Майка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чоловіча майка

Ма́йка — натільний одяг без рукавів, спідня білизна. Може використовуватися як частина спортивної форми в деяких видах спорту.

Слово «майка», очевидно, є запозиченням з російської мови, походження його неясне: 1) від май («травень»); 2) від італ. maglia, фр. maillot («майка», утворене від прізвища трикотажника Паризької опери Maillot); 3) від нід. maat («матрос») — звідки також утворене нід. maatje («матроські штани»). Жодна з версій не видається переконливою[1].

Історія[ред. | ред. код]

Примітно те, що так знайомі всім чоловікам майки походять від жіночого купальника на широких бретельках. Змінювалася мода, і верхня частина купальника стала окремою частиною спідньої білизни.

Перші майки шили з бавовни, в наші дні майка може бути зшита з різноманітних матеріалів. Частою особливістю майки є напис або малюнок.

Завдяки Джорджу Массону майки набули популярності в Америці приблизно в середині 1980-х рр.

Існує думка, що майки стали популярними завдяки рок-зіркам, які надягали їх на своїх концертах, прикладу зірок вторували фанати. Проте, майка часто з'являлася і на кіноекранах, вигідно демонструючи силу, мужність і рішучість кіногероя.

Спідню білизну носили, щоб приховати волосяний покрив на чоловічих грудях, проте, майка не сприяє захисту від прояву потових плям на верхньому одязі. Майки часто носять спортсмени, наприклад, легкоатлети і велосипедисти.

Як верхній одяг, майка стала особливо популярною в кліматично жарких регіонах Америки в 80-і роки XX століття, а в деяких країнах вона вважається цілком прийнятною для виходу в суспільство.

Безсумнівно, безрукавки є бажаними для жителів країн з дуже теплим кліматом, оскільки тонка тканина і відсутній рукав служать гарною вентиляцією.

Майка-алкоголічка[ред. | ред. код]

Майка-«алкоголічка» — біла майка, яку (як і штани з пухирями на колінах) носить хрестоматійний радянський алкоголік.

У США аналогічний фасон називається wife-beater shirt («сорочка того, хто б'є дружину»).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1989. — Т. 3 : Кора — М / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Р. В. Болдирєв та ін. — 552 с. — ISBN 5-12-001263-9.

Література[ред. | ред. код]

  • A Sleeveless, Ribbed White Cotton Undershirt by Booth Moore, Press & Sun-Bulletin, January 13, 2003

Посилання[ред. | ред. код]