх. --Jphwra (обговорення) 13:40, 19 серпня 2016 (UTC)

Де? У мене відображає Йорданія.--Анатолій (обг.) 13:43, 19 серпня 2016 (UTC)
В таблиці медального заліку якщо натиснути то це перенаправлення (яке я зробив), а до цього висвічувалось червоним Йордан на Олімпійських іграх, хоча повино бути Йорданія на Олімпійських іграх. --Jphwra (обговорення) 14:41, 19 серпня 2016 (UTC)
YesТак Зроблено, проблема була в {{КраїнаОІ/Список}} — NickK (обг.) 14:49, 19 серпня 2016 (UTC)
Дякую, NickK, який це розумник накоїв? Бо це вже не вперше. --Jphwra (обговорення) 15:05, 19 серпня 2016 (UTC)
Там треба перевірити всі назви країн у {{КраїнаОІ/Список}}, можливо, там ще є помилки. Але там від початку замість Йорданії був Йордан, імовірно, через помилковий переклад з англійської Jordan — NickK (обг.) 15:12, 19 серпня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-34[ред. код]

21:18, 22 серпня 2016 (UTC)

Як краще посилатись на укази Президента?[ред. код]

Укази Президента України можуть публікуватись на сайті президента і також на сайті Верховної Ради. Куди краще посилатись?
Існує Шаблон:УПУ, який за помовчанням посилається на сайт ВР, але мені здається, так було зроблено з суто технічних причин.
Проблема в тому, що після оновлення президентського сайту старі посилання перестали діяти; їх треба масово оновлювати і мені б хотілось визначитись, як це краще зробити.--Bearboar (обговорення) 21:14, 23 серпня 2016 (UTC)

Краще взагалі їх заливати на Вікіджерела й посилатись туди. Хоча звідти також кудись доведеться посилатись. artem.komisarenko (обговорення) 22:05, 23 серпня 2016 (UTC)
Краще посилатись на сайт ВРУ, там посилання формується за номером указу.--Анатолій (обг.) 22:09, 23 серпня 2016 (UTC)

Довідка:Помилки посилань на джерела[ред. код]

Ця сторінка висить в мегатопі вже дуже давно, єдина з усього того, не генерована профільними шаблонами. Це навіть іронічно, що користувачу пропонують самому собі дати ради[1]. Подивився, що у інших: росіяни пишуть, що «Необходимо задать параметр url= в шаблоне { {cite web}}. », у англ великий розділ для такого. Хтось може написати цю штуку, чи хоча б показати, що писати? 2022 посилання ж! --Andrei Kurbiko (обговорення) 08:38, 28 серпня 2016 (UTC)

Ці посилання формує шаблон {{cite web}} (у Вашому прикладі) і, можливо, ще якісь бібліографічні шаблони. --MMH (обговорення) 11:16, 28 серпня 2016 (UTC)
Наведене Вами повідомлення російського шаблону {{cite web}} - це інший варіант помилки. Невказаний обов'язковий параметр і вказаний невідомий параметр - це дві різні помилки. --MMH (обговорення) 11:23, 28 серпня 2016 (UTC)
Різницю - зрозумів, що робити з довідкою - не зрозумів Face-smile.svg --Andrei Kurbiko (обговорення) 12:09, 28 серпня 2016 (UTC)
Може просто прибрати з шаблону посилання? — Це написав, але не підписав користувач Andrew J.Kurbiko (обговореннявнесок).
Довідку можна перекласти з наведеного Вами посилання en:Help:CS1 errors. Хіба що наш(і) шаболн(и) можуть бути не достатньо актуальними. Прибрати може бути проблематично, бо шаблон породжується модулем, і цю сторінку вказано в підмодулі налаштувань Модуль:Citation/CS1/Configuration. --Olexa Riznyk (обговорення) 12:18, 28 серпня 2016 (UTC)
Нічого проблематичного - адміністратори легко заберуть. --MMH (обговорення) 12:26, 28 серпня 2016 (UTC)
Якщо ніхто не візьметься написати найближчим часом, то можна прибрати. --MMH (обговорення) 12:24, 28 серпня 2016 (UTC)

Примітки[ред. код]

 1. Комаров В.О. Iсторiя Криворiжжя Днепропетровск: Сiч, 1992. kryvyirih.dp.ua.  Проігноровано невідомий параметр |urdl= (довідка);

Сторінки кнайпи не мають категорій[ред. код]

взагалі не категоризовані. треба узагальнити в єдину категорію.--Avatar6 (обговорення) 09:42, 28 серпня 2016 (UTC)

YesТак Зроблено --Максим Підліснюк (обговорення) 10:10, 28 серпня 2016 (UTC)

pywikibot дає вкорочений список інтервікі[ред. код]

Мій бот часто використовує інформацію з іншомовних сторінок переходячи на них за інтервікі посиланнями. З якогось часу є проблема: Page.interwiki() повертає лише перших десять (за алфавітом) посилань. Нп.

import wikipedia
pg = wikipedia.Page('it', 'Lamezia Terme')
iw = pg.interwiki()
len(iw)

дає результат

10

хоч там 48 міжмовних посилань. Чи знає хтось як розв'язати проблему?

