Марк Уммідій Квадрат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Уммідій Квадрат
Народився бл. 139
Рим
Помер бл. 182
Рим
Громадянство Римська імперія
Діяльність політик, військовослужбовець
Посада консул
Термін 167
Попередник Марк Клавдій Фронтон
Наступник Марк Антоній Паллат
Рід Уммідії
Батько Гай Уммідій Квадрат Анніан Вер
Мати Аннія Корніфіція Фаустіна
Брати, сестри  • Уммідія Корніфіція Фаустіна
Діти Марк Клавдій Уммідій Квадрат

Марк Уммідій Квадрат Анніан (*Marcus Ummidius Quadratus Annianus, бл. 139 — бл. 182) — державний діяч часів Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду нобілів Уммідів. Син Гая Уммідія Квадрата Анніана Вера, консула-суфекта 146 року, та Аннії Корніфіції Фаустіни, сестри імператора Марка Аврелія. Здобув гарну освіту. Був другом Плінія Молодшого. У 161 році за заповітом імператора Антоніна Пія отримав частку його статків. Також значні статки отримав після смерті матері між 152 та 158 роками. Можливо ще до того помер його батько.

Впливове політичне та соціальне становище родини сприяла стрімкій кар'єрі. Вже у віці 28 роки в 167 році стає ординарним консулом разом з імператором Цезарем Луцієм Аврелієм Вером Августом. Десь у 170-х роках всиновив свого небожа.

Невідомо чи брав участь у змові названого сина та сестри разом з Аннією Луцілою у 182 році проти імператора Коммода. Проте останній напевне через підозри (не було явних свідчень про участь у змові) наказав стратити Марка Уммідія Квадрата. Усе майно Уммідіїв було конфісковано.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Prosopographia Imperii Romani (PIR) ² V 602
  • Albino Garzetti, From Tiberius to the Antonines: a history of the Roman Empire AD 14-192, 1974
  • Der Neue Pauly, Stuttgart 1999, T. 12/1, c. 992
  • Sigrid Mratschek-Halfmann: Divites et praepotentes. Reichtum und soziale Stellung in der Literatur der Prinzipatszeit (Dissertation, Historia Einzelschriften, Bd. 70). Steiner, Stuttgart 1993, ISBN 3-515-05973-3, S. 110