Індійська рупія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Індійська рупія
Indian rupee, रुपया
Банкнота у 1000 рупій

Банкнота у 1000 рупій

Монети різних деномінацій

Монети різних деномінацій

Держава(и): Індія
Банкноти: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 рупій
Монети: 5, 10, 20, 25, 50 пайс,
1, 2 рупії
Літерний код: INR
Валютний курс
(25.01.2012)
1 UAH = 6.637 INR
Інша інформація
Центральний банк: Резервний банк Індії
Веб-сайт: rbi.org.in

Індійська рупія (англ. Indian rupee, гінді रुपया, код INR) — валюта Індії. Емітентом валюти виступає Резервний банк Індії. Найпоширеніші позначення: Rs, ₨ і रू. Код ISO 4217 — INR. Сучасна рупія поділяється на 100 пайс (однина — пайса), проте монети номіналом менше рупії використовуються нечасто.

Назва валюти в різних частинах Індії — модифікації санскритського слова rupyakam, зокрема rupiya (रुपया), roopayi (రూపాయి, ರೂಪಾಯಿ), rubai (ரூபாய்), roopa (രൂപ) та інші[1]; термін raupya (रूप्यकं) означає «срібло», rupyakam — «срібна монета». В деяких штатах, проте, таких як Західний Бенгал, Тріпура, Орісса і Ассам, індійська рупія відома під назвами, похідними від санскритського слова tanka, зокрема рупія називається টাকা taka бенгальською мовою, টকা tôka ассамською і ଟଙ୍କା tôngka мовою орія, що позначаються символом «T»[2].

18 лютого 2009 року курс обміну становив 1 рупія = 0,020064 долару США[3].

Історія індійської валюти[ред.ред. код]

У восьмому столітті на території Індії правила династія Сінд, яка запровадила срібні арабські монети. Вони приймалися на всій території ісламської династії Уммаяд і їх є можливим вважати першими індійськими грошима.

У XII столітті в державі Хур використовувались срібні і золоті монети під назвою «таньга», вони важили 10,76 г, до XVI століття число цих монет досягла мільярда.

У 1540 році імператор Північної Індії Шер-шах почав випуск срібної монети, яка називалася «рупія». Остаточно зовнішній вигляд рупії був сформований в другій половині шістнадцятого століття, це були часи. імперії Великих Моголів.

Монету виготовляли зі срібла 970-ї проби, вона важила 11,5 р. Цей стандарт суворо дотримувався практично без відхилень аж до початку колонізації Індії Великобританією.

Наприкінці вісімнадцятого століття було організовано випуск перших паперових грошей індійських грошей, це були купюри номіналом 10, 15, 25, 50, 100, і 10 000 рупій.

У 1861 році Джеймс Вільсон запропонував «Акт про паперові гроші Індії».

На лицьовій стороні купюр зображували англійську королеву Вікторію, потім стали зображувати королів Георга V і Георга VI. З 1893 року вільне карбування рупій припинили, її курс прив'язали до англійського фунта стерлінгів.

З 1957 року рупія стала ділитися на сто пайсів.

У 1947 році, після здобуття незалежності в Індії випустили перші банкноти з національним символом у вигляді трьох левів. На пізніших серіях стали зображувати одного з найвідоміших державних діячів Індії Махатму Ганді.

В даний час рупія є грошовою одиницею багатьох країн: Індії, Пакистану, Непалу, Індонезії, Маврикія, Сейшельських островів, Шрі-Ланки.


Дійсний обмінний курс INR
На MSN Money UAH AUD/UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На Google Finance UAH AUD/UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На Yahoo! Finance UAH AUD/UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На XE.com UAH AUD/UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На fxtop.com UAH AUD/UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH
На OANDA.com UAH AUD/UAH CAD/UAH CHF/UAH EUR/UAH GBP/UAH HKD/UAH JPY/UAH USD/UAH

Посилання[ред.ред. код]

Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.