У мене стара версія pywikipedia (04.2015), в нових треба здається замінити в коді wikipedia -> pywikibot.--Rar (обговорення) 08:19, 29 серпня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-35[ред. код]

15:59, 29 серпня 2016 (UTC)

Зміна кнопки «Зберегти сторінку» україномовні проекти оминула поки що, бо перекладачі нову назву переклали так само як була звична, тож нічого не змінилось. --Ата (обг.) 17:26, 30 серпня 2016 (UTC)

Вас згадали у розділі[ред. код]

Відкрийте Спеціальна:Сповіщення. Побачите купу повідомлень типу «Вас згадали на сторінці <назва сторінки> у <назва розділу>». Чи є якісь перешкоди, щоб додати слово "розділу" і зробити повідомлення більш зрозумілими? «Вас згадали на сторінці <назва сторінки> у розділі <назва розділу>». --Yakiv Glück 16:56, 30 серпня 2016 (UTC)

Та нема перешкод. --Ата (обг.) 17:19, 30 серпня 2016 (UTC)
@Piramidion: @Ата: тоді давайте. --Yakiv Glück 12:21, 1 вересня 2016 (UTC)

HotCat[ред. код]

Є таке запитання: при вилученні категорії, що зустрічається двічі, HotCat автоматично вилучає зразу обидві категорії (ред.№ 18727956). Чи це штатний функціонал? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 11:18, 31 серпня 2016 (UTC)

А якої поведінки ви очікували? HotCat як вилучає категорію, то всі її включення — NickK (обг.) 11:50, 31 серпня 2016 (UTC)
Да, в ній є ще 1 глюк: при вилученні подвоєнних категорій залишається зайвий перенос рядка. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 15:11, 31 серпня 2016 (UTC)

Шаблон швидкого вилучення[ред. код]

В {{шаблоні db}} в разі його розміщення на сторінці обговорень посилання «вилучити» веде на сторінку самої статті. Можна це якось виправити? --Nina Shenturk (обговорення) 13:33, 4 вересня 2016 (UTC)

Додатки з символами[ред. код]

Доброго дня ! Не підкажете, куди поділося відображення додатків з орфографічними та іншими символами під вікном редагувань, і як його відновити. Пишуть: "Підсторінку із символами не знайдено або не вдалося завантажити. Це нормально, якщо ви ще не зберегли жодну версію. Натисніть, щоб редагувати символи". Та натискання нічого не дає.--Yasnodark (обговорення) 14:43, 4 вересня 2016 (UTC)

Знайдіть опис цього додатка в налаштуваннях, там сказано, як відновити стандартний набір символів.--Piramidion 15:42, 4 вересня 2016 (UTC)
Натискаєте на символ зубчастого колеса → тиснете «відновити звичаєві» → «зберегти на підсторінку». Після того можете налаштувати панель під власні вимоги. --AMY (обговорення) 18:05, 4 вересня 2016 (UTC)
AMY як я зазначав вище натиснення на колесо - нічого не дає.--Yasnodark (обговорення) 10:43, 5 вересня 2016 (UTC)
@Yasnodark: тобто на шестірню зліва від панелі? Якщо нічого не відбувається, скажіть, чи є в джаваскриптовій консолі якісь помилки ([40]). --ASƨɐ 10:44, 5 вересня 2016 (UTC)
ASƨɐ там незовсім зрозуміло, проте скористався порадою Piramidion - ніби відновилося..--Yasnodark (обговорення) 12:43, 5 вересня 2016 (UTC)
Треба буде зробити краще повідомлення. І сторінку з описом, що робити, якщо щось не працює. Можливо знайду час в найближчі два дні. --ASƨɐ 20:28, 4 вересня 2016 (UTC)

@Piramidion: оновіть, будь ласка, код додатка із Користувач:AS/rast.js. Можете також дописати що-небудь цікаве до Користувач:AS/ППС-2. --ASƨɐ 12:43, 6 вересня 2016 (UTC)

