Кету

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм»

Кету
Символ півд. місячного вузла
Кетудева із спутницею Дхумрою. Храм Наваграх в Сурендрапурі
Кету. Скульптура з Британського музею

Ке́ту (санскр. केतु, ketu IAST) — одна з наваграх в джйотиші. Кету — південний місячний вузол, що заходить, в якому Місяць, перетинаючи екліптику, йде вниз, в бік Південного полюса Землі.

Зображення[ред.ред. код]

Кету є «тіньовою» планетою, яка може мати великий вплив на життя людей і на все творіння. В особливих випадках Кету може допомогти досягти великих успіхів, особливо в духовному житті. В мистецтві Кету часто зображається з дорогоцінним каменем або із зіркою на голові. Кету також асоціюється з Ганешею і Матсєюаватарою Вішну в образі гігантської риби. Кету символізує процес духовного очищення, часто він приносить страдання в життя людини з метою повернути його до Бога. Кету є каракою (індикатором) розуму, мудрості, непривязаності до матеріального, надприродних здібностей. Кету може врятувати від наслідків отруєння або укусу ядовитої змії. Під покровительством Кету знаходяться три накшатри: Ашвіні, Магха и Мула.

Необхідно зауважити, що Кету більше спрямований на духовний розвиток. Раху більше характеризує мирські задоволення. Дружні планети - Марс, Венера і Сатурн, нейтральні - Меркурій і Юпітер, Ворожі - Місяць і Сонце. Дорогоцінний камінь - котяче око Енергію Кету стимулюють тони червоного, помаранчевого і жовтого.

За пуранічними переказами, під час Пахтання Молочного океану між девами і асурами завязалась битва за володіння одержаною при взбитті океану амритою. Коли асури заволоділи амритою, деви звернулись до Вішну, який приняв форму Мохіні — дівчини незвичайної краси. Асури були зачаровані її красою, і Мохіні забрала в них амриту і роздала її девам, які змогли випити небесний напій. Один з асурів по імени Раху прийняв образ дева, щоб випити нектар. Але Сур'я і Чандра впізнали самозванця і повідомили Мохіні. Раху почав пити амріту, але перед тим, як він проковтнув її, Мохіні відрубала йому голову божественним диском сударшана-чакрою. І голова демона стала бессмертною і перетворилась в граху Раху, який, бажаючи помститись Сонцю і Місяцю, іноді ковтає їх, викликаючи сонячні і Місячні затемнення. Тіло демона перетворилось в Кету.

Мантри[ред.ред. код]

  • "Palasha Puspa Sangasham Tarakagraha Mastakam

Rowdram Rowdratmakam Ghoram Tam Ketum Pranamamyaham"

  • "Om prang Preeng Paroung Sah Bhoorbhavah savah. Om Ketum Krivannketava Yasbomaryaapeshase. Samusdwibharjayathah. Om Swah Bhoovah, Bhoo, Om Sah Paroong Pareeng Praung Katave Namah"
  • “Aum Hrim Krum Krura Rupine Ketave Aim Suh Svaha”
  • "Om Sraam Sreem Sraum Sah Ketave Namah”
  • "Aum Ketave Namah"
  • "Om Kem Ketave Namah"
  • "Om Hum Kem Ketave Namah"
  • Ketu Gayatri Mantra
  • "AUM Chitravarnaya Vidhmahe,

Sarparoopaya Dhimahi,

Tanno Ketu Prachodayat."

Посилання[ред.ред. код]