Ноє цюрхер цайтунг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Neue Zürcher Zeitung

Перший номер Zürcher Zeitung (1780)
Країна  Швейцарія
Тип щоденна
Мова Німецька
Видавець NZZ-Gruppe
Формат Берлінер
Періодичність 1 доба

Засновано 1780
Засновник Соломон Ґесснер
Власник NZZ Mediengrupped
Головний редактор Маркус Шпільманн
Головний офіс Цюрих, Швейцарія
Наклад 160000
ISSN 0376-6829


http://www.nzzglobal.c nzz.ch
http://www.nzzglobal.c
Нагороди
CMNS: Ноє цюрхер цайтунг у Вікісховищі
Мапа

«Neue Zürcher Zeitung» (скорочення — NZZ (НЦЦ); укр. Нова Цюрихська газета) — швейцарська німецькомовна щоденна газета, яка видається в Цюриху з 1780 року. Газету заснував Соломон Гесснер під назвою «Zürcher Zeitung» (укр. Цюрихська газета), з 1821 року видання має нинішню назву. Neue Zürcher Zeitung висвітлює світову політику, економіку та культуру. Політична орієнтація — лібералізм, близький до програми Радикально-демократичної партії Швейцарії. З 2002 року запроваджено недільний додаток NZZ am Sonntag (укр. НЦГ в неділю), що має більш розважальний характер.

Головний офіс часопису

Газета вирізняється консервативним дизайном, який, за винятком відмови від готичного шрифту, майже не змінився з 1930-х років. Кольорові фотографії в газеті з'явилися тільки у 2000-х.

У 1979 році «Neue Zürcher Zeitung» разом німецькою газетою «Die Zeit» («Час») була нагороджена премією «Еразмус» за внесок у європейську культуру.[2]

У 2005 році всі номери газети, випущені за час її існування, були оцифровані. В результаті був створений архів з приблизно двох мільйонів зображень об'ємом близько 70 терабайт. Однак він доступний тільки для працівників газети.

8 червня 2012 на честь повного переходу в онлайн-формат газета надрукувала головну сторінку останнього паперового номера бінарним кодом. Окрім дати, номера, ціни, сайту газети та реклами, головна сторінка «написана» нулями та одиницями[3]. Змістовно тексту на цій сторінці насправді немає — кодування на першій смузі газети є випадковим набором нулів та одиниць, а не перекладом слів на двійкову систему.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б The ISSN portalParis: ISSN International Centre, 2005. — ISSN 0376-6829
  2. Премія «Еразмус» за 1979 рік. Архів оригіналу за 6 травня 2019. Процитовано 11 червня 2012.
  3. Watcher: Швейцарська газета надрукувала головну сторінку бінарним кодом