Крячок жовтодзьобий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крячок жовтодзьобий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сивкоподібні (Charadriiformes)
Родина: Мартинові (Laridae)
Підродина: Крячкові (Sterninae)
Рід: Рябодзьобий крячок (Thalasseus)
Вид: Крячок жовтодзьобий
Thalasseus bergii
(Lichtenstein, MHC, 1823)
      Гніздовий ареал       Зимовий ареал
      Гніздовий ареал
      Зимовий ареал
Синоніми[2]
Sterna bergii Lichtenstein, 1823
Посилання
Вікісховище: Thalasseus bergii
Віківиди: Thalasseus bergii
ITIS: 824140
МСОП: 22694571
NCBI: 297816
Fossilworks: 372744

Крячок жовтодзьобий[3] (Thalasseus bergii) — вид сивкоподібних птахів підродини крячкових (Sterninae) родини мартинових (Laridae).

Назва

[ред. | ред. код]

Вид названо на честь німецького фармацевта і ботаніка Карла Генріха Бергіуса (1790–1818), який зібрав перші зразки цього крячка поблизу Кейптауна.[4]

Поширення

[ред. | ред. код]

Цей вид поширений на островах і узбережжях тропічних і субтропічних районів Старого Світу, починаючи від атлантичного узбережжя Південної Африки, оминаючи південний край материка і продовжуючи ареал вздовж узбережжя Африки та Азії майже без перерви до Південно-Східної Азії та Австралії. Його також можна знайти на Мадагаскарі, островах західної частини Індійського океану та островах західної та центральної частини Тихого океану. Поза сезоном розмноження його можна знайти в морі по всьому ареалу, за винятком центральної частини Індійського океану.

Вид мешкає в тропічних і субтропічних узбережжях, шукаючи їжу в мілководдях лагун, коралових рифів, естуаріїв, у затоках, гаванях та бухтах, уздовж піщаних, скелястих, коралових або мулистих берегів, на скелястих відслоненнях у відкритому морі, у мангрових болотах, а також далеко в морі на відкритій воді. Він демонструє перевагу гніздування на прибережних островах, коралових рифах, прибережних косах, штучних острівцях і каналізаційних спорудах в межах 3 км від узбережжя.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють п'ять підвидів:[5]

Птах завдовжки від 50 до 54 см, з них 10 см припадає на хвіст. Розмах крил 125-130 см, вага від 300 до 400 г. У шлюбному вбранні лоб і низ білого кольору, крила сірого кольору, на потилиці чорний чубчик. Міцний довгий і вузький дзьоб жовтого кольору.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Раціон складається переважно з пелагічної риби завдовжки 10-50 см, а також полює на головоногих (наприклад, кальмарів), ракоподібних (наприклад, крабів і креветок), комах і маленьких черепах.

Вид гніздиться щільними колоніями із сусідніми гніздами дуже близько одне до одного (краї можуть торкатися). Зазвичай шукає поживу в межах 3 км від гніздової колонії. Гніздо — це неглибока щілина на голому піску, скелі чи коралі на рівних відкритих місцях.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2018). Thalasseus bergii: інформація на сайті МСОП (англ.) 27 березня 2023
  2. Greater crested tern у базі Avibase.
  3. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  4. Higgins & Davies (1996) 605–609
  5. Del Hoyo et al. (1996) 648

Посилання

[ред. | ред. код]