Заслужений артист Росії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Заслужений артист Росії
Honoured Artist of RSFSR medal.jpg
Оригінальна назва рос. Заслуженный артист РСФСР
Країна СРСР СРСР Росія Росія
Тип
Кому вручається артистам, режисерам, балетмейстерам, диригентам, хормейстерам, музикальним виконавцям
Підстави нагородження створили високохудожні образи, вистави, кінофільми, телеспектаклі, телефільми, циркові, концертні, естрадні, музикальні програми, телевізійні і радіотвори, музикальний супровід для міжнародних форумів таких, як олімпійські ігри, фестивалі и т. п., які одержали суспільне визнання, і успішно працюють в галузі мистецтва 10 і більше років.
Статус
Нагородження
Засновано: 1931
Перше: 1931
Черговість
Молодша нагорода Народний артист Росії
Нагрудний знак «Заслужений артист Російської Федерації»

Заслужений артист Росії — широковживаний термін для звань:

  • Заслужений артист РСФСР (з 1931 по 1992)
  • Заслужений артист Російської Федерації (з 1992 і дотепер)

Заслужений артист РСФСР[ред.ред. код]

Заслужений артист РСФСР — державна нагорода РРФСР, почесне звання, яке присвоювалось Президією Верховної Ради РСФСР і є однією з форм визнання державою і суспільством заслуг громадян, що відзначились. Засновано 10 серпня 1931 року.

Званням «Заслужений артист РРФСР» в свій час нагороджувались широко відомі в СРСР артисти, композитори, музиканти-інструменталісти, артисти цирку і розмовного жанру, відомі виконавці класичної, естрадної і джазової музики з РСФСР і союзних республік.

Наступним ступенем визнання було присвоєння звань «Народний артист РСФСР», потім «Народний артист СРСР».

Заслужений артист Російської Федерації[ред.ред. код]

Почесне звання «Заслужений артист Російської Федерації» присвоюється високопрофесійним артистам, режисерам, балетмейстерам, диригентам, хормейстерам, музикальним виконавцям, які створили високохудожні образи, вистави, кінофільми, телеспектаклі, телефільми, циркові, концертні, естрадні, музичні програми, телевізійні і радіотвори, музичний супровід для міжнародних форумів таких, як олімпійські ігри, фестивалі и т. п., які одержали суспільне визнання, і успішно працюють в галузі мистецтва 10 і більше років.

Див. також[ред.ред. код]