Палець руки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пальці
Hand.svg
Великий ·  Указівний ·  Середній
Підмізинний ·  Мізинець

Пальці рук — найбільш дистальні частини верхніх кінцівок тварин, у тому числі людини, у якої в процесі еволюції отримали важливе функціональне навантаження в порівнянні з іншими видами.

Палець руки людини[ред.ред. код]

Пальці рук

У нормі у людини на кисті руки розташовано п'ять пальців, кожен з яких має власну назву: великий, вказівний, середній, підмізинний і мізинець. Великий палець протиставлений іншим, що забезпечує різноманіття хапальні функції кисті. Пальці рук людини пристосовані до точних дій, що дозволяють виконувати тонку роботу. Зусилля м'язів передається пальцям в основному з інших відділів руки за допомогою зв'язок.

Назви пальців[ред.ред. код]

Фаланга пальця має назву челенок або ж маслачок, долоня — дит. ладка; кінчик пальця руки — пу́чка.[4], здерта шкіра пальця біля основи нігтя — ли́ко, зау́сениця[1].

Скелет[ред.ред. код]

Скелет кожного з пальців кисті складається з декількох кісток, які називаються фалангами. Проксимальні фаланги сполучають іншу частину пальця з п'ястковими кістками. Між фалангами розташовуються рухливі міжфалангові суглоби.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в г Зафіксовано у с. Невгоди Овруцького району Житомирської області / Дяченко Н. М. Номінативні поля соматизмів та відсоматичних утворень в українських діалектах: автореф. дис… канд. філол. наук: 10.02.01 / Н. М. Дяченко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — С. 6-7, 9.
  2. а б Аркушин Г. Словник західнополіських говірок: У 2-ох томах. — Луцьк: Вежа, 2000. — Т. 1. — С. 254.
  3. Т. 2. — С.87.
  4. Середній палець символізує самотність, а мізинець — нікчемність // Газета по-українськи. — 2014. — 16.05.