Гідрографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гідрогра́фія — розділ гідрології суходолу, який вивчає й описує водні об'єкти (річки, озера тощо), їхнє розташування, походження, розміри, режим, зв'язки з іншими елементами географічного середовища — кліматом, гірськими породами, ґрунтами, рослинністю, рельєфом тощо.

Гідрографія тісно пов'язана з гідрологією річок, озерознавством та болотознавством. Дослідження з гідрографії мають велике значення для управління водним фондом, освоєння водних ресурсів, зокрема для гідроенергетики, розвитку меліорації, водопостачання. Дані досліджень узагальнюються у водному кадастрі і використосуються Державним агентством водних ресурсів України та іншими відповідними, в тому числі місцевими, профільними установами.

Значний внесок у розвиток гідрографії в Україні у свій час зробили М. І. Максимович, Є. В. Оппоков, А. В. Огієвський.

У 2013 році колективом вчених Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Вінницького національного технічного університету спільно з фахівцями Державного агентства водних ресурсів України розроблено сучасну Схему гідрографічного районування території України згідно з вимогами Водної рамкової директиви Європейського Союзу.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Гідрологія Це незавершена стаття з гідрології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.