Можаровський Генріх Степанович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Можаровський Генріх Степанович
Народився 27 квітня 1927(1927-04-27) (95 років)
Фастів, СРСР
Країна СРСР СРСР
Україна Україна
Alma mater Вище арктичне училище імені адмірала С. О. Макарова
Галузь гідрографія, морська картографія
Заклад Укргіпрорічтранс
Укрморкартографія
Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Можаровський Генріх Степанович (27 квітня 1927 року) — український радянський інженер-гідрограф, морський арктичний картограф, викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 27 квітня 1927 року Фастові Київської області. Під час Другої Світової війни разом з родиною евакуйований до Росії. В Стерлітамаку (Башкирія) вступив до Московського ремісницького училища № 9. У 1944—1948 роках навчався на радіотехнічному відділенні Московського індустріально-педагогічного технікуму. У складі спортивного товариства «Трудові резерви» 12 серпня 1945 року брав участь в фізкультурному Параді Перемоги на Червоній площі в Москві. У 1948—1953 роках навчався на гідрографічному факультеті Ленінградського Вищого арктичного училища імені адмірала С. О. Макарова. Після закінчення училища за спеціальністю «інженер-гідрограф», спочатку проходив стажування в Гідрографічній службі Біломорської флотилії, а потім працював до жовтня 1957 року інженером, головним інженером, начальником лоцмейстерської партії морської бази Тіксі (північна Якутія), виконуючи різні види гідрографічних робіт, зокрема, в морях Лаптєвих, Східно-Сибірському на судні «Могильов», виконував роботу лоцмана в порту Нижнє-Янськ.

Наприкінці 1957 року повертається в Україну. У 1958—1971 роках працював начальником картографічної партії у Дніпровському басейновому управлінні річкових шляхів (Київ). За цей час керував підготовкою видання 31 атласу лоцманських карт Дніпра, Дніпровських водосховищ, а також інших судноплавних річок України. У 1971—1992 роках працював головним спеціалістом, заступником начальника відділу вишукувань інституту «Укргіпрорічтранс». У 1994—1996 роках— головний спеціаліст Головного управління навігації та океанографії Національного агентства морських досліджень і технологій, у 1997 році — старший редактор науково-виробничого підприємства «Укрморкартографія».

Освітянська діяльність розпочалася у 1968 році. Відтоді упродовж 10 років працював старшим викладачем кафедри геодезії та картографії Київського університету. Розробив і викладав спеціальний курс «Морська картографія». Автор розробки і впровадження нової методики картографування водосховищ із застосуванням дистанційних методів.

Нагороди і відзнаки[ред. | ред. код]

Іменем Можаровського названа мілина на північ від Ведмежих островів у Східно-Сибірському морі.

Наукові праці[ред. | ред. код]

Автор близько 50 наукових праць з теорії та практики морської картографії та складання річкових карт, історії картографування.

Література[ред. | ред. код]

  1. Географічний факультет у персоналіях / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Дмитрук О. Ю. та інші. — К.: ВГЛ «Обрії», 2008.

Джерело[ред. | ред. код]