Олександр V (антипапа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антипапа Олександр V
Герб антипапи Олександра V

Олекса́ндр V (бл. 1339 - 3 / 4 травня 1410, в миру Петро Філарго, Петро Канді) — антипапа з 26 червня 1409 по 3 травня 1410 року.
Петро Філарго народився на Криті. В юнацькі роки вступив до ордену францисканців. Петро ріс здібним хлопчиком і був відправлений на навчання в Оксфорд і Париж. Після початку церковного розколу він оселився в Ломбардії. У той час йому протегував міланський герцог Джангалеаццо Вісконті. У 1386 році Петро став єпископом П'яченци, в 1387 році - Віченци, в 1389 році - Новари. У 1402 був призначений архієпископом Мілана. У 1405 Інокентій VII зробив Петра кардиналом. Петро Філарго намагався подолати Західну схизму. Але марне втручання Філарго в політику призвело до того, що Інокентій VII позбавив його сану.

Правління[ред. | ред. код]

Його обрано собором в Пізі на противагу антипапі Бенедикту XIII в Авіньйоні і Григорію XII в Римі. Олександр V в усьому підкорявся своєму майбутньому наступнику Івану XXIII. У підвладних йому областях здійснив церковну реформу, яка повернула старий звичай обрання настоятелів найбільших монастирів і кафедральних соборів. Олександр V помер у Болоньї в ніч з 3 на 4 травня 1410 року. Його смерть була несподіваною для всіх, навіть ходили чутки, що він був убитий кардиналом Бальтазаром Косим. Похований у церкві св. Франциска в Болоньї.

Посилання[ред. | ред. код]

Олександр V (антипапа) в церковному лексиконі нім.