Китайська академія наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Китайська Академія наук — вища наукова організація КНР, провідний центр фундаментальних досліджень в області природничих наук в країні. Раніше називалася Академіка Синика (англ. Academia Sinica). У рамках Академії наук було створено велику кількість комерційних структур, наприклад, компанія «Lenovo».

Zhongwen.svg Ця стаття містить китайський текст.
Без правильної підтримки східно-азійського написання, ви можете бачити знаки питання, прямокутники або інші символи замість ієрогліфів.

Китайська академія наук (кит.: 中国科学院) була організована 1 листопада 1949 р. в Пекіні. У травні 1977 р. на базі Відділення філософії та суспільних наук КАН була створена Академія суспільних наук КНР (АОН КНР, КАОН). Керує Академією наук президент Лу Юнсян, виконавчим віце-президентом є Бай Чуньлі. Директор з фундаментальних наук — Чжан Цзе.

Структура[ред. | ред. код]

КАН включає в себе п'ять відділень: — Відділення математичних наук; — Відділення фізичних наук; — Відділення хімічних наук; — Відділення наук про Землю; — Відділення технічних наук. Всього в структурі Академії наук КНР налічується 84 заклади (Науково-дослідні інститути), один університет (Науково-технічний університет Китаю), а також аспірантура при Академії наук.

Філії[ред. | ред. код]

Філії КАН розташовані в наступних містах: Пекін, Шеньян, Чанчунь, Шанхай, Нанкін, Хефей, Ухань, Гуанчжоу, Ченду, Нінбо, Куньмін, Сіань, Ланьчжоу і в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

Дослідницька діяльність[ред. | ред. код]

У серпні 2010 року у видавництві «Сіньхуа» був опублікований «Щорічник Академії наук КНР», ISBN 978-7-03-028950-6), а в також доповідь про науку в КНР в 2010 році.