Прапор Південного Судану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Південного Судану
Прапор Південного Судану
Використання
FIAV 111000.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:2
Затверджений 9 липня 2005 року
Дизайн Горизонтальний триколор чорного, червоного та зеленого кольорів, розділених білими полосами з синім трикутником, у якому розташована п'ятипроменева золота зірка.
Кольори
чорний
червоний
зелений
білий
синій
жовтий
Тип Державний
Приналежність Південний Судан

Прапор Південного Судану у Вікісховищі?

Прапор Південного Судану був прийнятий після підписання мирної угоди за наслідками Другої громадянської війни[1]. До цього прапор використовувала Народна армія визволення Судану.

Опис[ред.ред. код]

Прапор має прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 1:2, яке складається з чорної, червоної та зеленої горизонтальних смуг, розділених тонкими білими смужками, а від древка відходить синій клин з золотою п'ятипроменевою зіркою. Прапор Південного Судану має в собі елементи прапорів Кенії (кольори) та Судану (форма). Крім того він має золоту зірку в трикутнику. Кольори прапора означають: чорний (колір народів Південного Судану), червоний (кров народу, пролита за незалежність), зелений (земля), білий (мир), синій (води Нілу). Золота зірка уособлює Вифлеємську зірку і символізує єдність держави[2][3].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред.ред. код]