Ювілейна медаль «300 років Російському флоту»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ювілейна медаль «300 років Російському флоту»
Юбилейная медаль «300 лет Российскому флоту»
Країна Росія Російська Федерація
Тип медаль
Статус не вручається
На честь: Q112971396?
Нагородження
Засновано: 10 лютого 1996
Перше: 7 червня 1996
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені ювілейною медаллю «300 років Російському флоту» (99)
Черговість

CMNS: Ювілейна медаль «300 років Російському флоту» у Вікісховищі

Ювілейна медаль «300 років Російському флоту» (рос. юбилейная медаль «300 лет Российскому флоту») — державна нагорода Російської Федерації у 1996 — 2010 роках. З вересня 2010 року не входить до системи державних нагород Російської Федерації.

Історія нагороди

[ред. | ред. код]
 • 10 лютого 1996 року указом Президента Російської Федерації Б. Н. Єльцина «Про заснування ювілейної медалі „300 років Російському флоту“»[1] на відзнаку 300-річчя Російського флоту та за видатні заслуги флоту перед Вітчизною була заснована ювілейна медаль «300 років Російському флоту» та затверджені положення та опис медалі.
 • 6 травня 1996 року указом Президента Росії № 649[2] до положння про медаль були внесені зміни щодо нагородження військовослужбовців Військово-Морського Флоту, які брали участь у бойових діях з німецько-фашистськими загарбниками та японськими мілітаристами в 1941 — 1945 роках.
 • 7 червня 1996 року указом Президента Росії «Про нагородження громадян Російської Федерації ювілейною медаллю „300 років Російському флоту“»[3] були нагороджені категорії громадян, вказані у положенні про медаль.
 • Указом Президента Російської Федерації від 7 вересня 2010 року № 1099 «Про заходи щодо вдосконалення державної нагородної системи Російської Федерації»[4] було встановлено, що ювілейні медалі, у тому числі й ювілейна медаль «300 років Російському флоту», не входять до системи державних нагород Російської Федерації.

Положення про медаль

[ред. | ред. код]

Ювілейною медаллю «300 років Російському флоту» нагороджуються громадяни Російської Федерації:

 • військовослужбовці Військово-Морського Флоту, які брали участь у бойових діях з німецько-фашистськими загарбниками та японськими мілітаристами в 1941 — 1945 роках;
 • військовослужбовці, які перебувають на службі у Військово-Морському Флоті, морських силах Федеральної прикордонної служби Російської Федерації, якщо вони удостоєні державних нагород Російської Федерації, РРФСР, СРСР і бездоганно прослужили на кораблях і на посадах льотного складу морської авіації 10, а в інших морських частинах 20 і більше років у календарному обчисленні на день набрання чинності указу про нагородження;
 • адмірали, генерали, офіцери, мічмани (прапорщики), старшини і матроси, що знаходяться у запасі (відставці), звільнені зі Збройних Сил Російської Федерації, Збройних Сил СРСР, Федеральної прикордонної служби Російської Федерації, прикордонних військ КДБ СРСР, якщо вони удостоєні державних нагород Російської Федерації, РРФСР, СРСР і бездоганно прослужили у Військово-Морському Флоті, морських силах Федеральної прикордонної служби Російської Федерації, морських частинах прикордонних військ КДБ СРСР на кораблях і на посадах льотного складу морської авіації 10, а в інших морських частинах 20 і більше років у календарному обчисленні;
 • цивільний персонал суден забезпечення Військово-Морського Флоту, плавсклад і науковий склад морського, річкового, рибальського, науково-дослідного і експедиційного флотів, якщо вони удостоєні державних нагород Російської Федерації, РРФСР, СРСР і бездоганно пропрацювали на судах 15 і більше років у календарному обчисленні на день набрання чинності указу про нагородження;
 • конструктори, розробники, керівники проектно-конструкторських бюро, науково-дослідних інститутів і організацій, навчальних закладів, керівники центральних органів управління суднобудівної промисловості, працівники основних професій, безпосередньо зайняті на будівництві та ремонті суден і кораблів, якщо вони удостоєні державних нагород Російської Федерації, РРФСР, СРСР і бездоганно пропрацювали по названим спеціальностями і професіями 20 і більше років у календарному обчисленні на день набрання чинності указу про нагородження;
 • керівники центральних, басейнових органів управління, керівники науково-дослідних інститутів, навчальних закладів морського, річкового, рибальського, науково-дослідного і експедиційного флотів, якщо вони удостоєні державних нагород Російської Федерації, РРФСР, СРСР і бездоганно пропрацювали у названих галузях 20 і більше років у календарному обчисленні на день набрання чинності указу про нагородженні.

Порядок носіння

[ред. | ред. код]

Положенням передбачалося, що ювілейна медаль «300 років Російському флоту» носиться на лівій стороні грудей і розташовується після медалі Жукова.

Опис медалі

[ред. | ред. код]
 • Ювілейна медаль «300 років Російському флоту» з томпаку з срібленням, має форму кола діаметром 32 мм з опуклим бортиком з обох сторін.
 • На лицьовій стороні медалі на тлі будівлі Адміралтейства — профільне (ліворуч) погрудне зображення Петра Першого. Уздовж верхнього краю — напис рельєфними літерами «300 лет Российскому флоту».
 • На зворотному боці у верхній частині — рельєфний напис «1696-1996», у нижній частині на тлі лаврової та дубової гілок — зображення якорів, що перехрещуються.
 • Медаль номера не має.
 • Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою білого кольору з двома синіми смужками, віддаленими від країв стрічки на 1 мм, ширина смужок 7 мм. Ширина стрічки 24 мм.

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. Указ Президента Российской Федерации № 176 от 10 февраля 1996 года «Об учреждении юбилейной медали „300 лет Российскому флоту“»[недоступне посилання з серпня 2019](рос.)
 2. Указ Президента Российской Федерации № 649 от 6 мая 1996 года "О внесении дополнения в положение о юбилейной медали «300 лет Российскому флоту», утверждённое указом Президента Российской Федерации от 10 февраля 1996 г. № 176 «Об учреждении юбилейной медали „300 лет Российскому флоту“»[недоступне посилання з серпня 2019](рос.)
 3. Указ Президента Российской Федерации № 838 от 7 июня 1996 года "О награждении граждан Российской Федерации юбилейной медалью «300 лет Российскому флоту»[недоступне посилання з серпня 2019](рос.)
 4. Указ Президента Российской Федерации от 7 сентября 2010 года № 1099 «О мерах по совершенствованию государственной наградной системы Российской Федерации» [Архівовано 12 травня 2015 у Wayback Machine.](рос.)