Каліфорнійська золота лихоманка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Реклама відправки до Каліфорнії на початку Золотої лихоманки
California diamond jubilee half dollar commemorative

Каліфорнійська золота лихоманка (18481855) почалася в січні 1848 року, коли було виявлено золото на березі Американської ріки на пилорамі Саттера. Як тільки новина про відкриття розповсюдилася, близько 300 тис. шукачів прибули до Каліфорнії з інших штатів США і з-за кордону.

Перші золотошукачі, які відправлялись до Каліфорнії на вітрильних суднах і в товарних вагонах зі всього континенту, часто стикалися зі значними труднощами в дорозі. Золота лихоманка також привернула десятки тисяч добровольців з країн Латинської Америки, Європи, Австралії і Азії. Було виявлено золото на суму в декілька мільярдів нинішніх доларів, що привело до збільшення статку деяких. Проте інші повернулися додому з порожніми руками.

Ефект золотої лихоманки для Каліфорнії був значним: Сан-Франциско швидко виріс з маленького містечка до значного міста, по всій Каліфорнії були побудовані нові міста, дороги, церкви, школи. Були створені система законів і уряд Каліфорнії, які привели до прийняття її як штату в 1850 році. Активно розвивалися нові транспортні засоби: пароплави почали регулярні рейси і були побудовані залізниці. Сільське господарство також швидко зростало по всьому штату. Проте, золота лихоманка мала і негативні ефекти: американські індіанці часто знищувалися та виганялися зі своїх традиційних земель, а золотопромисловість нанесла значну шкоду екології штату.

Каліфорнійській золотій лихоманці присвячений роман французького письменника Блеза Сандрара «Золото».

Джерела[ред.ред. код]