Крушельницький Остап Антонович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крушельницький Остап Антонович
Народився 26 березня 1913(1913-03-26)
Городенка, Івано-Франківська область, Україна
Помер 1937
Сандармох, Медвеж'єгорський районd, Карельська АРСР, Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, СРСР
Поховання Сандармох
Діяльність журналіст
Остап Крушельницький. Львів, 1933

Оста́п Анто́нович Крушельни́цький (26 березня 1913, Городенка — 1937, Сандармох, Карелія) — український дослідник кіно, журналіст. Член родини Крушельницьких, знищеної органами НКВД СРСР.

Життєпис[ред. | ред. код]

Остап був наймолодшим сином Антіна Крушельницького та його дружини Марії Крушельницької. Мав трьох братів: Івана, Богдана, Тараса, а також сестру Володимиру. Його племінницями є Лариса Крушельницька і Марія Крушельницька.

Остап разом із більшістю своєї великої родини в 1934 році переїхав з Галичини — зони окупації Польщі, до східної України — зони окупації СРСР. Того ж року був заарештований НКВД. Восени 1937-го розстріляний (як і його батько і брат Богдан) в карельському урочищі Сандармох (поблизу м. Медвеж'єгорськ, Карелія, РФ).

Реабілітований прокуратурою Харківської області 21 вересня 1989 року.

Зі спогадів Лариси Крушельницької[ред. | ред. код]

« Хто знає, ким би став у майбутньому Остап Крушельницький? Він дуже цікавився кіномистецтвом. У 17 років уже друкувався у журналі «Кіно». Аж дивно, наскільки поважно й розумно трактував він уже тоді роль документального любительського кіно у фіксації історії. Окремі його замітки появлялися і в журналі «Світло і тінь», одним із редакторів якого був небіж по сестрі Діда Антона — Юліан Дорош, відомий уже тоді фотограф і кінооператор. «

— З книжки «Рубали ліс».

Джерела[ред. | ред. код]