Незаконне використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця або Червоного Кристала

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Злочин (КК України)
Незаконне використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця або Червоного Кристала
Загальна характеристика
Номер розділу XX
Злочин проти миру та безпеки людства
Номер статті 445
Кримінальне покарання
види і термін покарань до 850 гривень Ш або до 6 місяців А

Незаконне використання символіки Червоного Хреста, Півмісяця або Кристала — злочин, відповідальність за який передбачено 445 статтею Кримінального кодексу України.

Правила використання емблем Червоного Хреста також викладені у міжнародних договорах та обмежені законом таких країн як США.[1]

Склад злочину[ред. | ред. код]

Суспільна небезпечність діяння та покарання[ред. | ред. код]

Існує чітко визначений порядок використання зазначеної символіки Міжнародним рухом Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, окремих частин цього руху, зокрема, Міжнародним комітетом Червоного Хреста, Товариства Червоного Хреста України, які мають на меті дотримання Женевських конвенцй про захист жертв війни та Доповнень до них. Емблеми Червоного Хреста, Півмісяця та Кристала виконують розпізнавальну та захисну функцію для позначення медичного персоналу, цивільних медичних формувань, санітарно-транспортних засобів, іноземних медичних формувань та міжнародних організацій, а також для захисту нейтральних медичних територій і зон. Будь-яке інше використання зазначеної символіки суворо заборонено законом України «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні».

В разі порушення вищезазначених правил настає кримінальна відповідальність за статтею 445 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у виді штрафу в розмірі до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]