МКС-44

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
МКС-44
Емблема експедиції
ISS Expedition 44 Patch.png
Основні дані експедиції
Членів екіпажу 6
Період перебування з червня 2015 року до вересня 2015[1]
Дані екіпажу
Корабель доставки Союз ТМА-16М, Союз ТМА-17М
Навігація по експедиціях
Попередня Наступна
МКС-43 ISS Expedition 43 Patch.png МКС-45 ISS Expedition 45 Patch.png

МКС-44 — сорок четвертий довготривалий екіпаж Міжнародної космічної станції. Його робота розпочалася 11 червня 2015 року з моменту відстиковки Союз ТМА-15М від станції[1].

Екіпаж[ред.ред. код]

Посада з 11 червня 2015 по 23 липня 2015 з 23 липня 2015 по вересень 2015
Командир Геннадій Падалка (5), ФКА
Бортінженер 1 Михайло Корнієнко (2), ФКА
Бортінженер 2 Скотт Келлі (4), НАСА
Бортінженер 3 Олег Кононенко (3), ФКА
Бортінженер 4 Кімія Юи (1), JAXA
Бортінженер 5 Челл Норвуд Ліндгрен (1), НАСА

Значимі події[ред.ред. код]

28 червня з космодрому на мисі Канаверал (США) було запущено ракету-носій Falcon 9 з вантажним кораблем Dragon, який мав доставити на МКС близько 2 тонн вантажу (продовольство, обладнання та матеріали для експериментів). Однак через декілька хвилин після старту ракета вибухнула[2].

5 липня російський транспортний корабель «Прогрес М-28М», запущений з Байконуру, успішно пристикувався до МКС. Він доставив на станцію 2,4 тонни вантажу, у тому числі їжу, воду, паливо і кисень. Два попередніх запуски космічних вантажівок — російського «Прогресу М-27М» і американського Dragon — закінчилися невдачею[3].

23 липня 2015 року «Союз ТМА-17М» доставив на борт МКС ще трьох космонавтів.[4]

10 серпня члени екіпажу Геннадій Падалка і Олег Кононенко здійснили вихід у відкритий космос, де провели понад 6 годин. Вони вперше в історії почистили ілюмінатори МКС зовні за допомогою спеціальних пристосувань. Також вони встановили м'які поручні на службовому модулі (СМ) «Зірка»; встановили елементи кріплення антен WAL1-WAL5 міжбортової радіолінії на СМ; сфотографували наукову апаратуру Expose-R на універсальному робочому місці, яке доставляється; демонтувати блок датчика потенціалу плазми плазменно-хвильового комплексу космічного експерименту «Обстановка» на СМ; зробили відбір проб-мазків із сонячних батарей № 4 і в районі дренажних клапанів систем «Повітря» та «Електрон»; замінили антени WAL6 АФУ; сфотографували штуцер системи «Електрон»; змінили орієнтир приладу блоку контролю тиску і осаджень на малому дослідному модулі «Пошук» (МІМ-2) і провели фотозйомки зовнішньої поверхні РС МКС[5].

19 серпня 2015 року в Японії з космодрому Танеґасіма благополучно пройшов запуск безпілотного космічного корабля «Коноторі» («Лелека») до МКС. Стикування з МКС відбулося 25 серпня. Корабель доставив необхідні припаси на станцію і повинен забрати звідти сміття[6].

Цікаві факти[ред.ред. код]

6 серпня британському радіолюбителю Адріану Лейну вдалося вперше в історії здійснити самостійно розмову з космонавтами, які перебували на МКС, налаштувавшись на хвилю МКС. Розмова тривала майже хвилину. При цьому Лейн не вдавався ні до допомоги інтернету, ні до супутникового зв'язку[7].

10 серпня екіпаж МКС вперше провів дегустацію вирощеного в космосі листя червоного салату (латуку). Раніше вирощені на орбіті овочі повертали на Землю для проведення наукових досліджень.[8]

10 серпня російський астронавт Геннадій Падалка зробив селфі у відкритому космосі під час виконання планових робіт. Знімок був опублікований в офіційному Twitter Роскосмосу[9].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

NASA's Space Station Expeditions page