Прапор Вануату

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Вануату
Прапор Вануату
Використання
Пропорції 19:36
Затверджений 18 лютого 1980
Кольори
червоний
зелений
Тип Державний
Приналежність Вануату

CMNS: Прапор Вануату у Вікісховищі

Державний прапор Вануату — прийнятий 18 лютого 1980 року.

Як основа національного прапора були обрані кольори партійного прапора партії Вануаку, що привела країну до незалежності у 1980 році, — червоний, зелений, чорний і жовтий. Остаточний варіант був вибраний парламентським комітетом з декількох пропозицій місцевих художників.

Зелений колір символізує багатство островів, червоний — колір крові людей і свиней, чорний — місцевих жителів ні-вануату. За пропозицією прем'єр-міністра Вануату були включені жовта і чорна розділові смуги. Жовта Y-образна фігура символізує світло Євангелія, що висвітлює острови Тихого океану (у Вануату близько 90 % християн).

Жовта емблема на чорному тлі — кабаняче ікло — символ добробуту, що носиться на островах як талісман, і два листи місцевого папороті намеле. Листя є символом миру, а 39 її листочків представляють 39 членів законодавчого органу Вануату (на момент прийняття прапора парламент Вануату складався з 39 чоловік).

Інші прапори[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]