Евріпедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Everipedia
Everipedia logo.svg
Посилання everipedia.org
Комерційний так
Тип Інтернет-енциклопедія
Реєстрація Необов'язкова (необхідна для редагування сторінок)
Власник Сем Каземян, Теодор Форселіус
Засновник Mahbod Moghadamd[1], Sam Kazemiand[1], Theodor Forseliusd[1], Travis Moored[1] і Christian Decigad[1]
Автор спільнота Евріпедії
Започатковано грудень 2014
Стан функціонує і розвивається
Ключові особи Ларрі Сенгер[2]
Адреса офісу Джорджтаун
Ліцензія контенту CC BY 4.0d[3]
CMNS: Everipedia у Вікісховищі

«Евріпедія» (англ. Everipedia) — англомовна інтернет-енциклопедія, заснована на технології блокчейн, яка є аналогом «Вікіпедії». «Евріпедія» відрізняється від «Вікіпедії» більшою схожістю з популярними сайтами на кшталт Facebook, також вона має дещо послаблені критерії входження інформації[4].

Станом на лютий 2018 року кількість статей в «Евріпедії» становила 6 мільйонів, значна частина з яких була скопійована з англійської Вікіпедії.[5] Завдяки цьому з грудня 2017 року «Евріпедія» є найбільшою енциклопедією англійською мовою[6], однак більшість статей не оновлюються так часто, як в англійській Вікіпедії. Також сайт критикують за часту появу неправдивої інформації в статтях про новини.

На грудень 2017 року загальна кількість переглядів сторінок — від 3,5 до 5 мільйонів, щомісячна кількість відвідувачів — від 2 до 3 мільйонів[7]. За даними Alexa, на 1 лютого 2018 року Евріпедія займає 6640 місце за веб-трафіком зі США[8].

«Евріпедія» була створена в грудні 2014 року, належить американській компанії «Everipedia, Inc». У грудні 2017 року посаду директора з інформаційних технологій зайняв Ларрі Сенгер, один зі співзасновників Вікіпедії[9].

З грудня 2017 року використовується технологія блокчейн, що робить неможливою блокування сайту владою. Планується, що надалі користувачі будуть отримувати за редагування статей цифрові токени (криптовалютні IQ), випуск яких розпочнеться у першому півріччі 2018 року[10][11]. «Евріпедія» також використовує елементи соціальних мереж, зокрема можливість знаменитостям спілкуватися зі своїми фанами[12]. Окрім того, редактори «Евріпедії» можуть голосувати за або проти розміщення в ній цитат — велика кількість голосів проти призводить до видалення цитати[13].

Примітки[ред. | ред. код]