YesТак Зроблено. У мене ще є запитання - чому на вкладці пошуку й заміни відображаються чотири рядки
 • Нема збігів
 • Заміни виконано
 • Вкажіть рядок до пошуку
 • Неправильний регулярний вираз
якщо в поля пошуку й заміни не введено жодної інформації? Чи можна якось це прибрати? Бо панель розтягується у висоту, і це явно зайве (я сам не можу з цим допомогти, бо на скриптах не знаюся)--Piramidion 12:58, 6 вересня 2016 (UTC)
Щось не спрацьовує при ініціалізації, спробую знайти причину. --ASƨɐ 13:12, 6 вересня 2016 (UTC)
@Piramidion: наче виправив. Онови знову. --ASƨɐ 14:22, 6 вересня 2016 (UTC)
Трошки пізніше зроблю--Piramidion 16:56, 6 вересня 2016 (UTC)
YesТак Зроблено і дякую за виправлення. --Piramidion 18:24, 6 вересня 2016 (UTC)
@Piramidion: ах, і прибери отой рядок з comsole.log з коду :( --ASƨɐ 20:54, 6 вересня 2016 (UTC)
Панове, але я вибачаюсь, у мене не хоче зберігати панель спецсимволів, а підсторінку створити не вдається, вибиває «ви не маєте права на створення даної сторінки». --Yukh68 (обговорення) 20:58, 6 вересня 2016 (UTC)
@Yukh68: тобто, ви не можете навіть створити порожню підсторінку Користувач:Yukh68/AStools.js? --ASƨɐ 21:01, 6 вересня 2016 (UTC)
Так, саме її і не можу створити, вибиває «у вас немає прав на створення даної сторінки». --Yukh68 (обговорення) 21:03, 6 вересня 2016 (UTC)
І будь-яку иншу підсторінку не можете створити? --ASƨɐ 21:05, 6 вересня 2016 (UTC)
Там хтось додав ім'я користувача до чорного списку, я пізніше гляну в чому справа. Можливо, треба буде створити вручну--Piramidion 21:06, 6 вересня 2016 (UTC)
Іншу я не пробував, то не знаю. --Yukh68 (обговорення) 21:09, 6 вересня 2016 (UTC)
Якщо MediaWiki:Titleblacklist, то наскільки зрозумів, вандал створював статтю Yukh68. Мабуть треба виправити регулярний вираз так, щоб користувач міг створювати підсторінки. --ASƨɐ 21:13, 6 вересня 2016 (UTC)
@Yukh68: додав рядок до білого списку назв. Спробуйте тепер.--Piramidion 21:54, 6 вересня 2016 (UTC)
Так, дякую, вже працює. --Yukh68 (обговорення) 04:20, 7 вересня 2016 (UTC)

{{doc}}[ред. код]

Є підозра на некоректну работу шаблону. Так, у {{Почесний співробітник держбезпеки}} некоректно відображається документація, хоча на сторінці документації все чудово. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 15:11, 5 вересня 2016 (UTC)

Це швидше щось з шаблоном {{Державний діяч}} або з його викликом. Він чомусь захоплює текст, що знаходиться нижче нього в документації. --MMH (обговорення) 17:04, 5 вересня 2016 (UTC)
Була неправильна розмітка в документації Почесний співробітник держбезпеки. --ASƨɐ 18:45, 5 вересня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-36[ред. код]

17:12, 5 вересня 2016 (UTC)

Оголошення на банер[ред. код]

Доброго усім дня. Організовую Вікімарафон до 730-річчя міста Черкаси. Хочу про цей захід оголосити за допомогою банера зверху. Хто допоможе в цьому, бо сам не знаю як? --Вальдимар 11:34, 7 вересня 2016 (UTC)

Вальдимар, а може трохи зачекаєте, я спеціально місяць фантастики ще у липні запланував на вересень, щоб не перетинатися з Вікі-олімпіадою. А вони так затягнули, що досі відтягують контингент. І от нарешті, алілуя, вона завершується (Вікі-олімпіада), а тут ви зі своїм марафоном, чи не можна його на жовтень відтермінувати.--Yasnodark (обговорення) 11:49, 7 вересня 2016 (UTC)
Черкаси святкують день міста саме 12-18 вересня. --Вальдимар 12:35, 7 вересня 2016 (UTC)
Хіба 300 років було не 2014-го?.. --Fessor (обговорення) 14:52, 7 вересня 2016 (UTC)
Щоб не задавати таких питань, треба спочатку прочитати статтю про місто. --Вальдимар 17:29, 8 вересня 2016 (UTC)

