Місто розташоване за 55 км на схід від столиці Лівану Бейрута. Це єдине переважно католицьке місто на Близькому Сході. Знамените своїми старими церквами, ресторанами на відкритому повітрі, унікальною кухнею та заводом, що виробляє лід, у Ваді-ель-Ареїш. До Бейрута можна дістатися автомобілем, поїздка займе від 30 до 50 хвилин, залежно від руху. Центр міста розташований на висоті близько 900 м над рівнем моря.
Захла заснована близько 300 років тому. На початку XVIII століття ще молоде місто було поділене на три окремі квартали, у кожному був свій керівник.
У XIX столітті на короткий час Захла стала першим незалежним містом-державою в регіоні, у міста був свій прапор та гімн.
Захла зазнала руйнування внаслідок пожеж 1777 і 1791 років, а 1860 року — місто було не лише спалене, але і розграбоване.
Під час правління Мутасаріфії (1861–1914) місто Захла знову зазнало період розквіту. Залізнична гілка, прокладена через місто 1885 року, поліпшила його економіку, Захла стало внутрішнім «Портом» для долини Бекаа та Сирії. Він також був сільськогосподарським центром та центром торгівлі між Бейрутом та Дамаском, Мосулом та Багдадом. Вважається, що Захла є батьківщиною ліванської армії. Місто й досі відіграє важливу роль у політичному житті країни.[3]