Номерні знаки Азербайджану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зразок номерного знака.
Номерний знак, виданий до 2011 року.
Задній номерний знак.
Номерний знак для громадського транспорту з RFiD TAG.

Автомобільні номерні знаки Азербайджану використовуються для реєстрації транспортних засобів у Азербайджану. Вони використовуються для перевірки законності використання, наявності страхування та ідентифікації транспортних засобів.

Формат[ред. | ред. код]

Номерний знак Азербайджану містить дві цифри, дефіс, дві літери, дефіс і три цифри (наприклад «10-JA-234»). Пластини з білим тлом і чорними символами. Знаки розміром як європейські та зліва зазвичай мають азербайджанський прапор та міжнародний код країни «AZ».

У січні 2011 року були введені нові номерні знаки з прямокутним прапором і мікрочипом. Азербайджанський номерний знак містить RFID-TAG-чип, теги RFiD розміщені в лівому нижньому куті номерного знака під азербайджанським національним прапором, у більшості пластин напис «AZ». «TAG» може переміщатися у верхній правий кут і втрачати відмітку «AZ» на деяких квадратних форматах ліцензійних номерів.

Регіональні коди[ред. | ред. код]

Код Регіон Код Регіон Код Регіон
01 Апшеронський район 26 Ханкенди 51 Самугський район
02 Агдамський район 27 Хачмазький район 52 Сальянський район
03 Агдаський район 28 Ходжавендський район 53 Сиазанський район
04 Агджабединський район 29 Хизинський район 54 Сабірабадський район
05 Агстафинський район 30 Імішлінський район 55 Шекінський район
06 Агсуський район 31 Ісмаїллинський район 56 Шамахинський район
07 Астаринський район 32 Кельбаджарський район 57 Шамкірський район
08 Балакенський район 33 Кюрдамирський район 58 Шушинський
09 Бардинський район 34 Гагський район 59 Тертерський район
10 Баку 35 Газагський район 60 Товузький район
11 Бейлаґанський район 36 Габалинський район 61 Уджарський район
12 Білясуварський район 37 Ґобустанський район 62 Загатальський район
13 не використаний 38 Гусарський район 63 Зердабский район
14 Джебраїльський район 39 Кубатлинський район 64 Зангеланський район
15 Джалільабадський район 40 Губинський район 65 Ярдимлинський район
16 Дашкесанський район 41 Лачинський район 66 Євлах
17 Шабранський район 42 Ленкорань 67 Бабецький район
18 Ширван 43 Лерицький район 68 Шарурський район
19 Фізулинський район 44 Масаллинський район 69 Ордубадський район
20 Гянджа 45 Мінгечаур 70 Нахічевань
21 Кедабекський район 46 Нафталан 71 Шагбузький район
22 Геранбойський район 47 Нефтечалинський район 72 Джульфинський район
23 Гейчайський район 48 Огузький район 85 Нахічевань
24 Аджикабульський район 49 Саатлинський район 90 Баку
25 Гейгельський район 50 Сумгаїт 99 Баку

Спеціальні[ред. | ред. код]

  • 1. Номери для автомобілів, автобусів, автомобільних причепів.

Виконуються чорними символами на білому тлі. Формат — дві цифри коду, дві літери серії та три цифри; групи розділяються дефісом. У лівій частині номера (на ранніх номерах юридичних осіб — у правій) міститься прапор Азербайджану, під яким в прямокутнику написаний автомобільний код країни «AZ». На вдорядовому варіанті номерного знака прапор з кодом містяться ближче до лівого верхнього кута, у верхньому ряду містяться дві цифри району реєстрації, в нижньому — літерна серія і три цифри, дефіси відсутні.

Перша літера А в серії позначає, що автомобіль зареєстрований на юридичну особу, перша буква Z — причіп, буквосполучення YP — дорожня поліція, AP — поліція. [File:Pelak shakhsi-AZ.png|thumb]]

Azerbaijanian 1994 license plate - Baku.jpg
  • 2. Номери для транспорту, який здійснює пасажирські перевезення.

Виконуються білими символами на синьому тлі. Формат номера такий же, як у автомобілів, перша літера серії— Т.

Azerbaijan license plate public transport.jpg
  • 3. Номери для мотоциклів.

Виконуються чорними символами на білому тлі. Номерний знак дворядний, в лівому верхньому кутку поміщається прапор Азербайджану і код «AZ», у верхньому ряду поміщаються дві цифри району реєстрації та через дефіс одна літера, в нижньому — три цифри.

  • 4. Номери спецтехніки.

Подібні на мотоциклетні номери, тільки літера і три цифри (через дефіс) розташовуються в нижньому ряду, а район реєстрації — у верхньому.

  • 5. Транзитні номера.

Виконуються чорними символами на білому тлі. Формат — дві літери, три цифри (без дефіса), далі йде вузька зелена смуга з «дробом», де в «чисельнику» пишеться «AZ», а в «знаменнику» — «TR», після чого більш дрібним шрифтом — дві цифри регіону реєстрації.

  • 6. Номери вищого керівництва країни.

Вид номерного знака подібний на автомобільний, але в номерах відсутні дефіси, а прапор з лівої частини номера переміщений в центр (міжлітерної серії і трьома цифрами) і збільшений на всю ширину пластини.

  • 7. Дипломатичні номери.
Azerbaijan Diplomatic license plate.png

Виконуються білими символами на червоному тлі. Початковий формат — літера / літери і п'ять / чотири цифр, перші три цифри позначали країну представництва; на дворядовому номері літера містилася у верхньому ряду, а цифри — у нижньому.

З 2016 року формат номерів змінився на «000 А 000», перші три цифри — код країни представництва. При дворядовому виконанні у верхньому ряду розташовуються перші три цифри і літера, у нижньому — три цифри. Зліва знизу наноситься код «AZ», державний прапор відсутній. Літери позначають наступне:

SFR — автомобіль глави дипломатичного представництва (код «AZ» на такі номери не наноситься); D — автомобіль осіб, які мають дипломатичний статус; T — автомобіль техперсоналу диппредставництва; FK — автомобіль почесного консульства (з серпня 2015 року).

  • 8. Військові номери.

На відміну від ряду пострадянських республік, виконуються чорними символами на білому тлі. За основу першого формату був узятий радянський стандарт, тобто чотири цифри, розділені попарно дефісом, і дві літери більш дрібним шрифтом (на дворядних номерах цифри містяться в верхньому ряду, літери — в нижньому). На більш пізніх варіантах номерів з'являється прапор Азербайджану і код «AZ», причому може міститися як в лівій частині номера, так і в правій.

З 2014 року військовим автомобілям почали видавати нові номери в форматі «А 000 АА», при цьому останні дві букви можуть бути зменшеного розміру. При дворядовому виконанні номерного знака у верхньому ряду розташовуються дві останні літери, у нижньому — перша літера і три цифри.

Примітки[ред. | ред. код]