Обвідний канал (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 59°54′52″ пн. ш. 30°20′53″ сх. д. / 59.91444° пн. ш. 30.34806° сх. д. / 59.91444; 30.34806

Обвідний канал
Загальні дані
Тип пілонна
Глибина закладення 61 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 30 грудня 2010
Архітектор(и) Б. А. Подольский (рос.), П. В. Малмалаев (рос.)
Виходи до набережна Обвідного каналу , Ліговський проспект
Час відкриття 5:35
Час закриття 0:05
Код станції ОК
Мапа
5 Фрунзенсько-Приморська лінія
Оборотний тупик
Комендантський проспект
Оборотний тупик та ПТО
Старе Село
Велика Невка
Середня Невка
Хрестовський острів
Мала Невка
Чкаловська
Спортивна
Мала Нева
Адміралтейська
Мойка
Садова
Фонтанка
Звенигородська
Обвідний канал
Обвідний канал
Волковка
Волковська
Оборотний тупик
Бухарестська
Міжнародна
Оборотний тупик
Проспект Слави
Дунайська
Шушари
Оборотний тупик
ТЧ-7 «Південне»

Обвідний канал (рос. Обводный канал) — станція Фрунзенсько-Приморської лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Звенигородська» і «Волковська».

Відкрита 30 грудня 2010 року в складі першої черги Фрунзенського радіусу.

Планується відкриття переходу на станцію «Каретна» Красносільсько-Калінінської лінії при її пуску.

Вестибюль

[ред. | ред. код]

Наземний вестибюль станції розташовано на розі Ліговського проспекту і набережної Обвідного каналу . Павільйон метро знаходиться на місці знесеного ринку (колишній кінотеатр «Північ», Ліговський проспект, 153)[1] і 8-поверхової будівлі, обидва збудовані у 1914. Будівля кінотеатру була частиною нездійсненого авторського проекту 1911, за яким передбачалося завершити виїзд по Ліговському проспекті за Обвідний канал двома високими домінантами, ліворуч і праворуч від осі проспекту, по Обводному каналу. Спочатку будівля кінотеатру «Північ» (до революції— «Норд») вважалася об'єктом культурної спадщини, проте у серпні 2004 КГІОП виключив його зі списку пам'яток.

Вестибюль вбудований в комплекс нової будівлі, із збереженням містобудівної ідеї 1911 року. Для цього довелося знести колишній кінотеатр «Північ» і розібрати 8-поверхову будівля, так як «Метробуд» не зміг гарантувати збереження останнього під час будівництва[2].

Технічна характеристика

[ред. | ред. код]

Конструкція станції — пілонна трисклепінна (глибина закладення —61 м). Похилий хід чотиристрічковий, з'єднується з північним торцем станції переходом, що має аванзал і коридор.

Оздоблення

[ред. | ред. код]

Станція оздоблена в стилі промислової архітектури, в основі концепції — тема петербурзького Обвідного каналу. Водозахисні парасолі зі збірних елементів служать архітектурною формою.

Колійні стіни оздоблені скляними панорамами, виконаними за сучасними технологіями «лазерного друку» з подальшою високотемпературною обробкою. Загальна довжина панорами становить 360 погонних метрів. Зображено види дореволюційного Обвідного каналу, причому по одній з колій розташовані зображення правого берега, по іншому — лівого: мости, церкви, заводи, перші вітчизняні машинні фабрики, з якими пов'язаний початок промислового перевороту в північній столиці.

Також в оздоблені стін застосований світлий полірований мармур, привезений з Італії. Підлога станції оздоблено сірим гранітом з Мансуровського кар'єра. У торцях станції і переходах розміщені великі декоративні видові панорами в обрамленні з габро-діабазу.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]