Панафриканські кольори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Традиційний прапор Ефіопії, кольори якого були прийняті численними панафриканськими групами.
Неофіційний панафриканський прапор або прапор UNIA

Панафриканські кольори — це термін, який може означати два різні набори кольорів:

  • Червоний, жовтий і зелений, кольори прапора Ефіопії, стали символом панафриканської ідеології. Численні африканські країни прийняли кольори до своїх національних прапорів, і вони також використовуються як символ багатьма панафриканськими організаціями та рухом Растафаріанства.

Ефіопські кольори[ред. | ред. код]

Зелений, жовтий і червоний колір у наш час є на національних прапорах багатьох африканських держав. Поєднання кольорів було запозичене з прапора Ефіопії.  Прапор Ефіопії вплинув на прапори багатьох панафриканських організацій і держав. За винятком відносно коротких періодів впливу та окупації Королівством Італія, Ефіопія залишалася поза європейським контролем протягом колоніальної ери, розгромивши італійську армію в битві при Адва, Ефіопія, у 1896 році, поклавши край італійському протекторату. Саме тому країна викликала захоплення багатьох нових незалежних держав Африки. Наслідком цього є прийняття ефіопських національних кольорів багатьма панафриканськими утвореннями. Першою африканською державою, яка прийняла жовто-червоно-зелений прапор після проголошення незалежності, була Гана в 1957 році. Прапор розроблено Теодосією Око.[2][3]

Кольори UNIA[ред. | ред. код]

Універсальна асоціація розвитку чорношкірих та Ліга африканських громад (UNIA), заснована Маркусом Гарві, мають положення, яке визначає червоний, чорний і зелений кольори як панафриканські: «червоний колір представляє благородну кров, яка об’єднує всіх людей африканського походження, колір чорний - для людей, зелений для багатих країн Африки»Прапор UNIA був визначений офіційними кольорами чорношкірих африканців UNIA на її з'їзді в Медісон-сквер-ґарден 13 серпня 1920 року в Нью-Йорку, Сполучені Штати.

Сучасні прапори країн із панафриканською символікою[ред. | ред. код]

Нижче наведено країни та території, які використовують один або обидва набори панафриканських кольорів у своїх офіційних прапорах:

Ненаціональні прапори[ред. | ред. код]

Колишні прапори з панафриканськими кольорами[ред. | ред. код]

Не панафриканські прапори з панафриканськими кольорами[ред. | ред. код]

Хоча дані прапори містять панафриканську колірну схему, вони не призначені для символізації панафриканізму. Кольори Растафарі також походять від прапора Ефіопії, але, хоча думка Растафарі таїть панафриканські симпатії, використання прапора Ефіопії історично пов’язане з шануванням колишнього ефіопського імператора Хайле Селассіє.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

 

  • Znamierowski, Alfred (2001). The World Encyclopedia of Flags: The Definitive Guide to International Flags, Banners, Standards and Ensigns. London: Anness Publishing.

Примітки[ред. | ред. код]