Дивлячись який. Я можу з Централ нотісом допомогти, тоді цей банер ротуватиметься з ВЛПшним. А можна локально сайтнотіс повісити, тоді він буде під ВЛПшним. Останнє то до адмінів. У будь-якому випадку бажано провести десь тут голосування щоб побачить що спільнота не проти, бо то вузька річ досить таки (в Централ нотісі є геолокація, але вона до країн, а не до міст) --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 20:01, 8 вересня 2016 (UTC)

З твоїх слів я нічогісінько не зрозумів, окрім того що це до адмінів. Але я теж адмін, а цього робити не вмію. Щодо голосування - часу мало, у понеділок вже старт. Якщо це так бюрократично важко - тоді не треба. Дякую. --Вальдимар 05:52, 9 вересня 2016 (UTC)
@Base: думаю, що СentralNotice було б добре, дякую. голосування можна й у цій кнайпі? @Вальдимар: сам марафон має стартувати коли? банер треба з 12 по 18 включно? --アンタナナ 08:09, 9 вересня 2016 (UTC)
Марафон стартує у понеділок, у суботу заключний день на базі бібліотеки. У неділю підведення підсумків та нагородження. --Вальдимар 09:19, 9 вересня 2016 (UTC)

Банер[ред. код]

Це буде СentralNotice, чергуватиметься із повідомленням про фотоконкурс ВЛП. Голосування проводиться з метою оцінити, що спільнота не проти такого банера. Банер потрібно повісити уже в понеділок, тому голосування триває до неділі, 11 вересня 2016 року, до 22:00 EEST. Якщо є зауваження до тексту чи оформлення банера, то прошу висловлювася --アンタナナ 00:21, 10 вересня 2016 (UTC)

 • Період: 2016-09-12 00:00 EEST (UTC+3) - 2016-09-17 23:59 EEST (UTC+3)
 • Проекти: усі
 • Мови: uk / укр
 • Країни: Україна
 • Анонімні користувачі/Зареєстровані: Зареєстровані
 • Пристрої: усі
 • Банер:
antanana
ɪ
Черкаси вікімарафон 2 (лого).svgВІКІМАРАФОН ДО 730-РІЧЧЯ МІСТА ЧЕРКАСИ
12—17 вересня 2016


Черкаси вікімарафон 2 (лого).svgВІКІМАРАФОН ДО 730-РІЧЧЯ ЧЕРКАС
12—17 вересня 2016


Черкаси вікімарафон 2 (лого).svgВІКІМАРАФОН ДО 730-РІЧЧЯ МІСТА ЧЕРКАСИ
12—17 вересня 2016

Голосування[ред. код]

antanana
 • Symbol support vote.svg За --アンタナナ 00:21, 10 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За --MMH (обговорення) 12:17, 10 вересня 2016 (UTC)
 • Pictogram voting comment.svg Коментар «Черкаси» з малюнку ліворуч краще прибрати, оскільки тему вікімарафону заявлено в тексті оголошення, а вертикальний розмір лого в сайтнотісі і так замалий. Малюнок праворуч просто зайвий. — ɪ 12:30, 10 вересня 2016 (UTC)
  • На мій погляд, нічого прибирати не слід. --MMH (обговорення) 12:47, 10 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Подобається найбільше із запропонованих. --visem (обговорення) 08:53, 13 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Зелененьке тло, і Черкаси — зелене місто. Файно. --MSha (обговорення) 12:35, 13 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Мені здається, що цей варіант найцікавіший. --ХЕндрюХ (обговорення) 10:10, 13 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Зелений мій улюблений колір :). --Стефанко1982 (обговорення) 13:43, 13 вересня 2016 (UTC)
  Знайдете спільну мову з Антананою :) --visem (обговорення) 06:44, 14 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Мені сподобався цей варіант. Такі кольори історично добре пасують Черкасам, бо саме на території Черкащани і самих Черкас зародилося українське козацтво. Немовби козацький кінь біжить по зеленому полю. Чудовий банер. --Сергій1992 (обговорення) 19:39, 14 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Подобаються усі варіанти, але цей найбільше Face-smile.svg --Нестеренко Оля (обговорення) 19:00, 15 вересня 2016 (UTC)
ɪ
 • Symbol support vote.svg За 2й варіант --Anntinomyобг 19:01, 10 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За 4-й варіант.--Watashi-wa (обговорення) 19:05, 10 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За 4-й варіант. --Fessor (обговорення) 09:16, 12 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За 4-й варіант. --Вальдимар 09:20, 12 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За 2-й або 4-й варіант. Як банер виглядає, вже не так важливо — статті треба писати й редагувати, ось суть тижня. А тут часу обмаль на Вікіпедію взагалі: ще й ВЛП одночасно... --Микола Василечко (обговорення) 15:48, 13 вересня 2016 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За будь-який варіант, можете усі 4 варіанти раз на день міняти Face-smile.svg, поставте нарешті хоч щось.--Сергій Липко (обговорення) 07:19, 14 вересня 2016 (UTC)

