Китайська академія наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Китайська Академія наук - вища наукова організація КНР, провідний центр фундаментальних досліджень в області природничих наук в країні. Раніше називалася Академіка Синика ( англ. Academia Sinica ). У рамках Академії наук було створено велику кількість комерційних структур, наприклад, компанія "Lenovo". Китайська академія наук була організована 1 листопада 1949 р. в Пекіні. У травні 1977 р. на базі Відділення філософії та суспільних наук КАН була створена Академія суспільних наук КНР (АОН КНР, КАОН). Керує Академією наук президент Лу Юнсян, виконавчим віце-президентом є Бай Чуньлі. Директор з фундаментальних наук - Чжан Цзе.

Структура[ред.ред. код]

КАН включає в себе п'ять відділень: - Відділення математичних наук; - Відділення фізичних наук; - Відділення хімічних наук; - Відділення наук про Землю; - Відділення технічних наук. Всього в структурі Академії наук КНР налічується 84 заклади (Науково-дослідні інститути), один університет (Науково-технічний університет Китаю), а також аспірантура при Академії наук.

Філії[ред.ред. код]

Філії КАН розташовані в наступних містах: Пекін, Шеньян, Чанчунь, Шанхай, Нанкін, Хефей, Ухань, Гуанчжоу, Ченду, Нінбо, Куньмін, Сіань, Ланьчжоу і в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

Дослідницька діяльність[ред.ред. код]

У серпні 2010 року у видавництві "Сіньхуа" був опублікований "Щорічник Академії наук КНР", ISBN :978-7-03-028950-6), а в також доповідь про науку в КНР в 2010 році.

Посилання[ред.ред. код]