Координати: 56°30′0″ пд. ш. 68°43′0″ зх. д. / 56.50000° пд. ш. 68.71667° зх. д. / -56.50000; -68.71667

Дієго-Рамірес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Дієго-Рамірес (острови))
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дієго-Рамірес
ісп. Islas Diego Ramírez
Метеостанція на острові Гонсало
Метеостанція на острові Гонсало
Метеостанція на острові Гонсало
56°30′0″ пд. ш. 68°43′0″ зх. д. / 56.50000° пд. ш. 68.71667° зх. д. / -56.50000; -68.71667
АкваторіяАтлантичний океан
Найбільший острівІсла Гранде де Тьєрра дель Фуего
Найвища точка179 м
КраїнаЧилі
РегіонXII Регіон Магальянес і Чилійська Антарктика
Дієго-Рамірес (Чилі)
Дієго-Рамірес
Дієго-Рамірес
Дієго-Рамірес (Ісла Гранде де Тьєрра дель Фуего)
Дієго-Рамірес
Дієго-Рамірес
CMNS: Дієго-Рамірес у Вікісховищі

Дієго-Рамірес (ісп. Islas Diego Ramírez) — група невеликих острівів (загальна площа понад 1 км²) в протоці Дрейка приблизно за 100 км на південний-захід від мису Горн, простягнулися приблизно на 8 км з півночі на південь. Це — найпівденніша точка Чилі і Америки як частини світу. В архіпелазі можна виділити дві групи островів — малу північну і велику південну.

Географія

[ред. | ред. код]
Архіпелаг Дієго-Рамірес

Найбільший острів архіпелагу — острів Бартоломе. Південніше розташований другий за величиною острів архіпелагу — Гонсало, на якому була заснована в 1951 році метеостанція. Саме південне місце — скелястий острівець Агіла.

Тваринний світ представлений великими гніздування полярних птахів — альбатросів, пінгвінів, буревісників. Хоча архіпелаг Дієго-Рамірес — найпівденніша точка Південної Америки і розташований близько до Антарктиді, більшу частину року тут позитивні температури, а сильні морози бувають рідко. Тому острова рясно вкриті травою.

Кораблі з антарктичних круїзів, що йдуть в Чилі або Ушуаю, часто проходять повз архіпелаг.

Клімат

[ред. | ред. код]

Клімат на островах — вітряний і дощовий. Середньомісячні температури коливаються від +3,2 °C (липень — серпень) до +7,5 °C (січень — лютий), в середньому +5,2 °C. Опадів випадає від 94 мм (жовтень) до 137 мм (березень), всього на рік — 1368 мм. Влітку опади випадають у вигляді дощів, взимку — у вигляді снігу, дощу або снігу з дощем.

Історія

[ред. | ред. код]

Острови були відкриті 12 лютого 1619 року братами Гарсія дель Нодаль і названі на честь Дієго Раміреса де Арельяно. Протягом 156 років, до відкриття архіпелагу Південні Сандвічеві острови в 1775 році, вважалися найпівденнішою достовірною територією Землі. Південніше «розташовувалася» лише Невідома Південна Земля, міфічна територія.

Цікаві факти

[ред. | ред. код]

Найбільші острови — Бартоломе і Гонсало — названі на честь першовідкривачів, братів Гарсія дель Нодаль, і ці острови розділяє протока Нодаль.

Найпівденніша точка

[ред. | ред. код]

Часто проходять суперечки про саме південне місце Америки. Їм є скелястий острівець Агіла, але багатьма географами Південні Сандвічеві острови відносять до Америки як до частини світу, хоча і географічно, і геологічно, і кліматично цей архіпелаг ближчий до Антарктики. У цьому випадку найпівденнішою точкою Америки є острів Туле.

Посилання

[ред. | ред. код]