@Antanana:, @ɪ: За правописом міста Черкас, а не міста Черкаси, згідно з правилами відмінювання прикладок — NickK (обг.) 21:26, 10 вересня 2016 (UTC)

Тоді й «міста» не треба. Виправлено. — ɪ 21:49, 10 вересня 2016 (UTC)
Шановна громада, Ви тут обговорюєте зміни до логотипу та назви, але ж вони вже офіційно розповсюджені по усьому місту, Фейсбуку та місцевих ЗМІ. Щодо правопису, то я в курсі, але нам потрібно було, щоб у назві звучало саме Черкаси. --Вальдимар 05:57, 11 вересня 2016 (UTC)
Як щодо «Черкаси: вікімарафон до 730-річчя міста»? — ɪ 13:33, 11 вересня 2016 (UTC)
Вже все, поїзд поїхав. --Вальдимар 05:16, 12 вересня 2016 (UTC)
Куди поїхав? Напис на банері — живий текст, який можна змінити будь-коли. Ви самі можете це зробити. — ɪ 07:04, 12 вересня 2016 (UTC)
Поїхав по місцевих ЗМІ, на Фейсбук, листом по навчальних закладах тощо. --Вальдимар 07:44, 12 вересня 2016 (UTC)
Поїхали офіційна назва і повний логотип, а не банер. Компактну версію лого — геральдичного коня на червоному тлі з числом «730» — збережено в дизайні банера. Напис на банері можна змінити будь-коли — у тому числі узгодивши його з офіційною назвою. Узгоджено (варіанти 2, 4). — ɪ 08:41, 12 вересня 2016 (UTC)
«Черкаси: вікімарафон до 730-річчя»? --アンタナナ 09:36, 12 вересня 2016 (UTC)

Пропоную вже поставити якийсь із банерів, бо марафон не настільки довгий, щоб витрачати час на довге обговорення. --visem (обговорення) 06:46, 14 вересня 2016 (UTC)

Я про це написав ↑↑↑, як тільки заїкнулись про голосування. Нормально, проте провели роботу на цій сторінці. --Вальдимар 09:39, 15 вересня 2016 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Хоч і з великим запізненням, але банер поставив локально (варіант Антанани, бо він набрав найбільше голосів). Треба було на ВП:ЗА звернутися - тоді б може хтось оперативніше відреагував.--Piramidion 12:14, 16 вересня 2016 (UTC)

Місячник фантастичних творів теж хоче банер[ред. код]

Piramidion А не можна задля справедливості зробити банер для Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць фантастичних творів. А то почався раніше, а на банер мабуть не заслужив? А серед читачів укрвікі - я гадаю шанувальників фантастики аж ніяк не менше за "фанів" Черкас. Також було б непогано змінити терміни місячника, офійційно продовживши до 10 жовтня, адже є нещодавній прецендент Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Вікі-Олімпіада-2016, що тривала лише офіційно 48 днів.--Yasnodark (обговорення) 11:46, 20 вересня 2016 (UTC)
Для встановлення банера потрібне голосування спільноти, я одноосібного рішення приймати не можу. Ну і для тижнів у нас не прийнято встановлювати банерів, а попередній тиждень був вікімарафоном, який закінчувався фізичною зустріччю, тому використання банера цілком виправдане. Термін змінюєте на власний розсуд, якщо є згода учасників тижня.--Piramidion 12:04, 20 вересня 2016 (UTC)
Не бачу сенсу ставити банер на звичайні тематичні тижні. У нас майже завжди є тематичний тиждень, що означає, що майже завжди буде банер. Крім того, тематичні тижні вже рекламуються на Головній сторінці — NickK (обг.) 12:58, 20 вересня 2016 (UTC)
Головна сторінка не сприяє залученню нових вікіпедистів на відміну від банера.
"У нас майже завжди є тематичний тиждень, що означає, що майже завжди буде банер." - дуже дивна постановка питання - вам що місця шкода? - вперше в укрвікі місячник фантастичних творів - а шанувальники фантастичної літератури - потенційні активні дописувачі вікіпедії. Тому саме так я і вважаю: кожен тематичний тиждень чи бодай місячник має право на банер, а не лише обрані.--Yasnodark (обговорення) 16:26, 20 вересня 2016 (UTC)

Попередній перегляд редагування категорії[ред. код]

