Луї Зон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Луї Бруно Зон (нім. Louis Bruno Sohn), при народженні Людвіґ Бруно Зон (нім. Ludwig Bruno Sohn; народився 1 березня 1914, Львів — помер 7 червня 2006, Фолз-Черч) — польський, а згодом американський юрист єврейського походження.

Закінчив юридичний факультет Львівського університету (1931-1935 чи 1936), де здобув свій перший ступінь 1939 року. За два тижні до нападу Німеччини на Польщу емігрував до Сполучених Штатів.

Був викладачем міжнародного права на юридичному факультеті в Гарварді. Брав участь у створенні ООН у Сан-Франциско 1945 року, працюючи над статутом гаазького Міжнародного суду. Згодом здобув ступінь магістра права та доктора юридичних наук у Гарвардській школі права. 1951 року отримав ступінь доцента. Після обов'язкового виходу на пенсію в Гарварді перебрався до Школи права Університету Джорджії.

Після смерті Зона 2006 року генеральний секретар ООН Кофі Аннан виступив із заявою, зазначивши, що репутація Зона була «голосом розуму та джерелом мудрості», відзначивши його «тверде переконання у важливості Організації Об'єднаних Націй та верховенства права у врегулюванні міжнародних суперечок».

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]