Целестін II (антипапа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Целестін II
Народився 11 століття
Рим, Папська держава
Помер 1126
Діяльність католицький священник, католицький єпископ
Посада кардинал і Антипапа
Конфесія католицька церква

Целестін II (антипапа) (Теобальдус Буккапекус, лат. Theobaldus Buccapecus; ?, Рим — 1126, ?) вибраний 15 грудня 1124 папою з іменем Целестін II. Його ім'я, що значить з лат. небесний попало до списку антипап скоріше помилково.

Життя[ред. | ред. код]

Теобальдус Буккапекус походить з Риму. До 17 квітня 1121 він Кардинал-диякон римської церкви Санта Марія Нуова, з 6 квітня 1123 - Кардинал-єпископ римської церкви Санта Анастасія.

Правління[ред. | ред. код]

15 Грудня 1124 року його вибрано у церкві Санта Анастасія у Римі наступником померлого три дні раніше Калікста II. Тому позначення його антипапа неправильне. Однак на вибір папи був учинений тиск озброєними людьми римського аристократа Лео Фражіпане, які розігнали ці вибори. В опозицію до Целестіна II посадили на папське крісло Кардинала з Остія Ломберто Сканабехчі, який взяв собі ім'я Гонорія II. Однак дивлячись на перебіг виборів та тиск на них, Гонорій ІІ теж відмовляється від папської тіари. Таким чином прихильники Целестіна II зхилилися на нових виборах на сторону Гонорія. Гонорія вибирають, тобто підтверджують вибір, знову, вже без зовнішнього тиску 16 грудня 1124 року папою римським Гонорієм ІІ.
Целестіна II треба вважати папою без понтифікату.

Посилання[ред. | ред. код]

Целестін II (антипапа) у церковному лексиконі (нім.)