При попередньому перегляді редагування категорії бачимо такий напис: Сторінки в категорії «Редагування Категорія:Дирекції Укрзалізниці». Повинно бути Сторінки в категорії «Категорія:Дирекції Укрзалізниці»--Avatar6 (обговорення) 04:02, 11 вересня 2016 (UTC)

Повинно бути: Сторінки в категорії «Дирекції Укрзалізниці». Два рази слово "категорія" не потрібне. --MMH (обговорення) 08:19, 11 вересня 2016 (UTC)
Хіба що робити запит до розробників. Зараз логіка така, що в лапках відображається заголовок („Редагування Категорія:Дирекції Укрзалізниці“) або, коли він збігається з назвою сторінки, назва сторінки без простору назв. --ASƨɐ 11:26, 11 вересня 2016 (UTC)

Окремі кнопки зовнішнього і внутрішнього посилання в панелі редагування[ред. код]

Вітаю. Останнім часом періодично відкривається панель редагування з окремими кнопками зовнішніх та внутрішніх посилань. Якось так Підкажіть, як від цього лиха позбавитися? --AMY (обговорення) 08:07, 12 вересня 2016 (UTC)

Схоже, так відображається тоді, коли вимкнути опцію „Увімкнути майстри для додавання посилань, таблиць, а також функції пошуку і заміни“ в налаштуваннях. --ASƨɐ 09:25, 12 вересня 2016 (UTC)
Прибрав галочку. Не допомогло. --AMY (обговорення) 09:32, 12 вересня 2016 (UTC)
Навпаки, якщо галочка є, то мала би бути тільки одна кнопка. --ASƨɐ 09:34, 12 вересня 2016 (UTC)
Галка була, кнопки раптом стали окремо, галку прибрав, кнопки так само окремо. --AMY (обговорення) 09:57, 12 вересня 2016 (UTC)
@AMY 81-412: ага, я бачу, що кнопка має мигцем сховатися при завантаженні сторінки, значить, у вас якісь проблеми з джаваскриптами (надіюся, не моїми :)). Перевірте, які помилки вибиває в консолі браузера [49]. --ASƨɐ 17:46, 13 вересня 2016 (UTC)
Проблема як сама собою з’явилася, так само й зненацька щезла… Дива та й годі ;) --AMY (обговорення) 07:57, 16 вересня 2016 (UTC)
Думаю, це не надто велика проблема. От коли б хтось виправив проблему з регулярним зникненням кнопки Вікіфікатора... --MMH (обговорення) 08:52, 16 вересня 2016 (UTC)
Цілком слушне зауваження. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 08:54, 16 вересня 2016 (UTC)

До мого редагування автоматично додалися інші[ред. код]

Сьогодні вносив невелику зміну до Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Полтавська область/Полтава. Моє редагування стосувалося лише будинку Бахмутського з різницею у 10 символів відносно старої версії. Але ось моє редагування вийшло таким ред.№ 18792351. Переважну більшість змін з цього редагування я не вносив. У процесі редагування зверху було повідомлення, що я редагую застарілу версію. Я вийшов, перевірив, що версія поточна, неперевірених змін немає, зайшов у редагування в другий раз. Все одно було повідомлення, що я редагую застарілу версію. Після збереження зміни видалилося 22 472 символи.

В чому може бути причина такого?--Юровский Александр (обговорення) 10:45, 12 вересня 2016 (UTC)

Схоже, дійсно зберегли якусь стару версію. Можливо, якісь проблеми з оновленням сторінки: наприклад, пропав інтернет на якийсь час і браузер підвантажив сторінку не з інтернету, а з кешу. --MMH (обговорення) 10:56, 12 вересня 2016 (UTC)
Можливо щось таке. Хоча я зайшов на сторінку сьогодні, а попередні зміни були зроблені вчора. Під час мого перегляду сторінки її ніхто не змінював.--Юровский Александр (обговорення) 11:03, 12 вересня 2016 (UTC)
Не слід було ігнорувати повідомлення про редагування старої версії - раз таке пише, значить так і є. Але це нічого страшного, головне що самі виправили. --MMH (обговорення) 11:08, 12 вересня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-37[ред. код]

18:04, 12 вересня 2016 (UTC)

Як отримати посилання на елемент Вікіданих[ред. код]

якщо він не має відповідної сторінки у вікіпедії. приклад: Дано: Категорія:Білоруські прізвища на своїй сторінці Вікіданих (d:Q8295412) має твердження P301 (основна стаття категорії) з елементом d:Q4082729, сторінка якого (Білоруські прізвища) відсутня в українській вікіпедії.

