Майка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ма́йка — натільний одяг без рукавів, спідня білизна. Може використовуватися як частина спортивної форми в деяких видах спорту.

Слово «майка», очевидно, є запозиченням з російської мови, походження його неясне: 1) від май («травень»); 2) від італ. maglia, фр. maillot («майка», утворене від прізвища трикотажника Паризької опери Maillot); 3) від нід. maat («матрос») — звідки також утворене нід. maatje («матроські штани»). Жодна з версій не видається переконливою[1].

Історія[ред. | ред. код]

Чоловіча майка

Примітно те, що так знайомі всім чоловікам майки походять від жіночого купальника на широких бретельках. Змінювалася мода, і верхня частина купальника стала окремою частиною спідньої білизни.

Перші майки шили з бавовни, в наші дні майка може бути зшита з різноманітних матеріалів. Частою особливістю майки є напис або малюнок.

Завдяки Джорджу Массону майки набули популярності в Америці приблизно в середині 1980-х рр.

Існує думка, що майки стали популярними завдяки рок-зіркам, які надягали їх на своїх концертах, прикладу зірок послідували фанати. Проте, майка часто з'являлася і на кіноекранах, вигідно демонструючи силу, мужність і рішучість кіногероя.

Спідню нижню білизну носили, щоб приховати волосяний покрив на чоловічих грудях, проте, майка не сприяє захисту від прояву потових плям на верхньому одязі. Майки часто носять спортсмени, наприклад, легкоатлети і велосипедисти.

Як верхній одяг, майка стала особливо популярною в кліматично жарких регіонах Америки в 80-і роки XX століття, а в деяких країнах вона вважається цілком прийнятною для виходу в суспільство.

Безсумнівно, безрукавки є бажаними для жителів країн з дуже теплим кліматом, оскільки тонка тканина і відсутній рукав служать гарною вентиляцією.

Майка-алкоголічка[ред. | ред. код]

Майка-«алкоголічка» — біла майка, яку (як і штани з пухирями на колінах) носить хрестоматійний радянський алкоголік. У США аналогічний фасон називається «wife-beater shirt» («сорочка того, хто б'є дружину»).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Майка, Рифлене бавовняно-паперове нижню білизну білого кольору. Буз Мур. Прес енд Сан-Бюлетін, 13 січня 2003 (A Sleeveless, Ribbed White Cotton Undershirt by Booth Moore, Press & Sun-Bulletin, January 13, 2003)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 3 : Кора — М / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Р. В. Болдирєв та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1989. — 552 с. — ISBN 5-12-001263-9.