Дрізд співочий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрізд співочий
Дрізд співає, Нідерланди
Дрізд співає, Нідерланди
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Підряд: Співочі птахи (Passeri)
Родина: Дроздові (Turdidae)
Рід: Дрізд (Turdus )
Вид: Дрізд співочий
Turdus philomelos
Brehm, 1831
Ареал співочого дрозда      Осіле проживання     Гніздуванняе     Зимування
Ареал співочого дрозда      Осіле проживання     Гніздуванняе     Зимування
Посилання
Вікісховище: Turdus philomelos
Віківиди: Turdus philomelos
ITIS: 563604
МСОП: 22708822
NCBI: 127946
Fossilworks: 368612

Дрізд співочий[1] (Turdus philomelos) — птах з родини Дроздових. В Україні звичайний гніздовий, перелітний вид.

Співочий дрізд у дендропарку Веселі Боковеньки (серпень 2020)

У співочого дрозда довжина тулуба становить 215–250 мм, крила — 120 мм, його вага — 70 г. Колір спинної сторони — бурий, надхвістя сірувате, на крилах білувато-вохристі плями зверху. Черево білувате з жовто-охристим нальотом на грудях та з боків. По всій нижній стороні тулуба розкидані округлі або видовжені чорнувато-бурі плями. Молоді птахи відрізняються від дорослих тьмянішим, але строкатішим кольором пір'я.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Дрізд співочий мешкає у лісовий частині Європи, Кавказу, Малої Азії, у Сибіру до озера Байкал. Зимує у Західній та Південній Європі, Північній Африці, східних районах Малої Азії, на заході Передньої Азії.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

На місцях гніздування з'являються у середині квітня і незабаром починають займати відповідні місця для облаштування гнізда. Гніздо влаштовують на деревах та чагарниках завжди неподалік від галявин. Гніздо дрозда співочого розташовується на висоті від 1 до 10 метрів від землі, іноді й 2,5 м. Його гніздо — це громіздка споруда нагадує чашу. Виготовляється із сухого листя, рослин, тонких гілочок, коріння. Зсередини поверхня обмазується глиною із домішкою деревної трухи. будується 3 дні, 1-2 дні відбувається обробка глиною, й день сохне. Після цього самка дрозда починає відкладати яйця.

гніздо Дрозда мпівочого
Яйця співочого дрозда
Хтось із батьків годує пташенят дрозда співочого
Turdus philomelos
Turdus philomelos

У дроздів співочих буває 2 кладки на рік. Перша кладка відбувається наприкінці квітня — на початку травня. Тут відкладається 5-6 яєць. Другу кладку самка дрозда співочого відкладає у червні — 4-5 яєць. Колір у яєць дрозда співочого блакитний з дрібними чорно-бурими крапочками.

Яйця висиджуються 12-13 днів. Займаються годування пташенят обидва батьки. Це відбувається 150—200 разів на день. На 13-15 день пташенята починають залишати гніздо, а в серпні-вересні вони вже можуть літати.

Живиться дрізд співочий склювуючи здобич з землі. Їжею у нього виступають дощові черви, багатоніжки, дрібні павуки, личинки, гусінь, мухи, рідше молюски та ягоди.

Спів дрозда співочого

Спів у цього птаха гучний, тривалий. Складається з різних низьких свистових звуків. Спів його дуже цікавий та незвичний[2].

Джерела

[ред. | ред. код]
  • BirdLife International (2004). Turdus philomelos. 2006. IUCN Red List of Threatened Species. IUCN 2006. www.iucnredlist.org. Retrieved on 12 May 2006. Database entry includes justification for why this species is of least concern
  • Song thrush (Turdus philomelos). Birds. Department of Agriculture, Western Australia. Retrieved 2008-01-25.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  2. Співи Птахів (16 червня 2019), Дрізд Співочий (рідкісні звуки птахів) [Turdus philomelos /Song Thrush/ Дрозд Певчий] - співи птахів, процитовано 24 червня 2019