Треба код шаблону, який буде на сторінці повертати ID елемента Вікіданих, який вказано у твердженні сторінки, для отримання прямого посилання на пов'язаний елемент. тобто на сторінці Категорія:Білоруські прізвища повертав посилання із твердження P301 (основна стаття категорії) на d:Q4082729. Можливо хтось знає функцію модуля що робить таке, бо повинна бути.--Avatar6 (обговорення) 04:25, 14 вересня 2016 (UTC)

Не зрозумів, що треба повертати. {{#property:P301|from=Q8295412}}: білоруське прізвище --ASƨɐ 07:30, 14 вересня 2016 (UTC)
@AS:, от бачите, повертає нелінкований текст. Треба ID, посилання d:Q4082729, щоб сформувати таку конструкцію Білоруські прізвища[[ d]]. - зрозуміло і видно, що у інших вікіпедіях є така стаття.--Avatar6 (обговорення) 08:54, 15 вересня 2016 (UTC)
Зараз модулю Wikidata можна вказувати, яку функцію форматування твердження використати. Можна написати таку функцію, яка вам потрібна. --ASƨɐ 20:18, 15 вересня 2016 (UTC)

Якісь неполадки з базою[ред. код]

ред.№ 18807597, ред.№ 18808768, ред.№ 18806293 тощо. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 14:27, 15 вересня 2016 (UTC)

І довго ви будете продовжувати цей "цирк"? Все з базою добре.--Сергій1992 (обговорення) 15:34, 15 вересня 2016 (UTC)
У деяких поважних користувачів за останні дві доби є якісь незрозумілі правки. Вважаю, що це зроблено ненавмисне. Тому щось з базою. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 04:52, 16 вересня 2016 (UTC)

Баг[ред. код]

Не можу додавати нормально заголовки за допомогою кнопки на панелі інструментів зверху — не відкривається вниз стрічка з тими рівнями, добре, що внизу є на панелі 2 і 3 рівня...--Сергій Липко (обговорення) 18:20, 15 вересня 2016 (UTC)

@Сергій Липко: є якісь помилки скриптів? --ASƨɐ 20:37, 15 вересня 2016 (UTC)
та от з кнопкою «Заголовки» не знаю що, у тебе нормально відкривається вікно вниз з «2 рівень 3 рівень 4 рівень 5 рівень»? бо у мене воно наче тягнеться до межі вікна для вводу тексту, а далі не видно... чи то комп якось глючить, давно вінду, хром не перестановлював...--Сергій Липко (обговорення) 21:03, 15 вересня 2016 (UTC)

/w/load.php?debug=false&lang=uk&modules=jquery%2Cmediawiki&only=scripts&skin=vector&version=07zvr6j:155 Use of "mwCustomEditButtons" is deprecated. Use mw.toolbar instead. /w/load.php?debug=false&lang=uk&modules=jquery%2Cmediawiki&only=scripts&skin=vector&version=07zvr6j:155 Use of "mwEditButtons" is deprecated. Use mw.toolbar instead. /w/load.php?debug=false&lang=uk&modules=jquery%2Cmediawiki&only=scripts&skin=vector&version=07zvr6j:155 Use of "importScriptURI" is deprecated. Use mw.loader instead. /w/load.php?debug=false&lang=uk&modules=jquery%2Cmediawiki&only=scripts&skin=vector&version=07zvr6j:155 Use of "mwCustomEditButtons" is deprecated. Use mw.toolbar instead. /w/load.php?debug=false&lang=uk&modules=jquery%2Cmediawiki&only=scripts&skin=vector&version=07zvr6j:155 Use of "debug" is deprecated. Use mw.config instead. /w/load.php?debug=false&lang=uk&modules=jquery%2Cmediawiki&only=scripts&skin=vector&version=07zvr6j:155 Use of "wgNamespaceNumber" is deprecated. Use mw.config instead. --Сергій Липко (обговорення) 21:03, 15 вересня 2016 (UTC)

Ну, в лозі помилок нема. І сам елемент не з'являється на сторінці [56]?. --ASƨɐ 21:10, 15 вересня 2016 (UTC)
я просто скопіював те, що у вкладці Консоль (Console), як радили у довідці, на жаль, проблема актуальна, елемент неможливо побачити на території вікна вводу тексту...--Сергій Липко (обговорення) 22:02, 15 вересня 2016 (UTC)
Маю на увазі, можливо, елемент існує, але невидимий. Панель розробника дозволяє це вияснити. --ASƨɐ 22:19, 15 вересня 2016 (UTC)

Баг з шаблоном Metacritic[ред. код]

@AS: Ще є такий баг з шаблоном Metacritic. Наприклад, у статті «Плем'я (фільм, 2014)», якщо перейти за посиланням на сторінку фільму на ресурсі Metacritic через шаблон «бібліоінформація» — Тематичні сайти, то виходить помилка. Там начебто повторюється http://www.metacritic.com/movie/movie/the-tribe (movie/movie). --Watashi-wa (обговорення) 21:21, 15 вересня 2016 (UTC)

Виправив Модуль:External links. --ASƨɐ 21:29, 15 вересня 2016 (UTC)
Дякую.--Watashi-wa (обговорення) 21:33, 15 вересня 2016 (UTC)

Відображення координат і мапи[ред. код]

Колеги, а чи може хто розібратись, чому в статті Мазепа (Пенсильванія) некоректно відображається шаблон: у шаблоні пише W (зах. довгота) а в статті вискакує східна і мапа замість Пенсильванії - розгортка глобуса. Допоможіть. Mykola Swarnyk (обговорення) 15:18, 16 вересня 2016 (UTC)

Всі параметри повинні бути з маленької літери. Дивіться документацію шаблону "Місто". --MMH (обговорення) 15:51, 16 вересня 2016 (UTC)
А можете поправити? Мені в це заскладно вникати. П'ять «людських» мов в оперативці вичерпують мій буфер пам'яті. Mykola Swarnyk (обговорення) 16:11, 16 вересня 2016 (UTC)
Зараз добре? --MMH (обговорення) 16:24, 16 вересня 2016 (UTC)
Так, дякую. Виглядає дуже просто. Face-smile.svg Mykola Swarnyk (обговорення) 17:05, 16 вересня 2016 (UTC)

Проблеми із зображеннями[ред. код]

Сьогодні відбувається щось дивне із зображеннями, є файли що не показують зображення (як ось Файл:Могила Олексія Галугана.jpg) і є сторінки які не висвітлюють деякі зображення як ось тут.--Andriy.v (обговорення) 12:48, 18 вересня 2016 (UTC)

Та наче все на місці. Може, це у Вас щось локальне? --Ата (обг.) 13:00, 18 вересня 2016 (UTC)
Ні, у всіх. Але вже начебто нормалізувалось.--Watashi-wa (обговорення) 13:02, 18 вересня 2016 (UTC)
Хмм... дивно. На мобільному все ок, а на комп'ютері ні. Можливо це проблема з браузером комп'ютера.--Andriy.v (обговорення) 13:16, 18 вересня 2016 (UTC)
Так, проблема саме в браузері. На Mozilla Firefox — не показує, на Internet Explorer — так, щодо інших браузерів — незнаю.--Andriy.v (обговорення) 21:02, 18 вересня 2016 (UTC)
У мене все добре працює (Макстон 4.4.8.1000). --MMH (обговорення) 04:25, 19 вересня 2016 (UTC)
Оновив браузер — проблему вирішено.--Andriy.v (обговорення) 19:20, 20 вересня 2016 (UTC)

Tech News: 2016-38[ред. код]

22:08, 19 вересня 2016 (UTC)

ГороЛегал[ред. код]

Чим стаття "ГороЛегал" відрізняється від статей "Кравець і партнери" ([[60]]), "Правова група «Домініон», "Василь Кісіль і партнери" та інших подібних статей?

Обговорення статті - [[61]]

Завантаження файлів[ред. код]

Не можу завантажити файл. Декілька разів я намагався завантажити у Вікіпедію фотографію М.І. Білоконь щоб додати її до статті "Микола Іович Білоконь". Після виконання усіх формальностей з'являється фраза "Іде завантажння", але нічого не відбувається. Фото чорно-біле, файл не перевищує 1МБ формат jpg Thermokon (обговорення) 03:47, 23 вересня 2016 (UTC)

@Thermokon: Вам потрібно просто почекати пару хвилин щоб файл загрузився. Час залежить від того яка у Вас швидкість "uploading".--Andriy.v (обговорення) 05:17, 23 вересня 2016 (UTC)
Декілька разів я намагався завантажити фото (999КБ) Миколи Іовича Білоконь у форматі jpg щоб додати її до моєї статті Білоконь Микола Іович. Виконував усі вимоги, що до цього, система нарешті видавала фразу "Іде завантаження", а далі нічого не відбувалось.--Thermokon (обговорення) 23:55, 23 вересня 2016 (UTC)
Сьогодні я завантажив файл до Вікіпедії, тож із системою завантажень, мабуть, все добре. Це або Ви щось робите не так (може десь робите помилку), або є якась інша технічна проблема, яку на основі поданої Вами інформації навряд чи вдасться локалізувати і виправити. Радив би спробувати завантажити якесь інше фото в іншу статтю, просто щоб спробувати, чи таке завантаження пройде.--Piramidion 09:20, 24 вересня 2016 (UTC)